| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

MF: eksperci pomogą przez telefon rozliczyć podatek

Aktualizacja: 10.04.2012

W czwartek eksperci z Ministerstwa Finansów będą telefonicznie odpowiadać na pytania podatników dotyczące rozliczenia podatku za 2011 r. - poinformował we wtorek w komunikacie resort finansów. »

ZUS zaprasza na bezpłatne szkolenia w kwietniu

Aktualizacja: 12.04.2012

ZUS zaprasza na bezpłatne szkolenia z zakresu m.in.: aktualnej wersji programu Płatnik, zasad udzielania ulg i umorzeń należności z tytułu składek, świadczeń z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa, kontroli wykorzystania zwolnień lekarskich, opłacania składek osób prowadzących działalność gospodarczą. »

Założenia do ustawy o podatku dochodowym od działalności rolniczej

Aktualizacja: 04.04.2012

Ministerstwo Finansów pracuje nad założeniami do ustawy o podatku dochodowym od działalności rolniczej. Planuje się m.in. ograniczenie ulg w związku z objęciem dochodów z działalności rolniczej podatkiem - wynika z planu prac Rady Ministrów. »

Podwyższenie kwoty wolnej od podatku dla emerytów i rencistów

Aktualizacja: 03.04.2012

Solidarna Polska chce, aby rząd podwyższył roczną kwotę wolną od podatku dla emerytów i rencistów do 12 tys. zł - powiedział szef SP Zbigniew Ziobro. W 2012 roku kwota wolna od podatku wynosi 3091 zł. »

Fiskus ściga emigrantów

Aktualizacja: 10.04.2012

Coraz więcej Polaków decydujących się po latach na powrót do kraju ma nie lada kłopoty ze skarbówką - informuje "Rzeczpospolita". »

Celnicy przechwycili transport papierosów

Aktualizacja: 04.04.2012

Celnicy z Torunia przechwycili w okolicach Działdowa (Warmińsko-Mazurskie) transport prawie 20 tys. paczek papierosów bez wymaganych znaków akcyzy. Gdyby towar trafił na rynek, Skarb Państwa straciłby ponad 270 tys. zł. »

Inwestorzy będą zwolnieni z podatku od nieruchomości

Aktualizacja: 04.04.2012

Przedsiębiorcy, którzy zainwestują w Częstochowie tworząc co najmniej jedno nowe miejsce pracy, będą zwolnieni z podatku od nieruchomości - zdecydowali miejscy radni. Nowe rozwiązanie wejdzie w życie w najbliższych tygodniach i będzie obowiązywać do końca 2013 r. »

Bezrobotni zarejestrują się przez internet

Aktualizacja: 04.04.2012

Nie trzeba już będzie stać w długich kolejkach, by zarejestrować się w Powiatowym Urzędzie Pracy. Resort pracy chce wprowadzić możliwość rejestracji bezrobotnych przez internet. »

1 proc. podatku trafia głównie na ochronę zdrowia

Aktualizacja: 02.04.2012

Jeszcze przez miesiąc podatnicy mogą przekazywać organizacjom 1 procent podatku. Według danych stowarzyszenia Klon/Jawor, wśród największych beneficjentów 1 proc. są organizacje działające w obszarze ochrony zdrowia. »

Firmy zapłacą podatek na komunikację miejską

Aktualizacja: 03.04.2012

Rząd przygotowuje nowy lokalny podatek, którym obciąży firmy. Dołożą się one do finansowania transportu miejskiego. »

Bez porozumienia w sprawie podatku od transakcji

Aktualizacja: 02.04.2012

W trakcie zakończonych w sobotę dwudniowych obrad w Kopenhadze ministrowie finansów państw Unii Europejskiej nie zdołali osiągnąć porozumienia w sprawie planowanego wprowadzenia podatku od transakcji finansowych - poinformowała duńska minister gospodarki Margrethe Vestager. »

Koniec lokat zwolnionych z 19-proc. podatku Belki

Aktualizacja: 02.04.2012

W dniu 31 marca br. weszła w życie nowelizacja Ordynacji podatkowej, likwidująca zwolnienie z 19-proc. podatku Belki niektórych lokat bankowych. Eksperci nie spodziewają się ani gwałtownego odpływu klientów z banków, ani wojny między bankami na oprocentowanie depozytów. »

Od 1 kwietnia można zgłaszać pomysły na prawo UE

Aktualizacja: 30.03.2012

Od niedzieli obywatele UE mogą zgłaszać Komisji Europejskiej swoje inicjatywy obywatelskie, co może zaowocować nowymi unijnymi decyzjami, strategiami lub przepisami. Sprawa musi jednak zyskać poparcie co najmniej miliona osób z siedmiu krajów UE. »

Wstrzymano prace dotyczące ulg w PIT

Aktualizacja: 29.03.2012

Specjalna podkomisja, która zajmuje się obywatelskim projektem ustawy o ulgach w PIT dla osób oszczędzających na emeryturę, powróci do pracy nad dokumentem nie szybciej niż za około pół roku - poinformował szef podkomisji Janusz Cichoń. »

Prezydent podpisał ustawę o podatku od wydobycia niektórych kopalin

Aktualizacja: 28.03.2012

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę o podatku od wydobycia niektórych kopalin - poinformowała w komunikacie Kancelaria Prezydenta. Chodzi o opodatkowanie wydobycia miedzi i srebra. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Pasieka Derlikowski Brzozowska i Partnerzy

kancelaria prawna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »