REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

VAT - podatek od towarów i usług, Ministerstwo Finansów

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Nowe obowiązki sprawozdawcze spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych

Zaczęły obowiązywać nowe obowiązki sprawozdawcze dotyczące sprawozdawczości spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych oraz Krajowej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej.

Czy wydatek na flagę narodową zaliczymy w koszty

Czy zakup flagi narodowej można zaliczyć do kosztów podatkowych? Jak Ministerstwo Finansów podchodzi do kwestii zaliczania wydatku na zakup polskiej flagi w koszty?

Zaokrąglanie płatności gotówkowych do 5 gr

Narodowy Bank Polski proponuje małą rewolucję w płatnościach gotówkowych. Przygotowany przez NBP projekt ustawy o zaokrąglaniu kwot płatności gotówkowych i kwot pieniężnych wyrażonych w złotych przewiduje zaokrąglanie do pełnych pięciu groszy rachunku końciowego płatnego gotówką za towar lub usługę. Same ceny nie będą musiały być zaokrąglane, podobnie jak płatności bezgotówkowe. Celem jest znaczące ograniczenie zapotrzebowania (ale nie wyeliminowanie) na monety jedno- i dwu- groszowe w obiegu gotówkowym.

Co robili prokuratorzy i CBŚ w Ministerstwie Finansów

Prokuratorzy i funkcjonariusze CBŚ w czwartek 10 stycznia 2013 r. zwrócili się do Ministerstwa Finansów o wydanie dokumentacji niezbędnej do śledztwa dotyczącego nielegalnego hazardu z wykorzystaniem automatów do gier - poinformowała PAP w piątek 11 stycznia 2013 r. Prokuratura Apelacyjna w Białymstoku."Dokumentacja została wydana przez upoważnionych urzędników ministerstwa" - poinformowała prokuratura w wydanym w piątek po południu oświadczeniu. Podała, że chodziło o informacje, w jakim zakresie resort finansów był informowany o nieprawidłowościach.

REKLAMA

Szykują się zmiany w Ordynacji podatkowej

Ucieczka przed fiskusem będzie coraz trudniejsza. Ministerstwo Finansów chce dokonać zmian w Ordynacji podatkowej, które mają chronić interesy fiskusa przed skutkami unikania opodatkowania.

Zwolnienie z obowiązku oznaczania znakami akcyzy

Minister Finansów przedłużył do końca 2014 r. stosowanie zwolnień z obowiązku oznaczania znakami akcyzy wyrobów akcyzowych.

Zwolnienie stypendiów naukowych

Minister Finansów wyjaśnił w niedawnej interpretacji ogólnej wątpliwości dotyczące zastosowania zwolnienia z podatku stypendiów na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 39 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Ustawa o VAT 2025 - Załączniki

Ustawa o podatku od towarów i usług (VAT) reguluje opodatkowanie podatkiem od towarów i usług. Poniżej prezentujemy pełną treść załączników do tej ustawy. Stan prawny aktualny na 1 stycznia 2025 r.

REKLAMA

Ustawa o VAT 2022 Dział XIII Zmiany w przepisach obowiązujących, przepisy przejściowe i końcowe

Ustawa o podatku od towarów i usług - stan prawny na 1 luty 2022 roku - tekst jednolity, Dział XIII Zmiany w przepisach obowiązujących, przepisy przejściowe i końcowe (art. 139- 176).

Ustawa o VAT 2022 Dział IX Odliczenie i zwrot podatku. Odliczanie częściowe

Ustawa o VAT - stan prawny na 1 luty 2022 roku, Dział IX Odliczenie i zwrot podatku. Odliczanie częściowe (art. 86- 95)

Ustawa o VAT 2022 Dział VII Zasady wymiaru i poboru podatku z tytułu importu towarów

Ustawa o VAT 2022 - ustawa o podatku od towarów i usług - stan prawny na 1 luty 2022 r. - tekst jednolity, Dział VII Zasady wymiaru i poboru podatku z tytułu importu towarów (art. 33- 40)

Ustawa o VAT 2022 Dział VI Podstawa opodatkowania

Ustawa o VAT 2022 - ustawa o podatku od towarów i usług - stan prawny na 1 luty 2022 r. - tekst jednolity, Dział VI Podstawa opodatkowania (art. 29 - 32)

Ustawa o VAT 2022 Dział V Miejsce świadczenia

Ustawa o VAT 2022 - ustawa o podatku od towarów i usług - stan prawny na 1 luty 2022 r. - tekst jednolity, dział V Miejsce świadczenia (art. 22- 28o)

Ustawa o VAT 2022 Dział IV Obowiązek podatkowy

Ustawa o VAT 2022 - ustawa o podatku od towarów i usług - stan prawny na 1 luty 2022 r. - tekst jednolity, dział IV Obowiązek podatkowy (art. 19- 21)

Ustawa o VAT 2022 Dział III Podatnicy, płatnicy i przedstawiciele podatkowi

Ustawa o VAT 2022 - ustawa o podatku od towarów i usług - stan prawny na 1 luty 2022 r. - tekst jednolity, Dział III Podatnicy, płatnicy i przedstawiciele podatkowi (art. 15- 18d)

Ustawa o VAT 2022 Dział II Zakres opodatkowania

Ustawa o VAT 2022 - ustawa z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług - stan prawny na 1 luty 2022 r. - tekst jednolity. Dział II Zakres opodatkowania (art. 5-14)

Ustawa o VAT 2022 Dział I Przepisy ogólne

Ustawa o VAT 2022 - ustawa z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług - stan prawny na 2 luty 2021 r. - tekst jednolity. Dział I Przepisy ogólne (art. 1-4)

Kto musi rejestrować sprzedaż kasą fiskalną

Jeżeli rozpoczynasz działalność gospodarczą powinieneś sprawdzić, czy musisz kupić kasę fiskalną i używać jej na co dzień. Możesz skorzystać z ulgi podatkowej związanej z tym zakupem.

Czy sprzedaż działek gruntu podlega opodatkowaniu VAT

Nabyłem dwie działki w spadku po zmarłej ciotce. Wcześniej stanowiły one jej prywatną własność. Są to działki przeznaczone pod zabudowę. Chciałbym je sprzedać. Jest to mój prywatny majątek, a ja nie prowadzę działalności gospodarczej. Czy w związku z tym powinienem tę sprzedaż opodatkować VAT?

Jakie są zasady zwrotu VAT podróżnym w systemie TAX FREE

Sprzedawca, który dokonuje dostawy dla podróżnych spoza UE, może zwracać im VAT lub dokonywać tego za pośrednictwem innego podmiotu. Wymaga to jednak spełnienia przez niego licznych warunków.

Nie można doliczyć VAT do taksy notarialnej

Adwokaci mogą udzielając pomocy prawnej powiększyć swoje wynagrodzenie o VAT. Możliwości takiej nie mają notariusze. Ich wynagrodzenie zawiera już podatek.

Jak księgować faktury VAT marża

Osoba fizyczna prowadzi w ramach działalności gospodarczej sprzedaż i komis m.in. telefonów komórkowych. Kupuje telefon używany na podstawie umowy kupna-sprzedaży od osoby fizycznej niebędącej podatnikiem VAT. Sprzedając taki telefon, wystawia fakturę VAT marża. Jak księgować taką operację w książce przychodów i rozchodów? Czy umowę kupna-sprzedaży należy uznać za koszt uzyskania przychodu i czy podstawą do opodatkowania podatkiem dochodowym będzie wartość z faktury VAT marża pomniejszona o VAT od marży? Czy umowy kupna-sprzedaży nie księgujemy w ogóle, a przy sprzedaży opodatkujemy tylko marżę pomniejszoną o VAT?

REKLAMA