| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Aktualności

Rozporządzenie ministra finansów trafi do Trybunału Konstytucyjnego

Aktualizacja: 07.07.2011

Trybunał Konstytucyjny zbada czy rozporządzenie ministra finansów dotyczące zadłużania się samorządów jest zgodne z Konstytucją i ustawą o finansach publicznych. »

UE planuje przymusowe ekologiczne oznakowanie żywności

Aktualizacja: 21.06.2011

Wprowadzenie informacji ekologicznych dla producentów żywności może doprowadzić do faworyzowania wielkich koncernów i ograniczyć konkurencję na tym rynku – ostrzega Instytut Globalizacji. »

Nowy wzór wniosku o koncesję dla firm ochroniarskich

Aktualizacja: 06.07.2011

Od 1 lipca 2011 r. obowiązuje nowy wzór wniosku o udzielenie lub zmianę koncesji na wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie usług ochrony osób i mienia. »

Zmiany w rozporządzeniu wykonawczym VAT

Aktualizacja: 06.07.2011

W związku z wejściem w życie nowelizacji ustawy o VAT (1 lipca 2011 r.) Minister Finansów przygotował także zmiany w rozporządzeniu wykonawczym VAT. Wprowadzają one pewne uproszczenia w dokumentowaniu prawa do stawki 0% oraz nowe zwolnienia z VAT. »

Tablice reklamowe z podatkiem od nieruchomości

Aktualizacja: 20.06.2011

Czy samorządy właściwie pobierają podatek od nieruchomości za tablice reklamowe, które nie są związane na stałe z gruntem? W odpowiedzi wyjaśnienia Ministerstwa Finansów. »

Odliczenie VAT przez spółkę handlującą złomem - wyrok WSA

Aktualizacja: 05.07.2011

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił 4 lipca 2011 r. skargę spółki DROP w sprawie odliczenia VAT-u wynikającego z obrotu złomem. Firma ocenia, że to zła wiadomość dla całej branży i zapowiada złożenie kasacji do Naczelnego Sądu Administracyjnego. »

Najważniejsze zmiany w VAT od 1 lipca 2011 r. - broszura MF

Aktualizacja: 05.07.2011

Od 1 lipca 2011 r. obowiązują zmiany w ustawie o VAT oraz w rozporządzeniach wykonawczych do tej ustawy. Ministerstwo Finansów opublikowało specjalną broszurę, w której omówione są najważniejsze zmiany. »

Spółki odzyskają nadpłacony podatek

Aktualizacja: 20.06.2011

Opodatkowanie w latach 2007-2008 podatkiem od czynności cywilnoprawnych pożyczek udzielanych spółkom przez ich wspólników było niezgodne z prawem unijnym - orzekł Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w wyroku C-212/10. Oznacza to, że przedsiębiorcy, którzy uiścili należny podatek mogą teraz ubiegać się o jego zwrot. »

Od 1 lipca obowiązuje nowy wzór formularza rejestracyjnego VAT-R

Aktualizacja: 04.07.2011

Od 1 lipca obowiązuje nowy wzór formularza rejestracyjnego VAT-R. Zmianę wprowadza rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie wzorów dokumentów związanych z rejestracją podatników zakresie podatku od towarów i usług. »

Nowe wzory informacji podsumowujących VAT-UE

Aktualizacja: 01.07.2011

W związku ze zmianami VAT, które obowiązują od 1 lipca 2011 r., konieczna była również zmiana wzoru informacji podsumowującej VAT-UE. Nowe wzory będą stosowane od rozliczenia za pierwszy okres rozliczeniowy drugiego półrocza 2011 r. (lipiec lub III kwartał). »

PESEL zastąpi NIP od 1 stycznia 2012 roku

Aktualizacja: 01.07.2011

Od 1 stycznia 2012 roku osoby fizyczne będą posługiwały się numerem PSEL. Zastąpi on Numer Identyfikacji Podatkowej (NIP). Tak 1 lipca zdecydował Sejm podczas uchwalania nowelizacji ustawy o zasadach ewidencji oraz identyfikacji podatników i płatników. »

Wzory deklaracji VAT - będzie nowe rozporządzenie

Aktualizacja: 01.07.2011

Zmienią się Objaśnienia do deklaracji dla podatku od towarów i usług (VAT-7, VAT-7K i VAT-7D). Minister Finansów wyda rozporządzenie w tej sprawie. Nowelizacja ma związek ze zmianami w ustawie o VAT obowiązującymi od 1 lipca 2011 roku. »

Za państwo płacimy 2,5 krotnie więcej niż Amerykanie

Aktualizacja: 16.06.2011

Zarabiający średnią krajową pracownik oddaje w podatkach więcej pieniędzy niż ma do własnej dyspozycji. Gdybyśmy pieniądze oddawane ZUS inwestowali na 6 proc. rocznie na emeryturze bylibyśmy milionerami – wynika z najnowszego raportu Instytutu Globalizacji pt. „Cena państwa”. »

Działalność gospodarczą możesz zarejestrować przez Internet

Aktualizacja: 30.06.2011

Od 1 lipca 2011 r. każdy przedsiębiorca może zarejestrować swoją firmę przez Internet, posługując się formularzem Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG). CEIDG to system umożliwiający ewidencjonowanie działalności gospodarczej drogą elektroniczną i udostępniający informacje o przedsiębiorcach. »

Zmiany w VAT od 1 lipca - nowelizacja ustawy opublikowana

Aktualizacja: 01.07.2011

W środę 29 czerwca opublikowano nowelizację ustawy o VAT. Ma ona dostosować przepisy polskiej ustawy o VAT do regulacji unijnych. Nowe przepisy obowiązują od 1 lipca 2011 r. »

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Kirill Bigai

Współzałożyciel i dyrektor generalny platformy Preply dla poszukiwania korepetytorów online

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK