| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

PIT

PIT

Środki wypłacane za ustanowienie służebności zwolnione z podatku

Minister Finansów zmienił interpretację w zakresie opodatkowania wpłat przy służebności gruntu. Wskazując, że linie energetyczne są również elementami infrastruktury technicznej, w związku z tym środki wypłacane za ustanowienie służebności na rzecz właściciela linii są zwolnione z podatku. »

Pakiety medyczne opodatkowane podatkiem dochodowym

Aktualizacja: 01.07.2010

Wykupione przez pracodawcę pakiety świadczeń medycznych, których wartość nie jest wolna od podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 11 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (…), stanowią dla pracowników, uprawnionych do ich wykorzystania, nieodpłatne świadczenie w rozumieniu art. 12 ust. 1 tej ustawy – tak uznał Naczelny Sąd Administracyjny w uchwale podjętej w składzie 7 sędziów 24 maja 2010 r. (II FPS 1/10). »

Wydatki na nabycie wycieczek zagranicznych dla pracowników jako koszt

Aktualizacja: 24.05.2010

Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie w interpretacji indywidualnej z dnia 29 marca 2010 r. stwierdził, iż spółka może zaliczyć wydatki poniesione na nabycie wycieczek zagranicznych, przeznaczonych na nagrody w konkursie dla pracowników, do kosztów uzyskania przychodów zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2000 r., Nr 54, poz. 654 ze zm.) (sygn. IPPB5/423-68/10-2/JC). »

Zwrot kosztów związanych z dowozem dziecka bez podatku

Aktualizacja: 24.05.2010

Świadczenie udzielane podatnikowi przez gminę w formie zwrotu kosztów dowozu dziecka niepełnosprawnego do szkoły, korzysta ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób fizycznych. »

Podatek od wynagrodzenia za pracę przy projektach finansowanych z UE

Aktualizacja: 06.05.2010

Przepis art. 21 ust.1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych zwalnia od podatku dochodowego dochody otrzymane przez podatnika, jeżeli pochodzą one ze środków bezzwrotnej pomocy z UE bądź innych zagranicznych źródeł, a podatnik bezpośrednio realizuje cel programu finansowanego z bezzwrotnej pomocy. Okazuje się jednak, że w praktyce skorzystanie z tego zwolnienia przez osoby bezpośrednio pracujące przy realizacji projektów finansowanych ze źródeł unijnych jest bardzo utrudnione. »

Otrzymane napiwki to przychód pracownika ze stosunku pracy

Aktualizacja: 05.05.2010

Środki pieniężne w postaci napiwków trafiające do pracodawcy, który później rozdysponowuje je wśród pracowników, stanowią przychód pracowników ze stosunku pracy i podlegają opodatkowaniu łącznie z wynagrodzeniami za pracę. »

Ekwiwalent za internet jest przychodem ze stosunku pracy

Aktualizacja: 27.04.2010

Otrzymany przez pracownika ekwiwalent za używanie łącza internetowego stanowi przychód ze stosunku pracy pracownika, podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych. »

W rozliczeniu PIT wykazuje się zyski i straty z innych giełd

Aktualizacja: 19.04.2010

Inwestorzy, którzy w 2009 roku obracali papierami wartościowymi notowanymi na zagranicznych giełdach, rozliczają osiągnięte przychody w rocznym PIT. »

Emerytura niemiecka jest zwolniona z podatku

Aktualizacja: 15.04.2010

Niemiecka emerytura wypłacana polskiemu podatnikowi podlega opodatkowaniu wyłącznie w Niemczech, a w Polsce jest zwolniona z podatku. »

Wybór ryczałtu pozbawia małżeńskiego PIT

Aktualizacja: 26.03.2010

Małżonkowie nie mogą rozliczyć się wspólnie, jeśli jedno z nich wybrało opodatkowanie działalności ryczałtem, nawet gdy nie uzyskało faktycznie przychodu. »

Wspólne rozliczenie z dzieckiem samotnych rodziców

Aktualizacja: 06.04.2010

Samotne matki lub ojcowie mogą rozliczyć się z podatku dochodowego PIT razem z dzieckiem - także wtedy, gdy urodziło się ono w trakcie roku - przypomina ekspert w spółce doradczej KPMG Andrzej Marczak. »

Aneks do umowy nie przedłuży ulgi mieszkaniowej

Aktualizacja: 18.03.2010

Aneks do umowy o systematyczne oszczędzanie w kasie mieszkaniowej nie pozwala na skuteczne przedłużenie odliczenia podatkowego. »

Polsko-fińska konwencja w sprawie podwójnego opodatkowania

Aktualizacja: 19.03.2010

Dnia 11 marca 2010 r. weszła w życie Konwencja zawarta między Rzeczpospolitą Polską a Republiką Finlandii w sprawie unikania podwójnego opodatkowania i zapobiegania uchylaniu się od opodatkowania w zakresie podatków od dochodu (Dz. U. Nr 37, poz. 205), która zastąpiła obowiązującą dotychczas polsko-fińską umowę z 1977 r. »

PIT: faktura za internet musi być zapłacona w 2009 r.

Aktualizacja: 08.03.2010

Podatnicy, którzy - rozliczając się z PIT za 2009 r. - chcą skorzystać z ulgi na internet, muszą mieć dowody zapłaty za dostawę usług internetowych dokonane w tym właśnie roku. »

Ulga rehabilitacyjna: wydatki na bilet lotniczy można odliczyć od dochodu

Aktualizacja: 09.03.2010

Podatnik, któremu przysługuje ulga rehabilitacyjna, może odliczyć od dochodu wydatki na bilet lotniczy, jeśli samolotem leciał na zabiegi rehabilitacyjne. »

Jak prawidłowo odliczyć ulgę odsetkową

Aktualizacja: 30.06.2010

Coraz mniej czasu pozostało na złożenie zeznania za 2009 r. Sprawdź jakie warunki trzeba spełnić, aby skorzystać z ulgi odsetkowej. »

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Małgorzata Posyniak

Notariusz Szczecin

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK