REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

PIT - koszty, PIT - ulgi i zwolnienia

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Pracodawca finansuje pracownikom kursy językowe i studia - skutki w PIT

Wartość świadczenia otrzymanego przez pracownika (w tym np. finansowanie studiów II stopnia, studiów doktoranckich lub studiów podyplomowych oraz kursu nauki języka angielskiego) stanowi dla niego przychód ze stosunku pracy, który jest jednak zwolniony z podatku dochodowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 90 ustawy o PIT.

Zmiany w PIT od 1 października 2019 r. - skala podatkowa 2019/2020

W dniu 17 września 2019 roku Prezydent RP podpisał ustawę o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Zmiany dotyczą kosztów uzyskania przychodu ze stosunku pracy, oraz zmniejszenie stawki podatku z 18% na 17%. Pojawiło się sporo zmian, jednak czy będą one miały dla znaczący wpływ na nasze wynagrodzenie netto? Jak wygląda skala podatkowa PIT od 1 października 2019 r. i w 2020 roku.

Zwolnienie z PIT dla marynarzy od 1 stycznia 2020 r.

Wolne od podatku PIT będą dochody marynarzy uzyskiwane z tytułu pracy nie tylko na statkach podnoszących polską banderę, ale także na statkach podnoszących banderę innego kraju UE lub państwa należącego do Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Zwolnienie wejdzie w życie 1 stycznia 2020 r.

Zwolnienie z PIT dla młodych - decyduje dzień wypłaty wynagrodzenia

Wydawać by się mogło, że zwolnienie z PIT dla młodych powinno przysługiwać do końca miesiąca, w którym podatnik ukończył 26. rok życia, bez względu na datę przelewu wynagrodzenia. Tak jednak nie jest, płatnicy muszą pilnować, którego dnia pracownik ma 26. urodziny. Tak wynika z wyjaśnień udzielonych przez Ministerstwo Finansów.

REKLAMA

Stawka 17% PIT od IV kwartału 2019 r.

Obniżona do 17 proc. stawka PIT będzie obowiązywać w ostatnim kwartale 2019 r., przez jedną czwartą bieżącego roku - poinformował PAP wiceminister finansów Tadeusz Kościński. Zaznaczył, że we wrześniu dochody w pierwszym przedziale skali podlegają 18 proc. opodatkowaniu PIT.

Ulga prorodzinna na niepełnosprawne dziecko - bez limitu dochodu od 2020 r.

Już od 2020 r. skorzystanie z ulgi prorodzinne (ulgi na dziecko) ma być możliwe bez względu na kwotę dochodów osiąganych przez rodziców. Taka możliwość miałaby miejsce w przypadku małoletnich dzieci, posiadających orzeczenie o niepełnosprawności lub orzeczenie o stopniu niepełnosprawności.

Zwolnienie z PIT dla młodych - wyjaśnienia Krajowej Informacji Skarbowej

Krajowa Informacja Skarbowa przygotowała odpowiedzi na pytania dotyczące stosowania zwolnienia z podatku PIT dla osób młodych (do 26. roku życia). Wyjaśnienia, które prezentujemy w artykule, obejmują m.in. kwestię zwolnienia w przypadku gdy wypłacane są przez pracodawcę zasiłki chorobowe, zasiłki macierzyńskie, zasiłki rehabilitacyjne i zasiłki wypadkowe.

Zapłata z konta małżonka a koszty uzyskania przychodu

Zdarza się, że przedsiębiorcy dokonują zakupu na firmę, dokonując zapłaty nie z konta firmowego, ale z konta małżonka. Takie działanie może jednak wzbudzać wątpliwości organów podatkowych. Czy zapłata z konta małżonka może spowodować utratę prawa do ujęcia wydatku w kosztach uzyskania przychodu?

REKLAMA

Ulga termomodernizacyjna - objaśnienia podatkowe MF

Minister Finansów wydał 9 września 2019 r. (zmodyfikowane jeszcze 16 września 2019 r.) objaśnienia podatkowe (na podstawie art. 14 § 1 pkt 2 Ordynacji podatkowej) dotyczące nowych (obowiązujących od 1 stycznia 2019 r.) preferencji w podatku dochodowym od osób fizycznych wspierających przedsięwzięcia termomodernizacyjne - tzw. ulgi termomodernizacyjnej.

Odszkodowanie z tytułu utraty pracy a zwolnienie z PIT

W przypadku gdy wypłacone świadczenie wynika z zawartego porozumienia zbiorowego, to nie można przyjąć, że miało ono charakter odszkodowania, korzystającego ze zwolnienia przedmiotowego z PIT. Otrzymanie takiego świadczenia, zdanie sądu, stanowiącego rekompensatę z tytułu utraty źródła zarobkowania i w konsekwencji utraty spodziewanych zysków, celu odszkodowawczego nie realizuje, a zatem jego nieopodatkowanie stanowiłoby dodatkową korzyść dla podatnika.

Czy influencer płaci podatki?

Media społecznościowe zawładnęły naszym codziennym życiem. Nawet nie zdajemy sobie sprawy, że na naszą podświadomość oddziałuje ogromna rzesza influencerów.

Od 2020 roku ulga na złe długi również w podatkach dochodowych

6 sierpnia 2019 r. Prezydent RP podpisał ustawę z dnia 19 lipca 2019 r. o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia zatorów płatniczych, która, w intencji autorów projektu, ma na celu wzmocnić płynność finansową przedsiębiorstw poprzez zredukowanie występowania zatorów płatniczych. W zakresie podatków dochodowych (zarówno PIT, jaki i CIT) nowelizacja wprowadza nowe regulacje w zakresie nieregulowanych w terminie należności, czyli tzw. ulgi na złe długi, na wzór mechanizmu funkcjonującego w VAT.

PIT zero dla młodych – co oznaczają wprowadzone zmiany?

Od 1 sierpnia 2019 roku zaczął obowiązywać tzw. PIT zero dla młodych. To nic innego jak zwolnienie z opodatkowania wynagrodzeń osób, które nie ukończyły 26. roku życia. Cel jest prosty – zachęcić młodych ludzi do podejmowania zatrudnienia, a tym samym wcześniejszego wchodzenia na rynek pracy. Czy jednak przepisy w przyjętym kształcie rzeczywiście temu sprzyjają?

Sprzedaż obciążonej nieruchomości a koszty

Do kosztów uzyskania przychodu ze sprzedaży obciążonej nieruchomości można zaliczyć tylko opłatę notarialną, bowiem pozostałe koszty nie zwiększają jej wartości, a więc nie spełniają przesłanek art. 22 ust. 6d ustawy o PIT.

Korzyści podatkowe z inicjatywy JEREMIE

Rozpoczęcie oraz początki prowadzenia działalności gospodarczej zawsze wiąże się z nakładami finansowymi. Niestety, nie w każdym przypadku początkujący przedsiębiorca ma wystarczające zaplecze finansowe, które pozwoli mu na oczekiwany rozwój. Zewnętrzne finansowanie, w postaci kredytu bankowego również może okazać się niemożliwe do uzyskania, ze względu na brak wystarczającej historii kredytowej. To właśnie przyczyniło się do powstania inicjatywy JEREMIE wspierającej mikro, małe i średnie firmy.

Wakacje w tropikach w kosztach firmy

Patrząc z teoretycznego punktu widzenia – wczasów w Hiszpanii, Grecji, Turcji czy jeszcze bardziej egzotycznych miejscach, nie można rozliczyć w kosztach firmowych, gdyż stanowią wydatek o charakterze osobistym. Ale czy na pewno?

Konsekwencje zawyżenia kosztów uzyskania przychodu

Organy podatkowe mają obowiązek kontrolować m.in. czy podatnicy nie zawyżają kosztów uzyskania przychodu, a tym samym, czy celowo nie zmniejszają podstawy opodatkowania. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości podatnik ma prawo do złożenia korekty (deklaracji, zeznania podatkowego), a jeżeli korekta nie zostanie złożona, organ wyda decyzję wymiarową w postępowaniu podatkowym.

Wydatki na bony szkoleniowe kosztem podatkowym

Wydatki poniesione przez podatniczkę na zakup bonów wykorzystywanych wyłącznie na szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe podatniczki, a tym samym pozwalające podatniczce świadczyć usługi fizjoterapeutyczne na lepszym poziomie, mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów.

Czy wydatki na koparkę kryptowalut są kosztem

Wydatek poniesiony na zakup sprzętu komputerowego (tzw. koparki) oraz na zużycie prądu nie może stanowić kosztu uzyskania przychodu z tytułu zbycia wirtualnej waluty. Brak jest bowiem bezpośredniego związku pomiędzy nabyciem bitcoinowej koparki a wydobywaniem kryptowaluty.

Koszty podatkowe działalności na YouTube, w mediach społecznościowych i blogerów – idą zmiany?

Od kilku lat wskazane kategorie przedsiębiorców dynamicznie rozwijają działalność za pomocą Internetu. Źródłem przychodów tej działalności jest głównie działalność audiowizualna oparta na zdobywaniu i utrzymywaniu popularności wśród społeczności „oglądających” (subskrybenci, śledzący, followersi itd.). Działalność ta generuje przychody zarówno pośrednio – jako wynagrodzenie z odsłon (wyświetleń), aktywności na profilu, jak i bardziej bezpośrednio – w postaci darowizn od fanów. Są przychody ale co z kosztami? Jakie wydatki można zaliczyć do kosztów podatkowych?

Marynarze zwolnieni z PIT od 2020 r.

Marynarze pracujący nie tylko na statkach pod polską banderą, ale również pod banderami państw Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego, będą mogli uzyskać zwolnienie z podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT). Ustawa w tej sprawie ma wejść w życie 1 stycznia 2020 r.

Warunki zastosowania 50% kosztów do wynagrodzenia z tytułu korzystania przez pracownika z praw autorskich

W przypadku uzyskiwania przez pracowników wynagrodzenia za przeniesienie praw autorskich do utworu na pracodawcę, mogą pod pewnymi warunkami mieć zastosowanie 50% koszty uzyskania przychodów. Pracodawca jako płatnik ma obowiązek ustalenia źródła przychodu oraz prawidłowego udokumentowania prawa do zastosowania ryczałtowych, podwyższonych kosztów uzyskania przychodów.

Zwolnienie z PIT dla młodych – kto i ile skorzysta?

Podstawowym założeniem zmiany ustaw o podatku dochodowym, świadczeniach rodzinnych i świadczeniach zdrowotnych jest wprowadzenie nowego zwolnienia podatkowego. Jest ono dedykowane dla osób młodych, a dotyczy zwolnienia z pobierania i opłacania zaliczek PIT od wynagrodzenia, dzięki czemu zatrudnieni dostaną większe wypłaty.

Klimatyzator w leasingu a koszty uzyskania przychodów

Urzędy skarbowe z reguły nie kwestionują zaliczanie do kosztów uzyskania przychodów wydatków na leasing klimatyzatora montowanego w siedzibie firmy, czy pomieszczeniach, gdzie jest wykonywana działalność gospodarcza. Jednak w sytuacji, gdy siedzibą podatnika lub pomieszczeniami, gdzie jest wykonywana działalność jest mieszkanie, czy dom podatnika mogą pojawić się wątpliwości. Nie można bowiem zaliczyć do kosztów podatkowych wydatków poniesionych w celach osobistych.

Zwolnienie z PIT dla młodych - wzór oświadczenia

Od 1 sierpnia obowiązują przepisy ustawy o PIT wprowadzające zwolnienie z podatku dochodów pracowników i zleceniobiorców, którzy nie ukończyli 26. roku życia. Ministerstwo Finansów przygotowało przykładową treść oświadczenia, które osoby do 26. roku życia mogą złożyć płatnikom (pracodawcom lub zleceniodawcom), aby ci nie pobierali zaliczek na PIT. Płatnik, który otrzyma oświadczenie od pracownika bądź zleceniobiorcy, nie będzie pobierać zaliczek na podatek najpóźniej od kolejnego miesiąca, w którym otrzymał oświadczenie (nie dłużej jednak niż do końca miesiąca, w którym przychody z pracy uzyskane od tego płatnika w 2019 r. podlegały zwolnieniu od podatku (art. 21 ust. 1 pkt 148 ustawy PIT).

Zwolnienie z PIT dla młodych - których dochodów nie dotyczy

Nowe zwolnienie podatkowe (tzw. zerowy PIT) dla osób do 26. roku życia, które zacznie obowiązywać od 1 sierpnia 2019 r. nie obejmuje umów o staż studencki zawartych między uczelniami a pracodawcami. Jednak dochody uzyskiwane w wakacje z umowy o pracę, czy zlecenia przez studentów mogą podlegać zwolnieniu - wyjaśniają doradcy podatkowi. Ministerstwo Finansów wskazuje, że ulga nie dotyczy przychodów uzyskanych z praktyk absolwenckich.

Komisje sejmowe akceptują zwolnienie z PIT dla marynarzy

19 lipca 2019 r. połączone sejmowe komisje finansów oraz gospodarki morskiej przyjęły rządowy projekt nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Zgodnie z tym projektem od 1 stycznia 2020 roku zwolnienia z PIT będą mogli uzyskać marynarze pracujący nie tylko na statkach pod polską banderą ale także pod banderami państw Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Biała lista podatników VAT a sankcje dotyczące kosztów podatkowych

Od września 2019 roku zacznie obowiązywać tzw biała lista podatników VAT. Będzie ona zawierała dane podatników, w tym ich numery rachunków bankowych. Zapłata za zobowiązanie na rachunek bankowy kontrahenta nie znajdujący się na tej liście, będzie powodowała, że wydatek ten nie będzie stanowił kosztu uzyskania przychodu dla płacącego.

Stawka 17% PIT i wyższe koszty pracownicze - Rada Ministrów rozpatrzy projekt

16 lipca 2019 r. Rada Ministrów rozpatrzy i najprawdopodobniej przyjmie projekt nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Projekt ten zakłada ponaddwukrotne podniesienie kosztów uzyskania przychodów dla pracowników oraz obniżenie stawki podatku PIT z 18 proc. do 17 proc.

Zwolnienie z PIT dla młodych - w 2019 r. limit zwolnienia wyniesie 35 636,67 zł

Zerowy PIT dla osób do 26. roku życia zacznie obowiązywać już od 1 sierpnia br. W 2019 r. limit zwolnienia wyniesie 35 636,67 zł, czyli 5/12 limitu rocznego, ponieważ zwolnienie będzie obowiązywać przez pięć miesięcy - od sierpnia do grudnia. Płatnik nie będzie musiał obliczać i pobierać zaliczek na PIT, tj. od sierpnia do grudnia 2019 r., jeżeli młody podatnik złoży oświadczenie, że jego dochody w całości zostaną objęte zwolnieniem z PIT.

Zwolnienie z PIT dla młodych - trzeba dostosować systemy kadrowo-płacowe

Zerowy PIT dla młodych oznacza dodatkowe obowiązki dla kadrowych. Pracodawcy będą zmuszeni odpowiednio dostosować swoje systemy kadrowo-płacowe, tak aby móc prawidłowo obliczać zaliczki na PIT.

Zerowy PIT dla młodych, czyli nowe zwolnienie z podatku dochodowego

Zerowy PIT dla młodych to nowy pomysł rządu, który ma obowiązywać już od 1 sierpnia 2019 r. Propozycja zakłada wprowadzenie zwolnienia z podatku dochodowego dla osób młodych do 26. roku życia.

Dwa razy wyższe koszty uzyskania przychodów i 17% PIT od 2020 r.

Dwukrotne podniesienie kosztów uzyskania przychodów dla pracowników oraz obniżenie stawki podatku PIT z 18% do 17% - takie rozwiązania przewiduje projekt ustawy, który znalazł się w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów. Nowe regulacje mają obowiązywać od 1 stycznia 2020 r.

Zwolnienie z PIT dla młodych – oświadczenie pracownika

Zerowy PIT dla osób do 26. roku życia ma zacząć obowiązywać od 1 sierpnia 2019 r. Aby skorzystać z nowej preferencji podatkowej już od tej daty pracownik musi złożyć pracodawcy (płatnikowi) stosowne oświadczenie. Złożenie oświadczenia zwolni płatnika z obowiązku poboru zaliczek na podatek. Limit kwotowy zwolnienia z PIT dla młodych w roku 2019 wynosi 35 636,67 zł.

Zerowy PIT dla młodych od 1 sierpnia 2019 r. - Sejm uchwalił ustawę

Posłowie przyjęli ustawę wprowadzającą zerowy PIT dla młodych. Oznacza to, że dochody osób do 26. roku życia do kwoty 85,5 tys. zł (górnej granicy pierwszego progu podatkowego) zostaną zwolnione z PIT. Ustawa będzie obowiązywać od 1 sierpnia 2019 r.

Zwolnienie z PIT dla młodych - kto zapłaci niższy podatek?

25 czerwca 2019 r. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o świadczeniach rodzinnych oraz ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. W ten sposób została zrealizowana zapowiedź likwidacji podatku PIT dla młodych do ukończenia 26. roku życia. Zmiana ta daje szanse młodym ludziom na lepszy start w dorosłe życie.

Ustawa wprowadzająca zerowy PIT dla młodych

W dniu 3 lipca br. Sejm rozpoczął pierwsze czytanie projektu ustawy w sprawie zerowego podatku PIT, który zakłada, że dochody podatników do 26. roku życia do kwoty 85,5 tys. zł zostaną zwolnione z PIT. Ustawa ma obowiązywać już od 1 sierpnia 2019 r.

Zerowy PIT dla młodych do kwoty 85 528 zł (górnej granicy pierwszego progu podatkowego)

Zerowy PIT dla pracowników do 26 roku życia zostanie wprowadzony już od 1 sierpnia 2019 r. Ma dotyczyć przychodów z pracy (stosunku służbowego, stosunku pracy, pracy nakładczej i spółdzielczego stosunku pracy) oraz z umów zlecenia zawartych z firmą, osiąganych przez osoby do 26 roku życia – do wysokości nie przekraczającej w roku podatkowym 85 528 zł (co odpowiada górnej granicy pierwszego progu podatkowego).

Marynarze zwolnieni z PIT od 2020 roku

25 czerwca 2019 r. Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT) i ustawy o pracy na morzu, przedłożony przez ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Projekt ten zakłada, że marynarze mieszkający w Polsce, pracujący na statkach morskich pod polską banderą oraz pod banderami państw Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego będą zwolnieni z podatku dochodowego od dochodów uzyskanych za pracę przez co najmniej 183 dni w roku podatkowym (chodzi o statki wykorzystywane do przewozu pasażerów lub ładunków w żegludze międzynarodowej). Zmiany mają wejść w życie od 1 stycznia 2020 r.

Zerowy PIT i dalsze preferencje podatkowe dla młodych

Rząd przyjął projekt ustawy w sprawie zerowego PIT dla osób do 26. roku życia... Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział dalsze preferencje podatkowe dla młodych - przedsiębiorców i pracowników.

Jak skorzystać z IP BOX

Od 2019 r. polscy przedsiębiorcy mogą korzystać z długo wyczekiwanego instrumentu wsparcia działalności tzw. IP Box (Intellectual Property Box). Celem nowego rozwiązania jest przede wszystkim zachęta przedsiębiorców do prowadzenia innowacyjnych działań badawczo-rozwojowych poprzez zmniejszenie obciążeń podatkowych. Jak wygląda to w praktyce? Komu przysługuje ulga i jak z niej skorzystać?

Zwrot pieniędzy z PPK opodatkowany PIT - jak obliczyć koszty podatkowe

Co do zasady wypłacanie pieniędzy z Pracowniczych Planów Kapitałowych jest zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT). Tym niemniej w przypadku niektórych rodzajów wypłat, np. gdy chodzi o zwrot z PPK przed ukończeniem 60. roku życia czy wypłatę po ukończeniu 60. roku życia, ale szybciej niż w ciągu 10 lat (tu częściowo), należy obliczyć i zapłacić podatek dochodowy.

Zwolnienie z PIT dla młodych obniża klin podatkowy

Zaprojektowane przez Ministra Finansów zwolnienie z PIT dla osób do 26. roku życia realizuje postulat przedsiębiorców ws. obniżenia klina podatkowego - ocenia Przemysław Pruszyński z Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan. Według niego najsprawiedliwsze byłoby obniżenie PIT dla wszystkich.

Czy odsetki od kredytu i prowizje bankowe są kosztami uzyskania przychodu?

Przedsiębiorcy biorą kredyty, płacą odsetki i prowizje bankowe. Czy te wydatki można zaliczyć do kosztów podatkowych w podatku dochodowym od osób fizycznych? Co do zasady - można. Ale trzeba zdawać sobie sprawę z kilku ważnych zasad i warunków.

Odszkodowanie dla działkowca za likwidację ogródka działkowego nie jest zwolnione z PIT

Otrzymane przez działkowca odszkodowanie "za naniesienia roślinne i budowlane" z tytułu likwidacji rodzinnego ogrodu działkowego (ROD) przyznane na podstawie art. 25 ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych, nie jest zwolnione z PIT. Odszkodowanie to jest dla działkowca przychodem z tzw. „innych źródeł”, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 9 w związku z art. 20 ust. 1 ustawy o PIT, podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych na zasadach ogólnych według skali podatkowej określonej w art. 27 ust. 1 ustawy o PIT.

Zerowy PIT dla młodych, czyli zachęta do podejmowania legalnego zatrudnienia

Minister finansów Marian Banaś powiedział, że dzięki zerowej stawce podatku PIT dla osób do 26. roku życia osoby, które rozpoczynają swoją karierę zawodową zarobią więcej . Dodał, że będzie to impuls do podejmowania legalnego zatrudnienia.

Zwolnienie z PIT dla młodych pracowników i zleceniobiorców od 1 sierpnia 2019 r.

Opublikowany został projekt (przygotowany przez Ministra Finansów) nowelizacji ustawy o PIT, który przewiduje wprowadzenie nowego zwolnienia podatkowego dla osób młodych (do ukończenia 26. roku życia). Przychody tych osób ze stosunku służbowego, stosunku pracy, pracy nakładczej, spółdzielczego stosunku pracy oraz z przychody z umów zlecenia będą wolne od PIT do kwoty 85 528 zł rocznie.

Obniżenie stawki PIT z 18% do 17% bez dodatkowego progu?

Projekty podatkowe z tzw. piątki PiS w najbliższych tygodniach zostaną przekazane do konsultacji; skłaniam się ku prostemu obniżeniu PIT z 18 do 17 proc. - mówi w rozmowie z PAP minister finansów Marian Banaś, który w zeszłym tygodniu zastąpił na tym stanowisku Teresę Czerwińską. Banaś uważa ponadto, że w przypadku tzw. zerowego PIT dla młodych osób najlepszym rozwiązaniem będzie zwolnienie z podatku do poziomu obecnego progu podatkowego (ok. 85,5 tys. zł - PAP).

Ulga termomodernizacyjna - zasady, limity, rozliczenie

Ulga termomodernizacyjna. Z dniem 1 stycznia 2019 roku weszły w życie przepisy wprowadzające zmiany w ustawie o PIT oraz o zryczałtowanym podatku dochodowym. Zmiany te wprowadziły nowe odliczenie w podatku dochodowym tzw ulgę termomodernizacyjną.

Czy bloger może zaliczyć wydatki do kosztów i odliczyć od nich VAT

Zdaniem ekspertów wydatki zawodowego blogera, które ponosi on w związku z prowadzeniem bloga, mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów. Natomiast ustawa o VAT pozwala blogerowi odliczyć podatek naliczony wraz z zakupem towarów i usług pod warunkiem, jeżeli są one związane z czynnościami opodatkowanymi.

REKLAMA