REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

CIT - podatek dochodowy od osób prawnych, Samochód

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Używanie prywatnego samochodu osobowego w firmie, a dokumentacja w kpir

Jak powinno wyglądać dokumentowanie wydatków w kpir z tytułu używania niewprowadzonego do ewidencji środków trwałych prywatnego samochodu osobowego w ramach spółki cywilnej?

Jakie opłaty i podatki trzeba zapłacić przy sprowadzaniu auta z USA

Zamierzam wkrótce kupić i sprowadzić samochód osobowy spoza UE - najprawdopodobniej z USA. W związku z tym chciałbym się dowiedzieć jakie zapłacę z tego tytułu podatki.

Opłaty za autostrady a limit „kilometrówki”

Firma często wysyła pracownika w delegacje. Gdy pracownik udaje się w nie własnym samochodem - otrzymuje zwrot poniesionych wydatków z tego tytułu. Pracodawca do kosztów uzyskania przychodów zalicza zwrot wydatków przy uwzględnieniu limitu wynikającego z „kilometrówki”. Pracownik otrzymał też zwrot opłat za autostradę. Czy ten wydatek także jest ograniczony limitem „kilometrówki”?

Kiedy powstaje przychód przy realizacji "nierzeczywistego" kontraktu terminowego

W przypadku tzw. nierzeczywistych instrumentów pochodnych (tj. kontraktów forward oraz opcji walutowych bez faktycznej dostawy waluty), przychód z tytułu tych instrumentów powstaje zgodnie z art. 12 ust. 3e ustawy o CIT, tj. z chwilą otrzymania zapłaty.

REKLAMA

Ewidencja podatkowa dla potrzeb podatników płacących CIT

Dochodem w podatku dochodowym od osób prawnych (CIT) jest osiągnięta w roku podatkowym nadwyżka sumy przychodów nad kosztami ich uzyskania. Jeżeli natomiast koszty uzyskania przychodów przekraczają sumę przychodów, różnica jest stratą.

Klasyfikacja wydatków na reprezentację i reklamę

Prawidłowa klasyfikacja kosztów poniesionych na reprezentację i reklamę jest bardzo trudna ze względu na wzajemne przenikanie się tych pojęć. W podejmowaniu decyzji mogą pomóc interpretacje urzędów skarbowych, choć i one nie zawsze są spójne.

Na czym polega leasing zwrotny i jak go wykazać w księgach

Leasing, obok kredytu bankowego, jest najpopularniejszym źródłem finansowania działalności jednostek. Jego szczególną odmianą jest leasing zwrotny. Leasing zwrotny ma na celu poprawę płynności finansowej przedsiębiorstwa i uwolnienie zamrożonych środków finansowych. Leasingobiorca odsprzedaje swój majątek leasingodawcy, a następnie korzysta z niego na podstawie umowy leasingu.

Zakup samochodu - odliczenie VAT

Odliczenie VAT od zakupu samochodu. Podatnik zakupił samochód ciężarowy (do 3,5 t) na firmę. Uzyskał zaświadczenie ze stacji kontroli pojazdów, że jest to pojazd dostawczy (3 miejsca siedzące z przodu, z tyłu do przewozu towarów - oplandekowany). Czy VAT od takiego zakupu środka trwałego będzie odliczony tylko w wysokości 60%, czy też będzie można odliczyć VAT w całości?

REKLAMA

Jakie są skutki podatkowe przekazywania darowizn przez firmy

W okresie światecznym częściej niż zazwyczaj przedsiębiorcy decydują się przekazywać różnego rodzaju darowizny organizacjom pożytku publicznego, domom dziecka lub swoim pracownikom. Przypominamy zasady podatkowej kwalifikacji dokonywanych darowizn. Odrębnie rozpatrzymy skutki darowizny po stronie darczyńcy i po stronie obdarowanego.

Jak odliczyć VAT od leasingu operacyjnego samochodu osobowego

Jesteśmy spółką z o.o. Wziąłem w leasing operacyjny dwa samochody osobowe. Ile mogę odliczyć VAT z czynszu zerowego i inicjalnego oraz z rat leasingowych? Czy mogę odliczyć VAT od paliwa? Jeżeli kupię części zamienne, czy też mogę od nich odliczyć VAT? Podobno „kilometrówki” nie muszę prowadzić?

REKLAMA