| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Aktualności

Nowy wzór informacji podsumowującej VAT-UE

Aktualizacja: 13.07.2011

W związku ze zmianami VAT, które obowiązują od 1 lipca br., konieczna była również zmiana wzoru informacji podsumowującej VAT-UE. »

Rząd przyjął koleją ustawę deregulacyjną

Aktualizacja: 14.07.2011

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o redukcji niektórych obowiązków dla obywateli i przedsiębiorców, przedłożony przez ministra gospodarki. »

Parlament uchwalił "podatek chipsowy" od września

Aktualizacja: 12.07.2011

Od września Węgry wprowadzą "podatek chipsowy" od żywności i napojów o wysokiej zawartości cukru, soli, węglowodanów oraz kofeiny. Ustawę w tej sprawie przegłosował węgierski parlament. »

System e-myta dochodzi do pełnej sprawności

Aktualizacja: 26.07.2011

System e-myta dochodzi do pełnej sprawności - poinformował w czwartek w Sejmie wiceminister infrastruktury Radosław Stępień. Dodał, że system potrzebuje czasu na pełen rozruch, a podobne problemy jak Polska miały z e-mytem też inne kraje. »

Nowy formularz VAT-R w wersji aktywnej

Aktualizacja: 13.07.2011

Od 1 lipca obowiązuje nowy wzór formularza rejestracyjnego VAT-R. Mamy już wersję aktywną formularza VAT-R. »

Samorządowcy zwalniają inwestorów z podatku od nieruchomości

Aktualizacja: 13.07.2011

Inwestorzy, którzy ulokują warte ponad 30 mln zł projekty w Rybniku (Śląskie), mogą liczyć na zwolnienie z podatku od nieruchomości. Samorządowcy liczą, że ulgi pobudzą inwestycje i przysłużą się m.in. powstaniu klastra lotniczego wokół miejscowego lotniska. »

Dzięki nowej ustawie przedsiębiorcy zaoszczędzą 3 mld zł rocznie

Aktualizacja: 12.07.2011

W czwartek rząd zajmie się opracowanym w ministerstwie gospodarki projektem kolejnej ustawy, znoszącej bariery i obowiązki administracyjne. W ocenie wiceministra gospodarki Mieczysława Kasprzaka, dzięki ustawie przedsiębiorcy zaoszczędzą 3 mld zł rocznie. »

Rząd proponuje 1500 zł płacy minimalnej

Aktualizacja: 12.07.2011

Rada Ministrów wyda rozporządzenie ustalające płacę minimalną w 2012 r. na proponowanym wcześniej przez rząd poziomie 1,5 tys. zł - zapowiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak. Związkowcy uważają, że to propozycja nie do zaakceptowania. »

Wzrosną stawki kilometrówki

Aktualizacja: 14.07.2011

Wzrosną kwoty, które firmy zwracają pracownikom za używanie własnego samochodu, np. w podróży służbowej. »

Grzywna za bezczynność organu administracji publicznej

Aktualizacja: 11.07.2011

12 lipca 2011 r. wchodzi w życie nowelizacja ustawy – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi oraz ustawy o zmianie ustawy – Kodeks postępowania administracyjnego oraz ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi. »

MF zachęca do udziału w akcji "Weź paragon"

Aktualizacja: 11.07.2011

Inspektorzy skarbowi kontrolują sklepy w miejscowościach turystycznych. Celem akcji jest walka z szarą strefą w handlu. Rusza także kampania skierowana do konsumentów. Działania urzędników wsparł swym talentem rysownik Andrzej Mleczko. »

Sąd zdecydował co dalej z opłatą paliwową

Aktualizacja: 11.07.2011

Opłacie paliwowej, finansującej m.in. budowę dróg, podlegają paliwa do silników spalinowych, bez względu na faktyczne ich wykorzystanie - taką uchwałę podjął NSA 7 lipca 2011 r. Tak więc opłacie podlegają zarówno paliwa do aut, jak i do statków czy np. kosiarek. »

Przez internet zarejestrowało się już ponad tysiąc firm

Aktualizacja: 08.07.2011

W pierwszym tygodniu funkcjonowania systemu informatycznego, który umożliwia rejestrację firmy przez internet, zarejestrowało się w ten sposób ponad tysiąc przedsiębiorców. »

Małe dziecko zmniejsza szansę kobiety na pracę

Aktualizacja: 21.06.2011

Małe dziecko zmniejsza szansę matki na podjęcie pracy i utrzymanie się w zatrudnieniu; matka trzylatka ma dwukrotnie mniejsze szanse na podjęcie pracy niż kobieta bezdzietna - wynika z badań Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich. »

Obniżka podatków od 2013 roku?

Aktualizacja: 07.07.2011

Niemiecki rząd poparł deklarację szefów trzech partii rządzących CDU, CSU i FDP, którzy opowiedzieli się za obniżeniem podatków od 2013 roku - poinformował minister finansów Wolfgang Schaeuble. Decyzja o skali odciążeń zapadnie jednak dopiero jesienią. »

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Flota Auto Biznes

FlotaAutoBiznes to motoryzacyjno-biznesowe czasopismo poświęcone zagadnieniom związanym z zarządzaniem samochodami w przedsiębiorstwach. Magazyn ukazuje się co dwa miesiące.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK