reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Temat: Nowy Ład

Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu Nowy Ład. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące Nowy Ład.

Kwota wolna od podatku może wzrosnąć do 20 tys. zł

Aktualizacja: 12.04.2021

Nowy Ład. Kwota wolna od podatku może wzrosnąć do 15-20 tys. zł. Mniej zarabiający mają płacić niższe podatki. Co w systemie podatkowym zmieni Nowy Polski Ład? »

Sprawiedliwy PIT – 7 postulatów prof. Adama Mariańskiego, przewodniczącego KRDP

Aktualizacja: 09.04.2021

Mimo zasad podatkowych ujętych w Konstytucji RP: powszechności, równości i zdolności płatniczej, konstrukcja podatku dochodowego w Polsce jest niesprawiedliwa i sprzeczna z ustawą zasadniczą – mówi prof. Adam Mariański, przewodniczący KRDP. Szef samorządu doradców podatkowych przedstawił na konferencji w Senacie swoje postulaty, dzięki którym podatek PIT w Polsce może stać się bardziej sprawiedliwy niż obecnie. »

Jak zmieniać system podatkowy, by podatki były sprawiedliwe?

Aktualizacja: 08.04.2021

„O sprawiedliwy podatek dochodowy dla Polaków” - pod takim hasłem odbyła się w dniu 8 kwietnia 2021 r. konferencja w Senacie w Sali Plenarnej. Wydarzenie to koresponduje z planami zmian w podatkach, które mają się pojawić w ramach Nowego Ładu. »

Nowy Ład. Pierwszy próg podatkowy - 120 tys. zł

Aktualizacja: 11.04.2021

Nowy Ład a podatki. Planowana jest m.in. likwidacja lub znaczne zmniejszenie odliczenia w PIT składki zdrowotnej, podwyżka kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł, podniesienie progu podatkowego z obecnych 85 tys. zł do 120 tys. zł. »

Zmiany w podatkach w programie Nowy Ład. Wejdą w życie od 2022 r.

Aktualizacja: 07.04.2021

Zmiany w podatkach w programie Nowy Ład. Zmiany w systemie podatkowym, które mają być przedstawione w ramach Nowego Ładu, zostaną zaprezentowane w kwietniu lub maju br., a w życie mogą wejść od początku 2022 r. - poinformował szef resortu finansów Tadeusz Kościński. »

MPP (split payment) z niższym progiem i bardziej powszechny

Aktualizacja: 30.03.2021

Split payment, MPP. - Przedsiębiorcy przyzwyczaili się do stosowania split payment i to rozwiązanie działa bardzo dobrze. Zastanawiamy się, czy obniżyć próg split paymentu – dziś to jest 15 tys. zł – lub nawet wprowadzić powszechny obowiązek podziału kont w przypadku podatku VAT - mówi Tadeusz Kościński, minister finansów w wywiadzie dla DGP. »

Nowy Ład. Podatki bardziej sprawiedliwe

Aktualizacja: 23.03.2021

Nowy Ład. Podatki bardziej sprawiedliwe - to kierunek zmian podatkowych, które przewiduje Polski Nowy Ład. »

10 głównych haseł Nowego Ładu

Aktualizacja: 15.03.2021

Nowy Ład ma się składać z następujących obszarów: Plan na zdrowie, Uczciwa praca-godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska - nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia-czyste powietrze, CyberPoland 2025, Złota jesień życia. Nowy Ład ma zawierać także rozwiązania dotyczące systemu podatkowego, m.in. kwota wolna od podatku ma wzrosnąć do 30 000 zł. »

Nowy Ład z wyższą kwotą wolną od podatku?

Aktualizacja: 11.03.2021

Kwota wolna od podatku jest obecnie na niskim poziomie i wynosi 8 000 zł. Nowy Polski Ład może zakładać podniesienie kwoty wolnej od podatku. »

Nowy Ład. Niższe podatki dla biedniejszych

Aktualizacja: 09.03.2021

Nowy Ład a podatki. Jednym najważniejszych elementów rządowego Nowego Ładu ma być kompleksowa przebudowa systemu podatkowego. Chodzi o obniżkę danin dla osób o niższych dochodach, którą sfinansują lepiej zarabiający - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". »

reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

reklama

Eksperci portalu infor.pl

POLAUDIT Sp. z o. o.

Podatki, rachunkowość, audyt

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama