REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Karta podatkowa

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Karta podatkowa 2024 - stawki [Tabele] Ile podatku zapłacą co miesiąc rzemieślnicy i inni przedsiębiorcy?

Minister Finansów obwieścił stawki karty podatkowej na 2024 rok. Stawki wzrosną o ok. 13,2% w porównaniu do obowiązujących w 2023 roku - proporcjonalnie do wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych. Ustawa o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (tam znajdują się przepisy dotyczące karty podatkowej) przewiduje waloryzację stawek podatkowych w przypadku wzrostu tych cen. Ile zapłacą miesięcznie karty podatkowej w 2024 roku fryzjerki, kosmetyczki, krawcowe, ślusarze, budowlańcy i inni rzemieślnicy oraz przedsiębiorcy (np. taksówkarze), czy weterynarze i lekarze korzystający z tej uproszczonej formy opodatkowania?

Karta podatkowa 2023 - stawki [Tabele]

Minister Finansów obwieścił stawki karty podatkowej na 2023 rok. Stawki wzrosną o ok. 13,3% w porównaniu do obowiązujących w 2022 roku - proporcjonalnie do wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych. Ustawa o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (tam znajdują się przepisy dotyczące karty podatkowej) przewiduje waloryzację stawek podatkowych w przypadku wzrostu tych cen. Trzeba pamiętać, że od 2022 roku można wybrać karty podatkowej jako nowej formy opodatkowania. W 2023 roku (tak jak w 2022 roku) będą mogli płacić kartę podatkową tylko ci podatnicy, którzy płacili ją w 2021 roku i po 31 grudnia 2021 r. nie zrezygnowali z tej formy opodatkowania ani nie utracili prawa do jej stosowania.

Karta podatkowa a zatrudnienie pracownika – forma zatrudnienia, limity pracowników i ich przekroczenie

Stawki karty podatkowej, a także sama możliwość opodatkowania w tej formie zależą m.in. od liczby zatrudnionych pracowników a także formy ich zatrudnienia (co do zasady możliwa jest tylko umowa o pracę a wykluczone np. zlecenie). Ustawa o zryczałtowanym podatku dochodowym i załączniki do niej określają te limity pracowników. Co się dzieje w sytuacji przekroczenia tych limitów zatrudnienia? Czy można zgodnie z prawem przekroczyć te limity i nie stracić karty podatkowej?

Karta podatkowa w 2022 roku a rozszerzenie działalności gospodarczej

Kartę podatkową w 2022 roku mogą płacić tylko ci przedsiębiorcy, którzy płacili kartę podatkową w 2021 roku i kontynuują stosowanie opodatkowania w tej formie po dniu 31 grudnia 2021 r. Dyrektor Krajowej Administracji Skarbowej w interpretacji z 25 stycznia 2022 r. dopuścił możliwość rozliczania się w formie karty podatkowej w 2022 roku przez podatnika, który płacił kartę podatkową w 2021 roku a w 2022 roku zamierza rozszerzyć działalność gospodarczą o nowe usługi - także opodatkowane kartą podatkową.

REKLAMA

Karta podatkowa 2022 - stawki [Tabele]

Karta podatkowa 2022 - stawki [Tabele]. Minister Finansów obwieścił stawki karty podatkowej na 2022 rok. Stawki wzrosną o ok. 4,2% w porównaniu do obowiązujących w 2021 roku - proporcjonalnie do wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych. Ustawa o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (tam znajdują się przepisy dotyczące karty podatkowej) przewiduje waloryzację stawek podatkowych w przypadku wzrostu tych cen. W tym samym obwieszczeniu zostały wskazane: kwota, do której można wykonywać świadczenia przy prowadzeniu niektórych usług, z wyjątkiem świadczeń dla ludności, oraz kwartalne stawki ryczałtu od przychodów proboszczów i wikariuszy - obowiązujące w 2022 roku. Niestety od 2022 roku nie będzie już można wybrać opodatkowania w formie karty podatkowej jako nowej formy opodatkowania. Od 2022 roku będą mogli płacić kartę podatkową tylko ci podatnicy, którzy płacili ją w 2021 roku.

Karta podatkowa przy wynajmie pokoi gościnnych i domków turystycznych

Karta podatkowa - wynajem. Czy rozliczając podatek dochodowy kartą podatkową podatnik (prowadząc wynajem pokoi gościnnych i domków turystycznych) może korzystać z usług portali, które zajmują się rezerwacjami?

Przedsiębiorcy płacący kartę podatkową mogą jednocześnie płacić ryczałt od przychodów z najmu prywatnego

Podatnik płacący podatek dochodowy w formie karty podatkowej od dochodów z działalności gospodarczej, może jednocześnie płacić ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, uzyskiwanych z najmu lub dzierżawy swoich prywatnych nieruchomości (tj. nieruchomości niewykorzystywanych do prowadzenia działalności gospodarczej). Opodatkowanie ryczałtem ewidencjonowanym przychodów z tych prywatnych nieruchomości (czy innych składników prywatnego majątku) nie pozbawi tego podatnika prawa do opodatkowania przychodów z działalności gospodarczej w formie karty podatkowej.

Kiedy udzielanie lekcji na godziny można opodatkować kartą podatkową?

Karta podatkowa a udzielanie lekcji na godziny. Czy lekcje prowadzone na godziny dla grupy uczniów można rozliczać korzystając z karty podatkowej? Czy z karty skorzysta tylko podatnik prowadzący lekcje indywidualne (dla jednego ucznia)?

REKLAMA

Karta podatkowa 2021 - stawki [Tabela]

Karta podatkowa 2021 - stawki. Minister Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej obwieścił stawki karty podatkowej na 2021 rok. Stawki wzrosną o ok. 3,6% w porównaniu do obowiązujących w 2020 roku - proporcjonalnie do wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych. Jak wiadomo ustawa o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (tam znajdują się regulacje dot. karty podatkowej) przewiduje waloryzację stawek podatkowych w przypadku wzrostu tych cen. W tym samym obwieszczeniu zostały wskazane: kwota, do której można wykonywać świadczenia przy prowadzeniu niektórych usług, z wyjątkiem świadczeń dla ludności, oraz kwartalne stawki ryczałtu od przychodów proboszczów i wikariuszy - obowiązujące w 2021 roku.

Tarcza antykryzysowa 4.0 - przerwa w prowadzeniu działalności gospodarczej

W związku z pandemią koronawirusa ustawodawca dokonał zmian w przepisach dotyczących zasad zgłaszania przerwy w prowadzeniu działalności gospodarczej przez podatników karty podatkowej. Nowe regulacje wprowadziła tzw. Tarcza antykryzysowa 4.0.

Tarcza antykryzysowa 4.0 – podatnik na karcie podatkowej bez obowiązku zawiadomienia urzędu skarbowego o przerwie w działalności

Podatnicy na karcie podatkowej nie będą musieli zawiadamiać naczelnika urzędu skarbowego o rozpoczęciu i zakończeniu przerwy w prowadzeniu pozarolniczej działalności gospodarczej, spowodowanej czasowym zakazem prowadzenia tej działalności wprowadzonym przez władze publiczne z powodu epidemii COVID-19. Taki ma być skutek nowego art. 57g ustawy z 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne, który zostanie wprowadzony przez tzw. Tarczę antykryzysową 4.0.

Mikrorachunek podatkowy nie dla karty podatkowej – wyjaśnienia MF

Jak realizować wpłaty podatku w przypadku rozliczania się na karcie podatkowej po 1 stycznia 2020 r.? Czy wpłat z tego tytułu należy dokonywać tak jak dotychczas na rachunek urzędu skarbowego, czy na indywidualny rachunek podatkowy (tzw. mikrorachunek podatkowy)?

Karta podatkowa 2020 - stawki

Minister Finansów, Inwestycji i Rozwoju obwieścił stawki karty podatkowej na 2020 rok. Stawki wzrosną o ok. 2,1% w porównaniu do obowiązujących w 2019 roku - proporcjonalnie do wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych. Jak wiadomo ustawa o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (tam znajdują się regulacje dot. karty podatkowej) przewiduje waloryzację stawek podatkowych w przypadku wzrostu tych cen. W tym samym obwieszczeniu zostały wskazane: kwota, do której można wykonywać świadczenia przy prowadzeniu niektórych usług, z wyjątkiem świadczeń dla ludności, oraz kwartalne stawki ryczałtu od przychodów proboszczów i wikariuszy - obowiązujące w 2020 roku.

Przerwa w prowadzeniu działalności w formie karty podatkowej

Podatnik prowadzący działalność gospodarczą w formie karty podatkowej ma prawo zgłosił przerwę w prowadzeniu działalności. Przerwa musi trwać co najmniej 10 dni. Za cały okres przerwy podatnik nie musi płacić podatku.

Płacący kartę podatkową może odliczyć składkę zdrowotną osoby współpracującej

Przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą, płacący podatek dochodowy w formie karty podatkowej ma prawo odliczyć od podatku dochodowego faktycznie opłaconą składkę na ubezpieczenie zdrowotne za osobę z nim współpracującą. Za osobę współpracującą z przedsiębiorcą uważa się małżonka, dzieci własne, dzieci drugiego małżonka i dzieci przysposobione, rodziców, macochę i ojczyma oraz osoby przysposabiające, jeżeli pozostają z nimi we wspólnym gospodarstwie domowym i współpracują przy prowadzeniu tej działalności lub wykonywaniu umowy agencyjnej lub umowy zlecenia.

Lekarze, pielęgniarki i położne na karcie podatkowej

Pielęgniarka lub położna prowadząca działalność gospodarcza, świadcząca usługi pielęgniarek i położnych dla osób fizycznych, także na podstawie umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia może wybrać opodatkowanie uzyskiwanych z tego tytułu przychodów w formie karty podatkowej. Dotyczy to także innych osób wykonujących wolny zawód polegający na świadczeniu usług w zakresie ochrony zdrowia (w tym np. lekarzy, stomatologów, techników dentystycznych, weterynarzy). Jest jednak kilka warunków, które trzeba spełnić, by móc wybrać tą formę opodatkowania.

Karta podatkowa 2019 - stawki

Minister Rozwoju i Finansów obwieścił stawki karty podatkowej na 2019 rok. Stawki wzrosną o ok. 1,7% w porównaniu do obowiązujących w 2018 roku proporcjonalnie do wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych. Jak wiadomo ustawa o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (tam znajdują się regulacje dot. karty podatkowej) przewiduje waloryzację stawek podatkowych w przypadku wzrostu tych cen.

Nowe wzory PIT-16/PIT-16S i PIT-16Z/PIT-16ZS od 2019 roku

Minister Finansów przygotował nowe wzory wniosku o zastosowanie opodatkowania w formie karty podatkowej (PIT-16/PIT-16S) i informacji o zmianach we wniosku o zastosowanie karty podatkowej lub likwidacji prowadzonej działalności (PIT-16Z/PIT-16ZS). Konieczność wprowadzenia nowych wzorów tych formularzy wynika z przepisów ustawy z 5 lipca 2018 r. o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej, która weszła w życie 25 listopada 2018 r. i zmieniła także przepisy dot. karty podatkowej.

Karta podatkowa 2018 - stawki

Minister Rozwoju i Finansów obwieścił stawki karty podatkowej na 2018 rok. Stawki nieznacznie wzrosną w porównaniu do obowiązujących w 2017 roku, bowiem w odróżnieniu od dwóch ostatnich lat mieliśmy do czynienia ze wzrostem cen towarów i usług konsumpcyjnych. Jak wiadomo ustawa o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (tam znajdują się regulacje dot. karty podatkowej) przewiduje waloryzację stawek podatkowych w przypadku wzrostu tych cen.

Dzielenie się własną nieruchomością można opodatkować kartą podatkową

Właściciel prywatnego mieszkania, który che je udostępniać pod kilkudniowy najem poprzez portal społecznościowy, powinien w tym celu zarejestrować się jako przedsiębiorca. Innymi słowy, jako działalność gospodarczą można rozumieć dzielenie się własną nieruchomością w ramach współpracy np. z portalem airbnb.com. Jako formę opodatkowania takiej działalności można wybrać kartę podatkową.

Jak wypełnić PIT-16

Wzór formularza PIT-16 skierowany jest do podatników będących osobami fizycznymi, prowadzącymi pozarolniczą działalność gospodarczą, lub zamierzających prowadzić taką działalność, którzy zdecydują się na wybór opodatkowania w formie karty podatkowej. Jak prawidłowo go wypełnić i złożyć?

Karta podatkowa 2017 - stawki

Minister finansów obwieścił stawki karty podatkowej na 2017 rok. Stawki nie zmienią się ani trochę w porównaniu do obowiązujących w 2016 roku, bowiem kolejny rok mamy spadek cen towarów i usług konsumpcyjnych, a ustawa o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne przewiduje jedynie waloryzację stawek podatkowych w górę w przypadku wzrostu cen. Jest to ewidentny mankament legislacyjny.

Karta podatkowa 2016 - stawki i nowy PIT-16

Znamy już stawki karty podatkowej na 2016 rok. Nie zmienią się one wyjątkowo w porównaniu do stawek obowiązujących w 2015 roku. Za to od 1 stycznia 2016 r. obowiązywać będzie obowiązywał nowy wzór wniosku o zastosowanie opodatkowania w formie karty podatkowej (PIT-16).

Stawki karty podatkowej w 2016 r.

Minister finansów w drodze obwieszczenia określił stawki karty podatkowej na 2016 r. Chodzi o kwoty, do których można wykonywać świadczenia przy prowadzeniu niektórych usług z wyjątkiem świadczeń dla ludności, oraz kwartalne stawki ryczałtu od przychodów proboszczów i wikariuszy.

Karta podatkowa 2015 - stawki

Znamy już stawki karty podatkowej na 2015 rok. Tylko niektóre z nich będą wyższe od tych obowiązujących w 2014 roku i to bardzo nieznacznie.

Kiedy traci się prawo do karty podatkowej

Jeżeli przedsiębiorca rozlicza się w formie karty podatkowej - co miesiąc płaci z góry ustaloną kwotę podatku dochodowego. Ale gdy taki podatnik naruszy warunki korzystania z karty, będzie musiał rozliczać z się z podatku na zasadach ogólnych, czyli przy użyciu skali podatkowej PIT ze stawkami 18 % i 32 %.

Sprzedaż składników majątku podatnika opodatkowanego kartą podatkową

Stawki karty podatkowej uwzględniają również podatek należny od przychodów uzyskanych ze sprzedaży składników majątku wykorzystywanych w działalności gospodarczej opodatkowanej w tej formie. Jednak nie dotyczy to przychodów z odpłatnego zbycia nieruchomości, które nie są objęte stawką karty podatkowej.

Karta podatkowa dla udzielających korepetycji

Osoby udzielające korepetycji, mogą skorzystać z najprostszej formy opodatkowania, jaką jest karta podatkowa. Wysokość podatku zależy od liczby godzin przeznaczonych na udzielanie lekcji.

Karta podatkowa 2013 - stawki

Stawki karty podatkowej na 2013 rok będą wyższe od tych obowiązujących w 2012 roku o ok. 4%.

Karta podatkowa 2014 - wyższe stawki i nowy wniosek PIT-16

Stawki karty podatkowej na 2014 rok będą wyższe od tych obowiązujących w 2013 roku zaledwie o ok. 1%. Od początku 2014 roku ma obowiązywać nowy, uproszczony wzór formularza PIT-16, czyli wniosku o zastosowanie opodatkowania w formie karty podatkowej.

Karta podatkowa jedynie na wniosek

Przedsiębiorca, który prowadzi działalność gospodarczą może dokonać zmiany formy opodatkowania. Skorzystanie z karty podatkowej przez zarejestrowanego przedsiębiorcę wymaga poinformowania urzędu skarbowego.

Karta podatkowa 2012 - stawki

Znamy już stawki karty podatkowej na 2012 rok. Jak co roku stawki wzrastają o wskaźnik inflacji, czyli o ok. 4%.

Stawki karty podatkowej w 2011 roku

Podatnicy rozliczający się w formie karty podatkowej zapłacą w 2011 r. nieco wyższy podatek. Stawki karty podatkowej rosną bowiem, jak co roku o wskaźnik inflacji.

Czy na karcie podatkowej można podnająć część lokalu użytkowego

Podatnik jest rzemieślnikiem. Jest na karcie podatkowej. W celu obniżenia kosztów prowadzenia działalności gospodarczej chce podnająć jedno z pomieszczeń wykorzystywanych przez siebie (lokal należy do rzemieślnika i jest składnikiem majątku firmy). Organy podatkowe uważają, że oznacza to utratę prawa do rozliczania się według zasady dla karty podatkowej.

Jeżeli rozliczasz się w formie karty podatkowej musisz raz w roku złożyć PIT-16A

W terminie do końca stycznia następnego roku podatkowego podatnicy płacący podatek w formie karty podatkowej muszą złożyć do urzędu skarbowego PIT-16A. W tym formularzu muszą wskazać wysokość składek na ubezpieczenie zdrowotne, które zapłacili i odliczyli od kwoty podatku w poszczególnych miesiącach rozliczanego roku podatkowego.

Czy dofinansowanie kształcenia młodocianych pracowników podlega opodatkowaniu w ramach karty podatkowej

Prowadząc działalność opodatkowaną kartą podatkową szkolę uczniów (młodocianych pracowników). Po wyszkoleniu ucznia, tj. gdy szkolenie zakończy się pozytywnym wynikiem, a uczeń zda egzamin, otrzymuję dofinansowanie (dotacja z Urzędu Miasta lub Urzędu Gminy), jako zwrot kosztów kształcenia młodocianych pracowników. Czy otrzymane dofinansowanie należy jakoś opodatkować i wykazać w zeznaniu rocznym (np. za 2009 rok jeżeli dofinansowanie miało miejsce w tym roku)?

Czy pielęgniarka szkolna może nie płacić karty podatkowej w miesiącach wakacyjnych

Prowadzę działalność gospodarczą w zakresie indywidualnej praktyki pielęgniarskiej opodatkowaną w formie karty podatkowej. W ramach tej działalności zawarłam kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na świadczenie usług pielęgniarki szkolnej. Kontrakt ten jest finansowany na podstawie rocznej stawki przypadającej na jednego ucznia podzielonej na dwanaście miesięcznych rat. Czy w okresie wolnym od nauki w szkole, kiedy nie świadczę ww. usług, ale za które otrzymuję wynagrodzenie z NFZ, mogę zawiesić płacenie podatku?

Czy grupowe korepetycje z matematyki można opodatkować kartą podatkową

Jestem nauczycielką matematyki zatrudnioną na pełny etat w liceum. Prowadzę też usługowe korepetycje z matematyki dla indywidualnych uczniów, a także grup. Czy zajęcia i korepetycje prowadzone grupowo (np. dla uczniów przygotowujących się do matury) można rozliczać korzystając z formy karty podatkowej?

Kiedy świadcząc usługi stomatologiczne można opłacać kartę podatkową

Czy lekarz opodatkowany kartą podatkową może świadczyć usługi na rzecz firm

Prowadzę gabinet lekarski opodatkowany w formie karty podatkowej. W ramach prowadzonej działalności wykonuje usługi na rzecz osób fizycznych oraz pracowników różnych firm (np. medycyna pracy). Czy mogę, na świadczone przez siebie specjalistyczne usługi medyczne, wystawiać rachunki dla firm, które kierują swoich pracowników na okresowe badania lekarskie?

Co to są "usługi dla ludności"

Świadczę usługi dekarskie i płacę podatek w formie karty podatkowej. W decyzji urzędu skarbowego na 2012 rok określono mi limit przychodów w kwocie 60.724 zł, wykonywania świadczeń dla innych odbiorców - poza świadczeniami dla ludności. Czy wykonując świadczenia jako podwykonawca dla firmy budowlanej prowadzonej przez osobę fizyczną, która jest z kolei wykonawcą robót budowlanych dla innych firm, należy zaliczyć te świadczenia do limitu wykonywania świadczeń dla innych odbiorców, czy też traktować je jako świadczenia dla ludności?

Czy wynajem jednopokojowych kawalerek można opodatkować kartą podatkową

Mam kilka małych kawalerek (w różnych punktach miasta), które w czasie roku akademickiego wynajmuję studentom. Przychód z tytułu najmu, opodatkowuję na zasadach ogólnych. W bieżącym roku, w okresie wakacyjnym chciałbym wynajmować te lokale turystom na krótkotrwałe zakwaterowanie (noclegi). Czy uzyskane przychody z tytułu najmu jednopokojowych kawalerek na usługi noclegowe w ramach działalności gospodarczej mogą być opodatkowane w formie karty podatkowej?

Które usługi stolarskie podlegają opodatkowaniu kartą podatkową

Zasadniczo podlegają opodatkowaniu kartą podatkową usługi stolarskie w szerokim zakresie – z wyjątkiem wyrobu trumien.

Gdy żona wynajmuje, mąż nie traci prawa do karty podatkowej

Czy jeśli moja małżonka wynajęła lokal pod działalność gospodarczą, to czy z chwilą osiągnięcia przez nią dochodu z najmu, ja stracę prawo do opodatkowania w formie karty podatkowej?

Czy małżonkowie mogą prowadzić działalność gospodarczą w tym samym zakresie

Jestem lekarzem stomatologiem i prowadzę działalność gospodarczą (w formie wolnego zawodu) świadcząc usługi stomatologiczne. Korzystam z opodatkowania kartą podatkową. Moja małżonka chciałaby rozpocząć działalność gospodarczą w formie wolnego zawodu lekarza ginekologa. Czy po rozpoczęciu prowadzenia działalności przez moją żonę stracę prawo do korzystania z opodatkowania w formie karty podatkowej?

Czy dwa różne zakresy działalności gospodarczej pozwalają na opodatkowanie kartą podatkową

Czy wykonywanie przez tego samego przedsiębiorcę działalności gospodarczej w dwóch różnych zakresach, tj. obsługa maszynowa produkcji rolniczej i ogrodniczej oraz sprzedaż żwiru z gospodarstwa rolnego ( które wymienione zostały w różnych częściach ) wyklucza możliwość opodatkowania w formie karty podatkowej?

Czy przedsiębiorca na karcie podatkowej może rozpocząć inną działalność w spółce osobowej

Rozpoczęcie kolejnej działalności w ramach spółki jawnej, skutkuje utratą prawa do opodatkowania kartą podatkową przychodów osiąganych z pozarolniczej działalności gospodarczej prowadzonej samodzielnie.

Czy usługi naprawy sprzętu RTV mogą być opodatkowane kartą podatkową

Planuję założyć punkt napraw sprzętu rtv i rozliczać się kartą podatkową, bo z tym podobno najmniej formalności. Jakie konkretnie usługi z tego zakresu mogą być objęte kartą podatkową? Ile będę płacił miesięcznie podatku przy zatrudnieniu jednego pracownika?

Które usługi ślusarskie mogą być opodatkowane kartą podatkową

Zamierzam otworzyć warsztat ślusarski i chciałbym rozliczać się kartą podatkową. Chciałbym zatrudnić 2 ludzi. Jakie konkretnie usługi ślusarskie mogą być objęte kartą podatkową? I ile może wynieść miesięczna kwota podatku?

Jakie usługi kosmetyczne mogą być opodatkowane kartą podatkową

Kartą podatkową mogą być opodatkowane usługi z zakresu zarówno kosmetyki upiększającej, jak i leczniczej oraz zachowawczej.

REKLAMA