| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Charytatywne smsy bez podatku VAT

Aktualizacja: 04.08.2010

Od 4 sierpnia 2010 r. charytatywne SMS-y i połączenia telefoniczne są zwolnione z podatku VAT. »

Czy przenoszenie numerów będzie tańsze?

Aktualizacja: 02.08.2010

Dnia 1 lipca 2010 roku Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał wyrok w sprawie C-99/09 Polska Telefonia Cyfrowa sp. z o.o. przeciwko Prezesowi Urzędu Komunikacji Elektronicznej, w którym orzekł, że przy ocenie zniechęcającego charakteru opłaty obciążającej abonentów z tytułu korzystania z usługi przenoszenia numerów należy uwzględniać koszty ponoszone przez operatorów sieci komórkowej w związku z wykonywaniem takiej usługi. »

Zwrot kosztów używania samochodu prywatnego podlega PIT

Aktualizacja: 02.08.2010

Zwracane koszty za używanie w jazdach lokalnych samochodu prywatnego do celów służbowych podlegają opodatkowaniu PIT. »

Barcelona rozważa wprowadzenie podatku turystycznego

Aktualizacja: 21.07.2010

Władze Barcelony, wzorując się na zagranicznych miastach turystycznych, rozważają możliwość wprowadzenia specjalnego podatku turystycznego w celu uzyskania środków finansowych, mających zrównoważyć zmniejszenie dotacji z centralnego budżetu. »

Stawki podatku VAT wyniosą: 5, 8 i 23 proc.

Aktualizacja: 04.08.2010

Stawka VAT wzrośnie o 1 pkt proc., ale wzrost nie będzie dotyczył elementarnych produktów żywnościowych - powiedział premier Donald Tusk. Dodał, że elementarne produkty jak chleb, mąka, nabiał będą objęte niższą, 5 proc. stawką. »

Jaki portfel, taki urlop

Aktualizacja: 03.08.2010

W 2009 roku statystyczny Polak wypoczywał poza domem jedynie przez tydzień. To mało, ale więcej niż w 2004 czy 2006 roku, kiedy urlop trwał niewiele ponad 5 dni. »

Niektóre dochody osób zatrudnionych na zlecenie bez składek na ZUS

Aktualizacja: 02.08.2010

Osoby zatrudnione na zlecenie od niektórych przychodów nie muszą już odprowadzać składek do ZUS na ubezpieczenie emerytalno-rentowe. Chodzi np. o finansowane przez pracodawcę koszty szkolenia czy zwrot kosztów podróży służbowej. »

Według 32-proc. stawki PIT rozliczyło się 1,59 proc. podatników

Aktualizacja: 04.08.2010

Według 32-proc. stawki PIT rozliczyło się za 2009 r. tylko 1,59 proc. podatników. W sumie ubiegłoroczny dochód Polaków wyniósł ponad 543 mld zł, a należny od tej kwoty podatek ponad 41 mld zł - wynika z opublikowanych danych resortu finansów. »

Mniejsze wpływy do budżetu z podatku Belki

Aktualizacja: 02.08.2010

Polacy wpłacili w tym roku do kasy państwa podatek giełdowy w wysokości 668,2 mln zł, czyli o blisko połowę mniejszy niż rok wcześniej - dowiedział się "Parkiet". »

Jaki będzie wpływ podwyżki VAT na inflację i gospodarkę

Aktualizacja: 02.08.2010

Członkowie Rady Polityki Pieniężnej uważają, że planowana przez rząd podwyżka podatku VAT może mieć wpływ na inflację, a tym samym na politykę monetarną RPP. Może też niekorzystnie wpłynąć na popyt, co ograniczyłoby wzrost cen. »

Kontrola skarbowa uzyska więcej danych o podatnikach

Aktualizacja: 30.07.2010

Zaczęły obowiązywać nowe przepisy o kontroli skarbowej, które poszerzają uprawnienia fiskusa do pozyskiwania i gromadzenia danych o podatnikach. »

Fiskus może ograniczyć prawo do odliczenia VAT

Aktualizacja: 30.07.2010

Trybunał Sprawiedliwości UE (ETS) uznał 28 czerwca za zgodne z prawem UE polskie przepisy zezwalające fiskusowi na ograniczenie prawa do odliczenia podatku VAT przez firmy niestosujące kas fiskalnych. »

Niemcy proponują podwyżkę podatków dla najbogatszych obywateli

Aktualizacja: 21.07.2010

Lider niemieckiej Unii Chrześcijańsko-Społecznej, Horst Seehofer, przedstawił propozycję podwyższenia obciążeń podatkowych dla osób najlepiej zarabiających. »

Ponad 400 mandatów za nieprawidłowości w używaniu kas fiskalnych

Aktualizacja: 29.07.2010

Część przedsiębiorców, korzystając ze wzmożonego ruchu turystycznego w czasie wakacji, próbuje oszukać fiskusa i sprzedaje towary poza ewidencją. Niektórzy nawet nie mają kasy fiskalnej, część jej nie używa, a jeszcze inni nabijają na nią tylko niektóre artykuły. »

Będzie 1-proc. podwyżka VAT

Aktualizacja: 30.07.2010

Premier Donald Tusk powiedział w piątek, że 1-proc. podwyżka VAT będzie najmniej dotkliwa dla obywateli, a uchroni Polskę przed niebezpiecznym poziomem zadłużenia. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Grzegorz Frątczak

Doświadczony coach i trener biznesu, menedżer z dyplomem MBA. Ekspert w CEO Solutions. Akredytowany trener w Ernst &Young Academy of Business.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK