Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu PIT - podatek dochodowy od osób fizycznych. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące PIT - podatek dochodowy od osób fizycznych.
Koszty prac B+R osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą a koszty kwalifikowane
Aktualizacja: 13.07.2018
Po ostatniej zmianie przepisów dotyczących ulgi badawczo-rozwojowej, wśród kosztów kwalifikowanych B+R znalazły się koszty wynagrodzenia współpracowników realizujących prace na podstawie umowy zlecenie oraz umowy o dzieło. Wątpliwości mogą budzić koszty współpracowników realizujących prace badawczo-rozwojowe w ramach prowadzonej działalności gospodarczej. »
Umowa o dzieło – rozliczenie PIT
Aktualizacja: 30.01.2018
W przypadku umowy o dzieło to zlecający pobiera zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych i przekazuje je do urzędu. Osoba, która pracowała na podstawie umowy o dzieło w danym roku podatkowym, po zakończeniu roku (do końca lutego) powinna otrzymać informację podatkową PIT-11, na podstawie której może się rozliczyć. »
Jak rozliczyć podatek od zawartej umowy o dzieło?
Aktualizacja: 15.10.2018
Umowa o dzieło należy do form zatrudnienia, która jest bardzo często zawierana przez firmy z handlowcami, dziennikarzami, blogerami, grafikami, jak również z innymi osobami wykonującymi tzw. „wolne zawody”. Jak prawidłowo rozliczyć podatek od takiej umowy? »
Koszty uzyskania przychodu z tytułu umowy o pracę i umów cywilno-prawnych
Aktualizacja: 06.04.2018
W ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych określono dokładne informacje odnośnie tego, jakie koszty mogą być rozliczane dla poszczególnych podatników. W tym artykule omówimy je biorąc pod uwagę dane źródło przychodu. »
Odsetki z tytułu nieterminowej wypłaty wynagrodzenia z umowy zlecenia
Aktualizacja: 02.06.2014
Odsetki wypłacane w związku z opóźnieniem wypłaty wynagrodzenia z umowy zlecenia lub o dzieło nie zostaną zwolnione z podatku dochodowego. Inaczej wygląda sytuacja oprocentowania wypłacanego pracownikowi, które aktualnie nie podlega już opodatkowaniu. »
Korekta w nowym JPK_V7 – jak to zrobić?