Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu pracodawca. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące pracodawca.
Programy motywacyjne dla pracowników to unikanie opodatkowania PIT?
Aktualizacja: 02.08.2017
Szef Krajowej Administracji Skarbowej poinformował 1 sierpnia 2017 r., że zwrócił uwagę na liczne wnioski o wydanie indywidualnych interpretacji podatkowych w zakresie skutków podatkowych tworzonych przez pracodawców programów motywacyjnych dla swoich pracowników z użyciem różnych instrumentów finansowych. W opinii Szefa KAS odnośnie części istnieje możliwość zastosowania przepisów o przeciwdziałaniu unikania opodatkowania. »
Plan motywacyjny dla pracowników uzasadniony biznesowo i podatkowo
Aktualizacja: 12.05.2016
Odpowiednio skonstruowany plan motywacyjny może być również korzystny z podatkowego punktu widzenia – zarówno dla pracodawcy, jak i dla pracowników. W ramach polityki płacowej firm można zauważyć trend, w którym już nie tylko pracownicy sprzedaży czy też najwyższe kierownictwo, otrzymywali część wynagrodzenia zmiennego, którego wysokość związana jest z szeroko rozumianą kondycją finansową firmy. Ustalenie takiej zmiennej części wynagrodzenia jest korzystne dla obu stron. »
Zasady ustalania wysokości zasiłku macierzyńskiego
Aktualizacja: 04.08.2015
Prawidłowe obliczenie podstawy wymiaru zasiłku macierzyńskiego wciąż sprawia problem wielu pracodawcom. Najczęściej wątpliwości pojawiają się w przypadku dodatków do wynagrodzenia oraz urlopów - wychowawczego i wypoczynkowego. »
Wynagrodzenia w małych i dużych miastach
Aktualizacja: 26.09.2014
Szansą na uzyskanie wyższego wynagrodzenia jest przeprowadzka do dużego miasta. Jak wynika z badań, pracownicy zatrudnieni w dużych miastach, o liczbie mieszkańców od 500 tysięcy do 1 miliona, zarabiali w 2013 r. przeciętnie o 1 tys. zł więcej od zatrudnionych w miastach liczących mniej niż 50 tysięcy mieszkańców. »
Polityka świadczeń dodatkowych w 2013 r. - raport
Aktualizacja: 08.11.2013
Szkolenia i kursy zawodowe są najpopularniejszym świadczeniem dodatkowym oferowanym pracownikom przez polskie firmy, oferuje je ponad 92,8% firm – tak wynika z raportu „Polityka świadczeń dodatkowych w 2013 roku”. »
Jakie świadczenia pozapłacowe chcieliby otrzymywać pracownicy
Aktualizacja: 23.10.2013
Przedstawiamy raport dotyczący pozapłacowych świadczeń pracowniczych, z którego wynika, że najpopularniejszym benefitem oferowanym przez pracodawców są szkolenia i kursy zawodowe. Natomiast najbardziej pożądanym przez pracowników świadczeniem dodatkowym jest prywatna opieka zdrowotna. Raport przygotowany został przez Sedlak & Sedlak. »
Korekta w nowym JPK_V7 – jak to zrobić?