reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > Akcyza > Ulgi i zwolnienia > Zwolnienie z akcyzy pojazdów ekologicznych nie stanowi pomocy publicznej

Zwolnienie z akcyzy pojazdów ekologicznych nie stanowi pomocy publicznej

Zwolnienie od podatku akcyzowego stosuje się do pojazdów elektrycznych, hybrydowych typu plug-in lub napędzanych wodorem, dla których obowiązek podatkowy powstał po 18 grudnia 2018 r. Zwolnienie to nie stanowi pomocy publicznej.

Zwolnienie z podatku akcyzowego od pojazdów elektrycznych, hybrydowych i napędzanych wodorem nie jest pomocą publiczną - podało w poniedziałek (14 stycznia) Ministerstwo Energii. Dodało, że preferencja podatkowa dla pojazdów hybrydowych, typu plug-in ma obowiązywać do 2021 r.

Jak zaznaczono, zapisy ustawy z 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych ws. możliwości skorzystania ze zwolnienia od akcyzy pojazdów ekologicznych nie stanowią pomocy publicznej". "Komisja Europejska przekazała w grudniu 2018 r. stronie polskiej stanowisko w tej sprawie" - dodano w komunikacie. Zobacz: Pismo Komisji Europejskiej z dnia 18.12.2018 r.

Resort energii podkreślił, że "zwolnienie od podatku akcyzowego stosuje się do pojazdów elektrycznych, hybrydowych typu plug-in lub napędzanych wodorem, dla których niniejszy obowiązek podatkowy powstał po 18 grudnia 2018 roku". "Zgodnie z zapisami tych dokumentów preferencja podatkowa dla pojazdów hybrydowych typu plug-in będzie obowiązywała do 1 stycznia 2021 roku" - czytamy.

Resort przypomniał, że "korzystna stawka amortyzacji stosowana będzie dla pojazdów elektrycznych oddanych do użytkowania po 18 grudnia 2018 roku". (PAP)

Polecamy: Podwyższenie kwoty wolnej? Zobacz, jakie podatkowe manewry ma PiS

autor: Longina Grzegórska-Szpyt

lgs/ amac/

reklama

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Business Media Software Solutions

Firma zajmuje się zastosowaniem nowoczesnych technologii w procesie nauczania, komunikacji w biznesie i e-learningu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama