REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Wiadomości

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Zasady naliczania podatku bankowego do zmiany

Podatek bankowy. Polska powinna zmienić zasady naliczania podatku bankowego, a banki powinny aktywnie działać w kierunku zawierania dobrowolnych ugód rozwiązujących problemy z mieszkaniowymi kredytami FX – ocenił Międzynarodowy Fundusz Walutowy w raporcie po konsultacjach z rządem. Według MFW, banki komercyjne poradzą sobie ze wzrostem przeterminowanych zobowiązań po pandemii.

Przedawnienie - terminy, zasady i skutki [Tabela]

Przedawnienie. Terminy, zasady i skutki przedawnienia roszczeń (np. długów) niezwiązanych z prowadzeniem działalności gospodarczej wyjaśnia Sara Synowiec, aplikantka adwokacka z Lubasz i Wspólnicy – Kancelaria Radców Prawnych sp.k. Czym jest przedawnienie i czy z jego upływem dług przestaje istnieć? Jakie długi ulegają przedawnieniu? Jak następuje oraz czym skutkuje przerwanie biegu przedawnienia? Ile wynosi termin przedawnienia? Jak obliczyć termin przedawnienia? Czy dług, którym już zajmuje się komornik może się przedawnić?

60 proc. pracowników chce pracować zdalnie także po pandemii

Praca zdalna. Jak wskazują autorzy raportu „Voice of the European workforce” firmy doradczej Deloitte, ponad 80 proc. ich respondentów w Europie deklaruje, że przestawienie się na pracę zdalną w związku z pandemią, było dla nich łatwe lub bardzo łatwe. Nad Wisłą dużą rolę w dostosowaniu się do nowych realiów odegrało zaufanie współpracowników. Około 60% pracowników oczekuje po pandemii możliwości częstszej pracy zdalnej.

Podatnik ma prawo udowodnić swoje racje - wyrok NSA

Dowody zgłaszane przez podatnika. W przestrzeni publicznej od już dłuższego czasu pojawiają się zapowiedzi wzmożonych kontroli podatkowych w firmach. I z tego też względu niezwykle istotny jest niedawny wyrok NSA. Fiskus kwestionował realność faktur pochodzących od podzleceniodawców, a przede wszystkim marginalizował inicjatywę dowodową przedsiębiorcy. Natomiast podatnik w toku tego typu postępowań musi mieć zapewnione prawo udowodnienia swoich racji. Eksperci uważają, że orzeczenie może stworzyć bufor ochronny przed zbyt dużą uznaniowością fiskusa. Ale też przestrzegają przed zbyt dużym optymizmem i zarzucaniem organów wnioskami dowodowymi.

REKLAMA

Składkę od reklamy zapłacą cyfrowi giganci

Składki od reklam internetowych będą płaciły naprawdę duże podmioty, zostaną nią objęci "giganci cyfrowi" - mówi rzeczniczka prasowa Ministerstwa Finansów Iwona Prószyńska. To rozwiązanie alternatywne w miejsce klasycznego podatku cyfrowego, dyskutowanego na forum Unii Europejskiej i OECD.

E-faktury od 1 października 2021 r.- projekt nowelizacji ustawy o VAT i struktury logicznej

E-faktury - projekt. Ministerstwo Finansów rozpoczęło 5 lutego 2021 r. konsultacje publiczne projektu nowelizacji ustawy o VAT wprowadzającego e-fakturę ustrukturyzowaną, tj. fakturę elektroniczną wystawioną przy użyciu Krajowego Systemu e-Faktur. Będzie to ustandaryzowana forma dokumentu, przejrzysta i czytelna dla wszystkich użytkowników. W pierwszej fazie wdrażania ustrukturyzowanej e-faktury, polscy przedsiębiorcy będą z niej korzystać dobrowolnie. Podatnicy wybierający ustrukturyzowaną e-fakturę, otrzymają zwrot VAT o 1/3 szybciej – termin zwrotu skróci się dla nich o 20 dni, z 60 na 40. Nowe przepisy mają wejść w życie 1 października 2021 r. Również 5 lutego 2021 r. Ministerstwo Finansów rozpoczęło konsultacje podatkowe dotyczące struktury logicznej (schemy) ustrukturyzowanej e-Faktury.

Podatek (składka) od reklamy internetowej - projekt

Podatek od reklamy. W Ministerstwie Finansów został przygotowany projekt ustawy o projekt ustawy o dodatkowych przychodach Narodowego Funduszu Zdrowia, Narodowego Funduszu Ochrony Zabytków oraz utworzeniu Funduszu Wsparcia Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Obszarze Mediów. Jednym z ważnych nowych rozwiązań, przewidzianych w projektowanej ustawie, jest podatek (zwany w projekcie „składką”) od reklamy internetowej. Aktualnie trwają otwarte konsultacje odnośnie tego projektu ale warto się przyjrzeć kto i ile ma płacić z tytułu tej „składki” od reklamy internetowej. Ile wyniesie i kto będzie płacił tę "składkę"?

Zeznania PIT-28 i PIT-36 będzie można podpisać elektronicznie

PIT-28 i PIT-36 z podpisem elektronicznym. Ustawodawca rozszerza katalog formularzy podatkowych, które podatnicy będą mogli podpisać poszczególnymi rodzajami podpisów elektronicznych. Nowe przepisy mają wejść w życie 15 lutego 2021 r.

REKLAMA

Podatek od mediów - 800 mln zł z nowej daniny w 2022 r.

Podatek od mediów (składka od reklamy internetowej i konwencjonalnej) to nowa danina, która ze zubożonego pandemią rynku mediów wydrenuje 800 mln zł (tyle resort finansów spodziewa się w 2022 r.). Przepisy wprowadzające nowy podatek mają wejść w życie 1 lipca 2021 r.

Zaliczki na PIT od pracowników za styczeń 2021 r. - przedłużenie terminu

Zaliczki na PIT za styczeń 2021 r. - termin. Gotowy jest już projekt rozporządzenia ministra finansów, funduszy i polityki regionalnej przedłużającego do 20 sierpnia 2021 r. termin wpłaty zaliczek na podatek dochodowy i zryczałtowanego podatku dochodowego pobranych od podatników przez płatników w styczniu 2021 r. Przedłużenie dotyczy zaliczek na podatek od przychodów ze stosunku służbowego, stosunku pracy, pracy nakładczej lub spółdzielczego stosunku pracy, zasiłków pieniężnych z ubezpieczenia społecznego wypłacanych przez płatników, a także podatku zryczałtowanego pobranego przez płatników od dokonanych świadczeń z tytułu działalności wykonywanej osobiście oraz z tytułu praw autorskich i praw pokrewnych. Przedłużenie dotyczy deklaracji PIT-4R i PIT-8AR. Jakie branże obejmie przedłużenie terminu wpłaty zaliczek za styczeń 2021 r.?

Składka od reklamy - kto będzie płatnikiem, jakie będą stawki?

Składka od reklamy internetowej i konwencjonalnej. Wprowadzenie nowego podatku od reklamy przewiduje projekt, nad którym pracuje resort finansów. Połowa wpływów ze składek ma trafić do NFZ. Kto będzie płatnikiem składki od reklamy? Jakie będą stawki składki od reklamy?

Zawieszanie biegu przedawnienia zobowiązań podatkowych. Wniosek RPO o zmianę prawa

Zawieszanie biegu przedawnienia zobowiązań podatkowych. Podatnicy skarżą się, że skarbówka wszczyna postępowania karne skarbowe tylko po to, aby zawieszać bieg przedawnienia zobowiązań podatkowych. Skutkiem jest niepewność podatników, czy ich zobowiązanie podatkowe wygasło. Konstytucyjności tych przepisów Ordynacji podatkowej wciąż nie rozstrzygnął Trybunał Konstytucyjny, choć RPO złożył wniosek w tej sprawie już w 2014 r. Rzecznik Praw Obywatelskich apeluje do ministra finansów o działania w celu ich usunięcia.

Powstaje elektroniczny Centralny Rejestr Podmiotów Akcyzowych

Centralnego Rejestru Podmiotów Akcyzowych, który zastąpi 44 papierowe rejestry akcyzowe prowadzone przez naczelników urzędów skarbowych właściwych w sprawach akcyzy, to jedno z rozwiązań wchodzącej w życie w dniu 1 lutego nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym.

Podatek od plastiku od 2021 r. Ile wynosi i kto płaci?

Podatek od plastiku. Od 1 stycznia 2021 r. budżet UE jest zasilany nową opłatą od opakowań plastikowych wytworzonych w kraju członkowskim, których nie poddano recyklingowi. Wpływy z tego tytułu, szacowane na ok. 3 mld euro rocznie mają wesprzeć walkę z COVID-19. Ile wynosi podatek od plastiku? Kiedy podatek od plastiku w Polsce?

Tarcza Finansowa PFR 2.0 a łamanie restrykcji pandemicznych - kary

Tarcza Finansowa PFR 2.0 - kary Przedsiębiorca, który wnioskując o pomoc z Tarczy Finansowej PFR 2.0 oświadczy, że nie łamie restrykcji pandemicznych, a zasady te naruszy, będzie mógł być pociągnięty do odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń - powiedziała 28 stycznia 2021 r. szefowa KAS Magdalena Rzeczkowska.

Spółki nieruchomościowe nie mają obowiązku składać sprawozdań o terminach zapłaty za rok 2020

Spółki nieruchomościowe nie muszą składać sprawozdań o stosowanych w 2020 roku terminach zapłaty w transakcjach handlowych. Takiej odpowiedzi udzielił 21 stycznia 2021 r. Departament Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii na pisemny wniosek ECDP Tax Żuk Komorniczak I Wspólnicy sp.k. Tym samym Ministerstwo potwierdziło stanowisko ECDP, iż spółki nieruchomościowe będą miały obowiązek przygotować takie sprawozdanie dopiero za 2021 rok - konkretnie do 31 stycznia 2022 r.

"Odmrażanie" gospodarki od 1 lutego? Pierwsze sklepy detaliczne i centra handlowe

Czy "odmrażanie" gospodarki rozpocznie się od 1 lutego? Jeżeli rząd zdecyduje się na poluzowanie części obostrzeń od 1 lutego, to w pierwszej kolejności pracę będą mogły wznowić sklepy detaliczne i centra handlowe. Decyzja o luzowaniu bądź wydłużeniu restrykcji ma zapaść w tym tygodniu i będzie uzależniona m.in. od statystyk dotyczących zakażeń i zgonów oraz sytuacji epidemiologicznej w całej Europie, która jest obecnie trudna. Wyczekują jej przede wszystkim przedsiębiorcy, którzy w całym kraju decydują się już na wznawianie działalności mimo zakazów. Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju, pracy i technologii, przekonuje jednak, że są to odosobnione przypadki i skala zjawiska jest niewielka.

Podatek od smartfonów i laptopów

Podatek od smartfonów i laptopów, tj. planowane przez rząd rozszerzenie opłaty reprograficznej na nowe urządzenia, takie jak smartfony, tablety, laptopy i komputery stacjonarne, może dodatkowo wywindować ich ceny o kilkaset złotych.

Podwyższenie maksymalnej wysokości mandatów karnych skarbowych

Mandaty karne skarbowe. Ustawodawca chce podwyższenia maksymalnej wysokości mandatów karnych skarbowych, z dotychczasowej podwójnej wysokości minimalnego wynagrodzenia, do pięciokrotności minimalnego wynagrodzenia. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz kategorycznie sprzeciwia się zmianom.

Jaka stawka opłaty od morskich farm wiatrowych?

Podatek od morskich farm wiatrowych (nowa opłata od morskich farm wiatrowych) zakłada, że podstawą opodatkowania będzie moc zainstalowana danej farmy. Stawka opłaty będzie iloczynem tej mocy w MW i kwoty 23 tys. zł.

Zmiany w unijnym wykazie rajów podatkowych

Raje podatkowe. Parlament Europejski uchwalił rezolucję, w której wzywa do zmiany sposobu sporządzania unijnej listy rajów podatkowych. Jest on obecnie zagmatwany i nieefektywny - uważają europosłowie.

e-TOLL - nowy system poboru opłat drogowych od kwietnia 2021 r.

e-TOLL od kwietnia 2021 r. Trwają testy oprogramowania dla e-TOLL, czyli nowego systemu poboru opłat za przejazd drogami krajowymi - poinformował 21 stycznia pełnomocnik ministra finansów do spraw informatyzacji Przemysław Koch. Według MF wdrożenie komercyjne nastąpi w kwietniu tego roku.

Prosta spółka akcyjna i eKRS od 1 lipca 2021 r.

Prosta spółka akcyjna i eKRS od 1 lipca 2021 r. Ustawodawca wprowadza zmiany dotyczące przesunięcia terminu wejścia w życie przepisów o prostej spółce akcyjnej i eKRS.

Twój e-PIT 2021 od 15 lutego

Twój e-PIT 2021 od 15 lutego. 15 lutego 2021 r. Krajowa Administracja Skarbowa udostępni w usłudze Twój e-PIT zeznania podatkowe większości podatników. W urzędach skarbowych pojawiają się już jednak pierwsi podatnicy, którzy chcą skonsultować swoje tegoroczne rozliczenia. Ministerstwo Finansów i KAS przypominają, że nie trzeba umawiać wizyty w urzędzie, aby zostawić dokument w urnie (bez potwierdzenia odbioru) lub otrzymać potwierdzenie na swojej kopii w punkcie podawczym. Jeżeli natomiast podatnik chce uzyskać informację na temat ulg z których planuje skorzystać – to może umów wizytę w urzędzie skarbowym na podatki.gov.pl. Jak umówić wizytę w urzędzie skarbowym na podatki.gov.pl?

Akcyza od podgrzewaczy tytoniu 2021 - czy nastąpi podwyżka stawek?

Z jednej paczki papierosów trafia do budżetu państwa ponad 9 zł podatku akcyzowego. W przypadku podgrzewaczy do tytoniu jest to natomiast niecałe 2 zł, przy porównywalnej cenie obu produktów wynoszącej około 14 zł za 20 sztuk – wyliczyli eksperci z Instytutu Studiów Podatkowych. Resort sprawiedliwości chce zrewidować tę stawkę i zaproponował autopoprawkę do projektu nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym, którą Sejm zajmie się 20 stycznia. Jak szacuje ISP, urealnienie akcyzy na nowatorskie wyroby tytoniowe do poziomu około 50–60 proc. opodatkowania tradycyjnych papierosów mogłoby już w tym roku zapewnić około 1 mld zł dodatkowych wpływów do budżetu państwa.

Tarcza branżowa - wsparcie wydłużone do stycznia 2021

Rada Ministrów przyjęła 19 stycznia 2021 r. rozporządzenie wydłużające wsparcie z tzw. tarczy branżowej dla sektorów najmocniej dotkniętych II falą pandemii na grudzień 2020 r. i styczeń 2021 r, - podano w komunikacie po posiedzeniu rządu. Rząd przeznaczy na pomoc dla firm łącznie 5,1 mld zł. W ramach dodatkowej pomocy firmom, rząd przewiduje 4 formy wsparcia. Dofinansowanie wynagrodzenia pracowników z FGŚP. Ponowne postojowe. Dotacja na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej – do 5 tys. zł. Zwolnienie ze składek ZUS i innych.

Obniżone stawki VAT na ubranka i obuwie dziecięce - od kiedy?

Zapewnienie równego dostępu do obniżonych stawek VAT umożliwi Polsce dalsze wspieranie działań prorodzinnych, poprzez m.in. stosowanie zredukowanych stawek VAT na towary dla dzieci, a zwłaszcza ubrania i buty dziecięce - powiedział podczas pierwszego w tym roku posiedzenia Rady ECOFIN 19 stycznia 2021 r. minister finansów Tadeusz Kościński, odnosząc się do planów prac nad reformą podatku VAT.

Podatek od plastiku wesprze walkę z COVID-19

Podatek od plastiku (plastic tax) zostanie przeznaczy na walkę ze skutkami pandemii COVID-19. Wprowadzony od 2021 roku podatek, w wysokości 800 euro za każdą tonę wytworzonych i nie poddanych recyklingowi opakowań z tworzyw sztucznych, trafi do budżetu Unii Europejskiej.

Objaśnienia dotyczące SLIM VAT - konsultacje

Ministerstwo Finansów przygotowało objaśnienia podatkowe dotyczące nowelizacji ustawy o VAT zwanej SLIM VAT, która weszła w życie 1 stycznia 2021 r. W Objaśnieniach znajdują się m.in. przykłady praktycznych zastosowań nowych przepisów podatkowych. Objaśnienia SLIM VAT będą miały moc wiążącą dla administracji skarbowej. Podatnicy mogą zgłaszać swoje uwagi do 1 lutego 2021 r.

Stawki akcyzy na nowatorskie wyroby tytoniowe

Stawki akcyzy na nowatorskie wyroby tytoniowe. Czy potrzebne są zmiany stawek akcyz na papierosy i wyroby nowatorskie? Czy konieczne jest ujednolicenie stawek opodatkowania wyrobów tytoniowych?

Odroczenie terminu płatności składek ZUS za styczeń 2021 r.

Płatnicy, którzy czekają na wejście w życie przepisów Tarczy antykryzysowej 7.0, mogą już teraz składać wnioski o odroczenie terminu płatności składek za styczeń 2021 r. np. o miesiąc lub dwa - informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Twórca Amber Gold nie popełnił przestępstwa skarbowego ws. zaliczek na PIT

Sąd Najwyższy oddalił 15 stycznia 2021 r. kasację prokuratury od wyroku uniewinniającego twórcę Amber Gold Marcina P. ws. opóźnień we wpłatach zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych z tytułu wypłacanych w firmie wynagrodzeń. Tym samym uniewinnienie w tej pobocznej sprawie P. stało się ostateczne.

Tarcza Finansowa 2.0 - złożono już ponad 680 wniosków

Po uruchomieniu naboru wniosków w ramach Tarczy Finansowej 2.0 PFR, od północy 15 stycznia 2021 r. wpłynęło 680 wniosków o subwencję - poinformował w rozmowie z Programem 3 Polskiego Radia wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju Bartosz Marczuk. Jak dodał, pieniędzy z Tarczy PFR 2.0 wystarczy dla wszystkich potrzebujących wsparcia przedsiębiorców. To kwota ok. 13 mld złotych.

Tarcza Finansowa 2.0 - wkrótce dodatkowa lista kodów PKD objętych tarczą

W przyszłym tygodniu ogłosimy dodatkową listę kodów działalności gospodarczej (PKD) objętych tarczą - zapowiedział 14 stycznia 2021 r. wicepremier, szef MRPiT Jarosław Gowin. Jego zdaniem od 1 lutego 2021 r., jeśli sytuacja epidemiczna się nie pogorszy, powinny zostać w pełni otwarte galerie handlowe.

Podatek cukrowy - jak wpływa na ceny napojów?

Po wejściu podatku cukrowego, co nastąpiło 1 stycznia 2021 r., ceny w handlu tradycyjnym rosną, ale stopniowo i z mniejszą siłą niż w dużych sieciach. Najwyższe wzrosty odnotowały segmenty napojów gazowanych smakowych oraz napojów typu cola (średnie wzrosty cen o około 5-7%). Produkty, będące liderami w swoich segmentach, odnotowały wzrosty na poziomie 10-15%. W przypadku pozostałych grup, średnie ceny wzrosły maksymalnie o 3% – wynika z danych M/platform zrzeszającej 12 tysięcy małych sklepów detalicznych.

Podatek handlowy od 2021 r. - czy spowoduje wzrost cen?

Obowiązujący od 1 stycznia 2021 roku podatek od sprzedaży detalicznej, czyli tak zwany "podatek handlowy", nie powinien spowodować wzrostu cen. Tak uważa minister finansów Tadeusz Kościński.

Kontrola kas fiskalnych online

Kontrola kas fiskalnych online - to cel ogólnopolskiej akcji Krajowej Administracji Skarbowej. Chodzi o sprawdzenie, jak właściciele warsztatów samochodowych, punktów wymiany opon czy stacji paliw dostosowali się do obowiązku wprowadzenia kas fiskalnych online.

Ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy - zmiany 2021

12 stycznia 2021 r. Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu oraz niektórych innych ustaw. Projekt ten ma na celu implementację unijnych przepisów. Nowe przepisy adresowane są do instytucji oraz organów właściwych w sprawach przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu. Co się zmieni?

Listy zastawne - zmiany w 2021 r.

Ministerstwo Finansów skierowało do konsultacji społecznych nowelę ustawy o listach zastawnych i bankach hipotecznych oraz niektórych innych ustaw i liczy na pobudzenie tego rynku po implementacji projektu - napisano w ocenie skutków regulacji projektu.

Dofinansowanie rozpoczęcia działalności gospodarczej - zmiany 2021

Osoby, których działalność gospodarcza nie przetrwała pandemii, będą mogły starać się o środki na założenie innej. Resort rozwoju, pracy i technologii przekazał PAP, że rozporządzenie łagodzące warunki uzyskania pomocy powinno wejść w życie w I połowie stycznia 2021 r.

Podatek u źródła 2021 - procedura WHT refund

1 stycznia 2021 r. weszły w życie rozporządzenia Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej odraczające, wzorem lat ubiegłych, obowiązywanie tzw. procedury WHT refund do 30 czerwca 2021 r. Ministerstwo Finansów deklaruje, że prace legislacyjne nad przepisami ustawowymi, które dotyczą modernizacji zasad poboru podatku u źródła, zostaną ukończone w 2021 r.

Umowa o współdziałanie z Szefem KAS - 15 firm zainteresowanych

15 firm zainteresowanych jest podpisaniem z fiskusem umowy o współdziałanie - wynika z informacji przekazanej PAP przez zastępcę Szefa Krajowej Administracji Skarbowej, wiceminister finansów Annę Chałupę. Jesteśmy na ostatniej prostej przed zawarciem z fiskusem umów o współdziałanie - mówi PAP partner w Crido Michał Borowski. Jego zdaniem Program Współdziałania, jeżeli będzie sukcesem, ma szanse trwale odmienić stosunki podatników z administracją.

Towary przywożone bez cła w bagażu osobistym z Wielkiej Brytanii od 2021 roku - limity

Podróżni przybywający z Wielkiej Brytanii do Polski od 1 stycznia 2021 r. będą podlegali takim samym przepisom, jak podróżni z krajów trzecich, czyli spoza Unii Europejskiej. W szczególności oznacza to zmianę limitów dotyczących wartości i ilości towarów przywożonych w bagażu osobistym oraz nowe zasady przewozu zwierząt - informuje Ministerstwo Finansów. Zmiany nie dotyczą podróżnych z Irlandii Północnej, ponieważ w tym zakresie będzie ona traktowana jak państwo członkowskie UE – podaje resort. Jakie są limity wartości i ilości towarów przywożonych bez cła w bagażu osobistym z Wielkiej Brytanii? Jakie są zasady przewozu zwierząt, żywności i dzieł sztuki?

Nowa struktura pliku JPK_EWP(2) od 2021 roku

Ministerstwo Finansów w komunikacie z 31 grudnia 2020 r. poinformowało, że została opublikowana nowa struktura logiczna postaci elektronicznej ksiąg podatkowych oraz dowodów księgowych dotycząca Jednolitego Pliku Kontrolnego dla ewidencji przychodów, która obowiązuje od 1 stycznia 2021 roku. Aby zapewnić odpowiedni czas na aktualizację oprogramowania, organy podatkowe będą mogły żądać struktury JPK_EWP(2) nie wcześniej niż 1 kwietnia 2021 roku.

Najważniejsze zmiany podatkowe od 2021 roku wg Ministerstwa Finansów

Najważniejsze zmiany podatkowe, które wchodzą od 2021 roku zostały wskazane w komunikacie Ministerstwa Finansów z 31 grudnia 2020 r.

Slim VAT 2 - drugi pakiet uproszczeń w VAT w 2021 r.

Slim VAT 2 to drugim pakietem uproszczeń podatkowych. Nowe rozwiązania Ministerstwo Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej chce zaprezentować na przełomie stycznia i lutego 2021 roku.

Podatki 2021 – co nas czeka? Prognoza Radomira Szarańca, wiceprzewodniczącego KRDP

Co nas czeka w podatkach w 2021 roku? 2020 to był wyjątkowy rok, zarówno pod względem gospodarczym i podatkowym. Jak będzie w 2021? Zapraszam do lektury prognozy przygotowanej przez Radomira Szarańca, doradcy podatkowego, wiceprzewodniczącego Krajowej Rady Doradców Podatkowych (KRDP).

Podatkowe podsumowanie 2020 - według prof. Adama Mariańskiego, przewodniczącego KRDP

Podatkowe podsumowanie 2020 okiem prof. Adama Mariańskiego, przewodniczącego Krajowej Rady Doradców Podatkowych (KRDP).

Ranking przepisów podatkowych roku 2020

Ranking przepisów podatkowych roku 2020, przygotowany przez Stowarzyszenie Podatników w Polsce, pokazuje jak podatnicy ocenili nowe przepisy podatkowe, które pojawiły się w mijającym roku. Jakie były największe buble i hity podatkowe roku 2020?

Ulga na prototyp - nowa ulga podatkowa od 2021 r.

Ulga na prototyp to nowa ulga podatkowa, która będzie wspomagać przeniesienie pewnego pomysłu na praktykę i produkcję. Szczegółowe rozwiązania dotyczące ulgi na prototyp mają być znane na przełomie stycznia i lutego 2021 roku.

REKLAMA