REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Księgowość

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Rekordy WIG

Czy sprzedaż w pawilonie podlega opłacie targowej

Prowadziłem sprzedaż odzieży z tzw. łóżka polowego i z tego tytułu wnosiłem opłatę targową. Jeżeli przeniosę działalność do własnego pawilonu na targowisku, to jakim opłatom będę podlegać?

Rachunkowość jednostek nieprowadzących działalności gospodarczej

Jednostki nieprowadzące działalności gospodarczej, niebędące spółkami handlowymi, stosują tylko niektóre przepisy ustawy o rachunkowości jedynie w tym zakresie, jaki nie został uregulowany w przepisach specjalnego rozporządzenia. Jednostki te nie mają obowiązku sporządzania skonsolidowanych sprawozdań finansowych ani też poddawania badaniu i ogłaszania swoich sprawozdań finansowych. Co więcej, warto pamiętać, że jednostki te prowadzą rachunkowość i sporządzają sprawozdania finansowe w formie uproszczonej.

Z jaką stawką refakturować usługi udokumentowane zwykłymi rachunkami i paragonami

Jesteśmy firmą reklamową i wraz z honorarium musimy refakturować naszym klientom koszty zewnętrzne. Z jaką stawką powinniśmy refakturować: umowy zlecenia, usługi gastronomiczne, noclegowe i taksówki dokumentowane zwykłymi rachunkami lub paragonami fiskalnymi?

Programowanie wykorzystania środków UE przeznaczonych na politykę spójności w projekcie nowej regulacji KE

Nowe rozwiązania w zakresie funkcjonowania wspólnotowej polityki spójności obejmują również zmiany w zakresie programowania strategii wykorzystania dostępnych środków. Polityka spójności, zgodnie z propozycją KE, będzie realizowana za pomocą środków udostępnianych poprzez Fundusz Spójności, Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego (EFRR) oraz Europejski Fundusz Społeczny (EFS).

Outsourcing z zagranicy a VAT

Spółka zamierza korzystać z usług outsourcingu świadczonych przez podmioty zagraniczne. Jakie skutki podatkowe powoduje to w VAT?

Dopłata do wypoczynku pracownika

Czy dopłaty do wypoczynku pracownika mogą być zwolnione od podatku, jeżeli zostały sfinansowane ze środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych?

Licencja na używanie znaku towarowego

Licencja na używanie znaku towarowego została udzielona na podstawie umowy z grudnia ub. r. Czy taka licencja, zarejestrowana w urzędzie skarbowym na początku maja br., korzysta obecnie ze zwolnienia od VAT?

Podatek rolny od gruntów stanowiących współwłasność

Pismo Dyrektora Departamentu Podatków Lokalnych i Katastru z 2 marca 2004 r. do wójta gminy (...) (nr LK-120/LP/04/AP)

Niższy VAT i ryczałt w 2005 r.

Akcyza bez zmian

Verheugen o konkurencji podatkowej

Przesłanki szacowania przychodu

Przesłanki szacowania przychoduPo przeprowadzeniu postępowania podatkowego naczelnik urzędu skarbowego wydał decyzję, w której zarzucono spółce naruszenie przepisów art. 11 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz określono dochód w drodze oszacowania. Organy podatkowe stwierdziły, że pomiędzy naszą firmą a naszym kontrahentem (spółką akcyjną) istniały powiązania tego typu, że członek zarządu w naszej spółce jest jednocześnie prezesem zarządu S.A. i posiada w niej 90 proc. udziałów. W transakcjach z tą spółką stosowaliśmy rabat wynoszący 15 proc., ponieważ spółka ta była głównym odbiorcą naszych towarów i kontrakty z nią miały dużą wartość i szczególne znaczenie dla nas. Ponadto kontrahent towar odbierał własnym transportem. Pomimo tych wyjaśnień wydano niekorzystną dla nas decyzję. Uzasadnienie decyzji oparto wyłącznie na fakcie powiązań osobowo-kapitałowych i przyznanym rabacie w wysokości 15 proc., którego nie stosowano wobec innych naszych klientów. Czy w takiej sytuacji organ podatkowy miał prawo zastosować przepis art. 11?

Podnajem - przychód i koszty

Kiedy usługi dostępu do internetu dla użytkowników indywidualnych są zwolnione z VAT

Rozliczenia podatkowe małżonków i byłych małżonków

Niższy limit do prowadzenia ksiąg

Rząd przeciwny zmianom w podatkach

Zwolnienie od podatku świadczenia urlopowego

W naszym zakładzie nie tworzymy zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, natomiast wypłacamy pracownikom świadczenie urlopowe. Czy podlega ono zwolnieniu od podatku dochodowego od osób fizycznych?

Czy każdy musi wnosić opłatę skarbową

Dowiedziałam się w urzędzie miasta, że niektórzy nie mają obowiązku ponoszenia kosztów opłaty skarbowej. Kto ma taki przywilej?

Czy można odliczać odsetki

Czy kredyt mieszkaniowy na zakup mieszkania na wtórnym rynku jest objęty ulgą odsetkową, tzn. czy można odliczyć od podatku część spłaconych odsetek od takiego kredytu?

Projekt SLD zmian w podatkach nie wejdzie pod obrady

RPP pozostawiła stopy bez zmian

Podatek od samochodów używanych

Inkasent w podatkach i opłatach lokalnych

Jaka decyzja RPP?

Wydatki na reklamę - zasady zaliczania do kosztów

Jak odróżnić reklamę od informacji handlowej? Czy organizacja konferencji prasowej to reklama publiczna? Czy limit wydatków na reklamę dotyczy także zaliczek na podatek?

Limit zwolnienia podmiotowego w VAT

Czy limit roczny 10 000 euro dla osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą obejmuje tylko wartość sprzedaży związaną z umową-zlecenia lub o dzieło, czy także wartość sprzedaży, na którą wystawiane są faktury?

Przychód z tytułu zwrotu podatku VAT

Spółka z o.o. zwróciła się o zwrot na rachunek bankowy kwoty podatku naliczonego za maj 2004 r. w terminie 60 dni od dnia złożenia deklaracji VAT-7. Naczelnik urzędu skarbowego przedłużył ten termin w celu dodatkowego sprawdzenia zasadności tego zwrotu. Czy kwota zwróconego naliczonego podatku od towarów i usług wraz z odsetkami stanowi przychód w zakresie podatku dochodowego?

PKO BP - akje dla inwestorów zagranicznych

Dochód z akcji PKO BP opodatkowany

Dotacje dla stowarzyszenia

Jesteśmy stowarzyszeniem charytatywnym działającym w oparciu o statut. Pomagamy rodzinom wielodzietnym, matkom samotnie wychowującym dzieci, osobom starszym, bezrobotnym i bezdomnym. Jesteśmy stowarzyszeniem samofinansującym się, bez stałych dotacji. Środki finansowe zdobywamy od sponsorów, a także organizując imprezy artystyczne i kwesty uliczne. Występujemy o dotacje i granty. Nadrzędna jest rada naczelna stowarzyszenia. My jako zarząd okręgowy nie jesteśmy podatnikiem VAT. Otrzymaliśmy z urzędu miejskiego dotację na sfinansowanie realizacji zadania w zakresie rehabilitacji społecznej osób uzależnionych i zagrożonych uzależnieniem, udzielenie pomocy w wychodzeniu z bezdomności. Dotacja zostanie wykorzystana na opłatę za energię w schronisku, telefon, leki, zakup środków czystości, wydatki z tytułu umowy o pracę, zlecenia. Czy jesteśmy zobowiązani od otrzymanej dotacji odprowadzić VAT?

Zabrać bogatym, oddać...?

Rozliczenie obrotu strukturą zakupów

Czy stopy znów wzrosną?

Zawrotne tempo prac Komisji Finansów Publicznych

Specyfikacja poszczególnych sztuk ładunku

Jak powinna wyglądać specyfikacja poszczególnych sztuk ładunku, o której mowa w art. 42 ust. 3 pkt 3 ustawy o VAT?

Jaka jest rola głównego księgowego

Jak ująć w księgach firmy kredyty i pożyczki

Wystawianie tytułów wykonawczych na podstawie decyzji określających odsetki od zaliczek

Jak amortyzować komputer

Jeżeli wartość komputera nie przekracza 3,5 tys. zł, to można taki zakup zaliczyć bezpośrednio do kosztów uzyskania przychodów w miesiącu przekazania do używania. Jak jednak wynika z sygnałów docierających do redakcji, niektórzy podatnicy wolą zaliczyć taki komputer do środków trwałych. O czym powinni w takich sytuacjach pamiętać?

Czy trzeba podpisywać faktury?

Prowadzę działalność gospodarczą polegającą na hurtowej sprzedaży owoców i warzyw. Czy według nowej ustawy o VAT na fakturze potrzebny jest podpis sprzedawcy i nabywcy?

Czy dzierżawa prywatnej działki jest opodatkowana VAT

Prowadzę działalność gospodarczą na zasadach ogólnych. Jestem VAT-owcem. Jednocześnie wydzierżawiam część działki osobom prowadzącym skup palet. Dzierżawa ta nie jest związana z prowadzoną przeze mnie firmą. Czy moje przychody uzyskane z tytułu dzierżawy podlegają opodatkowaniu VAT?

Składki na ZUS od przedsiębiorców

A jednak zmiany w podatkach

Spadek liczby inwestycji

PKO BP Ograniczenia dla inwestorów

Przed posiedzeniem RPP

7% VAT na ubranka dla dzieci

Propozycję objęcia wszystkich ubranek dziecięcych obniżonym 7-proc. VAT zgłosił Artur Zawisza (PiS) do projektu nowelizacji ustawy, VAT, nad którym pracuje specjalna sejmowa podkomisja - poinformowało Biuro Prasowe Prawa i Sprawiedliwości.

Dla kogo ulgi, dla kogo obciążenia

REKLAMA