REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Podatki 2019, Kontrola celno-skarbowa

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Poltax Plus - wszystkie US w centralnym systemie poboru podatków

Ministerstwo Finansów informuje, że od lipca 2019 r. 400 urzędów skarbowych (czyli wszystkie) będzie pracować w centralnym systemie poboru podatków Poltax Plus. Teraz jest w nim już 321 urzędów. System Poltax Plus służy urzędom skarbowym m.in. do poboru podatków PIT, CIT i VAT.

Ceny transferowe 2019 - objaśnienia MF dot. przygotowywania analiz porównawczych i opisów zgodności

Ministerstwo Finansów opublikowało objaśnienia podatkowe w zakresie cen transferowych, dotyczące technicznych aspektów przygotowywania analiz porównawczych oraz opisów zgodności w odniesieniu do przepisów obowiązujących do dnia 31 grudnia 2018 r.

Pojęcie "podmiot inwestujący" w ustawie o wymianie informacji podatkowych

Ministerstwo Finansów udzieliło wyjaśnień jak należy interpretować pojęcie "podmiot inwestujący", o którym mowa w art. 24 ust. 1 pkt 29 ustawy o wymianie informacji podatkowych z innymi państwami (Dz.U. z 2017 r. poz. 648; dalej: „Ustawa o wymianie informacji podatkowych”)

Wszystko co musisz wiedzieć o kasach fiskalnych on-line

1 maja 2019 roku weszło w życie rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie kas rejestrujących. Rozporządzenie to wprowadziło kilka nowości w zakresie ewidencjonowania sprzedaży za pomocą kas fiskalnych.

REKLAMA

Podatek od nieruchomości - ogólnopolskie wzory formularzy od 1 lipca 2019 r.

Ministerstwo Finansów przygotowało rozporządzenie wprowadzające wzory formularzy w zakresie informacji o nieruchomościach i obiektach budowlanych oraz deklaracji na podatek od nieruchomości, które wchodzi w życie 1 lipca 2019 r. Określone w rozporządzeniu jednolite wzory formularzy będą obowiązywały w całej Polsce, tj. we wszystkich gminach, w tym również w gminach stosujących zwolnienia od tego podatku i różnicujących stawki.

Exit tax - wzory formularzy PIT-NZ, PIT-NZS, PIT-NZI

Ministerstwo Finansów określiło wzory deklaracji o wysokości dochodu z niezrealizowanych zysków oraz wzór informacji o wysokości wartości rynkowej składnika majątku do celów tego podatku, czyli PIT-NZ, PIT-NZS i PIT-NZI. Nowe wzory mają zastosowanie do dochodów osiągniętych od 1 stycznia 2019 r.

Zerowy PIT dla młodych, czyli zachęta do podejmowania legalnego zatrudnienia

Minister finansów Marian Banaś powiedział, że dzięki zerowej stawce podatku PIT dla osób do 26. roku życia osoby, które rozpoczynają swoją karierę zawodową zarobią więcej . Dodał, że będzie to impuls do podejmowania legalnego zatrudnienia.

Wzór deklaracji zbiorczej (PCC-4) od 1 lipca 2019 r.

Ministerstwo Finansów określiło wzór zbiorczej deklaracji w podatku od czynności cywilnoprawnych, tj. PCC-4. Będzie można ją składać gdy w danym miesiącu dokonane zostaną przynajmniej trzy czynności cywilnoprawne. Nowa deklaracja będzie obowiązywała od 1 lipca 2019 r.

REKLAMA

Zwolnienie z PIT dla młodych pracowników i zleceniobiorców od 1 sierpnia 2019 r.

Opublikowany został projekt (przygotowany przez Ministra Finansów) nowelizacji ustawy o PIT, który przewiduje wprowadzenie nowego zwolnienia podatkowego dla osób młodych (do ukończenia 26. roku życia). Przychody tych osób ze stosunku służbowego, stosunku pracy, pracy nakładczej, spółdzielczego stosunku pracy oraz z przychody z umów zlecenia będą wolne od PIT do kwoty 85 528 zł rocznie.

Obowiązkowa podzielona płatność - jak stosować nowe przepisy?

Eksperci zwracają uwagę, że obligatoryjny mechanizm podzielonej płatności (split payment), który ma zacząć obowiązywać już od września, może przynieść sporo chaosu. Przykładowo, sprzedaż części do silników napędzanych dieslem nie będzie objęta mechanizmem podzielonej płatności, ale do silników benzynowych tak. Takich osobliwości w obowiązkowym split payment jest więcej.

Opodatkowanie VAT leasingu zwrotnego - MF chce opracować zbiór zasad

10 czerwca 2019 r. Ministerstwo Finansów rozpoczęło konsultacje podatkowe w sprawie opodatkowania VAT transakcji w zakresie leasingu zwrotnego. Konsultacje mają na celu zebranie opinii co do tego kiedy transakcję leasingu zwrotnego można traktować jako jedną kompleksową usługę finansową a kiedy jako dwie odrębne transakcje (tj. dostawę towarów przez korzystającego oraz odpowiednio dostawę towarów albo świadczenie usług przez finansującego). Opinie te mają posłużyć MF do opracowania "zbioru zasad", na podstawie którego podatnicy mogliby prawidłowo klasyfikować przedmiot transakcji dokonywanych w ramach leasingu zwrotnego. Opinie w ramach konsultacji można zgłaszać w terminie 3 tygodni od dnia publikacji - tj. do poniedziałku 1 lipca 2019 r.

Dzień wolności podatkowej - 8 czerwca

Dzień wolności podatkowej przypada w tym roku w dniu 8 czerwca, czyli w 159 dzień w roku, dwa dni później niż w ubiegłym roku - poinformowało Centrum im. Adama Smitha. Oznacza to, że na opłacenie wszystkich podatków pracujemy 158 dni.

Blockchain może pomóc uszczelnić VAT. Opodatkowanie kryptowalut - zmiany od 2019 r.

Zdaniem prof. Dominika Gajewskiego, dyrektora Centrum Analiz i Studiów Podatkowych z SGH, technologię blockchain można wykorzystać do większego uszczelnienia luki w VAT. Profesor Gajewski zauważył też, że od 1 stycznia 2019 r. roku uregulowano kompleksowo opodatkowanie (na gruncie podatków dochodowych i PCC) obrotu kryptowalutami.

Raportowanie cen transferowych - zmiany 2019

1 stycznia 2019 r. weszła w życie nowelizacja ustawy CIT. Jedną spośród wprowadzonych zmian jest zastąpienie obowiązku składania uproszczonego sprawozdania (CIT-TP), obowiązkiem składania informacji o cenach transferowych (TP-R). Choć nowe przepisy obowiązują już od stycznia, to jeszcze w tym roku podatnicy złożą formularz CIT-TP za rok 2018. Nowe formularze dotyczące roku 2019 podatnicy będą składać dopiero w 2020 roku.

Podatek od nieruchomości - podstawa opodatkowania dla budowli całkowicie zamortyzowanych

Nowy kierunek interpretacyjny w tym temacie został zapoczątkowany w wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Kielcach z 13 lutego 2019 r. (sygn. I SA/Ke 3/19), w którym to WSA wskazuje, że podatnik ustalając podstawę opodatkowania w podatku od nieruchomości dla budowli całkowicie zamortyzowanych – powinien uwzględnić dokonane odpisy amortyzacyjne. Wyrok WSA oznaczać może niezwykle wysokie oszczędności dla podatników.

JPK_FA(2) od 1 lipca 2019 - struktura, opis, wyjaśnienia MF

Ministerstwo Finansów opublikowało drugą wersję struktury JPK_FA(2), która będzie obowiązywać od 1 lipca 2019 r. Faktury wystawione przed tą datą powinny być raportowane od 1 lipca już wg nowej (drugiej) wersji struktury JPK_FA(2). JPK_FA jest jedną z 6 struktur, które podatnicy prowadzący księgi rachunkowe w formie elektronicznej muszą przekazać na żądanie organu podatkowego. Jak wyjaśnia MF wprowadzone zmiany w JPK_FA(2) poprawią jakość raportowanych danych i jednocześnie będą spójne z poprzednią wersją schematu.

Twój e-PIT 2019 - podsumowanie

Ministerstwo Finansów podsumowało pierwszy, inauguracyjny sezon funkcjonowania usługi Twój e-PIT. Wszystkich PIT-ów za 2018 r. w formie elektronicznej złożono ok. 16 mln, w tym prawie 7 mln zostało złożonych dzięki nowej usłudze Twój e-PIT przez osoby rozliczające się na formularzach PIT-37 i PIT-38. W 2020 roku z usługi Twój e-PIT będą mogli skorzystać podatnicy, którzy rozliczają się na formularzach PIT-36, PIT-36L i PIT-28.

Zerowy PIT z limitem wynagrodzenia

Minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz powiedziała, że być może w zerowym PIT-cie trzeba będzie ustalić limit wynagrodzenia, aby nie tworzyć patologicznych sytuacji, że najlepiej zarabiającymi Polakami zostaną osoby do 26. roku życia.

Kasa fiskalna online – nowe obowiązki dla firm

Z dniem 1 maja 2019 r. weszły w życie nowe przepisy dotyczące kas rejestrujących. Podatnicy muszą liczyć się z faktem, że prędzej czy później będą zobowiązani do wymiany obecnie stosowanych kas na kasy fiskalne nowej generacji, czyli kasy fiskalne online. Oznacz to nowe obowiązki dla firm. Co niesie ze sobą wprowadzenie kas fiskalnych online?

Odliczenie VAT od nabytych usług noclegowych i gastronomicznych - stanowisko MF

Ministerstwo Finansów odniosło się do wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) z 2 maja 2019 r. w polskiej sprawie prejudycjalnej C-225/18 Grupa Lotos. Wyrok ten dotyczył zgodności z prawem unijnym przepisów polskiej ustawy o VAT, wyłączających z prawa do odliczenia kwotę podatku naliczonego z tytułu nabycia usług noclegowych i gastronomicznych (art. 88 ust. 1 pkt 4 ustawy o VAT).

Jedna elektroniczna baza podatników VAT, czyli dalsze uszczelnienie VAT

Zostanie utworzona jedna elektroniczna baza podatników VAT - takie rozwiązanie zakłada najnowsza nowelizacja ustawy o VAT. Nowe regulacje mają przyczynić się do dalszego uszczelnienia systemu podatku VAT oraz zminimalizować ryzyko nieświadomego udziału w karuzelach podatkowych. Nowela wchodzi w życie 1 września 2019 r.

Kiedy podatnik traci prawo do 9% stawki CIT

Wprowadzone z początkiem 2019 r. do ustawy o CIT przepisy dotyczące obniżonej stawki podatku CIT (wcześniej 15% a obecnie 9%), zmieniły kryteria korzystania z tej preferencji. Obecnie prawo do korzystania z obniżonej stawki CIT można stracić już w trakcie trwania roku podatkowego.

Innovation Box w Polsce

Od 1 stycznia 2019 r. wprowadzono preferencyjne rozwiązanie w podatkach dochodowych nowy instrument wsparcia znany również jako „Patent Box”, „IP Box”, „Intellectual Property”, „Knowledge Development Box”, który ma za zadanie wspierać innowacyjność polskich przedsiębiorców., Można dzięki niemu uzyskać pomoc nie tylko na etapie tworzenia nowych rozwiązań, ale także na etapie ich komercjalizacji.

Kasy fiskalne – oświadczenie o zapoznaniu się z informacją o zasadach ewidencji

Zgodnie z przepisami przejściowymi nowego rozporządzenia w sprawie kas fiskalnych, osoba prowadząca ewidencję u podatnika, która rozpoczęła prowadzenie ewidencji przed dniem wejścia w życie tego rozporządzenia, powinna złożyć oświadczenie o zapoznaniu się z informacją o zasadach ewidencji do końca maja 2019 r. Co do zasady oświadczenie należy składać przed rozpoczęciem prowadzenia ewidencji.

Wpływ podatków na branże gospodarki i konsumentów

Podatki, zarówno te bezpośrednie (np. podatki dochodowe, czy podatek od nieruchomości), jak i pośrednie (jak akcyza czy VAT), to dla państwa nie tylko sposób na pozyskanie środków do budżetu, ale też narzędzie do stymulowania rozwoju poszczególnych branż i kształtowania pozytywnych zachowań konsumenckich. Z drugiej strony.błędne decyzje w sprawie stawek podatków mogą powodować problemy danego sektora, prowadzić do upadłości działających w nim firm, ale też zniechęcać konsumentów do konkretnych produktów. To dlatego niektóre propozycje zmian w VAT budziły takie wątpliwości.

Wprowadzenie obowiązkowej podzielonej płatności powinno nastąpić już 1 lipca 2019 r.

16 maja 2019 r. został opublikowany projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw, którego najważniejszym elementem jest wprowadzenie do polskiego VAT obowiązkowej podzielonej płatności w miejsce odwrotnego obciążenia. Projekt komentuje profesor dr hab. Witold Modzelewski.

Podatek od reklam cyfrowych

Ministerstwo Finansów pracuje nad przepisami regulującymi kwestię opodatkowania przedsiębiorstw cyfrowych, póki co w zakresie tzw. digital advertising tax, czyli opodatkowania reklam cyfrowych - powiedziała dziennikarzom minister finansów Teresa Czerwińska, w kuluarach Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Jedna elektroniczna baza podatników VAT

Powstanie jedna elektroniczna baza podatników VAT, która pozwoli przedsiębiorcom na weryfikację swoich kontrahentów - takie rozwiązanie zawiera nowelizacja ustawy o podatku od towarów i usług. Większość przepisów tej ustawy ma wejść w życie 1 września 2019 r.

Podatek u źródła (WHT) a wypłaty dywidend

Przy wypłatach dywidend przez polskie spółki na rzecz zagranicznych udziałowców pojawiają się problemy, wynikające z budzących liczne wątpliwości regulacji dotyczących podatku u źródła. Obecny rok przynosi kolejne zmiany w przepisach dotyczących tego mechanizmu, a wraz z nimi kolejne problemy dla podatników. Dotkną one przede wszystkim tych podatników, którzy dokonują wypłat objętych WHT w wysokości przewyższającej 2 miliony złotych rocznie.

Obniżenie podatku od niektórych kopalin o 15 proc.

Obniżenie podatku od niektórych kopalin (podatku miedziowego) o 15 proc. - takie rozwiązanie zakłada projekt ustawy przyjęty przez Sejm kwietniu br. Zmiany miałyby wejść w życie jeszcze w tym roku.

Podwyżka kosztów uzyskania przychodu jeszcze w 2019 r.

Planowana podwyżka kosztów uzyskania przychodu dla wszystkich zatrudnionych na umowę o pracę ma wejść w życie jeszcze w tym roku. Dla podatnika oznacza to, w zależności od wariantu, zysk od 60 do 120 zł.

Pobór podatku u źródła - co zmieniło się od 2019 r.?

Od początku 2019 r. obowiązują nowe regulacje dotyczące podatku u źródła, które utrudniają płatnikom możliwość skorzystania ze zwolnień oraz preferencyjnych stawek opodatkowania. Dotychczas polscy przedsiębiorcy mogli uwzględniać ulgi już w momencie wpłacania należności do urzędu skarbowego. Czy zmieniło się to w 2019 r.?

Kwota wolna od podatku w Wielkiej Brytanii

Przepaść dzieląca Polskę i Wielką Brytanię w kontekście wysokości kwoty wolnej od podatku powiększa się jeszcze bardziej. Od kwietnia br. Wielka Brytania podnosi kwotę wolną od podatku do 12500 funtów (w przeliczeniu na złotówki około 62 tys.). W Polsce możemy liczyć efektywnie jedynie na 3091 złotych kwoty wolnej od podatku.

O podatkach przy kawie w maju i czerwcu 2019 r.

Impel Business Solutions zaprasza na cykl spotkań dla przedsiębiorców "O podatkach przy kawie". W ramach tego cyklu omówione zostaną kwestie dotyczące zasad raportowania schematów podatkowych i nowych przepisów dot. podatkowego rozliczania samochodów osobowych. Odbędą się cztery spotkania (we Wrocławiu i Opolu) - dwa w maju i dwa w czerwcu 2019 r. Infor.pl jest patronem tego cyklu.

Kasy fiskalne on-line – zasady prowadzenia ewidencji

Rewolucja w systemie kas fiskalnych stała się rzeczywistością. Już od 1 maja 2019 r. podatnicy mogą stosować nowe kasy fiskalne, tzw. kasy on-line, które z czasem staną się obowiązkowe dla wszystkich podatników. W jaki sposób prowadzić ewidencję przy zastosowaniu kas on-line, a także jakie są warunki i sposób używania tych kas?

VAT w turystyce - odliczenie podatku od nabytych usług gastronomicznych i noclegowych

W wyroku z 2 maja 2019 r. Trybunał Sprawiedliwości UE orzekł, że podatnicy VAT świadczący usługi turystyczne mają prawo (i to od 1 grudnia 2008 r.) odliczać VAT od nabytych usług gastronomicznych i noclegowych. Wyrok ten otwiera wielu podmiotom drogę do odzyskania VAT. Podatnicy VAT świadczący usługi turystyki nieobjęte systemem VAT marża mogą rozważyć korektę rozliczeń za okresy nieprzedawnione.

Obowiązek podatkowy w VAT przy usługach budowlanych - decyduje protokół zdawczo-odbiorczy

Trybunał Sprawiedliwości UE orzekł 2 maja 2019 r., że jeżeli strony zapisały w umowie, że o wykonaniu prac budowlanych decyduje podpisanie protokołu zdawczo-odbiorczego, to dopiero z momentem podpisania tego protokołu powstaje obowiązek podatkowy w VAT. Polskie organy podatkowe uważają, że obowiązek podatkowy powstaje w momencie zgłoszenia prac budowlanych do odbioru.

Usunięcie nieaktywnych numerów z Systemu Informacyjnego Skarbowo-Celnego

Ministerstwo Finansów informuje, że 30 czerwca 2019 r. zostaną usunięte z rejestrów Systemu Informacyjnego Skarbowo-Celnego (SISC) dane osób fizycznych, które po dniu 26 czerwca 2015 r. nie dokonały aktualizacji swoich danych w ramach usługi e-Klient. Usunięciu ulegną także zarejestrowane w PDR powiązania tych osób z podmiotami gospodarczymi.

Podatek od niektórych instytucji finansowych - nowy wzór deklaracji FIN-1 od sierpnia 2019 r.

Deklaracja w sprawie podatku od niektórych instytucji finansowych FIN-1 zostanie dostosowana do zmian, które wprowadza ustawa o pracowniczych planach kapitałowych. Nowy wzór deklaracji będzie miał zastosowanie począwszy od rozliczenia za lipiec 2019 r., a zatem pierwsza deklaracja podatkowa według nowego wzoru powinna zostać złożona do 25 sierpnia 2019 r.

Podatnicy mogą już stosować kasy fiskalne on-line

Od 1 maja 2019 r. podatnicy mogą stosować kasy fiskalne on-line, weszła bowiem w życie stosowna nowelizacja ustawy o VAT. Natomiast od 1 września 2019 r. nie będzie można kupić kas z papierowym zapisem kopii paragonu, a od 1 stycznia 2020 r. kasy on-line będą musiały stosować niektóre branże.

15 lat unijnego VAT-u w Polsce - prawie 100 nowelizacji i ponad 160 tys. interpretacji

W ciągu 15 lat obowiązywania unijnego VAT-u w Polsce miało miejsce 35 nowelizacji dyrektyw VAT-owskich i 60 nowelizacji polskiej ustawy o podatku od towarów i usług (ptu). W tym czasie Minister Finansów wydał ponad 160 tys. indywidualnych interpretacji przepisów ptu, zapadło ponad 20 tys. wyroków NSA i ponad 41 tys. WSA dot. VAT - wynika z podsumowania firmy Crido.

Podatek u źródła 2019 - nowe zasady poboru już od 1 lipca

Polski przedsiębiorca (zarówno osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą, jak też spółka) wypłacający na rzecz podmiotu zagranicznego dywidendy, odsetki jak też wynagrodzenie z tytułu m.in. należności licencyjnych oraz niektórych rodzajów usług niematerialnych, jest obowiązany do poboru podatku u źródła oraz wpłacenia go w terminie do 7 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym dokonano wypłaty.

Podatek u źródła (WHT) 2019 - co się zmieniło w przepisach

Jedną z istotniejszych zmian podatkowych, z którymi muszą zmierzyć się w 2019 roku przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą w Polsce są nowe zasady dotyczące poboru podatku “u źródła” tzw. WHT (withholding tax). Z początkiem 2019 roku do polskiego porządku prawnego wprowadzono szereg przepisów nowelizujących m.in. art. 26 ustawy o CIT. Wejście w życie części nowych regulacji zostało odroczone do lipca 2019, jednak niektóre przepisy już obowiązują i należy je uwzględniać przy stosowaniu regulacji podatkowych. Zmiany w tym zakresie dotyczą przede wszystkim podmiotów dokonujących płatności transgranicznych, poza nimi objęte zostaną również przepisami płatności krajowe z tytułu dywidendy oraz udziału w zyskach osób prawnych.

Sankcje za nieprawidłowe informacje w oświadczeniach o podatku u źródła (WHT)

Jaka jest odpowiedzialność karna skarbowa za podanie lub zatajanie prawdy w oświadczeniach związanych z nowymi zasadami poboru podatku u źródła (WHT)?

Nowe zasady poboru podatku u źródła - bezpłatne szkolenie w Warszawie

Accace Polska zaprasza na bezpłatny business brunch "Nowe zasady poboru podatku u źródła" dedykowany podmiotom dokonującym rozliczeń z podmiotami zagranicznymi lub wypłacającym dywidendy. Spotkanie odbędzie się 30 maja 2019 r. w godz. 11:00-13:00 w siedzibie Accace Polska w Warszawie przy ul. Cybernetyki 10 (NEOPARK bud. A). Portal infor.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia. Liczba miejsc ograniczona!

Problemy z informacją MDR-3

MDR-3 (tj. Informacja korzystającego o schemacie podatkowym) opisująca sposoby na optymalizację VAT-u lub akcyzy może stanowić zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa podatkowego a nawet pospolitego – pisze profesor Witold Modzelewski.

Trzy zmiany w PIT planowane na 2019/2020

Według zapowiedzi rządzących w 2019 i 2020 roku miałyby wejść w życie znaczące zmiany w PIT. Dotyczą one obniżenia pierwszego progu podatkowego do 17%, zerowego PIT dla osób do 26 roku życia oraz podniesienia kosztów uzyskania przychodu dla pracowników. Projekt ustawy zmieniającej ma w ciągu najbliższych dwóch tygodni trafić do konsultacji.

Test przedsiębiorcy zapisany w Aktualizacji Programu Konwergencji

Ministerstwo Finansów informuje, że w Aktualizacji Programu Konwergencji został uwzględniony tzw. test przedsiębiorcy. Według MF to jedno z działań zapewniających respektowanie stabilizującej reguły wydatkowej.

E-faktury w zamówieniach publicznych na PEF

Od północy 18 kwietnia 2019 r. administracja publiczna ma obowiązek przyjmowania od dostawców usług i wykonawców zamówień publicznych, automatycznych e-faktur za pośrednictwem Platformy Elektronicznego Fakturowania (PEF). Polska staje się jednym z pierwszych krajów, które zaczynają w pełni wdrażać europejską dyrektywę o obowiązkowym przyjmowaniu e-faktur w administracji publicznej.

Komornicy sądowi nie są podatnikami VAT - interpretacja ogólna MF

Komornicy sądowi nie wykonują samodzielnie działalności gospodarczej w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o VAT, a co za tym idzie nie są podatnikami podatku od towarów i usług. Tym samym komornicy nie podlegają opodatkowaniu VAT. Tak uznał Minister Finansów w wydanej 15 kwietnia 2019 r. interpretacji ogólnej (nr PT9.8101.1.2019). Prezentujemy poniżej pełną treść tej interpretacji.

REKLAMA