Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu zaliczki kwartalne. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące zaliczki kwartalne.
Warunki przejścia z VAT miesięcznego na kwartalny
Aktualizacja: 19.11.2018
Ze względów ekonomicznych dla podatników prowadzących obrót gospodarczy zdecydowanie się na kwartalne rozliczenie podatku VAT jest zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem. Jakie są jednak warunki przejścia na VAT kwartalny? »
Zaliczki na podatek dochodowy - zmiany od 2019 r.
Aktualizacja: 29.01.2019
W 2019 r. zmianie ulegną przepisy dotyczące obowiązku odprowadzania zaliczek w podatku dochodowym od osób fizycznych oraz podatku dochodowym od osób prawnych. Będzie mniej formalności dla podatników opłacających zaliczki kwartalne, zaliczki uproszczone i zawieszających działalność gospodarczą. »
Zaliczki na CIT – obliczanie, zapłata i zawiadomienie urzędu skarbowego
Aktualizacja: 03.11.2017
Podatnicy CIT są zobowiązani do samodzielnego obliczenia wysokości podatku oraz jego uiszczenia bez wezwania organu w określonym terminie. Ustawa o CIT nakazuje wpłatę podatku już w trakcie trwającego roku podatkowego poprzez zapłatę zaliczek. W tym zakresie przewidziano dwa okresy za które możliwa jest ich wpłata: miesiące lub kwartały. »
Kwartalny lub uproszczony sposób wpłacania zaliczek - zawiadomienie do 20 lutego
Aktualizacja: 13.02.2017
Do 20 lutego 2017 r. podatnicy podatku dochodowego mający kalendarzowy rok podatkowy, którzy chcą wybrać kwartalny lub uproszczony sposób wpłacania zaliczek w trakcie roku podatkowego, powinni złożyć zawiadomienie w urzędzie skarbowym. »
Zaliczki uproszczone, czy kwartalne - zawiadomienie do 20 lutego
Aktualizacja: 01.02.2017
Do 20 lutego 2017 r. podatnicy podatku dochodowego mający kalendarzowy rok podatkowy, którzy chcą wybrać kwartalny lub uproszczony sposób wpłacania zaliczek w trakcie roku podatkowego, powinni złożyć zawiadomienie w urzędzie skarbowym. »
Jak rozliczać VAT – miesięcznie czy kwartalnie?
Aktualizacja: 07.11.2016
W jaki sposób najlepiej rozliczać się z urzędem skarbowym z podatku VAT – miesięcznie czy może kwartalnie? To pytanie stawiają sobie przede wszystkim nowi przedsiębiorcy, którzy rejestrują się jako czynni podatnicy VAT, ale również już funkcjonujący i rozliczający się w sposób miesięczny mogą w niektórych przypadkach przejść na rozliczenie kwartalne, co może się okazać dla nich korzystniejszym rozwiązaniem. »
Zaliczki uproszczone czy kwartalne - mija termin wyboru
Aktualizacja: 22.02.2016
Do 22 lutego 2016 r. podatnicy podatku dochodowego, mający kalendarzowy rok podatkowy, którzy chcą wybrać kwartalny lub uproszczony sposób wpłacania zaliczek w trakcie roku podatkowego, powinni złożyć zawiadomienie w urzędzie skarbowym. »
Wybór formy opłacania zaliczek na podatek dochodowy
Aktualizacja: 19.02.2016
Generalnie przedsiębiorcy opłacający podatek dochodowy od osób fizycznych na zasadach ogólnych zaliczki miesięczne uiszczają w terminie do dnia 20 każdego miesiąca za miesiąc poprzedni. Zaliczkę można obniżyć o zapłaconą w danym miesiącu składkę zdrowotną. Nie ma już obowiązku składania deklaracji na zaliczki. Niektórzy podatnicy mogą wybrać którąś z 2 łatwiejszych form płacenia zaliczek. »
Wybór kwartalnych zaliczek na PIT tylko do 20 lutego
Aktualizacja: 19.02.2015
Do piątku 20 lutego 2015 r. mali podatnicy mogą zdecydować, czy chcą rozliczać się z fiskusem z PIT-u tylko cztery razy w bieżącym 2015 roku. Na odłożeniu zapłaty podatku można „zarobić”, przeznaczając bieżące środki na krótkoterminowe lokaty czy inwestycje. »
Kwartalne rozliczenie podatku – terminy wpłaty zaliczki
Aktualizacja: 14.01.2016
Kwartalny sposób rozliczania podatku oznacza obowiązek uiszczenia czterech, a nie dwunastu zaliczek na podatek dochodowy w ciągu roku. Termin wpłaty zaliczki upływa 20. dnia każdego miesiąca następującego po danym kwartale. »
Kwartalna forma wpłacania zaliczek na PIT
Aktualizacja: 08.09.2014
Obecnie około 6 proc. przedsiębiorców płaci zaliczki na PIT w systemie kwartalnym. Dzięki zastosowaniu kwartalnego rozliczenia podatkowego przedsiębiorcy mają lepszą płynność i mniej obowiązków. »
Korekta w nowym JPK_V7 – jak to zrobić?