Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu estoński CIT. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące estoński CIT.
Czy warto postawić na estoński CIT?
Aktualizacja: 11.01.2021
Estoński CIT to nowe rozwiązanie, z którego mogą korzystać przedsiębiorcy. Czy krajowe start-upy powinny postawić na nową formę odprowadzania podatków? »
Estoński CIT - wzory formularzy
Aktualizacja: 11.01.2021
Estoński CIT - wzory formularzy. Zawiadomienie ZAW-RD i oświadczenie OSW-RD to nowe wzory formularzy w zakresie ryczałtu od dochodów spółek kapitałowych. Nowe wzory stosuje się począwszy od roku podatkowego, który rozpoczyna się po 31 grudnia 2020 r. »
Szkolenie on-line "3 możliwe alternatywy dla spółki komandytowej"
Aktualizacja: 05.01.2021
Zapraszamy na bezpłatne szkolenie on-line dla biznesu poświęcone skutkom zmian w opodatkowaniu spółek komandytowych "3 możliwe alternatywy dla spółki komandytowej". Szkolenie odbędzie się 21 stycznia 2021 r. o godz. 10:00. Patronat nad szkoleniem objął portal Infor.pl. »
Czy estoński CIT może być alternatywą dla wspólników spółki komandytowej?
Aktualizacja: 29.12.2020
Estoński CIT może być rozwiązaniem dla wielu wspólników spółek komandytowych dotkniętych ostatnimi zmianami dotyczącymi zasad opodatkowania ich działalności. Decyzja nie należy do łatwych, ponieważ wprowadzone do polskiego systemu podatkowego rozwiązanie jest skomplikowane. Należy je poprzedzić szczegółową analizą, zarówno co kryteriów skorzystania, jak i skutków na poszczególnych etapach wdrożenia tego rozwiązania. »
Estoński CIT - jak stosować przepisy?
Aktualizacja: 21.12.2020
Estoński CIT. Podjęcia decyzji o skorzystaniu z opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek kapitałowych nie ułatwiają podatnikom wątpliwości dotyczące warunków, jakie trzeba spełnić. »
Nowelizacja ustawy o CIT – jakie korzyści dla przedsiębiorców?
Aktualizacja: 18.12.2020
Estoński CIT i specjalny fundusz inwestycyjny to najważniejsze zmiany, które zawiera nowelizacja ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych z dnia 28 listopada 2020 r. Większość zmian uznawana jest przez ekspertów za zmiany korzystne dla przedsiębiorców. »
Ryczałt od dochodów spółek kapitałowych - zawiadomienie ZAW-R i oświadczenie OSW-R
Aktualizacja: 17.12.2020
Zawiadomienie ZAW-R i oświadczenie OSW-R, to dwa nowe formularze podatkowe, które zaczną obowiązywać od początku 2021 roku razem z nowymi przepisami ustawy o CIT wprowadzającymi ryczałt od dochodów spółek kapitałowych (tzw. estoński CIT). Przepisy te przewidują m.in. konieczność funkcjonowania nowych formularzy podatkowych: zawiadomienia o wyborze opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek kapitałowych (ZAW-R) oraz oświadczenia o podmiotach, w których posiada prawa udziałowiec lub akcjonariusz podatnika opodatkowanego ryczałtem od dochodów spółek kapitałowych (OSW-R). Minister Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej przygotował już projekt rozporządzenia, zawierającego wzory tych formularzy. W jakich terminach trzeba będzie składać zawiadomienie ZAW-R i oświadczenie OSW-R? Kto będzie mógł płacić ryczałt od dochodów spółek kapitałowych (tzw. estoński CIT)? »
Estoński CIT - projekt objaśnień podatkowych MF
Aktualizacja: 11.12.2020
Estoński CIT - Ministerstwo Finansów przygotuje praktyczny przewodnik po nowych przepisach. Projekt objaśnień podatkowych w tej sprawie został udostępniony do konsultacji. Objaśnienia będą chronić przedsiębiorców z mocą wiążącą dla administracji skarbowej. »
Podatki 2021 - najważniejsze zmiany w podatkach dochodowych
Aktualizacja: 10.12.2020
Co się zmieni w podatkach dochodowych w 2021 roku? Jakie są zasady ryczałtu od dochodów spółek kapitałowych (tzw. estońskiego CIT)? Jak zmieni się opodatkowanie spółek komandytowych i spółek nieruchomościowych? Jak wykonać obowiązek publikowania strategii podatkowej? Jak rozliczać straty? Przedstawiamy podsumowanie najważniejszych zmian podatkowych, na które powinni przygotować się podatnicy podatków dochodowych w 2021 roku. »
Estoński CIT i CIT od spółek komandytowych od 2021 roku - Prezydent RP podpisał dwie nowelizacje
Aktualizacja: 30.11.2020
Prezydent Andrzej Duda podpisał uchwalone przez Sejm w sobotę 28 listopada 2020 r. dwie nowelizacje ustaw o podatkach dochodowych - poinformowała w niedzielę 29 listopada Kancelaria Prezydenta. Wprowadzają one m.in. tzw. estoński CIT oraz obejmują CIT-em spółki komandytowe. »
CIT od spółek komandytowych i estoński CIT
Aktualizacja: 19.11.2020
Wprowadzanie opodatkowania CIT dla spółek komandytowych oraz tzw. estońskiego CIT. Takie rozwiązania zakładają projekty ustaw, nad którymi trwają obecnie prace w Komisji Budżetu i Finansów Publicznych w Senacie. »
„Estoński” CIT od 2021 roku – szansa dla przedsiębiorców czy niewykorzystany potencjał?
Aktualizacja: 13.11.2020
W ostatnich dniach października Sejm uchwalił nowelizację ustawy o CIT wprowadzającą do polskiego systemu podatkowego ryczałt od dochodów spółek kapitałowych – czyli tzw. estoński CIT. Podstawowym założeniem estońskiego CIT jest odroczenie opodatkowania podatkiem dochodowym aż do momentu wypłaty zysku. Niestety, zaproponowane przez Ministerstwo Finansów rozwiązania tylko z nazwy przypominają estoński CIT, a w praktyce mogą okazać dla podatników nieatrakcyjne. »
Estoński CIT dla firm przyjęty przez Sejm
Aktualizacja: 28.10.2020
Sejm uchwalił nowelizację ustawy wprowadzającą estoński CIT dla firm. Chodzi o ustawę o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw. »
Estoński CIT dla spółdzielni od 2022 r.?
Aktualizacja: 28.10.2020
Resort finansów chce umożliwić skorzystanie z estońskiego CIT przez spółdzielnie. Planuje się, że ta forma opodatkowania będzie spółdzielniom umożliwiona od początku 2022 r. »
Pakiet zmian w podatkach w 2021 r.
Aktualizacja: 29.10.2020
W 2021 roku zostanie wprowadzony pakiet zmian w podatkach - zapowiedział Jan Sarnowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów, podczas IV Kongresu Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan. Resort finansów chce w 2021 roku m.in. uprościć opodatkowanie najmniejszych firm, wprowadzić proinwestycyjne opodatkowanie przedsiębiorstw rozwijających się oraz zachęcić duże firmy do inwestowania. »
Korekta w nowym JPK_V7 – jak to zrobić?
Kancelaria LEXBRIDGE Groński Adwokaci i Radcowie Prawni sp. k. jest obecna na rynku od 2006 roku. Zespół kancelarii prowadzi sprawy przedsiębiorców i osób indywidualnych. Znaczną część jego aktywności obejmują spory sądowe prowadzone w sądach powszechnych na obszarze całej Polski i we wszystkich instancjach. Kancelaria reprezentuje również Klientów w postępowaniach przed Sądem Najwyższym i sądami administracyjnymi.
Zostań ekspertem portalu Infor.pl »