Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu pracodawca. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące pracodawca.
Wydawanie informacji do świadectwa pracy od 2019 r.
Aktualizacja: 01.04.2019
Od początku 2019 r. obowiązują nowe zasady przechowywania dokumentacji pracowniczej. Okres przechowywania dokumentacji znacznie się skróci. W związku z tymi zmianami, powstał nowy obowiązek – pracodawca wraz ze świadectwem pracy, musi przekazać pracownikowi dodatkowe informacje. Jednak należy pamiętać, że informacje do świadectwa pracy nie wydaje się każdemu pracownikowi, z którym zakończono współpracę. »
Dyscyplinarka nie powinna wypaść ze świadectwa pracy
Aktualizacja: 17.02.2017
Konfederacja Lewiatan krytycznie ocenia propozycję modyfikacji treści świadectwa pracy polegającą na usunięciu informacji o trybie rozwiązania umowy o pracę, co skutkowałoby, np. brakiem danych na temat zakończenia umowy w trybie dyscyplinarnym. »
Zasady wydawania świadectw pracy
Aktualizacja: 14.02.2017
Na początku 2017 roku weszły w życie nowe regulacje w prawie pracy, które zmieniły zasady wydawania świadectw pracy. Na czym polegają zmiany? »
Jakie zasady obowiązują przy wydawaniu świadectwa pracy
Aktualizacja: 24.01.2017
Od 1 stycznia 2017 r. obowiązują nowe przepisy w zakresie wystawiania świadectwa pracy. Co uległo zmianie i jakich zasad należy obecnie przestrzegać przy wydawaniu świadectwa pracy? »
Elektroniczne teczki pracowników już w 2017 r.
Aktualizacja: 02.12.2016
Nowe regulacje w zakresie elektronicznych akt osobowych mają mieć zastosowanie począwszy od 1 czerwca 2017 r. Umożliwi to pracodawcom prowadzenie teczek pracowników wyłącznie w wersji elektronicznej. Zmianie ma ulec także okres przechowywania dokumentacji kadrowo-płacowej; z obecnie obowiązujących 50 lat ma zostać skrócony do 10 lat. »
Świadectwo pracy po zakończeniu zatrudnienia terminowego
Aktualizacja: 10.04.2015
Świadectwo pracy jest dokumentem potwierdzającym przebieg zatrudnienia u danego pracodawcy. Co do zasady, wystawiane jest po rozwiązaniu stosunku pracy, a więc gdy zakończeniu ulega swoista prawna więź łączącego pracownika z pracodawcą. Nie każdy ma jednak świadomość tego, że pracodawca jest zobowiązany wystawić ten dokument również po zakończeniu zatrudnienia terminowego. Jak to powinno wyglądać w praktyce? »
Korekta w nowym JPK_V7 – jak to zrobić?