REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

8 sposobów: Jak biuro rachunkowe zarobi na KSeF

8 sposobów: Jak biuro rachunkowe zarobi na KSeF
INFOR

REKLAMA

REKLAMA

KSeF szansą na zwiększenie przychodów biura rachunkowego?

Biuro rachunkowe może skorzystać na wdrożeniu e-faktur ustrukturyzowanych w KSeF przez rozwijanie i oferowanie nowych usług oraz poprawę efektywności oferowanych usług. Oto kilka pomysłów, jak biuro rachunkowe może zarobić na wdrożeniu KSeF.

Usługi konsultingowe: biuro rachunkowe może oferować usługi konsultingowe związane z wdrożeniem e-faktur ustrukturyzowanych, pomagając klientom zrozumieć zmiany w przepisach i dostosować się do nowego systemu. Może to obejmować doradztwo w zakresie wyboru odpowiednich narzędzi i technologii do obsługi e-faktur.

Autopromocja

Szkolenia: biuro rachunkowe może oferować szkolenia dla swoich klientów na temat e-faktur ustrukturyzowanych i KSeF, pomagając im zrozumieć, jak korzystać z nowego systemu, jakie są jego zalety oraz jak spełniać obowiązki prawne.

Usługi wdrożeniowe: biuro rachunkowe może oferować usługi wdrożeniowe związane z e-fakturami ustrukturyzowanymi, takie jak pomoc w integracji systemów IT klienta z KSeF, konfiguracja narzędzi do wystawiania e-faktur czy weryfikacja poprawności danych na e-fakturach.

Usługi zarządzania e-fakturami: biuro rachunkowe może rozbudować swoją ofertę usług o zarządzanie e-fakturami klientów, obejmując takie czynności jak monitorowanie terminów płatności, automatyczne generowanie przypomnień czy archiwizacja e-faktur z załącznikami w udostępnionym dla klienta oprogramowaniu.

Optymalizacja procesów: wdrożenie e-faktur ustrukturyzowanych może przyczynić się do usprawnienia procesów w biurze rachunkowym, co może prowadzić do oszczędności czasu i zwiększenia efektywności. Biuro rachunkowe może wykorzystać to do obniżenia kosztów i zaoferowania klientom bardziej konkurencyjnych cen lub obsłużyć większą liczbę klientów tym samym zespołem.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Promocja i marketing: biuro rachunkowe może wykorzystać wdrożenie KSeF jako sposób na wyróżnienie się na rynku i promowanie swoich usług jako nowoczesnych i zgodnych z najnowszymi standardami. Może to przyciągnąć nowych klientów i zwiększyć dochody

Innowacyjne usługi dodatkowe: biuro rachunkowe może opracować i oferować nowe usługi dodatkowe związane z e-fakturami, takie jak analiza danych z e-faktur czy usługi związane z optymalizacją kosztów na podstawie informacji uzyskanych z e-faktur.

Usługi udostępniania oprogramowania: klienci chętnie przyjmują zaproszenia do korzystania ze sprawdzonych rozwiązań. Jeśli istnieje możliwość udostępnie-nia swojego oprogramowania, to klienci prawdopodobnie będą z niego korzystać. Oprócz dodatkowego przychodu można wykorzystać oprogramowanie do jeszcze większej automatyzacji pracy swojego biura.

 

Artykuł pochodzi z książki: GORĄCE TEMATY DLA BIUR RACHUNKOWYCH >>

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Podatek PIT - część 2
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Zeznanie PIT-37 za 2022 r. można złożyć w terminie do:
30 kwietnia 2023 r. (niedziela)
2 maja 2023 r. (wtorek)
4 maja 2023 r. (czwartek)
29 kwietnia 2023 r. (sobota)
Następne
Księgowość
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ulgi w spłacie podatków (odroczenie, rozłożenie na raty, umorzenie). Dla kogo? Kiedy? Warunki udzielenia

Ordynacja podatkowa przewiduje w szczególnych sytuacjach możliwość zastosowania wobec podatnika trzech ulg w spłacie podatków lub zaległości podatkowej. Chodzi o odroczenie terminu płatności, rozłożenie zapłaty na raty lub umorzenie całości lub części podatku lub zaległości podatkowej. Kiedy można liczyć na taki gest fiskusa?

Kontrola podatkowa: czy musi być zapowiedziana. Zasada i wyjątki

Kontrola podatkowa, to oczywiście nic przyjemnego dla podatnika ale czasem się zdarza. Na taką okoliczność trzeba być przygotowanym. W szczególności warto wiedzieć, że taka kontrola z urzędu skarbowego powinna być w większości przypadków zapowiedziana z 7-dniowym wyprzedzeniem. Ale od tej zasady są niestety liczne wyjątki. Zobaczmy co na ten temat mówią przepisy.

Do 31 maja 2024 r. rolnik musi poinformować KRUS o podatku dochodowym z działalności gospodarczej za 2023 r.

31 maja 2024 roku upływa termin złożenia zaświadczenia lub oświadczenia do Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS) w sprawie wysokości należnego podatku dochodowego za 2023 rok. Wysokość rocznej kwoty granicznej za rok ubiegły wynosi 4.088 zł.

MRiT: Usługa Firma już w aplikacji mObywatel 2.0. W czym może pomóc przedsiębiorcy?

Ministerstwo Rozwoju i Technologii poinformowało w komunikacie z 23 maja 2024 r., że do aplikacji mObywatel wprowadzono nową usługę, która znacząco ułatwi życie przedsiębiorcom. Usługa Firma pozwala na wygodne gromadzenie i zarządzanie danymi dotyczącymi działalności gospodarczej oraz informacji o zarejestrowanej firmie, co może dać przedsiębiorcy oszczędność czasu i lepszą organizację pracy.

Nauczyciele i wykładowcy jako podatnicy VAT. Kiedy są zwolnieni z podatku? Interpretacja ogólna Ministra Finansów z 20 maja 2024 r.

W dniu 20 maja 2024 r. Minister Finansów wydał interpretację ogólną dotyczącą opodatkowania podatkiem od towarów i usług (VAT) świadczeń polegających na przekazywaniu wiedzy w ramach procesu kształcenia, przez osoby fizyczne (wykładowców, nauczycieli) będące podatnikami VAT, na podstawie umów zawieranych z uczelniami. W tej interpretacji Minister odniósł się do możliwych zwolnień podatkowych z VAT tych osób i usług przez nich świadczonych.

Ceny prądu od lipca 2024 r. Gospodarstwa domowe będą zwolnione z opłaty mocowej? Jakie to kwoty?

W dniu 22 maja 2024 r. sejmowa komisja ds. energii zarekomendowała Sejmowi przyjęcie poprawek, które do ustawy ws. osłon dla odbiorców energii zgłosił Senat. Chodzi tu w szczególności o czasowe zwolnienie gospodarstw domowych z opłaty mocowej, które miałoby dodatkowo ograniczyć prognozowany od 1 lipca wzrost rachunków za prąd.

Kiedy podatnik ma prawo otrzymać zwrot VAT – zasady, terminy

Zgodnie z ustawą o VAT, jeżeli kwota podatku naliczonego, jest w danym okresie rozliczeniowym (miesiąc lub kwartał) wyższa od kwoty podatku należnego, podatnik VAT ma prawo do obniżenia o tę różnicę kwoty podatku należnego za następne okresy lub do zwrotu różnicy na rachunek bankowy. Przepisy art. 87 oraz art. 146k ustawy o VAT precyzują zasady i terminy tego zwrotu VAT.

2000 zł dla pogorzelców z ul. Marywilskiej z Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu, ulgi ZUS i dofinansowanie do wynagrodzeń z Urzędu Pracy

Od 23 maja 2024 r. eksperci ZUS, Urzędu Pracy m.st. Warszawy oraz Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu będą udzielać informacji o możliwych formach pomocy przedsiębiorcom poszkodowanym w wyniku pożaru hali przy ul. Marywilskiej w Warszawie.

Jak złożyć wniosek o wydanie interpretacji ogólnej?

Nie każdy wie, że może złożyć wniosek do Ministra Finansów o wydanie ogólnej interpretacji podatkowej. Jak to można zrobić? 

Ponad 5 tys. zł płacy minimalnej w 2026 roku? Minimalne wynagrodzenie w 2025 r. ustalane jak dotąd. Potem 60 proc. przeciętnego wynagrodzenia?

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej rozpoczęło prace nad wdrożeniem przez Polskę unijnej dyrektywy w sprawie adekwatnych wynagrodzeń minimalnych w UE. Ministerstwo skłania się, aby orientacyjna wartość referencyjna określona była jako 60 proc. przeciętnego wynagrodzenia - poinformowało PAP Biznes biuro prasowe resortu. Jednocześnie MRPiPS zastrzegło, że wybór danej wartości referencyjnej i jej poziomu nie oznacza, że minimalne wynagrodzenie musi być jej równe.

REKLAMA