| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Aktualności

Przedsiębiorcy oceniają pracę urzędów skarbowych

Aktualizacja: 13.05.2011

Rozpoczęła się dziewiąta edycja konkursu "Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy" organizowanego przez Business Centre Club we współpracy z Ministerstwem Finansów. W poprzedniej edycji wyróżniono 78 urzędów skarbowych z całego kraju. »

Sejm skierował do dalszych prac projekt PiS dot. ubranek niemowlęcych

Aktualizacja: 13.05.2011

Sejm skierował w piątek do dalszych prac w komisjach przygotowany przez PiS projekt ustawy o zwrocie rodzinom części wydatków na ubranka niemowlęce i obuwie dziecięce. Zmiany mają zrekompensować planowany od 2012 r. wzrost VAT na te towary. »

Sejm usunął z ustawy zapis o 3-proc. podatku od zysku z refundacji leków

Aktualizacja: 13.05.2011

Usunięcie z ustawy refundacyjnej kontrowersyjnego zapisu dotyczącego przekazywania przez firmy farmaceutyczne 3 proc. zysku z refundacji leków - to założenie senackiej poprawki, którą w czwartek przyjął Sejm. »

Komisja ds. UE przeciw wspólnej podstawie opodatkowania CIT w Unii

Aktualizacja: 12.05.2011

Według sejmowej komisji ds. UE we wspólnocie europejskiej nie można wprowadzić wspólnej podstawy opodatkowania CIT, bo Unia nie ma prawa podejmowania decyzji w sprawie podatków bezpośrednich. Komisja chce, by Sejm podjął w tej sprawie uchwałę. »

Unijne cła na chiński papier niekorzystne dla Polski

Aktualizacja: 12.05.2011

Wprowadzenie ceł na papier importowany z Azji będzie miało negatywny wpływ na rodzimy rynek drukarski, papierniczy i poligraficzny – uważa Instytut Globalizacji. »

PO przeciw zwrotowi części wydatków na ubranka niemowlęce

Aktualizacja: 13.05.2011

PO złożyła wniosek o odrzucenie w pierwszym czytaniu przygotowanych przez PiS i SLD projektów ustaw o zwrocie rodzinom części wydatków na ubranka niemowlęce i obuwie dziecięce. Zmiany mają zrekompensować planowany na 1 stycznia 2012 r. wzrost VAT na te towary. »

Projekt ustawy deregulacyjnej bis

Aktualizacja: 12.05.2011

Wiceminister gospodarki Mieczysław Kasprzak przekazał pod obrady Komitetu Stałego Rady Ministrów projekt ustawy deregulacyjnej bis - podał w czwartek w komunikacie resort gospodarki. Projekt redukuje obowiązki informacyjne i ogranicza bariery administracyjne. »

Fiskus kontroluje aukcje internetowe

Aktualizacja: 10.05.2011

W ostatnim czasie fiskus nasilił kontrole aukcji internetowych. Niejasne przepisy oraz mało przychylne podejście fiskusa mogą skutkować dla osób prowadzących sprzedaż w internecie kosztownymi sankcjami. »

Od 12 maja 2011 r. wyższe odsetki od zaległości podatkowych

Aktualizacja: 12.05.2011

Od 12 maja 2011 r. podstawowa stawka odsetek za zwłokę od zaległości podatkowych wynosi 13,5 proc. w stosunku rocznym. Obniżona stawka wynosi 10,13 proc. w stosunku rocznym. »

Zwrot podatku VAT na ubrania dziecięce - dwa projekty

Aktualizacja: 11.05.2011

Sejm, który dzisiaj rozpoczął trzydniowe posiedzenie, zajmie się m.in. przygotowanymi przez kluby PiS i SLD projektami dotyczącymi zwrotu podatku VAT na ubranka dziecięce. »

Wypłaty z kont IKZE będą opodatkowane PIT

Aktualizacja: 11.05.2011

Środki wypłacane z indywidualnych kont zabezpieczenia emerytalnego (IKZE) będą opodatkowane PIT jako przychody z innych źródeł – wynika z wyjaśnień Ministerstwa Finansów. »

11 maja - Dzień Doradcy Podatkowego

Aktualizacja: 11.05.2011

Dzisiaj, 11 maja, doradcy podatkowi obchodzą swoje święto - Dzień Doradcy Podatkowego. Co prawda ramy prawne zawodu stworzyła ustawa o doradztwie podatkowym, która obowiązuje od 1997 r., jednak sam zawód doradcy podatkowego ma znacznie dłuższą tradycję. »

Mniej obciążeń administracyjnych w działalności bankowej

Aktualizacja: 10.05.2011

Banki będą mieć mniej obciążeń administracyjnych i obowiązków informacyjnych, łatwiej skorzystają z usług outsourcingu. Rozwiązania takie przewiduje przyjęty przez rząd projekt nowelizacji prawa bankowego - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. »

Doradcy podatkowi mają więcej czasu na złożenie oświadczenia

Aktualizacja: 06.05.2011

Decyzją Krajowej Izby Doradców Podatkowych wydłużony został termin na złożenie przez doradcę podatkowego oświadczenia o zawarciu umowy obowiązkowego ubezpieczenia OC. Doradcy muszą je złożyć do 25 maja. »

Projekt budżetu na rok 2012 - dochody podatkowe wyniosą 269,4 mld zł

Aktualizacja: 09.05.2011

Resort finansów opublikował na swojej stronie internetowej przyjęty przez rząd projekt budżetu na 2012 r. Dokument przewiduje m.in. deficyt w maksymalnej wysokości 35 mld zł, podwyżki dla nauczycieli i zamrożenie płac w budżetówce. Dochody podatkowe mają wynosić 269,4 mld zł, i będą o 8,9 proc. większe niż w 2011 r. »

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Polish Advisory Group

Doradztwo podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK