REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Wiadomości

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Prokurent czy pełnomocnik? Różne podejście w spółce z o.o.

Artykuł przypięty

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, jako osoba prawna, działa przez swoje organy. Za prowadzenie spraw spółki i jej reprezentowanie odpowiedzialny jest zarząd. Mnogość obowiązków w firmie może jednak sprawić, że członkowie zarządu będą potrzebowali pomocy.

Prywatyzacja PKO BP

Konsekwencje zmian VAT

Będą kolejki przed PKO

REKLAMA

Projekty czekają

Sejmie znajdują się dwa poselskie projekty ustaw o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług. Związany z podatkiem od towarów i usług jest też projekt ustawy o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym. Jak na razie wszystkie projekty zostały skierowane do Komisji Finansów Publicznych i nic nie wskazuje na to, że zmiany zostaną szybko uchwalone.

Ważna nowelizacja ustawy o rachunkowości

Wzrośnie akcyza na autogaz

Nie, dla stawki 50 proc.

Sejmowa Komisja Finansów Publicznych nie poparła wczoraj poselskich propozycji objęcia w przyszłym roku 50-proc. stawką podatkową osób zarabiających od 12 tys. zł miesięcznie.

REKLAMA

Obniżone stawki VAT

Podatki 2005

Oferta PKO BP: lokaty od 11 października

Inwestorzy indywidualni będą mogli kupić akcje PKO BP zarówno w biurach maklerskich, jak i bezpośrednio w banku, korzystając z tzw. lokat prywatyzacyjnych.

Podwyżki składek na ZUS?

Nowy formularz PIT/O

Zmiany podatków na 2005 r.

Przychody z najmu i dzierżawy w 2005 r.

VAT w praktyce

Obowiązujące od 1 maja 2004 r. regulacje ustawy o podatku od towarów i usług przyniosły w praktyce wiele problemów związanych ze stosowaniem nowych przepisów. Nie zawsze przepisy, które zostały stworzone na podstawie unijnej VI Dyrektywy, dostosowane są do polskich realiów. Wyraźnie też widać różnicę pomiędzy rozwiązaniami dotychczas stosowanymi w Polsce a tymi z Unii Europejskiej. Wprowadzenie nowych zasad opodatkowania usług niematerialnych oraz kwestia sposobu traktowania towarów przekazanych na potrzeby reprezentacji i reklamy budzi liczne wątpliwości, które ujawniają się dopiero w praktyce.Wiele niejasności wzbudza opodatkowanie usług transportowych, zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Nowe uregulowania dotyczą usług elektronicznych; wątpliwości - chociażby te natury czysto rachunkowej - pojawiły się w kwestii dokonywania korekt podatku naliczonego. Wiele kontrowersji związanych jest z opodatkowaniem towarów używanych, w tym samochodów. Niejasna jest sprawa opodatkowania premii pieniężnych - tutaj także przedstawiciele doktryny podatkowej mają różne zdania.Zagadnieniem, które dotyczy większości podatników, jest z pewnością kwestia braku konieczności zamieszczania podpisów na fakturach. Mimo to okazuje się, że z pewnych pozapodatkowych względów warto jednak mieć takie podpisy.To tylko część kontrowersji, które pojawiły się w krótkim okresie obowiązywania nowej ustawy o VAT. Ich wyjaśnienie zostało przedstawione w tym opracowaniu. W "Poradniku" znajdą Państwo odpowiedzi również na wiele innych, istotnych pytań związanych ze stosowaniem ustawy o VAT w praktyce.

Rekordy WIG

Za brak uprawnień będzie kara

Akcyza bez zmian

Niższy VAT i ryczałt w 2005 r.

Verheugen o konkurencji podatkowej

Rozliczenia podatkowe małżonków i byłych małżonków

Rząd przeciwny zmianom w podatkach

Niższy limit do prowadzenia ksiąg

Podatek od samochodów używanych

Projekt SLD zmian w podatkach nie wejdzie pod obrady

RPP pozostawiła stopy bez zmian

Jaka decyzja RPP?

Dochód z akcji PKO BP opodatkowany

PKO BP - akje dla inwestorów zagranicznych

Czy stopy znów wzrosną?

Zabrać bogatym, oddać...?

Zawrotne tempo prac Komisji Finansów Publicznych

Jak ująć w księgach firmy kredyty i pożyczki

Spadek liczby inwestycji

PKO BP Ograniczenia dla inwestorów

Przed posiedzeniem RPP

A jednak zmiany w podatkach

Składki na ZUS od przedsiębiorców

7% VAT na ubranka dla dzieci

Propozycję objęcia wszystkich ubranek dziecięcych obniżonym 7-proc. VAT zgłosił Artur Zawisza (PiS) do projektu nowelizacji ustawy, VAT, nad którym pracuje specjalna sejmowa podkomisja - poinformowało Biuro Prasowe Prawa i Sprawiedliwości.

Recykling - obowiązek dla firm

Firmy usługowe, których działalność wiąże się z powstawaniem produktów w opakowaniach, zostaną objęte obowiązkiem odzysku i recyklingu odpadów opakowaniowych i poużytkowych. Tak wynika z rządowego projektu nowelizacji przepisów, którego pierwsze czytanie odbyło się wczoraj w Sejmie.

Dla kogo ulgi, dla kogo obciążenia

Recyklingu będzie obowiązkowy dla firm

Firmy usługowe, których działalność wiąże się z powstawaniem produktów w opakowaniach, zostaną objęte obowiązkiem odzysku i recyklingu odpadów opakowaniowych i poużytkowych. Tak wynika z rządowego projektu nowelizacji przepisów, którego pierwsze czytanie odbyło się ostatnio w Sejmie.

Wpływy z akcyzy

W sierpniu br. sprowadzono 129 690 samochodów objętych nabyciem wewnątrzwspólnotowym - wynika z danych Ministerstwa Finansów.

Ruszył festiwal podatkowy

Wzrost eksportu

Obowiązek instalacji kas fiskalnych w taksówkach zgodny z Konstytucją

Zmiany w ustawach o rachunkowości i paliwach

Zmiany formularzy PIT/O

Jak ustalić podstawę opodatkowania

REKLAMA