REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Podatki, Darowizna

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jakie są skutki podatkowe przekazywania darowizn przez firmy

W okresie światecznym częściej niż zazwyczaj przedsiębiorcy decydują się przekazywać różnego rodzaju darowizny organizacjom pożytku publicznego, domom dziecka lub swoim pracownikom. Przypominamy zasady podatkowej kwalifikacji dokonywanych darowizn. Odrębnie rozpatrzymy skutki darowizny po stronie darczyńcy i po stronie obdarowanego.

Skala podatkowa - PITy 2007

Nie tak łatwo znaleźć w przepisach obowiązującą skalę podatkową. Ustawodawca umieścił je ostatnio w przepisach przejściowych do nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Wypłata dywidendy - jak rozliczyć?

Opodatkowanie dywidendy. Spółka A z o.o. zamierza wypłacić dywidendę za 2006 r. Wspólnikami spółki są spółka B z o.o. posiadająca 16% udziałów, spółka C z o.o. posiadająca 14% udziałów, spółka D z o.o. posiadająca 9% udziałów oraz osoba fizyczna posiadająca 61% udziałów. Jak powinna być opodatkowana ta dywidenda? Czy i kiedy wspólnicy mogą odliczyć podatek od dywidendy?

Nie można doliczyć VAT do taksy notarialnej

Adwokaci mogą udzielając pomocy prawnej powiększyć swoje wynagrodzenie o VAT. Możliwości takiej nie mają notariusze. Ich wynagrodzenie zawiera już podatek.

REKLAMA

Wynagrodzenie faktora

Z rozliczaniem faktoringu w dalszym ciągu związanych jest dużo niewiadomych. Do tej pory żaden akt prawny, w tym nowelizacja ustawy o podatku od towarów i usług z 21 kwietnia 2005 r., nie wprowadził w tej kwestii zmian. Przez to w dalszym ciągu rozliczanie faktoringu jest oparte na interpretacjach i... domysłach - uważają eksperci.

Darowizna i sprzedaż samochodu - wysokość podatku

Chciałabym podarować mojej córce używany (2-letni) samochód osobowy. Samochód jest moją własnością od dwóch lat, a więc od początku, a jego wartość wynosi około 38 000 zł. Czy będę musiała (lub moja córka) zapłacić podatek od tej darowizny? Jeśli tak, to w jakiej wysokości? A może korzystniej by było, gdyby córka kupiła ode mnie ten samochód?

REKLAMA

REKLAMA