| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | WIDEOAKADEMIA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Aktualności

Zmiana zasad wypłacania becikowego

Aktualizacja: 19.07.2011

Od przyszłego roku, żeby otrzymać tzw. becikowe, trzeba będzie przedstawić zaświadczenie, że matka od co najmniej 10. tygodnia ciąży pozostawała pod opieką lekarza - przypomina Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. »

Wzrosną stawki norm szacunkowych dla działów specjalnych produkcji rolnej

Aktualizacja: 15.07.2011

Zmieni się wysokość norm szacunkowych dochodu z działów specjalnych produkcji rolnej, które będą obowiązywać w 2012 r. Stawki wzrosną o 7,5 proc. »

Obywatelski projekt ustawy o płacy minimalnej

Aktualizacja: 19.07.2011

Przedstawiciele NSZZ "Solidarność" złożyli na ręce marszałka Sejmu Grzegorza Schetyny obywatelski projekt ustawy dotyczący płacy minimalnej i 300 tys. podpisów pod nim. Projekt zakłada powiązanie tempa wzrostu płacy minimalnej z poziomem wzrostu PKB. »

Tylko do 1 sierpnia można składać wnioski o umorzenie składek na Fundusz Pracy

Aktualizacja: 13.07.2011

Niedługo minie termin, w jakim matki, które w okresie od 1 stycznia 1999 r. do 31 sierpnia 2009 r., przebywając na urlopie wychowawczym udzielonym z tytułu etatu prowadziły pozarolniczą działalność lub współpracowały przy jej prowadzeniu, mogą skorzystać z abolicji obejmującej nieopłacone składki na Fundusz Pracy oraz odsetki za zwłokę należne od tych składek. Wniosek w tej sprawie muszą jednak złożyć w ZUS najpóźniej 1 sierpnia 2011 r. Jak wynika z komunikatu ZUS, wnioski złożone po tym terminie nie będą rozpatrywane. »

Sejm odrzucił projekt ustawy znoszącej możliwość podwyżki VAT

Aktualizacja: 18.07.2011

Sejm, głosami koalicji, odrzucił w piątek w pierwszym czytaniu przygotowany przez PiS projekt ustawy, który miał zablokować ewentualne podwyżki VAT. Zgodnie z obowiązującym prawem podwyżki takie mogą nastąpić, gdyby dług publiczny przekroczy 55 proc. PKB. »

Nowy wzór informacji podsumowującej VAT-UE

Aktualizacja: 13.07.2011

W związku ze zmianami VAT, które obowiązują od 1 lipca br., konieczna była również zmiana wzoru informacji podsumowującej VAT-UE. »

Rząd przyjął koleją ustawę deregulacyjną

Aktualizacja: 14.07.2011

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o redukcji niektórych obowiązków dla obywateli i przedsiębiorców, przedłożony przez ministra gospodarki. »

Parlament uchwalił "podatek chipsowy" od września

Aktualizacja: 12.07.2011

Od września Węgry wprowadzą "podatek chipsowy" od żywności i napojów o wysokiej zawartości cukru, soli, węglowodanów oraz kofeiny. Ustawę w tej sprawie przegłosował węgierski parlament. »

System e-myta dochodzi do pełnej sprawności

Aktualizacja: 26.07.2011

System e-myta dochodzi do pełnej sprawności - poinformował w czwartek w Sejmie wiceminister infrastruktury Radosław Stępień. Dodał, że system potrzebuje czasu na pełen rozruch, a podobne problemy jak Polska miały z e-mytem też inne kraje. »

Nowy formularz VAT-R w wersji aktywnej

Aktualizacja: 13.07.2011

Od 1 lipca obowiązuje nowy wzór formularza rejestracyjnego VAT-R. Mamy już wersję aktywną formularza VAT-R. »

Samorządowcy zwalniają inwestorów z podatku od nieruchomości

Aktualizacja: 13.07.2011

Inwestorzy, którzy ulokują warte ponad 30 mln zł projekty w Rybniku (Śląskie), mogą liczyć na zwolnienie z podatku od nieruchomości. Samorządowcy liczą, że ulgi pobudzą inwestycje i przysłużą się m.in. powstaniu klastra lotniczego wokół miejscowego lotniska. »

Dzięki nowej ustawie przedsiębiorcy zaoszczędzą 3 mld zł rocznie

Aktualizacja: 12.07.2011

W czwartek rząd zajmie się opracowanym w ministerstwie gospodarki projektem kolejnej ustawy, znoszącej bariery i obowiązki administracyjne. W ocenie wiceministra gospodarki Mieczysława Kasprzaka, dzięki ustawie przedsiębiorcy zaoszczędzą 3 mld zł rocznie. »

Rząd proponuje 1500 zł płacy minimalnej

Aktualizacja: 12.07.2011

Rada Ministrów wyda rozporządzenie ustalające płacę minimalną w 2012 r. na proponowanym wcześniej przez rząd poziomie 1,5 tys. zł - zapowiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak. Związkowcy uważają, że to propozycja nie do zaakceptowania. »

Wzrosną stawki kilometrówki

Aktualizacja: 14.07.2011

Wzrosną kwoty, które firmy zwracają pracownikom za używanie własnego samochodu, np. w podróży służbowej. »

Grzywna za bezczynność organu administracji publicznej

Aktualizacja: 11.07.2011

12 lipca 2011 r. wchodzi w życie nowelizacja ustawy – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi oraz ustawy o zmianie ustawy – Kodeks postępowania administracyjnego oraz ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi. »

reklama

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Autotesto

Autotesto to pierwsza w Polsce Sieć Niezależnych Ekspertów Samochodowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »