REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Samochód w firmie, Ministerstwo Finansów

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Przedsiębiorcy zadowoleni z wycofania klauzuli o unikaniu opodatkowania

Klauzula o unikaniu opodatkowania, zawarta pierwotnie w projekcie nowelizacji Ordynacji podatkowej autorstwa Ministerstwa Finansów, stanowiła zagrożenie dla uczciwych podatników, dlatego jesteśmy zadowoleni z usunięcia jej z nowelizowanej - oświadczyły organizacje pracodawców - Lewiatan i Business Centre Club.

Najem samochodów służbowych dla celów prywatnych

Kontrowersje związane z ustaleniem systemu rozliczeń korzystania przez pracowników z samochodów służbowych dla celów prywatnych – wartości nieodpłatnego świadczenia z tego tytułu trwają od lat 90-tych XX wieku. Do końca 2014 r., z uwagi na brak szczegółowej regulacji w zakresie określania przychodu pracownika z tego tytułu, stosowanych było kilka rozwiązań u pracodawców.

Kiedy KE zdejmie z Polski procedurę nadmiernego deficytu?

Komisja Europejska rozmawia z polskim rządem o zdjęciu z Polski procedury nadmiernego deficytu. Komisja, podejmując decyzje, uwzględni własne, majowe prognozy ekonomiczne - poinformował we wtorek 5 maja 2015 r. Pierre Moscovici, unijny komisarz. ds. ekonomicznych i finansowych.

Wynajem długoterminowy samochodów a leasing

1 lipca 2015 roku ma wejść w życie kolejna zmiana przepisów dotyczących odliczania VAT od samochodów firmowych i związanych z nimi wydatków, która może znacząco wpłynąć na zyski tysięcy firm. Tymczasem wciąż niewiele przedsiębiorców wie, że oprócz kupna samochodów na kredyt i w ramach leasingu, polskie prawo dopuszcza jeszcze jedną – wyjątkowo korzystną – opcję korzystania z samochodów. Mowa o wynajmie długoterminowym.

REKLAMA

Odliczenie VAT od samochodu, gdy firma prowadzona jest w domu

Fiskus kwestionuje pełne odliczenie podatku od samochodu, gdy firma prowadzona jest w domu. Nie ma znaczenia, że pojazd wykorzystywany jest tylko w biznesie

Trwają prace nad projektem ustawy o administracji podatkowej

Projekt ustawy o administracji podatkowej został skierowany do dalszych prac w sejmowej komisji finansów publicznych. Nowe regulacje mają poprawić efektywność działania urzędów skarbowych, zmienić ich podejście do podatnika oraz zasady naboru oraz powołanie nowych stanowisk i instytucji.

Jak rozliczać w kosztach ubezpieczenie samochodu, który stanowi współwłasność

Prowadzę działalność gospodarczą. Na podstawie umowy darowizny stałem się współwłaścicielem w 50% samochodu ciężarowego Renault Master. Samochód ten wprowadziłem do ewidencji środków trwałych. W jakiej wysokości mam zaliczać do kosztów wydatki związane z używaniem tego samochodu, m.in. koszty ubezpieczenia?

Czy wspólnicy spółki cywilnej mogą korzystać na potrzeby spółki z prywatnych samochodów

W spółce cywilnej są dwie wspólniczki (ich udziały wynoszą po 50%). Każda z nich ma samochód osobowy. Jedna jest współwłaścicielką samochodu wraz z mężem. Druga jest współwłaścicielką samochodu z wujkiem. Wspólniczki chcą korzystać z tych samochodów (każda ze swojego) na potrzeby wykonywania działalności w spółce, ale nie chcą wnosić tych samochodów aportem do spółki. Jak to zrobić? Czy wspólniczki muszą zawierać jakąś umowę ze spółką? Czy konieczne jest podjęcie uchwały przez spółkę w tej sprawie?

REKLAMA

Czy można podwyższyć stawkę amortyzacyjną od samochodów ze względu na ich średnioroczny przebieg

Spółka wykorzystuje w prowadzonej działalności dystrybucyjnej samochody osobowe. Z konieczności jeżdżą one niezależnie od warunków drogowych i często na dwie zmiany. Czy mamy prawo do podwyższenia stawek amortyzacyjnych?

Czy można amortyzować samochód zabytkowy

Prowadzę działalność m.in. w zakresie wypożyczania samochodów z kierowcą na różnego rodzaju imprezy (śluby, chrzty, jubileusze itp.). Zamierzam kupić i wykorzystywać przez okres dłuży niż rok na potrzeby tej działalności samochód zabytkowy (wpisany do rejestru zabytków) wyprodukowany na początku lat 30. XX wieku (kompletny i zdatny do użytku). Czy mogę taki samochód uznać za środek trwały i go amortyzować?

Amortyzacja samochodu nabytego w drodze spadku na współwłasność

Razem z rodzeństwem otrzymałam w spadku samochód osobowy. Samochód stanowi obecnie współwłasność trzech osób. Ja chcę wykorzystywać ten samochód w prowadzonej działalności gospodarczej. Czy mogę taki samochód amortyzować? Czy powinnam zawrzeć umowę użyczenia z pozostałymi współwłaścicielami?

Czy w 2015 r. można odliczać VAT od paliwa nabywanego do samochodu osobowego

Czy mam prawo do odliczenia 50% VAT od paliwa do samochodu wykorzystywanego do celów mieszanych? W dowodzie rejestracyjnym tego pojazdu mam wpisane następujące dane: samochód osobowy, liczba miejsc – 5, brak dodatkowych badań technicznych, dopuszczalna ładowność wynikająca tylko ze świadectwa zgodności WE: 675 kg, auto z 2010 r.

Czy limit 50% odliczenia VAT dotyczy usługi oklejenia samochodów firmowych

Zleciliśmy oklejenie samochodów służbowych należących do naszej spółki. Samochody są częściowo wykorzystywane do celów działalności gospodarczej, częściowo prywatnie. W związku z tym do tej pory odliczaliśmy od ich nabycia i wydatków z nimi związanych 50% VAT. Czy z faktury za usługę oklejenia tych samochodów folią możemy odliczyć cały VAT czy tylko 50%?

Czy można odliczać 100% VAT od najmu miejsc parkingowych dla samochodów służbowych

Nasza spółka wykonuje tylko czynności opodatkowane VAT. Wynajmujemy powierzchnię biurową wraz z kilkoma miejscami parkingowymi. W umowie nie określiliśmy konkretnych służbowych samochodowych, które parkują na tych miejscach. Ponieważ są to samochody osobowe, to od wydatków związanych z tymi samochodami odliczamy tylko 50% VAT. Czy możemy od najmu takich miejsc odliczać pełny VAT?

Prawo do pełnego odliczenia VAT w przypadku wydłużenia umowy leasingowej

Jeżeli spółka użytkuje samochody, od których przysługiwało pełne prawo do odliczeń podatku od rat leasingowych, wynikających z zawartej umowy, to fakt wprowadzenia w tej umowie zmian, w formie aneksu wydłużającego czas trwania umowy, a tym samym obniżający miesięczną ratę leasingową nie ma wpływu na realizację przysługującego jej prawa do odliczania podatku naliczonego. Tym samym podatnik jest uprawniony do pełnego odliczenia podatku VAT z faktur dotyczących rat leasingowych w wydłużonym aneksem okresie.

Wymóg ewidencjonowania przebiegu pojazdu i zgłoszenie VAT-26

Nieposiadanie ewidencji przebiegu pojazdu i niezgłoszenie pojazdu na druku VAT-26 skutkuje brakiem prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu zakupu paliw silnikowych, oleju napędowego do tych samochodów osobowych (będących przedmiotem odsprzedaży). W przypadku innych wydatków podatnikowi będzie przysługiwało jedynie prawo do odliczenia 50% kwoty podatku.

Rozliczanie samochodów służbowych wykorzystywanych na cele prywatne

Od 1 stycznia 2015 roku, a więc niemal już cztery miesiące, obowiązują regulacje w zakresie opodatkowania nieodpłatnego świadczenia z tytułu samochodów służbowych wykorzystywanych na cele prywatne. Bezpośrednim zamiarem ustawodawcy było ułatwienie procesu rozliczania tej formy nieodpłatnego świadczenia na rzecz pracowników, choć w rzeczywistości – można by rzec – że celem było po prostu ujawnianie przychodów pracownika, a więc ich opodatkowanie.

Czy należy doliczać ryczałt, gdy pracownik używa samochodu służbowego do celów prywatnych odpłatnie

Umożliwiamy pracownikowi odpłatne korzystanie z samochodu służbowego (o pojemności silnika 1398 cm3) do celów prywatnych. W związku z tym, co miesiąc, potrącamy mu z wynagrodzenia 300 zł. Czy w tej sytuacji powinniśmy doliczać pracownikowi przychód w wysokości 250 zł?

Czy wypożyczalnia samochodów musi doliczyć ryczałt pracownikowi, któremu udostępnia samochody do celów prywatnych

Spółka z o.o. prowadzi wypożyczalnię samochodów. Czy udostępniając nieodpłatnie pracownikom samochody służbowe, stanowiące własność spółki, do wykorzystywania do celów prywatnych, spółka obowiązana jest doliczać przychód w wysokości 250 zł albo 400 zł? Czy też powinna rozpoznawać przychody z tego tytułu tak, jak to robiła do końca 2014 r.?

Krótkotrwałe udostępnienie samochodu pracownikowi do celów prywatnych - skutki w VAT

Nieodpłatne udostępnianie pojazdów, nawet krótkotrwałe, do celów prywatnych pracowników niewątpliwie wyłącza możliwość uznania, że należą one do pojazdów uznawanych za wykorzystywane wyłącznie w działalności. Udostępnienie takie powinna zatem poprzedzić aktualizacja informacji VAT-26 (w celu wykreślenia z niej pojazdów udostępnionych do celów prywatnych pracowników) i ograniczenie kwot odliczanego podatku od wydatków dotyczących tych pojazdów do 50% (ze względu na brzmienie art. 86a ust. 1 ustawy o VAT).

Wielki Test Wiedzy o Podatkach już 20 kwietnia

W poniedziałek 20 kwietnia o godz. 20.25 w TVP 1 rozpocznie się Wielki Test Wiedzy o Podatkach, organizowany przez Ministerstwo Finansów. Nie będzie to zwykłe widowisko, bo podatki budzą emocje. Gwarantujemy, że będzie to wieczór wspólnej zabawy, pełen nietuzinkowych odkryć (tak, tak podatki mogą być ciekawe) i odpowiedzi na nurtujące nas wszystkich pytania.

Odliczenie VAT w przypadku wynajmu samochodu pracownikowi

Jednym ze sposobów na odliczanie 100% VAT, gdy pracownik korzysta z samochodu służbowego do celów prywatnych, jest jego wynajem po cenach rynkowych.

Zgoda pracodawcy na parkowanie samochodu przy domu a odliczenie VAT

Obecnie problematyczne jest ustalenie, czy możemy mówić o prywatnym wykorzystaniu, gdy pracownik służbowym samochodem dojeżdża do domu. Zdaniem organów podatkowych – tak, gdyż w takim przypadku nie można wykluczyć jego prywatnego wykorzystania. Dla organów podatkowych nie ma znaczenia argument, że specyfika wykonywanej działalności powoduje, że pracownik musi szybko dojechać w wyznaczone miejsce. Czy parkowanie samochodu poza siedzibą firmy pozbawia prawa do odliczenia 100% VAT?

Kiedy odszkodowanie z samochodowej polisy OC i AC stanowi przychód podlegający opodatkowaniu?

Rozliczenie podatku dochodowego i kosztów zależy od rodzaju posiadanej polisy w chwili wypadku. Odszkodowanie z polisy AC w całości stanowi opodatkowany przychód. Przedsiębiorca, któremu zostanie wypłacone odszkodowanie z samochodowej polisy OC, będzie musiał odprowadzić podatek dochodowy od nadwyżki otrzymanej kwoty, przekraczającej wartość naprawy.

IFK poleca: Lepsza obsługa podatnika w 2016 r.

Na najbliższym posiedzeniu Sejmu odbędzie się pierwsze czytanie projektu ustawy o administracji podatkowej. Dzięki rozwiązaniom zawartym w projekcie podatnik uzyska nową, lepszą jakość usług świadczonych przez urzędy. Nowe regulacje mają wejść w życie 1 stycznia 2016 r.

Aktualizacja VAT-26 po zmianie numeru rejestracyjnego samochodu

W przypadku zmiany numeru rejestracyjnego samochodu, zgłoszonego wcześniej na informacji VAT-26, konieczne jest aktualizacja tej informacji, nawet jeżeli nie nastąpiła żadna zmiana sposobu wykorzystywania samochodu w działalności gospodarczej.

Jazdy prywatne - co z paliwem

Niestety, obowiązujące przepisy nie dają jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy przychód z tytułu zużycia paliwa jest wliczony do wartości ryczałtu, czy należy ustalać go odrębnie. Z ustawy o PIT wynika, że przychodem pracownika jest wartość pieniężna nieodpłatnego świadczenia uzyskanego w związku z wykorzystywaniem samochodu służbowego do celów prywatnych. Miesięczna wartość tego przychodu jest zryczałtowana i wynosi 250 zł lub 400 zł.

Sprzedaż samochodu - jak rozliczyć koszty ubezpieczenia

Spółka na okres od października 2014 r. do września 2015 r. wykupiła ubezpieczenie samochodu ciężarowego. Składka ubezpieczeniowa została rozłożona na cztery równe raty. Spółka ujmuje koszty na zespole 4, a wartość polisy dodatkowo zaewidencjonowała na koncie „Czynne rozliczenia międzyokresowe kosztów”. W lutym 2015 r. samochód został sprzedany i spółka wystąpiła do ubezpieczyciela o zwrot niewykorzystanej części składki ubezpieczeniowej. Jak zaksięgować otrzymaną kwotę składki?

Izba skarbowa i podległe jej urzędy skarbowe jedną jednostką budżetową

Nowelizacja ustawy o urzędach i izbach skarbowych, która weszła w życie 1 kwietnia br. zakłada, że izba skarbowa i podległe jej urzędy skarbowe staną się jedną jednostką budżetową. Takie rozwiązanie ma poprawić wydajność administracji podatkowej.

Rozporządzenie w sprawie przypraw w barach mlecznych

Od 1 kwietnia zaczęło obowiązywać rozporządzenie Ministerstwa Finansów, określające surowce, w tym przyprawy, jakie można wykorzystać do przyrządzenia dotowanych przez państwo potraw w barach mlecznych.„Ufam, że ta lista zostanie z nami na dłużej” - ocenił szef resortu Mateusz Szczurek.

Samochód służbowy wykorzystywany w celach prywatnych – rozliczenie przychodów, kosztów, ewidencja księgowa

Korzystanie z samochodu służbowego do celów prywatnych zawsze budziło wątpliwości podatników i było przedmiotem szczególnej uwagi organów podatkowych. Wprowadzenie od 1 stycznia 2015 r. ryczałtowego przychodu dla pracownika, któremu samochód jest udostępniany nieodpłatnie, po raz kolejny wywołało wiele pytań. W związku z wejściem w życie nowych przepisów podatnicy zastanawiają się nie tylko, jak ustalać przychód pracownika, ale czy podlega on oskładkowaniu (i w jakiej wysokości), jak rozliczać koszty używania takiego samochodu, czy ryczałt za korzystanie z samochodu podlega VAT i jak zaksięgować te zdarzenia. Na wszystkie pytania kompleksowo odpowiadamy w tym artykule.

Rozliczenie czynszu za leasing samochodu - skutki podatkowe

Ponoszone przez podatnika koszty czynszu z tytułu dzierżawy samochodu osobowego nie mieszczą się w limicie tzw. kilometrówki i powinny być kwalifikowane na zasadach ogólnych określonych w art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych – orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.

IFK poleca: Jazdy prywatne - co z paliwem

Niestety, obowiązujące przepisy nie dają jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy przychód z tytułu zużycia paliwa jest wliczony do wartości ryczałtu, czy należy ustalać go odrębnie. Z ustawy o PIT wynika, że przychodem pracownika jest wartość pieniężna nieodpłatnego świadczenia uzyskanego w związku z wykorzystywaniem samochodu służbowego do celów prywatnych. Miesięczna wartość tego przychodu jest zryczałtowana i wynosi 250 zł lub 400 zł.

Automatyczna wymiana informacji podatkowej z krajami spoza UE

Przeciwdziałanie transgranicznym oszustwom podatkowym i unikaniu opodatkowania - to główne cele przygotowywanego przez Ministerstwo Finansów projektu noweli Ordynacji podatkowej, wpisanego do wykazu prac legislacyjnych rządu. Wdroży ona przepisy UE dotyczące automatycznej wymiany informacji podatkowej z krajami spoza Unii.

Użycie przypraw do potrawy nie pozbawi baru mlecznego dotacji - projekt MF

Do przyrządzenia dotowanych przez państwo potraw bary mleczne będą mogły wykorzystać ponad dziewięćdziesiąt surowców, w tym m.in. imbir, lubczyk, majeranek, nasiona kolendry czy cynamon - takie rozwiązanie przewiduje projekt rozporządzenia Ministerstwa Finansów w tej sprawie, które ma wejść w życie od 1 kwietnia br.

Odliczenie 100% VAT od samochodu wymaga pełnej ewidencji

W ewidencji przebiegu pojazdów określonej w art. 86a. ust. 7 ustawy o VAT, powinien znaleźć się dokładny opis trasy, która pokonał dany pojazd, ze wskazaniem adresów punktów pośrednich, a w rubryce "cel wyjazdu" powinien być wskazany każdy, powiązany z tymi punktami pośrednimi, cel wyjazdu. Tym samym nie wystarczy określenie tylko , np. "K-K" dotyczące obrębu jednej miejscowości. Tak orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie w wyroku z dnia 3 lutego 2015 r.

System Obsługi i Wsparcia Podatnika

Wsparcie i ochrona uczciwych podatników, szybka i wiarygodna informacja podatkowa oraz aktywniejsze zwalczanie przestępstw podatkowych – to główne cele zmian wprowadzanych przez polską administrację podatkową.

Zagraniczne dochody bez podatku w Polsce - zmiany w umowach o unikaniu podwójnego opodatkowania

Zagraniczne dochody z pracy, emerytur itp. będą docelowo zwolnione z daniny w Polsce. Wpłyną jedynie na wysokość stawki od polskich dochodów – zapowiada Ministerstwo Finansów. Resort finansów chce osiągnąć swój cel przy okazji negocjacji i renegocjacji umów o unikaniu podwójnego opodatkowania zawartych z krajami członkowskimi UE i tymi należącymi do Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD).

Wspólne przejazdy – z podatkiem czy bez?

Resort finansów będzie monitorował rynek wspólnych przejazdów, zlecając go urzędowi kontroli skarbowej - tak wynika z odpowiedzi MF na interpelację, złożoną przez posła PiS, Zbigniewa Chmielowca. Sprawdzeniu ma podlegać to, czy kierowca prowadzi działalność w tym zakresie w sposób ciągły czy okazjonalny oraz czy prowadzi ona wyłącznie do dzielenia kosztów podróży.

System obsługi i wsparcia podatnika w Polsce i ustawa o administracji podatkowej

Działania Administracji Podatkowej od dłuższego już czasu zmierzają do zmiany podejścia i nastawienia podatnika do klienta. W tym właśnie celu powstał projekt systemu obsługi i wsparcia podatnika. Jednym z jego głównych zadań jest zapewnienie każdemu podatnikowi dobrej obsługi w każdym urzędzie skarbowym w warunkach jednolitego stosowania prawa podatkowego. Projekt ustawy o Administracji Podatkowej wprowadzającej ramy prawne dla tego Systemu jest w końcowej fazie uzgodnień międzyresortowych i jeszcze w marcu 2015 r. powinien trafić do Sejmu.

Korzystanie z samochodu służbowego do celów prywatnych przez część miesiąca - jak ustalić przychód pracownika?

Nasi pracownicy używają samochodów służbowych do celów prywatnych. Od 1 stycznia 2015 r. doliczamy pracownikom zryczałtowany przychód z tytułu używania samochodów służbowych do celów prywatnych. W jakiej wysokości go ustalić, jeżeli pracownik nie będzie używał samochodu przez cały miesiąc z powodu zwolnienia albo urlopu?

Od kiedy można amortyzować samochód zakupiony na raty

Zakupiłem samochód osobowy na raty, który zamierzam wykorzystywać w prowadzonej działalności gospodarczej. Od jakiego momentu mogę rozpocząć jego amortyzację? Czy muszę czekać, aż zapłacę wszystkie raty?

Krótkie filmy o iluzjach podatkowych - ruszył ogólnopolski konkurs

Czy da się mówić o podatkach prosto i atrakcyjnie? Taka jest idea konkursu pt. „Krótkie filmy o iluzjach podatkowych – TAXMINUTES", który rozpoczął się 1 marca 2015 r.. Zadanie jest takie, by zobrazować pojęcia związane z podatkami w prosty i przyjazny sposób w krótkich klipach – do 1,5 minuty.

Jak rozliczyć nieodpłatne udostępnienie samochodu zleceniobiorcy

Nasza spółka zawarła umowę, na podstawie której zleceniobiorca świadczy na jej rzecz usługi transportowe przy użyciu samochodów ciężarowych, których spółka jest właścicielem lub leasingobiorcą. Z umowy zawartej ze zleceniobiorcą wynika, że samochody ciężarowe zostały mu udostępnione nieodpłatnie, w zamian za obniżenie ceny świadczonych usług transportowych. Jednocześnie spółka ponosi koszty zakupu paliwa do tych samochodów, koszty ich ubezpieczenia oraz wszelkie koszty napraw i zakupu części zamiennych. Natomiast zleceniobiorca, zgodnie z umową, może używać udostępnionych samochodów wyłącznie w celu wykonania umowy. Czy takie udostępnienie samochodów podlega VAT?

MF wprowadza nowy model obsługi podatników

Zmiana podejścia do podatnika jako klienta administracji podatkowej, jego wsparcie w prowadzeniu działalności gospodarczej i ograniczanie działań wobec podatników prawidłowo wypełniających obowiązki podatkowe - to główne wątki spotkania przedstawicieli kierownictwa Ministerstwa Finansów z szefami największych organizacji samorządu gospodarczego w Polsce, które odbyło się 9 marca 2015 r.

Minister finansów chce mniej inwazyjnie pobierać podatki

Cel to zbieranie podatków w sposób jak najmniej inwazyjny i jak najmniej zaburzający działalność gospodarczą - deklaruje szef MF Mateusz Szczurek. Przedstawiciele biznesu zaproszeni do MF chwalą plany zmian dot. administracji podatkowej, zastrzegając, że kluczowa będzie praktyka.

Nieprawidłowości w rozliczaniu dotacji przez bary mleczne

Przeprowadzone kontrole skarbowe wykazały nieprawidłowości dotyczące rozliczenia dotacji przez bary mleczne. W związku tym m.in. Ministerstwa Finansów prowadzi dialog z przedstawicielami barów mlecznych w celu wypracowania optymalnych rozwiązań w zakresie dotowania barów mlecznych.

Minister finansów chce zmienić system poboru podatków

Celem MF jest to, by pobór podatków był tańszy, bardziej efektywny i przyjazny dla podatnika, bo OECD i Komisja Europejska wytykają nam wysokie koszty poboru i słabość administracji podatkowej, a luka podatkowa jest duża - mówi PAP wiceszef MF Jacek Kapica.

Samochód osobowy (środek trwały) używany dla celów firmowych i prywatnych - rozliczanie kosztów

W styczniu 2015 r. nabyłem samochód osobowy. Wprowadziłem go do ewidencji środków trwałych. Samochód wykorzystuję zarówno na cele prowadzonej działalności, jak i prywatnie. Od nabycia tego samochodu oraz kosztów eksploatacji odliczam tylko 50% VAT . Jak mam rozliczać wydatki eksploatacyjne dotyczące tego samochodu w kosztach uzyskania przychodów?

Odliczanie VAT od eksploatacji samochodu służbowego, którym pracownik jeździ z domu do pracy i z powrotem

Z uwagi na specyfikę prowadzonej działalności umożliwiamy naszym pracownikom dojazdy służbowymi samochodami osobowymi z pracy do domu i z domu do pracy. Wprowadziliśmy regulamin określający zasady korzystania z tych samochodów w taki sposób, aby uniemożliwić ich wykorzystywanie do celów prywatnych. Planujemy też wprowadzenie obowiązku prowadzenia ewidencji przebiegu tych pojazdów. Czy możemy odliczyć 100% VAT od wydatków dotyczących ich eksploatacji?

REKLAMA