REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Obligacje skarbowe

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Obligacje skarbowe 2024: wrzesień. Ministerstwo Finansów obniża oprocentowanie i podwyższa opłaty za wcześniejszy wykup

Ministerstwo Finansów w komunikacie z 26 sierpnia 2024 r. poinformowało o oprocentowaniu i ofercie obligacji oszczędnościowych (detalicznych) Skarbu Państwa nowych emisji, które będą sprzedawane we wrześniu 2024 r. Niestety oprocentowanie tych obligacji obniży się nieco w porównaniu do oferowanych w sierpniu br. Także podwyższone zostaną (sporo) opłaty za przedterminowy wykup dla nowo emitowanych obligacji. Od 27 sierpnia br. można nabywać nową emisję obligacji skarbowych w drodze zamiany z niewielkim dyskontem. Ale do końca sierpnia w sprzedaży są jeszcze emisje sierpniowe z nieco korzystniejszym oprocentowaniem.

Np. 6,2% rocznie przez 3 lata - stały i pewny zysk z oszczędności. Obligacje skarbowe 2024 - oferta i oprocentowanie w sierpniu

Ministerstwo Finansów w komunikacie z 21 lipca 2024 r. poinformowało o oprocentowaniu i ofercie obligacji oszczędnościowych (detalicznych) Skarbu Państwa nowych emisji, które będą sprzedawane w sierpniu 2024 roku. Oprocentowanie i marże tych obligacji nie uległy zmianie w porównaniu do oferowanych w lipcu br. Od 26 lipca br. można nabywać nową emisję obligacji skarbowych w drodze zamiany z korzystnym dyskontem

Można mieć dodatkowy zysk z obligacji skarbowych: 6-7% więcej. Trzeba sprzedać niektóre w wakacje 2024 r. i nabyć nową emisję

W czasie wakacji 2024 roku oprocentowanie kolejnych detalicznych obligacji skarbowych mocno się obniża. Ten problem dotyczy obligacji wartych w sumie około 45 miliardów złotych. Winna jest inflacja, która wyraźnie spadła. Dla właścicieli obligacji cztero- i dziesięcioletnich oznacza to gwałtowny spadek oprocentowania - często znacznie poniżej tego, co oferowane jest nowym inwestorom. Chodzi tu łącznie o około 1,2 mld złotych odsetek, które posiadacze obligacji mogą stracić.

Obligacje skarbowe 2024 - oprocentowanie w lipcu. Np. stałe 6,2% przez 3 lata z coroczną kapitalizacją odsetek

Ministerstwo Finansów w komunikacie z 21czerwca 2024 r. poinformowało o oprocentowaniu i ofercie obligacji oszczędnościowych (detalicznych) Skarbu Państwa nowych emisji, które będą sprzedawane w lipcu 2024 roku. Oprocentowanie i marże tych obligacji nie uległy zmianie w porównaniu do oferowanych w czerwcu br. Od 25 czerwca 2024 r. można nabywać nową emisję obligacji skarbowych w drodze zamiany.

REKLAMA

Obligacje skarbowe - czerwiec 2024 r. Zmiana oprocentowania obligacji oszczędnościowych (detalicznych)

Ministerstwo Finansów w komunikacie z 24 maja 2024 r. poinformowało o oprocentowaniu i ofercie obligacji oszczędnościowych Skarbu Państwa nowych emisji, które będą sprzedawane w czerwcu 2024 roku. Oprocentowanie i marże tych obligacji uległy zmianie w porównaniu do oferowanych w maju br. Od 27 maja można nabywać nową emisję obligacji skarbowych w drodze zamiany.

Obligacje skarbowe - maj 2024 r. Jakie oprocentowanie obligacji oszczędnościowych (detalicznych)?

Ministerstwo Finansów w komunikacie z 24 kwietnia 2024 r. poinformowało o oprocentowaniu i ofercie obligacji oszczędnościowych Skarbu Państwa nowych emisji, które będą sprzedawane w maju 2024 roku. Oprocentowanie i marże tych obligacji nie zmieniły się w porównaniu do oferowanych w kwietniu br. Od 25 kwietnia można nabywać nową emisję obligacji skarbowych w drodze zamiany.

Obligacje skarbowe [kwiecień 2024 r.] - oprocentowanie i oferta obligacji oszczędnościowych (detalicznych)

Ministerstwo Finansów w komunikacie z 25 marca 2024 r. poinformowało o oprocentowaniu i ofercie obligacji oszczędnościowych Skarbu Państwa nowych emisji, które będą sprzedawane w kwietniu 2024 roku. Oprocentowanie i marże tych obligacji nie zmieniły się w porównaniu do oferowanych w marcu br. Od 26 marca br. można nabywać nową emisję obligacji skarbowych w drodze zamiany.

Obligacje skarbowe 2024. Drastyczna obniżka oprocentowania od marca i kwietnia

Inflacja w Polsce obniża się tak szybko, że jeszcze rok temu wydawało się to niemal nieprawdopodobne. Większość osób to cieszy, ale nie wszystkich. Hamująca inflacja to informacja, która może rozsierdzić osoby posiadające w portfelu detaliczne obligacje skarbowe. W skrajnym przypadku kwietniowa aktualizacja oprocentowania może doprowadzić do spadku stawki z prawie 20% do niewiele ponad 4%. 

REKLAMA

Od marca 2024 r. posiadacze obligacji zaczną tracić pieniądze. Opłaca się zamienić obligacje starych emisji na nowe

Mocne hamowanie inflacji w Polsce jakie obserwujemy w ostatnich miesiącach powoduje nawet kilkukrotny spadek oprocentowania obligacji skarbowych indeksowanych inflacją. Na razie dotyczy to obligacji cztero- i dziesięcioletnich o łącznej wartości około 4,5 miliardów złotych, ale w najbliższych miesiącach kwota ta może szybko rosnąć. Rozwiązaniem jest zamiana posiadanych papierów na nowe. Dzięki temu Polacy (w sumie) mogą zarobić  nawet około o 65 milionów złotych więcej.

Obligacje skarbowe [marzec 2024 r.] - oprocentowanie i oferta obligacji oszczędnościowych (detalicznych)

Ministerstwo Finansów w komunikacie z 23 lutego 2024 r. poinformowało o oprocentowaniu i ofercie obligacji oszczędnościowych Skarbu Państwa, które będą sprzedawane w marcu 2024 roku. Oprocentowanie tych obligacji nie zmieniło się w porównaniu do oferowanych w lutym br. Od 26 lutego br. można nabywać nową emisję obligacji skarbowych w drodze zamiany.

Masz czteroletnie obligacje skarbowe indeksowane inflacją? Opłaca się teraz sprzedać i kupić nowe takie same

Czteroletnie obligacje indeksowane inflacją otrzymają w marcu 2024 r. oprocentowanie niższe niż Ministerstwo Finansów oferuje za nowe papiery tego samego typu. Ze strony inwestorów racjonalnym działaniem byłoby umorzenie starszych serii i zakup nowych papierów. Konwersja może dotyczyć papierów o wartości około…  84 mld zł. Tak radzi w komentarzu z 23 lutego 2024 r. Emil Szweda z Obligacje.pl,

Obligacje skarbowe [luty 2024 r.] - oprocentowanie i oferta obligacji oszczędnościowych (detalicznych)

Ministerstwo Finansów w komunikacie z 25 stycznia 2024 r. poinformowało o oprocentowaniu i ofercie obligacji oszczędnościowych Skarbu Państwa, które będą sprzedawane w lutym 2024 roku. Oprocentowanie nieznacznie spadło w porównaniu do stycznia.

Obligacje skarbowe styczeń 2024. Jest oferta MF

Obligacje skarbowe na styczeń 2024 roku. "Oprocentowanie obligacji oszczędnościowych oferowanych do sprzedaży w styczniu dostosowujemy do zmian zachodzących na rynku finansowym" - czytamy w komunikacie MF.

Obligacje skarbowe (detaliczne, oszczędnościowe) – wrzesień 2023 r. - oferta, oprocentowanie

Ministerstwo Finansów przedstawiło wrześniową ofertę i oprocentowanie detalicznych obligacji skarbowych. Oferta ta nie zmieniła się w porównaniu do sierpnia 2023 roku. Od 28 sierpnia można nabywać nową emisję obligacji skarbowych w drodze zamiany.

Obligacje skarbowe (detaliczne, oszczędnościowe) w sierpniu 2023 r. - oferta, oprocentowanie

Ministerstwo Finansów przedstawiło sierpniową ofertę i oprocentowanie detalicznych obligacji skarbowych. Oferta ta nie zmieniła się w porównaniu do lipca 2023 roku.

Obligacje skarbowe (detaliczne, oszczędnościowe) w lipcu 2023 r. - oferta, oprocentowanie. Niższa cena przy zamianie już od 27 czerwca

Ministerstwo Finansów przedstawiło lipcową ofertę i oprocentowanie detalicznych obligacji skarbowych. Posiadacze obligacji, których termin wykupu przypada w lipcu będą mogli skorzystać z korzystnej oferty przy zamianie tych obligacji na obligacje nowej emisji. Nową emisję obligacji skarbowych w drodze zamiany można nabywać od 27 czerwca 2023 r.

Obligacje skarbowe w czerwcu 2023 r. - oferta, oprocentowanie. Preferencyjna cena przy zamianie

Ministerstwo Finansów przedstawiło czerwcową ofertę i oprocentowanie detalicznych obligacji skarbowych. Posiadacze obligacji, których termin wykupu przypada w czerwcu będą mogli skorzystać z korzystnej oferty przy zamianie tych obligacji na obligacje nowej emisji.

Obligacje skarbowe 2023 - oferta i oprocentowanie obligacji oszczędnościowych (detalicznych) w marcu

Ministerstwo Finansów poinformowało, że oprocentowanie detalicznych (oszczędnościowych) obligacji skarbowych w marcu 2023 roku pozostanie na poziomie z lutego. A więc oprocentowanie tych obligacji nie zmieniło się od października 2022 r.

Obligacje skarbowe 2023 - oferta i oprocentowanie obligacji oszczędnościowych (styczeń)

Ministerstwo Finansów informuje, że oprocentowanie detalicznych (oszczędnościowych) obligacji skarbowych w styczniu 2023 roku pozostało na poziomie z grudnia 2022 r.

Obligacje skarbowe (listopad 2022) - oprocentowanie, oferta, jak kupić

Ministerstwo Finansów poinformowało, że w listopadzie 2022 r. zostanie utrzymane oprocentowanie skarbowych obligacji detalicznych na poziomie z października br.

Obligacje skarbowe (październik 2022) - oprocentowanie, oferta, jak kupić

Ministerstwo Finansów informuje jakie obligacje skarbowe będą sprzedawane (w sprzedaży detalicznej) w październiku 2022 r. i jakie będzie oprocentowanie tych obligacji. Od 1 października 2022 r. detaliczne obligacje skarbowe można będzie kupić również w Banku Pekao S.A. Dotychczasowi klienci Pekao, a także wszystkie osoby zainteresowane obligacjami skarbowymi będą mogły je kupić w kanałach zdalnych – bankowości internetowej Pekao24 i aplikacji mobilnej PeoPay.

Obligacje skarbowe (wrzesień 2022) - oprocentowanie, oferta, jak kupić

Ministerstwo Finansów informuje jakie obligacje skarbowe będą sprzedawane we wrześniu 2022 r. i jakie będzie oprocentowanie tych obligacji.

Obligacje skarbowe w sierpniu 2022 r. - oprocentowanie i oferta

Ministerstwo Finansów informuje, że od sierpnia 2022 r. oferta obligacji skarbowych zostaje zmieniona. Wprowadzona będzie nowa obligacja trzyletnia o oprocentowaniu stałym (seria TOS). Podniesione zostanie oprocentowanie skarbowych detalicznych obligacji oszczędnościowych.

Obligacje skarbowe w lipcu 2022 r. - oprocentowanie i oferta

Ministerstwo Finansów poinformowało, że podnosi oprocentowanie oszczędnościowych obligacji skarbowych oferowanych w lipcu 2022 r. W związku z podniesieniem stopy referencyjnej NBP o 0,75 pp., oprocentowanie 1-rocznych obligacji zmiennoprocentowych wyniesie 6,00%, a 2-letnich 6,25%.

Jakie jest oprocentowanie obligacji skarbowych? Polska, Czechy, Niemcy, USA i inne wybrane państwa

Aktualna rentowność (oprocentowanie) obligacji emitowanych przez Polskę i inne ważniejsze państwa Europy i świata.

Zamiennik WIBOR-u a obligacje skarbowe

Wprowadzenie zamiennika wskaźnika referencyjnego WIBOR nie będzie oznaczało konieczności przeprowadzania przedterminowego wykupu obligacji zmiennokuponowych serii WZ oraz TOZ - poinformowało w przesłanym PAP komunikacie Ministerstwo Finansów.

Inflacja – jaka perspektywa w Polsce po rekordowym wyniku

Inflacja jest zjawiskiem ekonomicznym występującym naturalnie w każdej gospodarce wolnorynkowej. Pierwsze dwie dekady obecnego stulecia przyzwyczaiły nas do pewnego komfortu – inflacja była tak niska, że w jakimś sensie można jej było nie dostrzegać. Niestety, ostatnie dwa lata spowodowały zaburzenie równowagi światowej gospodarki z powodu globalnych katastrof trudnych do wyobrażenia przez największych pesymistów. Do jakiego poziomu może dojść inflacja w Polsce? Czy jest sposób, aby uchronić przed nią oszczędności?

Obligacje skarbowe 2022 - sprzedaż nowych emisji od 1 czerwca. Jakie oprocentowanie?

Ministerstwo Finansów informuje o rozpoczęciu sprzedaży od 1 czerwca 2022 r. nowych emisji obligacji skarbowych. Jak oprocentowane są obligacje skarbowe sprzedawane w czerwcu 2022 r.?

Nowe detaliczne obligacje skarbowe – czy uchronią przed inflacją?

Obligacje detaliczne, które będziemy mogli kupić w czerwcu 2022 roku zostały poddane liftingowi. Rząd kusi nas wyższym oprocentowaniem w pierwszym roku oszczędzania, a do oferty dołączają też papiery oprocentowane tym lepiej im wyższe będą w Polsce stopy procentowe.

Oszczędnościowe obligacje skarbowe - czerwiec 2022 r. Oprocentowanie w oparciu o stopę referencyjną NBP

Od czerwca 2022 r. oferta Ministerstwa Finansów zostaje rozszerzona o nowe obligacje, których oprocentowanie będzie oparte o stopę referencyjną NBP. Odsetki będą wypłacane co miesiąc. Jak oprocentowane będą te obligacje? Ponadto Ministerstwo Finansów podnosi oprocentowanie obligacji oszczędnościowych o okresie zapadalności od 3 miesięcy do 12 lat.

Obligacje skarbowe - oprocentowanie 2022/2023

W odpowiedzi na interpelację poselską Sebastian Skuza, podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów (w imieniu Ministra Finansów) udzielił 13 maja 2022 r. wyjaśnień odnośnie oprocentowania obligacji detalicznych Skarbu Państwa. Jakie odsetki dają obligacje skarbowe? Ile można zarobić na obligacjach? Jak kupić obligacje skarbowe?

Obligacje skarbowe 2022. Nowe detaliczne obligacje rządowe. Czym są obligacje antyinflacyjne?

Nowe obligacje detaliczne to propozycja rządu na przynajmniej częściową ochronę oszczędności Polaków przed inflacją. Czym dokładnie są obligacje antyinflacyjne, na czym będą polegać i w jaki sposób mogą wpłynąć na ofertę polskiego sektora bankowego?

Nowe rodzaje obligacji skarbowych w oparciu o stopy procentowe NBP

Są pierwsze oznaki stabilizacji na polskim rynku - ocenił w piątek prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys. Na horyzoncie nowe rodzaje obligacji skarbowych

Banki podnoszą stawki po decyzji NBP. Niektóre już po raz szósty

Wojna w Ukrainie i pandemia covid-19 spowodowały drastyczny wzrost wskaźnika, który niedawno wydawał się abstrakcyjnym pojęciem ekonomicznym. Chodzi o inflację - kluczowy termin kojarzący się ze wzrostami cen żywności. Jednak drożejące kredyty i wyższe oprocentowanie lokat bankowych zależą od innego czynnika ściśle powiązanego z inflacją. Rada Polityki Pieniężnej jest zmuszona podnosić stopy procentowe, aby chronić rodzimą walutę. Jak stopy procentowe przekładają się na raty kredytu i oprocentowanie lokat? Na co zwrócić uwagę przy wyborze lokaty?

Obligacje skarbowe Skarbu Państwa - oferta maj-czerwiec 2022

Ministerstwo Finansów zapowiada, że wprowadzi w czerwcu 2022 r. do sprzedaży dwa nowe rodzaje obligacji oszczędnościowych (antyinflacyjnych). Obligacje o zapadalności 1 rok i 2 lata będą oparte o stopę referencyjną NBP. Będą dostępne w sieci sprzedaży z początkiem czerwca tego roku. Szczegóły oferty zostaną opublikowane 25 maja 2022 r. Jakie obligacje można kupić jeszcze w maju 2022 r.?

Obligacje antyinflacyjne - oprocentowanie na poziomie stopy referencyjnej NBP

11 maja 2022 r. Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki zapowiedział, że od czerwca 2022 r. wprowadzone mają być dwa nowe rodzaje obligacji oszczędnościowych – roczne i dwuletnie – oparte o stopę referencyjną NBP (aktualnie 5,25%). Zmienne oprocentowanie ma zabezpieczyć oszczędności Polaków przed skutkami inflacji.

Obligacje skarbowe. Czy można stracić inwestując w obligacje?

W Polsce sporą popularnością wśród inwestorów cieszą się fundusze papierów dłużnych i wiele osób mylnie zakłada, że na obligacjach skarbowych przecież nie można stracić. Wiele osób myśli też w taki sposób, że na funduszach dłużnych nie stracą, a historyczne wyniki pokazują, że coś tam zarobię. Jak się jednak okazuje, na obligacjach można stracić i to całkiem sporo.

REKLAMA