| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Dyrektywa o transgranicznym przekształcaniu, łączeniu i podziale spółek w UE

Dyrektywa o transgranicznym przekształcaniu, łączeniu i podziale spółek w UE

30 stycznia 2019 r. ambasadorzy państw UE zebrani na forum Coreperu uzgodnili stanowisko Rady UE w sprawie projektu dyrektywy o transgranicznym przekształcaniu, łączeniu i podziale spółek. Te nowe przepisy mają ułatwić transgraniczną mobilność unijnych spółek.

UE jest o krok bliżej przyjęcia nowych przepisów, które powinny ułatwić transgraniczną mobilność unijnych spółek. Ambasadorzy państw UE zebrani dziś na forum Coreperu uzgodnili stanowisko Rady w sprawie projektu dyrektywy o transgranicznym przekształcaniu, łączeniu i podziale spółek.

Dyrektywa pomoże spółkom w pełni korzystać z atutów unijnego jednolitego rynku. Wprowadza ona kompleksowe procedury transgranicznego przekształcania i podziału spółek oraz zawiera dodatkowe przepisy o transgranicznym łączeniu spółek kapitałowych mających siedzibę w państwie członkowskim UE.

Polecamy: INFORLEX Biznes

Dyrektywa określa procedury, które będą chronić legalność operacji transgranicznych w ramach wszystkich stosownych krajowych porządków prawnych, a równocześnie gwarantować, że pracownicy i udziałowcy zostaną odpowiednio poinformowani o spodziewanych skutkach operacji. Przewiduje też serię zabezpieczeń mających chronić udziałowców i pracowników oraz wierzycieli danej spółki.

Co więcej, dyrektywa zachęca do stosowania narzędzi elektronicznych podczas całej operacji i do wymiany stosownych informacji poprzez istniejące, połączone cyfrowo rejestry przedsiębiorców.

Prezydencja rumuńska rozpocznie teraz negocjacje z Parlamentem Europejskim, tak by proponowana dyrektywa mogła zostać przyjęta w pierwszym czytaniu.

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Brokerska CDS

CDS działa jako kancelaria doradcza, której misją jest ochrona interesów przewoźników i spedytorów poprzez świadczenie usług w zakresie obsługi ubezpieczeń transportowych (OC przewoźnika, OC spedytora i Cargo) oraz pozasądowej i sądowej obsługi roszczeń i szkód powstałych w transporcie. Świadczymy również usługi związane z zarządzaniem ryzykiem transportowym, a także przeprowadzamy audyty i szkolenia z zakresu prawa przewozowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »