reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Dyrektywa o transgranicznym przekształcaniu, łączeniu i podziale spółek w UE

Dyrektywa o transgranicznym przekształcaniu, łączeniu i podziale spółek w UE

30 stycznia 2019 r. ambasadorzy państw UE zebrani na forum Coreperu uzgodnili stanowisko Rady UE w sprawie projektu dyrektywy o transgranicznym przekształcaniu, łączeniu i podziale spółek. Te nowe przepisy mają ułatwić transgraniczną mobilność unijnych spółek.

UE jest o krok bliżej przyjęcia nowych przepisów, które powinny ułatwić transgraniczną mobilność unijnych spółek. Ambasadorzy państw UE zebrani dziś na forum Coreperu uzgodnili stanowisko Rady w sprawie projektu dyrektywy o transgranicznym przekształcaniu, łączeniu i podziale spółek.

Dyrektywa pomoże spółkom w pełni korzystać z atutów unijnego jednolitego rynku. Wprowadza ona kompleksowe procedury transgranicznego przekształcania i podziału spółek oraz zawiera dodatkowe przepisy o transgranicznym łączeniu spółek kapitałowych mających siedzibę w państwie członkowskim UE.

Polecamy: INFORLEX Biznes

Dyrektywa określa procedury, które będą chronić legalność operacji transgranicznych w ramach wszystkich stosownych krajowych porządków prawnych, a równocześnie gwarantować, że pracownicy i udziałowcy zostaną odpowiednio poinformowani o spodziewanych skutkach operacji. Przewiduje też serię zabezpieczeń mających chronić udziałowców i pracowników oraz wierzycieli danej spółki.

Co więcej, dyrektywa zachęca do stosowania narzędzi elektronicznych podczas całej operacji i do wymiany stosownych informacji poprzez istniejące, połączone cyfrowo rejestry przedsiębiorców.

Prezydencja rumuńska rozpocznie teraz negocjacje z Parlamentem Europejskim, tak by proponowana dyrektywa mogła zostać przyjęta w pierwszym czytaniu.

reklama

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Artur Tim

Doradca podatkowy, doradca restrukturyzacyjny (licencja syndyka), agent celny, prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama