| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > VAT > Rozliczenia VAT > Nowy wzór informacji VAT-27

Nowy wzór informacji VAT-27

Od 1 stycznia 2017 r. obowiązują znowelizowane przepisy ustawy o VAT w zakresie informacji podsumowujących w obrocie krajowym VAT-27. Zgodnie z nowym brzmieniem art. 101a ustawy o VAT informacja podsumowująca w obrocie krajowym oraz korekta tej informacji będą składane jedynie za pomocą środków komunikacji elektronicznej. Informacje te będą składane tylko za okresy miesięczne, ponieważ przepisy ustawy likwidują możliwość składania tych informacji za okresy kwartalne.

Dlatego zaszła konieczność dostosowania do nowych przepisów wzoru informacji podsumowującej/korekty informacji podsumowującej w obrocie krajowym VAT-27, a w szczególności do składania jej jedynie za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Nowy wzór VAT-27(2) został oparty na poprzednim wzorze VAT-27(1). W nowym wzorze zlikwidowano pola, które były przeznaczone do wskazywania, że informacja jest składana za okresy kwartalne, oraz dostosowano ich numerację do zmian.

Polecamy książkę: VAT 2017. Komentarz

Nowe wzory stosuje się począwszy od rozliczenia za styczeń 2017 r. Natomiast stare wzory informacji podsumowujących będzie można stosować, ale nie dłużej niż do rozliczenia za czerwiec 2017 r. i tylko do rozliczeń za okresy miesięczne.

Źródło: własne

Zobacz więcej aktualności na IFK Platformie Księgowych i Kadrowych >>

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

Eksperci portalu infor.pl

Accace Polska

Accace jest jednym z liderów firm doradczo-outsourcingowych, obecną na rynku od 2006 roku. Zatrudniamy ponad 600 profesjonalistów, w tym prawników, doradców podatkowych, księgowych i finansistów oraz specjalistów kadrowo-płacowych. Accace doradza ponad 2 000 klientom w 15 krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »