REKLAMA
Zarejestruj się
REKLAMA
Zanotowane we wrześniu 2024 r. przyspieszenie inflacji to zła informacja dla oszczędzających na lokatach bankowych. Osoby posiadające przeciętne lokaty w bankach znowu zaczynają realnie tracić, czyli przegrywać z inflacją. Oprocentowanie depozytów przestaje bowiem chronić siłę nabywczą zaoszczędzonych pieniędzy przed zgubnym działaniem inflacji. Dalsze przyspieszenie inflacji i spodziewane obniżki stóp procentowych to scenariusz, który działa na niekorzyść bankowych ciułaczy.
Pod koniec lipca 2024 r. średnie oprocentowanie najlepszych lokat i rachunków oszczędnościowych wynosi 5,55%. Tak wynika z informacji zebranych przez HREIT. To niewiele mniej niż miesiąc temu, ale ponad 1,2 pkt. proc. mniej niż rok temu. 6 banków obniżyło w lipcu oprocentowanie promocyjnych depozytów, a tylko jeden podwyższył. To jeden ze skutków niezmienionych stóp procentowych NBP. Banki mniej aktywnie walczą o oszczędności Polaków.
Ile wynosi oprocentowanie najlepszych lokat bankowych i kont oszczędnościowych pod koniec czerwca 2024 roku? Jakie odsetki można uzyskać? Średnie oprocentowanie najlepszych lokat i rachunków oszczędnościowych wyniosło w czerwcu 5,56%. W tabeli przedstawiamy najlepsze oferty banków.
Ile wynosi oprocentowanie najlepszych depozytów bankowych pod koniec maja 2024 roku? Jakie odsetki można uzyskać z lokat bankowych i kont oszczędnościowych? Średnie oprocentowanie najlepszych lokat i rachunków oszczędnościowych wzrosło w maju do nieco ponad 5,7%.
REKLAMA
Ile wynosi oprocentowanie najlepszych depozytów bankowych pod koniec marca 2024 roku? Jakie odsetki można uzyskać z lokat bankowych i kont oszczędnościowych? W marcu 2024 r., pierwszy raz od 14 miesięcy cześć banków poprawiła nieco oprocentowanie lokat i rachunków oszczędnościowych. Wynika to najprawdopodobniej z zapewnieniami Rady Polityki Pieniężnej o utrzymywaniu stóp procentowych na niezmienionym poziomie. Ale oczywiście taka sytuacja nie będzie trwała wiecznie. Tym bardziej, że obecnie coraz więcej banków centralnych obniża stopy procentowe albo zapowiada takie cięcia.
Ile wynosi oprocentowanie najlepszych depozytów bankowych pod koniec lutego 2024 roku? Jakie odsetki można uzyskać z lokat bankowych i kont oszczędnościowych? W lutym 2024 r. kontynuowany jest trend spadku oprocentowania lokat bankowych i kont oszczędnościowych, rozpoczęty pod koniec 2022 roku. Widać wyraźnie, że banki przygotowują się do obniżek stóp procentowych NBP. Ale coraz większa grupa ekspertów nie przewiduje cięcia stóp w 2024 roku. Jak będzie w rzeczywistości?
Ile wynosi oprocentowanie najlepszych depozytów bankowych pod koniec listopada 2023 roku? Jakie odsetki można uzyskać z lokat bankowych i kont oszczędnościowych?
Jakie oprocentowanie oferują banki pod koniec października 2023 r. na lokatach i kontach oszczędnościowych? Czy jeszcze warto oszczędzać w ten sposób? Jak informuje Bartosz Turek, główny analityk HRE Investment Trust, kończący się powoli październik był kolejnym miesiącem złych informacji dla oszczędzających. Nie było aż tak źle jak we wrześniu, ale i teraz wiele banków ograniczyło depozytowe promocje. Chociaż warto zauważyć, że jeden bank zaoferował w październiku lokatę oprocentowaną stawką 8%.
REKLAMA
Jakie oprocentowanie oferują banki pod koniec września 2023 r. na lokatach i kontach oszczędnościowych? Czy jeszcze warto oszczędzać w ten sposób? Jak informuje HRE Investment Trust tak mocnego i powszechnego cięcia oprocentowania w bankach dawno już nie widzieliśmy, a wszystko za sprawą wrześniowej obniżki stóp procentowych NBP przez Radę Polityki Pieniężnej. Jeszcze latem część instytucji kusiła nas oprocentowaniem na poziomie 10% - dziś trudno znaleźć coś na ponad 7%.
Jakie oprocentowanie oferują banki pod koniec sierpnia 2023 r.. na lokatach i kontach oszczędnościowych? Czy jeszcze warto oszczędzać w ten sposób? Jak informuje HRE Investment Trust oferta depozytowa banków pogarsza się od końca 2022 roku. Obecnie banki zaczynają się już przygotowywać na obniżki stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej.
Oprocentowanie lokat bankowych i kont oszczędnościowych w lipcu 2023 r. jest najgorsze od niemal roku - tak wynika z danych zebranych przez HREIT.
Jakie oprocentowanie lokat terminowych i kont oszczędnościowych oferują banki pod koniec czerwca 2023 r.? Średnie oprocentowanie najlepszych lokat i rachunków oszczędnościowych w czerwcu 2023 roku wyniosło 7,05%. PKO BP oferuje lokatę na 10% ale z kilkoma istotnymi warunkami.
Jakie oprocentowanie lokat terminowych i kont oszczędnościowych oferują banki pod koniec maja 2023 r.?
W kwietniu 2023 r. nastąpiło dalsze pogorszenie oprocentowania bankowych depozytów (lokat terminowych i kont oszczędnościowych). Część banków zdecydowała się na zmniejszenie oprocentowania lub zaostrzenie dodatkowych warunków skorzystania z promocyjnych depozytów. Tylko jeden bank wyszedł z propozycją lepszą niż przed miesiącem, ale niestety tylko do 1500 klientów.
Jakie jest oprocentowanie najlepszych lokat bankowych i kont oszczędnościowych na przełomie marca i kwietnia 2023 r.? Niestety marzec przyniósł kolejne pogorszenie oferty bankowych depozytów. Banki wycofują z oferty najkorzystniejsze propozycje obiecujące najwyższe odsetki. O ile w gospodarce nie stanie się nic nieoczekiwanego, to pogarszanie się oferty depozytowej banków stanie się normą.
Oszczędzający nie mają najlepszych humorów na początku 2023. Tak w styczniu, jak i w lutym bieżącego roku średnie oprocentowanie najlepszych depozytów poszło w dół. Wprawdzie obniżki oprocentowania są niewielkie, ale już w 2022 roku widać było, że banki starały się zmieniać na niekorzyść klientów oferty depozytowe np. skracając okresy oszczędzania i wprowadzając dodatkowe wymagania.
Najwyższe oprocentowanie lokat bankowych i rachunków oszczędnościowych. Zobacz galerię, sprawdź, które banki oferują najlepsze oprocentowanie w styczniu i lutym 2023 roku, a także jak kształtuje się średnie oprocentowanie depozytów bankowych!
Początek 2023 roku nie rozpieszcza oszczędzających. Większość banków pogorszyła oferty promocyjnych depozytów. Najczęściej w dół poszło oprocentowanie lub co najmniej maksymalna kwota, którą można zainwestować na preferencyjnych warunkach.
REKLAMA