| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Aktualności

Minimalne wynagrodzenie powiązane ze wzrostem PKB?

Aktualizacja: 27.08.2010

Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak opowiada się za powiązaniem wzrostu płacy minimalnej ze wzrostem PKB, aby ludzie o najniższych dochodach mogli skorzystać na rozwoju gospodarczym. Taką propozycję jego resort zamierza złożyć w Komisji Trójstronnej. »

Biura informacji gospodarczej po zmianach

Aktualizacja: 27.08.2010

Już we wrześniu w „Poradniku Gazety Prawnej” szczegółowo omawiamy nową ustawę o udostępnianiu i wymianie informacji gospodarczych. »

Ustawa o nowych dowodach osobistych

Aktualizacja: 27.08.2010

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę o dowodach osobistych, która zakłada, że od połowy 2011 roku będziemy mogli posługiwać się elektronicznym dokumentem tożsamości, a prawo do niego będzie przysługiwało Polakom już z chwilą urodzenia. »

E-donosy na firmę lub sąsiada

Aktualizacja: 27.08.2010

Do skarbówki wpływa rekordowa liczba informacji od "życzliwych" - zauważa "Rzeczpospolita". Najczęściej informują o przekrętach podatkowych sąsiadów, byłych małżonków i pracodawców lub konkurencyjnych firm. »

Komisja Nadzoru Finansowego przyjęła Rekomendację T

Aktualizacja: 27.08.2010

Dnia 23 lutego 2010 r. Komisja Nadzoru Finansowego przyjęła Rekomendację T dotyczącą dobrych praktyk w zakresie zarządzania ryzykiem detalicznych ekspozycji kredytowych. Odnosi się ona bezpośrednio do banków objętych przepisami prawa polskiego, natomiast wyłączenia dotyczą jedynie banków nieznacząco zaangażowanych w detaliczne ekspozycje kredytowe. Na wprowadzenie zapisów rekomendacji 1-4, 8, 13-15,17-19 i 23-25, banki miały czas do 23 sierpnia 2010 r. Na dostosowanie się do pozostałych zaleceń instytucje finansowe mają jeszcze 4 miesiące. »

Podatek od banków zamiast podwyżki VAT

Aktualizacja: 26.08.2010

PiS proponuje wprowadzanie podatku, który płaciłyby banki zamiast podwyżki stawki VAT z 22 na 23 proc. Według polityków PiS, dałoby to większe środki do budżetu i nie uderzałoby finansowo w społeczeństwo. »

Państwa członkowskie sprzeciwiają się unijnemu podatkowi

Aktualizacja: 26.08.2010

Państwa członkowskie Unii Europejskiej nie aprobują ostatnich propozycji Komisji Europejskiej, zgodnie z którymi niektóre podatki będą bezpośrednio nakładane i pobierane przez unijne organy. »

Urząd skarbowy rozliczy PIT za podatnika?

Aktualizacja: 26.08.2010

Klub PSL zaapelował do PO o poparcie projektu zmian w ustawie o podatku PIT, które umożliwiłyby rozliczanie podatnika przez urząd skarbowy. PO podchodzi do pomysłu sceptycznie. »

Firmy dotknięte powodzią mogą płacić składki z opóźnieniem

Aktualizacja: 26.08.2010

Właściciele firm poszkodowanych w sierpniowej powodzi mogą opłacić składki z kilkumiesięcznym opóźnieniem. W tym celu powinni jak najszybciej złożyć odpowiedni wniosek do ZUS. »

Do 100 tys. zł na działalność pozarolniczą na wsi

Aktualizacja: 25.08.2010

Handel, opieka nad dziećmi, naprawa maszyn czy agroturystyka - to tylko niektóre przykłady biznesu na wsi. Na rozpoczęcie takiej działalności można dostać do 100 tys. zł. Agencja we wtorek rozpoczęła nabór wniosków. Chętnych nie brakuje. »

Ministerstwo Skarbu: 100 mln zł na pomoc dla firm

Aktualizacja: 24.08.2010

Od 1 do 14 września przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o pomoc publiczną na restrukturyzację lub modernizację swoich firm. To ostatni moment na przygotowanie wszystkich dokumentów, by w terminie wnioskować o dofinansowanie - przypomina resort skarbu. »

Przedsiębiorcy: podwyżka VAT może źle wpłynąć na firmy

Aktualizacja: 24.08.2010

Nawet kilkadziesiąt tysięcy osób może stracić pracę w wyniku zapowiedzianych przez rząd podwyżek stawek VAT - szacuje PKPP Lewiatan. Przedsiębiorcy zrzeszeni w organizacji obawiają się też wynikających ze zmiany stawek kosztów. »

Wydatki na flagi narodowe nie są kosztem uzyskania przychodu

Aktualizacja: 18.08.2010

Koszty związane zakupem flag narodowych, w celu wyrażenia współczucia oraz szacunku dla ofiar wypadku samolotowego, nie stanowią kosztów uzyskania przychodów. »

Wspólnik zapłaci podatek dopiero po zbyciu majątku spółki

Aktualizacja: 19.08.2010

Momentem powstania przychodu u wspólnika z likwidacji spółki będzie moment zbycia składnika majątku. »

Firmy archiwizują sto tysięcy ton faktur

Aktualizacja: 19.08.2010

Ustawowy obowiązek przechowywania faktur powoduje, że firmy w Polsce zmagają się z archiwizacją łącznie ponad 100 tysięcy ton dokumentów. »

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

FakturaXL.pl

FakturaXL.pl jest producentem oprogramowania w zakresie fakturowania online dla firm i biur rachunkowych. Od ponad 12 lat tworzymy z pasją rozwiązania IT.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK