| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Aktualności

Ustawy powodziowe już obowiązują

Aktualizacja: 18.08.2010

Weszły w życie ustawy i rozporządzenia związane z pomocą tegorocznym powodzianom, nowe akty prawne dotyczą m.in. zasad odbudowy, remontów i rozbiórek domów oraz wspierania przedsiębiorców. »

Jesienią nowe projekty ustaw, w tym podatkowych

Aktualizacja: 18.08.2010

Kilkadziesiąt projektów ustaw - zdrowotnych, okołobudżetowych, deregulacyjnych, podatkowych, powodziowych i społecznych - trafi jesienią do Sejmu w ramach ofensywy legislacyjnej, jaką zapowiada PO. »

Wielka Brytania utworzy Biuro ds. Upraszczania Podatków

Aktualizacja: 16.08.2010

Brytyjski Kanclerz Skarbu George Osborn ujawnił rządowe plany utworzenia nowego urzędu – Biura ds. Upraszczania Podatków. Nowy, niezależny organ, jak wskazuje sama nazwa, będzie miał za zadanie uproszczenie brytyjskiego systemu podatkowego. »

Rejestracja spółki z o.o. będzie możliwa przez internet

Aktualizacja: 16.08.2010

Ministerstwo Sprawiedliwości pracuje nad projektem nowelizacji kodeksu spółek handlowych, który umożliwi zakładanie spółki z o.o. przez internet. »

Stawka akcyzy na wyroby tytoniowe wzrośnie o 4 proc.

Aktualizacja: 17.08.2010

Stawka akcyzy na wyroby tytoniowe wzrośnie od przyszłego roku o 4 proc. - poinformował wiceminister finansów, Jacek Kapica. »

Zaległe alimenty zwolnione z podatku

Aktualizacja: 16.08.2010

Dochód uzyskany z tytułu otrzymanych zaległych alimentów, który przekracza miesięczny limit w wysokości 700 zł, korzysta ze zwolnienia w PIT. »

Umorzenia składek na ZUS dla matek prowadzących firmy

Aktualizacja: 16.08.2010

Tylko do 1 września kobiety, które prowadząc własną działalność, korzystały z zasiłku macierzyńskiego lub urlopu wychowawczego, mogą składać w ZUS wnioski o umorzenie należności z tytułu składek na ubezpieczenie emerytalno-rentowe. »

Nowelizacja ustawy o podatku akcyzowym

Aktualizacja: 13.08.2010

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o podatku akcyzowym. Nowe przepisy zakładają m.in. uproszczenie oświadczeń o przeznaczeniu oleju opałowego. »

Nie każda pożyczka podlega opodatkowaniu PCC

Aktualizacja: 12.08.2010

Pożyczka nie będzie opodatkowana PCC, jeżeli pożyczkodawca lub pożyczkobiorca podlega opodatkowaniu podatkiem VAT lub był od tego podatku zwolniony. »

Ekonomiści o pomyśle wprowadzenia nowych, unijnych podatków

Aktualizacja: 12.08.2010

Ekonomiści raczej krytycznie oceniają przedstawioną przez unijnego komisarza ds. budżetu Janusza Lewandowskiego propozycję wprowadzenia nowych podatków. Uważają, że budżet UE jest "rozdęty", a administracja brukselska powinna zacząć oszczędzać. »

OECD zatwierdziła aktualizacje międzynarodowego prawa podatkowego

Aktualizacja: 10.08.2010

OECD zatwierdziła najnowszą wersję Modelowej Konwencji OECD w sprawie podatku od dochodu i majątku z 2010 r., jak również aktualizację Wytycznych OECD z 1995 r. w sprawie cen transferowych i Raportu OECD w sprawie przypisania zysków do zakładu z 2008 r. Aktualizacje są wynikiem wielu lat pracy nad poprawieniem tych podstawowych dokumentów OECD w zakresie międzynarodowego prawa podatkowego. »

Pożyczki na odbudowę firm powodzian

Aktualizacja: 12.08.2010

12 siepnia Sejm przyjął poprawki Senatu do ustawy gwarantującej pożyczki przedsiębiorcom poszkodowanym w powodziach z maja i czerwca. Poprawki zapewniają to samo właścicielom firm, którzy ucierpieli wskutek żywiołu w całym 2010 r. »

Zagraniczne fundusze inwestycyjne i emerytalne będą zwolnione z CIT

Aktualizacja: 11.08.2010

Rząd przyjął założenia do projektu nowelizacji ustaw o PIT i CIT, przewidujące m.in. wprowadzenie zwolnienia z tego podatku zagranicznych funduszy inwestycyjnych i emerytalnych. »

W 2011 r. wzrośnie podatek od nieruchomości

Aktualizacja: 11.08.2010

Znamy już górne granice stawek podatku od nieruchomości, które będą obowiązywać w 2011 r. »

Mandaty za brak ewidencji sprzedaży na kasach fiskalnych

Aktualizacja: 12.08.2010

W ramach prowadzonej od początku wakacji akcji "Weź paragon" do końca lipca kontrolerzy skarbowi wystawili 7,5 tys. mandatów na prawie 2 mln zł. »

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Ecovis System Rewident Sp. z o.o.

Ecovis System Rewident Sp. z o.o. to niezawodny partner dostarczający kompleksowe rozwiązania z zakresu audytu, księgowości, doradztwa podatkowego oraz kadr i płac. Firma istnieje na polskim rynku od 1995 r.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK