REKLAMA

REKLAMA

Kategorie

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Ulgi podatkowe, Dochody zagraniczne

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Ulga termomodernizacyjna w pytaniach i odpowiedziach

Ulga termomodernizacyjna jest rodzajem preferencji podatkowej, której celem jest wspieranie zrównoważonego rozwoju w budownictwie, w tym wykorzystania nowoczesnych technologii ekologicznych oraz mających na celu zmniejszanie emisji dwutlenku węgla do atmosfery przez gospodarstwa domowe. Ogólnie polega na tym, że przy dokonywanym ulepszeniu lub remoncie budynku jednorodzinnego, jego właściciel i inicjator takiej inwestycji, może przy rozliczaniu swojego rocznego zeznania podatkowego odzyskać pieniądze – aż do 53 000 zł.

Podatnicy mają wątpliwości odnośnie ulgi IP BOX

Rośnie liczba wniosków do Ministerstwa Finansów z prośbą o wydanie indywidualnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w zakresie IP Box. Od początku stycznia do końca lutego 2020 roku wydano więcej interpretacji niż w całym roku 2019. Większość z nich potwierdzała tezy podatników.

Podstawa opodatkowania dla IP Box - jak obliczyć?

W celu prawidłowego obliczenia podstawy opodatkowania dla IP Box należy uwzględnić wszystkie koszty bezpośrednio poniesione na wytworzenie danego kwalifikowanego prawa własności intelektualnej (KPWI) oraz koszty pośrednie. Natomiast dla obliczenia proporcji kosztów pośrednich, jak wyjaśnia ekspert Grant Thornton, można przyjąć proporcję przychodową.

Ulga prorodzinna - w przypadku dzieci pełnoletnich uczących się

Ulgi prorodzinna (ulga na dziecko) w rozliczeniu rocznym PIT przysługuje także w przypadku dzieci pełnoletnich (do ukończenia przez nie 25. roku życia). Jednym z warunków skorzystania z ulgi na pełnoletnie dziecko jest nauka dziecka w szkole.

REKLAMA

Programista może skorzystać z ulgi IP Box

Programista, który wytwarza oprogramowanie na zlecenie spółki, a następnie przenosi na jej rzecz prawa własności intelektualnej, może skorzystać z ulgi IP BOX.

Konsultacje podatkowe KIS - ponad 6 tys. rozmów telefonicznych dziennie

W okresie rocznych rozliczeń podatkowych PIT konsultanci Krajowej Informacji Skarbowej odbywają dziennie ponad 6 tys. rozmów telefonicznych - mówi dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej Ewa Łuczak.

Ulga mieszkaniowa - zakup nowego mieszkania przed sprzedażą starego

Prawo do ulgi mieszkaniowej w PIT przysługuje także tym podatnikom, którzy najpierw dokonują zakupu nowego mieszkania, a dopiero później sprzedają stare. Tak wynika z uchwały Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Ulga rehabilitacyjna - wydatki na operacje

Czy w ramach ulgi rehabilitacyjnej podatnik może odliczyć od dochodu wydatki poniesione na operacje medyczne? Jaki jest zakres pojęcia "zabiegi rehabilitacyjne", użytego w ustawie o PIT?

REKLAMA

Ulga IP BOX a przeniesienie praw do oprogramowania

Czy podatnik może skorzystać z preferencyjnej stawki opodatkowania w wysokości 5% (ulgi IP BOX) w przypadku dochodu uzyskiwanego z tytułu przeniesienia autorskich praw majątkowych do oprogramowania?

Darowizna na cele krwiodawstwa w rocznym PIT

Podatnicy, którzy w danym roku podatkowym oddają bezpłatnie krew (honorowi dawcy krwi), mają prawo uwzględnić taką darowiznę w swoim rocznym zeznaniu podatkowym PIT. Wysokość odliczenia zależy od ilości oddanej krwi lub jej składników.

Instrukcja sporządzenia informacji PIT-11 - z uwzględnieniem tzw. ulgi dla młodych

Ministerstwo Finansów opublikowało instrukcję sporządzenia informacji PIT-11 w wersji 25, w związku z wejściem w życie przepisów dotyczących tzw. ulgi dla młodych (tj. osób do 26. roku życia) za 2019 r. Przedstawiamy treść tej instrukcji.

Opodatkowanie dochodów z pracy za granicą 2019/2020 - skutki Konwencji MLI

Konwencja MLI zmienia w niektórych polskich umowach o unikaniu podwójnego opodatkowania (dalej: UPO) metodę unikania podwójnego opodatkowania – z metody wyłączenia (zwolnienia) z progresją na metodę odliczenia (zaliczenia/kredytu) proporcjonalnego. Już dziś metoda odliczenia proporcjonalnego obowiązuje w niektórych polskich UPO, np. w UPO z Holandią.

Dochody z Austrii i Słowenii - zmiana metody unikania podwójnego opodatkowania

Ministerstwo Finansów przypomina, że od 1 stycznia 2019 r. nastąpiła zmiana metody unikania podwójnego opodatkowania w umowach o unikaniu podwójnego opodatkowania zawartych z Austrią i Słowenią. Obowiązującą metodą jest metoda proporcjonalnego odliczenia.

Ulga podatkowa na termomodernizację budynku - można zaoszczędzić nawet 17 tys. zł

Z ulgi podatkowej na termomodernizację budynku mogą skorzystać właściciele domów. Przy zakupie materiałów jeszcze w tym roku można zaoszczędzić nawet 17 tys. zł.

Estoński CIT, ulga podatkowa na inwestycje i podatek od turystyki weekendowej w 2020 r.

W pierwszej połowie 2020 roku wyjdziemy z pakietem proinwestycyjnym, będziemy go konsultować - zapowiedziała minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Wyjaśniła, że będzie on zawierał m.in. tzw. estoński CIT oraz ulgę podatkową na inwestycje. Mówiła także o zapowiadanym przez nią wprowadzeniu tzw. podatku turystycznego, od turystyki weekendowej.

Ulga IP Box - obowiązek prowadzenia wyodrębnionej ewidencji

Wobec nieprowadzenia odrębnej ewidencji od początku realizacji działalności badawczo-rozwojowej zmierzającej do wytworzenia, rozwinięcia lub ulepszenia kwalifikowanego IP, nie została spełniona jedna z przesłanek uprawniających do zastosowania preferencyjnej stawki opodatkowania uzyskiwanych dochodów (ulgi IP Box).

Nowe ulgi w CIT - ulga na automatyzację produkcji i ulga prowzrostowa

Pojawią się nowe ulgi podatkowe w CIT, które wzmocnią wzrost inwestycji, efektywności i zapewnią odejście od polegania tylko na niskich kosztach pracy. To m.in. ulga na automatyzację produkcji (zakup maszyn i automatyzacyjnych rozwiązań sztucznej inteligencji) oraz ulga prowzrostowa, czyli niższy CIT od dochodu osiągniętego w wyniku wzrostu produkcji. Zapowiada minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Ulga B+R – praktyka organów podatkowych

Ulga na działalność badawczo-rozwojową (tzw. ulga B+R) została wprowadzona do polskiego porządku prawnego już w 2016 roku, w miejsce poprzednio funkcjonującej tzw. ulgi technologicznej, i praktycznie corocznie podlega kolejnym modyfikacjom wprowadzanym przez ustawodawcę.

Programiści skorzystają z ulgi IP Box (5-proc. PIT)

Podatnicy prowadzący własną działalność gospodarczą, którzy tworzą programy komputerowe, mogą skorzystać z ulgi IP Box (5-proc. PIT) – potwierdza fiskus w licznych interpretacjach. Muszą jednak uważać, bo czeka na nich wiele pułapek.

Czy wymiana eternitu korzysta z ulgi termomodernizacyjnej

Podatnik nie może odliczyć od dochodu wykazanego w PIT-37 wydatków poniesionych na wymianę dachu pokrytego eternitem w ramach ulgi termomodernizacyjnej. Odliczeniu podlegają bowiem tylko te wydatki, które znalazły się w katalogu wydatków zawartym w rozporządzeniu Ministra Inwestycji i Rozwoju w sprawie określenia wykazu rodzajów materiałów budowlanych, urządzeń i usług związanych z realizacją przedsięwzięć termomodernizacyjnych.

Ulga na złe długi w PIT i CIT od 2020 roku [PODCAST]

Ustawa z 19 lipca 2019 r. o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia zatorów płatniczych, która wchodzi w życie 1 stycznia 2020 roku wśród licznych zmian wprowadza w podatkach dochodowych tzw. ulgę na złe długi. Zapraszamy do posłuchania podcastu dot. tej ulgi.

Od 2020 roku ulga na złe długi również w podatkach dochodowych

6 sierpnia 2019 r. Prezydent RP podpisał ustawę z dnia 19 lipca 2019 r. o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia zatorów płatniczych, która, w intencji autorów projektu, ma na celu wzmocnić płynność finansową przedsiębiorstw poprzez zredukowanie występowania zatorów płatniczych. W zakresie podatków dochodowych (zarówno PIT, jaki i CIT) nowelizacja wprowadza nowe regulacje w zakresie nieregulowanych w terminie należności, czyli tzw. ulgi na złe długi, na wzór mechanizmu funkcjonującego w VAT.

Ulga IP Box - usługi świadczone przez informatyka

Czy usługi świadczone w ramach pozarolniczej działalności gospodarczej przez informatyka, polegające na fragmentowym tworzeniu programu komputerowego bądź oprogramowania prowadzą do „wytworzenia” bądź „rozwinięcia” danego programu, co jest jednym z wymagań do skorzystania z ulga IP Box, czyli stawki w wysokości 5%? Jak podkreśla eksperta Grant Thornton, każdy taki przypadek należy analizować indywidualnie.

Rejestracja spółki w Estonii - korzyści podatkowe i e-rezydencja

Estonia po raz piąty z rzędu zajęła pierwszą lokatę w rankingu Państw należących do OECD (Źródło: Tax Foundation). Raport ten ocenia punktowo poszczególne rodzaje podatków, m.in podatek dochodowy od osób fizycznych, prawnych, VAT oraz podatek od nieruchomości. Ten bałtycki kraj ze stolicą w Tallinnie prowadzi dzięki korzyściom podatkowym w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych. O tym dowiecie się Państwo z poniższego artykułu.

Opodatkowanie zwrotu kosztów wypłacanego przez pracodawcę z Wielkiej Brytanii

Zwrot wydatków poniesionych na abonament telefoniczny stanowi przychód, który korzysta ze zwolnienia przedmiotowego w PIT. Natomiast zwrot kosztów używania wynajmowanego samochodu, co do zasady podlega opodatkowaniu jako przychód ze stosunku pracy, nie zostały bowiem spełnione przesłanki pozwalające na zastosowanie wskazanego przez podatnika zwolnienia przedmiotowego.

Świadczenie rodzinne z USA bez podatku w Polsce

Świadczenie rodzinne (np. świadczenie małżeńskie) przyznane na podstawie przepisów o świadczeniach rodzinnych obowiązujących w Stanach Zjednoczonych Ameryki, otrzymywane przez polskiego rezydenta podatkowego jest zwolnione w Polsce z podatku dochodowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 8 ustawy o PIT. Tym samym w Polsce nie występuje obowiązek wykazywania ww. świadczenia w rocznym zeznaniu podatkowym.

Ulga termomodernizacyjna 2019 - komu przysługuje, na czym polega

Ustawa z dnia 9 listopada 2018 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (dalej jako „ustawa nowelizująca”) wprowadzająca ulgę termomodernizacyjną została opublikowana w Dzienniku Ustaw w dniu 30 listopada 2018 r., a przepisy w niej zawarte weszły w życie z dniem 1 stycznia 2019 roku. Od tej daty w ustawie z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz.U.  z2018r.  poz.1509, z późn. zm. – dalej jako „PodDochFizU”) dodano art. 26 h, który kompleksowo reguluje ulgę termomodernizacyjną.

Koszty kwalifikowane uprawniające do ulgi na działalność badawczo-rozwojową (ulgi B+R)

Podatnik jest upoważniony do skorzystania z preferencji jaką jest ulga na działalność badawczo-rozwojową (ulga B+R) po poniesieniu kosztów kwalifikowanych wskazanych w ustawie PIT i CIT oraz po łącznym spełnieniu określonych przez ustawodawcę warunków. Jakie to koszty i jakie warunki wyjaśnia ekspert Grant Thornton.

Ulga termomodernizacyjna - kto może skorzystać, jak i kiedy rozliczyć?

Z ulgi termomodernizacyjnej mogą korzystać podatnicy opodatkowujący swoje dochody według skali podatkowej lub według jednolitej 19% stawki podatku oraz opłacający ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Prawo do odliczenia obejmuje wydatki na realizację przedsięwzięcia termomodernizacyjnego wyłącznie w budynku mieszkalnym jednorodzinnym. Natomiast odliczenia można dokonać za rok podatkowy, w którym poniesiono wydatki, w deklaracji PIT-36, PIT-36L, PIT-37 lub PIT-28.

Co jest działalnością badawczo-rozwojową objętą ulgą podatkową?

Podstawowym aspektem pozwalającym na korzystanie z ulgi na działalność badawczo-rozwojową (ulgi na B+R) jest właściwa identyfikacja działalności oraz dokumentacja działań przeprowadzanych przez podatnika. Ustawowe definicje, jak zauważa ekspert Grant Thornton, są jednak na tyle nieostre, że nie dają jasnej odpowiedzi na pytanie co jest działalnością badawczo-rozwojową objętą ulgą, a co nią nie jest. Orzecznictwo sądów administracyjnych oraz interpretacje indywidualne organów podatkowych pozwalają rozwiać takie wątpliwości.

Emerytury zagraniczne polskich rezydentów podatkowych - opodatkowanie wg Konwencji MLI

W jaki sposób przyjęcie nowej metody unikania podwójnego opodatkowania, wynikającej z art. 5 Konwencji MLI, wpływa na obowiązki podatkowe osób pobierających emeryturę zagraniczną? Jak kształtują się w takiej sytuacji obowiązki banku jako płatnika?

Ulga podatkowa na cyfrową prenumeratę prasy ... w Kanadzie

Projekt ustawy budżetowej Kanady przewiduje stworzenie od 2020 roku nowej ulgi podatkowej z tytułu cyfrowej prenumeraty prasy. Ulga będzie przysługiwać wyłącznie z tyt. prenumeraty prasy o charakterze informacyjnym, z własnymi informacjami, własnymi dziennikarzami i wydawcą mającym siedzibę w Kanadzie. Dodatkowym warunkiem jest to, by prezes podmiotu wydającego dany tytuł miał obywatelstwo kanadyjskie, podobnie jak 75 proc. członków zarządu. To jeden z pomysłów na wspieranie przez Kanadę mediów informacyjnych.

Dochód ze sprzedaży domu w Irlandii zwolniony z PIT w Polsce

Dochód uzyskany przez polskiego rezydenta podatkowego z tytułu sprzedaży nieruchomości (domu) położonej na terenie Irlandii jest w Polsce zwolniony z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych (PIT). W Polsce dochodu z odpłatnego zbycia nieruchomości nie łączy się z dochodami (przychodami) z innych źródeł. Dlatego też dochód uzyskany ze zbycia domu w Irlandii nie będzie miał wpływu na wysokość zobowiązania podatkowego w Polsce i nie będzie musiał być wykazany w zeznaniu podatkowym składanym w Polsce.

Ulga rehabilitacyjna - wydatki na leki

Podatnik spełanijący przewidziane przez ustawodawcę warunki może odliczyć wydatki poniesione na leki w ramach tzw. ulgi rehabilitacyjnej. Odliczeniu podlega kwota stanowiąca różnicę pomiędzy faktycznie poniesionymi wydatkami w danym miesiącu a kwotą 100 zł.

Ulga rehabilitacyjna - każdy rodzic ma odrębny limit odliczenia wydatków na samochód

Każdemu z rodziców, mających na utrzymaniu niepełnosprawne dziecko, przysługuje odrębny roczny limit (2280 zł) odliczenia w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatków na używanie samochodu osobowego, którego są współwłaścicielami.

Ulgi podatkowe dla wracających do Polski emigrantów zarobkowych

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii przygotowuje zachęty podatkowe w postaci ulg dla emigrantów zarobkowych, którzy zdecydują się na powrót do kraju - powiedziała 15 lutego 2019 r. Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii.

Ulga na internet w deklaracji PIT

Zakończył się kolejny roku podatkowy, co dla szerokiego grona polskich obywateli oznacza konieczność złożenia we właściwych urzędach skarbowych deklaracji PIT. Chociaż nikt nie przepada za płaceniem podatków, prawo daje możliwość odpowiednich odliczeń od kwoty należnego podatku, czyli popularnych ulg. Wielu podatników zadaje sobie pytanie, czy od podatku można odliczyć koszty poniesione w związku z opłatami za internet? Odpowiedź brzmi: owszem, można.

Konwencja MLI – zmiany w opodatkowaniu polskich firm za granicą i zagranicznych firm w Polsce

Wielostronna konwencja podatkowa MLI (z ang. Multilateral Instrument to Modify Bilateral Tax Treaties) weszła w życie 1 lipca 2018 r. Wprowadziła ona reguły pozwalające na ujednolicenie systemu podatkowego i ograniczenie unikania opodatkowania na poziomie międzynarodowym. Konsekwencją tej konwencji jest rozpoczęcie procesu zmiany umów o unikaniu podwójnego opodatkowania zawartych pomiędzy Polską, a niektórymi innymi krajami i terytoriami.

Konwencja MLI - wpływ na umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania

Ministerstwo Finansów przygotowało opracowanie zawierające podstawowe informacje o Konwencji MLI, zasadach jej działania i wpływie na polskie umowy podatkowe. Konwencja MLI - Konwencja wielostronna implementująca środki traktatowego prawa podatkowego mające na celu zapobieganie erozji podstawy opodatkowania i przenoszeniu zysku, sporządzona w Paryżu dnia 24 listopada 2016 r., podpisana w Paryżu dnia 7 czerwca 2017 r. (dalej: „Konwencja MLI” lub „MLI”), ang. Multilateral convention to implement tax treaty-related measures to prevent base erosion and profit shifting.

Opodatkowanie PIT dochodów z pracy w Wielkiej Brytanii

Polak mieszkający w Polsce (posiadający polską rezydencję podatkową), a uzyskujący jedynie dochody z pracy wykonywanej w Wielkiej Brytanii jest opodatkowany PIT wyłącznie w Wielkiej Brytanii. Dochody takiej osoby są zwolnione z opodatkowania w Polsce na podstawie art. 22 ust. 2 pkt a) ww. Konwencji między Rzecząpospolitą Polską a Zjednoczonym Królestwem Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w sprawie unikania podwójnego opodatkowania i zapobiegania uchylaniu się od opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i od zysków majątkowych. Taka osoba nie musi także składać w Polsce rocznego zeznania podatkowego, jeżeli w rozliczanym roku podatkowym nie osiągnęła innych dochodów, które są opodatkowane w Polsce wg skali podatkowej PIT.

Ulga na krew w zeznaniu rocznym PIT

Podatnik oddający krew (krew pełną, osocze lub składniki krwi) ma możliwość skorzystania ze specjalnej ulgi podatkowej dla honorowych krwiodawców. Odliczenia darowizny na krwiodawstwo można dokonać po zakończeniu roku podatkowego w zeznaniu rocznym PIT-36, PIT-37 lub PIT-28.

Ulga prorodzinna (ulga na dziecko) w rozliczeniu PIT w 2019 r.

Ulga prorodzinna (ulga na dziecko) jest ulgą podatkową, z której korzysta najwięcej podatników. Ministerstwo Finansów przygotowało broszurę informacyjną, szczegółowo wyjaśniającą zasady stosowania tej ulgi. Broszura dotyczy zeznań rocznych PIT składanych w roku 2019 (za rok 2018).

Ulga podatkowa dla producentów gier komputerowych powinna być szerzej dostępna

Zdaniem Ministra Przedsiębiorczości i Technologii wymóg korzystania z polskiego lub europejskiego dorobku kulturowego nie powinien być niezbędnym warunkiem dla skorzystania z projektowanej ulgi podatkowej dla producentów gier komputerowych.

Ulga termomodernizacyjna – jakie wydatki można odliczyć

Minister inwestycji i rozwoju określił wykaz rodzajów materiałów budowlanych, urządzeń i usług związanych z realizacją przedsięwzięć termomodernizacyjnych, wydatki na które można odliczyć w ramach ulgi termomodernizacyjnej w PIT.

Ulga w PIT na kształcenie w szkołach niepublicznych

Minister nauki i szkolnictwa wyższego wicepremier Jarosław Gowin, w liście do uczestników konferencji w WSKSiM w Toruniu poinformował, że zostały podjęte działania, aby zapewnić studentom na studiach stacjonarnych i ich rodzicom dokonanie odpisów od podatku dochodowego od osób fizycznych ponoszonych przez nich kosztów kształcenia w szkołach niepublicznych.

Odliczenie darowizn na kościelną działalność charytatywno-opiekuńczą – sprawozdanie o przeznaczeniu darowizny

Skorzystanie przez podatnika podatku dochodowego od osób fizycznych z ulgi podatkowej z tytułu darowizny na działalność charytatywno-opiekuńczą kościelnych osób prawnych jest uzależnione od przekazania darczyńcy przez obdarowanego pokwitowania odbioru darowizny oraz uzyskaniu od obdarowanej kościelnej osoby prawnej „sprawozdania o przeznaczeniu jej na tę działalność”. Zdaniem WSA we Wrocławiu nie można wymagać od podatnika, który skorzystał z tej ulgi przedstawienia sprawozdania o treści nie wynikającej z przepisu prawa, które dodatkowo jest niemożliwe przez niego do uzyskania od kościelnej osoby prawnej.

Ulga rehabilitacyjna - wydatki na adaptację mieszkania

Część podatników dokonuje niezbędnym zmian w swoich mieszkaniach lub budynkach mieszkalnych w celu przystosowania ich do wymogów związanych z zaistniałą niepełnosprawnością. Co do zasady wydatki tego rodzaju podlegają odliczeniu w ramach ulgi rehabilitacyjnej, trzeba jednak pamiętać o spełnieniu określonych przez ustawodawcę warunków.

Konwencja MLI - zmiany w rozliczeniach podatkowych od 2019 r.

W rezultacie obowiązywania międzynarodowych regulacji Konwencji MLI (ang. Multilateral Instrument to Modify Bilateral Tax Treaties) z początkiem 2019 r. Polacy, którzy mają w rodzinę kraju, ale pracują i zarabiają wyłącznie za granicą, będą musieli rozliczać się także z rodzimym fiskusem. Nowe regulacje będą dotyczyły na początku jedynie osób pracujących w Austrii oraz Słowenii, ale z czasem lista zobowiązanych podmiotów wydłuży się.

Atrakcyjność biznesowa i podatkowa maltańskich spółek holdingowych

Charakterystykę i zalety (także dla polskich spółek i przedsiębiorców) systemu korporacyjno – podatkowego Malty, procedurę i sposoby zawiązywania spółek holdingowych na Malcie, zasady działania i procedury rozliczeń podatkowych tych spółek przybliża Krzysztof Majczyk, ekonomista, prawnik i doradca podatkowy.

Wyszukiwarka ulg podatkowych B+R

W październiku 2018 r. międzynarodowa grupa doradcza Ayming uruchomiła platformę internetową „Global R&D Tax Incentives: The Benchmark”, która pozwala przedsiębiorstwom na kompleksowy przegląd i porównanie zachęt podatkowych na działalność badawczo-rozwojową, dostępnych w różnych krajach. Najnowsze narzędzie ma ułatwiać firmom strategiczne planowanie działań badawczo-rozwojowych i wybór optymalnej lokalizacji inwestycji B+R.

REKLAMA