| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Aktualności

E-podatki co raz bliżej

Aktualizacja: 31.07.2012

Nowoczesny system informatyczny e-Podatki ułatwi życie zarówno fiskusowi, jak i podatnikom. Przetarg wszedł na ostatnią prostą. »

Japonia ma najniższy VAT - tylko 5%

Aktualizacja: 30.07.2012

Gdyby medal olimpijski można było zdobyć za najniższą na świecie stawkę VAT niekwestionowanym zwycięzcą byłaby Japonia. Ma tylko jedną stawkę podatku, która wynosi zaledwie 5%. Wprowadzając taki podatek w Polsce, za parę sportowych butów sprzedawanych dziś po 300 zł trzeba byłoby zapłacić tylko 256 zł. »

Usługi assistance nie są zwolnione z VAT

Aktualizacja: 26.07.2012

Minister finansów wydał interpretację, w której stwierdził, że usługi pomocy drogowej, holowania, szacowania szkód, pomocy poszkodowanym itp. nie są zwolnione z VAT. Niedawno NSA orzekł całkiem odwrotnie, bo uznał, że Polska źle wdrożyła unijną dyrektywę. »

Podlaskie: blisko 11 mln zł od podatników dla organizacji pozarządowych

Aktualizacja: 26.07.2012

Blisko 11 mln zł dostaną organizacje pozarządowe od podatników z województwa podlaskiego, którzy przekazali im 1 proc. swoich podatków za 2011 rok - poinformowała Izba Skarbowa w Białymstoku. »

MF: firmy o obrotach powyżej 20 tys. zł powinny mieć kasy fiskalne

Aktualizacja: 25.07.2012

Resort finansów pracuje nad rozporządzeniem obniżającym w 2013 r. do 20 tys. zł limit obrotów, którego przekroczenie skutkuje obowiązkiem posiadania kasy fiskalnej - poinformowała Wiesława Dróżdż z MF. Kasy mają też instalować szkoły jazdy. »

PiS: rząd powinien wycofać się z nowelizacji ustawy o PIT

Aktualizacja: 26.07.2012

Posłowie PiS zaapelowali do rządu, by wycofał się z forsowania projektu noweli ustawy o PIT. Ich zdaniem rozwiązania w nim zawarte, wbrew deklaracjom autorów, wcale nie przyczynią się do poprawy sytuacji rodzin wielodzietnych. »

Jadąc za granicę warto sprawdzić, gdzie można odzyskać VAT

Aktualizacja: 25.07.2012

Wybierając się za granicę warto sprawdzić, które kraje i na jakich warunkach zwracają polskim turystom VAT za kupione tam towary - przypominają eksperci, wskazując, że z tego tytułu można odzyskać nawet kilkanaście procent wydanych pieniędzy. »

Ustawa umorzeniowa szansą dla małych firm. Już w piątek ma zająć się nią Sejm

Aktualizacja: 26.07.2012

Ustawa umorzeniowa ma uchronić tysiące małych, często jednoosobowych firm, przed koniecznością spłaty zaległości wobec ZUS-u. Zdaniem przedsiębiorców, składek często naliczonych w sposób co najmniej wątpliwy. Jeżeli ustawa przejdzie całą ścieżkę legislacyjną przed sejmowymi wakacjami to jest szansa, że już w październiku nowe prawo wejdzie w życie. »

PO: "nie" dla projektów o związkach partnerskich m.in. przez podatki

Aktualizacja: 24.07.2012

PO tłumaczy, że głosowała przeciw umieszczeniu w porządku obrad Sejmu projektów SLD i Ruchu Palikota o związkach partnerskich ze względu na ich "nieusuwalne wady konstytucyjne". Posłowie PO kwestionują m.in. możliwość wspólnego rozliczania się partnerów z fiskusem. »

Rząd forsuje zmiany w ulgach podatkowych

Aktualizacja: 24.07.2012

Sejm zdecydował, że na obecnym posiedzeniu rozpatrzy rządowy projekt nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych dotyczący m.in. zmian w ulgach prorodzinnych oraz likwidacji ulgi na internet. »

Auta z kratką nie odliczą VAT

Aktualizacja: 24.07.2012

Już jesienią tego roku niektórzy posiadacze aut z kratką oraz samochodów typu kombi nie będą mogli odliczać VAT od zakupionego paliwa. »

Dla przedsiębiorcy koszt przejazdu autostradą może być niższy o 44%

Aktualizacja: 20.07.2012

Przejazd autostradą może kosztować przedsiębiorcę co najmniej 18% mniej, a w skrajnym przypadku oszczędność może wynieść nawet 44% pobieranej opłaty. O tyle koszty związane z przejazdem przez koncesjonowaną autostradę obniży przedsiębiorca, który jest podatnikiem VAT i rozlicza podatek dochodowy na zasadach ogólnych według wyższej, 32-proc. stawki. »

VAT-22, VAT-23, VAT- 24 i VAT-25 - nowe wzory formularzy

Aktualizacja: 20.07.2012

Od 21 lipca 2012 r. obowiązuje nowy wzór dokumentu VAT-22 potwierdzającego wywóz przez nabywcę nowego środka transportu z terytorium RP na terytorium innego państwa członkowskiego. Od 25 lipca 2012 r. obowiązują również nowe formularze VAT-23, VAT-24, VAT-25. »

VAT zamiast napadu

Aktualizacja: 23.07.2012

Przestępcy stawiają obecnie na mniej ryzykowne ale bardziej opłacalne wyłudzenia gospodarcze, bo trudniej je wykryć. »

Senackie komisje przeciw obarczeniu ZUS dodatkowymi obowiązkami

Aktualizacja: 19.07.2012

Senackie komisje ustawodawcza oraz rodziny i polityki społecznej opowiedziały się za odrzuceniem senackiego projektu ustawy, który zobowiązywałby ZUS do przekazywania otrzymującym świadczenia dodatkowych informacji o ich prawach. »

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Celichowscy Służewska-Woźnicka Spółka Partnerska Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK