REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Wczytaj dane z Portalu Podatkowego i rozlicz PIT-a jeszcze prościej

 e-file sp. z o.o.
Producent aplikacji i rozwiązań pomocnych w biznesie oraz w kontaktach z urzędami
Wczytaj dane z Portalu Podatkowego i rozlicz PIT-a jeszcze prościej
Wczytaj dane z Portalu Podatkowego i rozlicz PIT-a jeszcze prościej

REKLAMA

REKLAMA

Udostępnienie przez Ministerstwo Finansów wstępnie wypełnionego PIT-a-37 (tzw. PIT PFR – Pre-Filed tax Return) ucieszyło już wielu podatników. E-pity idą jeszcze dalej. Aplikacja jest pierwszym na rynku programem do PIT-ów, który pozwala wykorzystać udostępnione dane do wypełnienia także innych deklaracji niż proponowany przez Ministerstwo Finansów PIT-37. Wczytanie danych umożliwia skorzystanie z dobrodziejstw nowej usługi również osobom prowadzącym działalność gospodarczą, uzyskującym przychody z najmu czy z zagranicy i jeszcze bardziej automatyzuje coroczny obowiązek rozliczenia się z fiskusem.

Jak wypełnić PIT w aplikacji e-pity, korzystając przy tym z uproszczeń  PFR?

Z PIT-a PFR, czyli udostępnionej przez Ministerstwo Finansów wstępnie wypełnionej deklaracji, jak na razie, skorzystać mogą wyłącznie osoby rozliczające się za pomocą deklaracji PIT-37 (przygotowywanych na podstawie PIT-11, PIT-8C lub PIT-R), czyli przede wszystkim zatrudnieni na podstawie umowy o pracę, zlecenia i o dzieło. Aplikacja e-pity, stanowiąc pewnego rodzaju „nakładkę” na usługę przygotowaną przez Ministerstwo Finansów, dodaje do niej praktyczne funkcjonalności i otwiera ją na podatników składających także inne deklaracje, np. PIT-36. W skrócie wygląda to tak, że program e-pity pobiera dane z Portalu Podatkowego MF, pozwala je wygodnie uzupełnić lub dodać do nich informacje wpisane w poprzednich latach przez osoby już korzystające z aplikacji.

Autopromocja

Udostępniona przez Ministerstwo Finansów wstępnie wypełniona deklaracja PIT-37, nie zawiera danych o dodatkowych przychodach, które jesteśmy zobowiązani uzupełnić samodzielnie, modyfikując wstępnie wypełniony PIT PFR. Program e-pity, pobiera dane z Portalu Podatkowego MF, a następnie pomaga uzupełnić PIT-a o dodatkowe przychody oraz zweryfikować koszty, uwzględniając przysługujące ulgi i odliczenia. Aplikacja pamięta również dane podatnika i jego rodziny z lat poprzednich (wersja desktop), niezbędne do skorzystania z ulg np. na dzieci oraz wysyłki e-deklaracji. Program prowadzi podatnika krok po kroku, nie pozwalając zapomnieć o możliwych ulgach podatkowych oraz daje możliwość odliczenia 1% na dowolną organizację pożytku publicznego.

Limity ulg i odliczeń w PIT 2014 / 2015

E-pity pozwalają na korzystanie z usługi PFR zarówno online, jak i w wygodnym programie pobranym na komputer. W każdej chwili można przerwać proces rozliczania deklaracji, zapisać dane i w dogodnym momencie do nich wrócić. Co istotne, dzięki usłudze PIT PFR w aplikacji e-pity, podatnicy wypełnią nie tylko PIT-37, ale także wygodnie przygotują roczną deklarację PIT-36 dedykowaną osobom prowadzącym działalność gospodarczą, uzyskującym przychody z najmu czy z zagranicy. Pobrane z Portalu Podatkowego MF dane wystarczy tylko uzupełnić o brakujące kwoty z zakresu prowadzonej działalności gospodarczej. Po uzyskaniu pełnomocnictwa do działania w imieniu klienta, z usługi wstępnie wypełnionego PIT PFR w aplikacji e-pity, mogą korzystać także doradcy podatkowi oraz biura rachunkowe.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wypełnioną deklarację, przygotowaną w oparciu o wstępnie wypełnionego PIT-a PFR, można wysłać w e-pity elektronicznie do systemu e-Deklaracje.gov.pl, otrzymując mailem Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO), ale także wydrukować czy zapisać na komputerze.

Ulga z tytułu wychowywania dzieci 2014 / 2015

PFR w polskim wydaniu to przyjaźnie zaprojektowana i dobrze wdrożona usługa. Wczytanie przez podatnika udostępnionych danych pozwala jeszcze szybciej rozliczyć się z fiskusem i kolejny raz udowadnia, że dobre rozwiązania z zakresu e-administracji mogą powstać na styku systemów informatycznych administracji publicznej oraz firm komercyjnych i zaangażowaniu społeczności użytkowników – mówi Adam Mielcarski, wiceprezes zarządu e-file sp. z o.o., producenta aplikacji e-pity – Cieszymy się, że dzięki temu rozwiązaniu zyskują przede wszystkim podatnicy, a rozliczenie PIT-a staje się jeszcze prostsze.

Autopromocja

Instrukcje VAT. 15 praktycznych procedur dla podatników

Publikacja przedstawia wytyczne dotyczące rozliczania VAT i akcyzy od sprowadzanych samochodów. Omawia także kwestie związane z płatnościami faktur na rachunek bankowy, stosowaniem split payment oraz wyborem kwartalnego rozliczenia na rok 2024.
Sprawdź

Korzystaj z PFR podając zestaw najprostszych danych

Warunkiem wczytania danych PFR do aplikacji e-pity jest podanie prawidłowych informacji uwierzytelniających: imienia i nazwiska, numeru PESEL lub NIP, daty urodzenia oraz sumy przychodów za 2014 r. z deklaracji PIT-11, PIT-8C lub PIT-R. W samej aplikacji, pięciokrotna nieudana próba pobrania wstępnie wypełnionego PIT-a, blokuje możliwość skorzystania z usługi PFR, co w praktyce, uniemożliwia podszycie się pod podatnika.

Transmisja danych pomiędzy aplikacją e-pity (serwerami firmy e-file), a Portalem Podatkowym (serwerami Ministerstwa Finansów), odbywa się z wykorzystaniem algorytmów szyfrowania danych (SSL), a w chwili wczytania ich do programu, dane są automatycznie usuwane z serwerów e-file. W wersji desktop programu e-pity, istnieje również opcja wczytywania danych bez udziału serwera e-file. Jest to zgodne z żelazną zasadą firmy e-file, producenta aplikacji e-pity i pomysłodawcy jej integracji z usługą PFR, by ze względów bezpieczeństwa nie przechowywać żadnych danych wprowadzanych przez podatników do programu. Są one zapisywane wyłącznie na komputerze osoby wypełniającej deklarację.

Samochód w firmie 2015 – multipakiet

O czym należy pamiętać

Usługa wstępnie wypełnionego PIT-a PFR, przygotowanego przez Administrację Podatkową, nie zwalnia podatnika z odpowiedzialności za rozliczenie wszystkich przychodów. Aplikacja e-pity dba o to, by podatnik nie tylko nie zapomniał uwzględnić wszystkich przychodów, ale także by mógł zmodyfikować koszty i rozliczyć wszystkie przysługujące mu ulgi i odliczenia.

W okresie 2 tygodni betatestów obsługi PFR w e-pity podatnicy wczytali 15 tys. wstępnie przygotowanych deklaracji PIT. Od 14 kwietnia 2015 r. program e-pity z obsługą PFR można pobrać lub uruchomić online na stronie: www.e-pity.pl.

Autopromocja

REKLAMA

Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Podatek PIT - część 2
  certificate
  Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
  1/10
  Zeznanie PIT-37 za 2022 r. można złożyć w terminie do:
  30 kwietnia 2023 r. (niedziela)
  2 maja 2023 r. (wtorek)
  4 maja 2023 r. (czwartek)
  29 kwietnia 2023 r. (sobota)
  Następne
  Księgowość
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  MF ostrzega przed fałszywymi wiadomościami e-mail o zwrocie podatku

  Ministerstwo Finansów ostrzegło dzisiaj przed fałszywymi wiadomościami o zwrocie podatku. Resort podkreślił, że ani MF, ani KAS nie wysyłają tego typu wiadomości do podatników.

  Zamknięcie roku podatkowego 2023 – o czym muszą pamiętać przedsiębiorcy?

  Przedsiębiorcy przed zakończeniem roku podatkowego muszą wykonać wiele różnych czynności, takich jak sporządzenie inwentaryzacji czy weryfikacja ujęcia wszystkich wydatków w działalności gospodarczej. Przygotowana roczna dokumentacja pozwoli na sporządzenie i złożenie zeznania rocznego.

  Czy zostaną nałożone nowe podatki na spółki Skarbu Państwa?

  Nie ma planów nakładania dodatkowych podatków na spółki Skarbu Państwa - powiedziała posłanka Polska2050 Paulina Hennig-Kloska. Dodała, że Orlen do tej pory korzystał z uprzywilejowanej pozycji i nie rozliczył się z nadmiarowych zysków.

  Wysoki wzrost wynagrodzeń. Jak bardzo ożywi inflację?

  Wynagrodzenia realne wzrosły w najwyższym tempie od lutego 2019 r. Natomiast dwucyfrowe tempo wzrostu nominalnych płac, które jest czynnikiem napędzającym inflację, utrzymuje się od początku 2022 r. Dynamika konsumpcji znów rośnie.

  Funkcjonariusze KAS wykryli proceder obrotu podrabianą odzieżą. Wartość zajętego towaru to ponad 1 mln zł

  Warmińsko-mazurscy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) wspólnie z policją ujawnili proceder obrotu odzieżą z podrabianymi znakami znanych marek odzieżowych - poinformowały obie służby. Wartość ubrań zabezpieczonych w magazynach i mieszkaniach na terenie Elbląga i Pasłęka to ponad 1 mln zł.

  Szybki szacunek inflacji w listopadzie 2023 r. Dane GUS

  Główny Urząd Statystyczny zaprezentował szybki szacunek wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych w listopadzie 2023 r. Pełne dane o listopadowej inflacji GUS przekaże 15 grudnia.

  „Biały wywiad” – nie tylko wywiad gospodarczy wykorzystuje OSINT do zdobywania informacji

  Metody stosowane przez wywiad gospodarczy należy zaliczyć do tzw. wywiadu białego lub z ang. OSINT (ang. open-source Intelligence) czyli do kategorii wywiadu, polegającego na gromadzeniu informacji pochodzących z ogólnie dostępnych źródeł, jakim jest między innymi Internet. Jednak nie tylko wywiad gospodarczy wykorzystuje OSINT do zdobywania niezbędnych informacji. Od dawna metodę tę stosują wywiady państwowe, a wraz z rozwojem Internetu i mediów społecznościowych, OSINT w Internecie zyskiwał na znaczeniu. Obecnie, ocenia się, że informacje zdobywane w ten sposób stanowią od 70 do 90% wszystkich informacji pozyskiwanych przez państwowe służby wywiadowcze.

  Tabela kursów średnich NBP z 30 listopada 2023 r. - NBP nr 232/A/NBP/2023

  Tabela kursów średnich NBP waluty krajowej w stosunku do walut obcych ogłoszona 30 listopada 2023 r. NBP nr 232/A/NBP/2023. Średni kurs euro w tym dniu to 4,3492 zł.

  Ulga termomodernizacyjna 2024. Ile zwrotu?

  Ulga termomodernizacyjna w rozliczeniu PIT dokonywanym w 2024 roku daje możliwość odliczenia maksymalnie 106 tys. zł. Tak wysokie odliczenie w PIT występuje w przypadku podatników pozostających w związku małżeńskim, gdzie każdy z małżonków dysponuje odrębnym limitem w wysokości 53 tys. zł.

  Kiedy nieruchomość (np. budynek) powinna być opodatkowana wyższą stawką podatku od nieruchomości jako związana z prowadzeniem działalności gospodarczej?

  Na podstawie ustawy o podatkach i opłatach lokalnych maksymalne stawki podatku od nieruchomości związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej są znacznie (a w przypadku budynków - wielokrotnie) większe od stawek dotyczących np. nieruchomości przeznaczonych na cele mieszkalne. Rodzi to częste konflikty właścicieli nieruchomości z organami podatkowymi (gminami). Bo przecież nie każda nieruchomość będąca własnością przedsiębiorcy jest związana z prowadzoną przez niego działalnością. Choć czasem granica jest subtelna i cienka. Jakie kryteria decydują o tym, że nieruchomość jest związana z działalnością gospodarczą?

  REKLAMA