| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > VAT > Rozliczenia VAT > Nowy wzór informacji VAT-27

Nowy wzór informacji VAT-27

Od 1 stycznia 2017 r. obowiązują znowelizowane przepisy ustawy o VAT w zakresie informacji podsumowujących w obrocie krajowym VAT-27. Zgodnie z nowym brzmieniem art. 101a ustawy o VAT informacja podsumowująca w obrocie krajowym oraz korekta tej informacji będą składane jedynie za pomocą środków komunikacji elektronicznej. Informacje te będą składane tylko za okresy miesięczne, ponieważ przepisy ustawy likwidują możliwość składania tych informacji za okresy kwartalne.

Dlatego zaszła konieczność dostosowania do nowych przepisów wzoru informacji podsumowującej/korekty informacji podsumowującej w obrocie krajowym VAT-27, a w szczególności do składania jej jedynie za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Nowy wzór VAT-27(2) został oparty na poprzednim wzorze VAT-27(1). W nowym wzorze zlikwidowano pola, które były przeznaczone do wskazywania, że informacja jest składana za okresy kwartalne, oraz dostosowano ich numerację do zmian.

Polecamy książkę: VAT 2017. Komentarz

Nowe wzory stosuje się począwszy od rozliczenia za styczeń 2017 r. Natomiast stare wzory informacji podsumowujących będzie można stosować, ale nie dłużej niż do rozliczenia za czerwiec 2017 r. i tylko do rozliczeń za okresy miesięczne.

Źródło: własne

Zobacz więcej aktualności na IFK Platformie Księgowych i Kadrowych >>

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Hoffmann

dyrektor sieci zewnętrznej Aureus

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »