| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Temat: PIT - podatek dochodowy od osób fizycznych

Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu PIT - podatek dochodowy od osób fizycznych. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące PIT - podatek dochodowy od osób fizycznych.

Stypendia w programie "Erasmus+" będą zwolnione z PIT w latach 2019-23

Aktualizacja: 13.08.2018

Zwolnienie z podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) stypendiów uzyskiwanych w ramach programu "Erasmus+" zostanie przedłużone - tak wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Finansów. Przedłużenie będzie obowiązywać w lata 2019-23. »

Czy wynagrodzenie otrzymane w ramach stażu studenckiego za granicą jest opodatkowane PIT w Polsce?

Aktualizacja: 14.09.2017

Osoby fizyczne, mające miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, podlegają obowiązkowi podatkowemu od całości swoich dochodów bez względu na miejsce położenia źródeł przychodów – jest to tak zwany nieograniczony obowiązek podatkowy, zawarty w art. 3 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (ustawa o PIT). Art. 21 ust. 1 pkt 39 tej ustawy i kolejne wskazują na pewne grupy stypendiów podlegające zwolnieniu z opodatkowania. W związku z tym w niektórych stanach faktycznych istnieją wątpliwości, czy otrzymane środki w ramach stażu studenckiego za granicą winny zostać opodatkowane w Polsce? »

Zaniechania poboru podatku PIT od stypendiów

Aktualizacja: 05.05.2017

Weszły w życie dwa nowe rozporządzenia dotyczące zaniechania poboru podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) od niektórych stypendiów. »

Rozliczanie stypendium w rocznym zeznaniu PIT

Aktualizacja: 03.04.2017

Ustawa o podatku od osób fizycznych uwzględnia kilka rodzajów stypendiów otrzymywanych przez podatników. Niektóre podlegają zwolnieniu podatkowemu w pełnej kwocie, inne do określonego limitu, natomiast z tytułu niektórych stypendiów nie przysługują żadne ulgi. »

Które stypendia są zwolnione z PIT

Aktualizacja: 24.10.2011

Część stypendiów, np. te otrzymywane na podstawie przepisów o stopniach naukowych i tytule naukowym, są całkowicie zwolnione z PIT. Jednak niektóre stypendia korzystają ze zwolnienia podatkowego tylko do wysokości limitu (380 zł) określonego w ustawie o PIT. »

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Advicero Nexia

Doradztwo podatkowe, księgowość, corporate services, obsługa płacowo-kadrowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »