REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Księgowość

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Wiążące informacje 2023 (stawkowe, akcyzowe, taryfowe, o pochodzeniu) zmiany od 1 kwietnia

Od 1 kwietnia 2023 roku ma nastąpić konsolidacja wydawania wiążących informacji. Od tego dnia wiążące informacje stawkowe (WIS), wiążące informacje akcyzowe (WIA), wiążące informacje taryfowe (WIT) oraz wiążące informacje o pochodzeniu (WIP) mają być wydawane przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej. Dyrektor KIS ma być organem właściwym do wydawania WIT, WIP i WIA w ramach I instancji oraz rozpatrywania spraw odwoławczych w ramach II instancji. Takie zmiany przewiduje projekt nowelizacji ustawy o VAT i kilku innych ustaw (w tym ustawy o podatku akcyzowym, Prawa celnego i Ordynacji podatkowej) – zwany potocznie „SLIM VAT 3”.

Większość Polaków jest za likwidacją podatku Belki. Co piąty nie ma zdania

Dwóch na trzech Polaków uważa, że przez rosnącą inflację rząd powinien zlikwidować tzw. podatek Belki. Z kolei jedna na 25 osób stwierdza, że ww. danina powinna być tylko czasowo zawieszona. Natomiast Ministerstwo Finansów informuje, że obecnie nie pracuje nad zmianą przepisów.

Podatek VAT. Możliwość wystawienia noty korygującej przez nabywcę

Przedsiębiorca będący nabywcą nie może wystawić noty korygującej zmieniającej podmiot nabywający. Tak orzekł Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji indywidualnej sygn. 0113-KDIPT1-1.4012.136.2022.1.JK.

Kiedy dywidenda rzeczowa jest bez VAT

Spółka wypłaca udziałowcom dywidendę. O jej wypłacie musi zadecydować walne zgromadzenie wspólników. W praktyce przybiera ona postać świadczenia pieniężnego. Jednak możliwe jest, aby dywidenda przybrała postać świadczenia w naturze. Istotna jest tu umowa spółki. Jakie są konsekwencje w podatku VAT?

REKLAMA

Jak obliczyć wynagrodzenie za przepracowaną część miesiąca? Choroba, urlop, inne nieobecności

Sposób obliczenia wynagrodzenia określonego w umowie o pracę stałą stawką miesięczną, należnego za przepracowaną część miesiąca, jeśli przez pozostałą jego część pracownik był nieobecny w pracy, jest zróżnicowany. Obowiązujące przepisy definiują dwie metodologie, których zastosowanie w danym przypadku jest uwarunkowane przyczyną nieobecności.

Polska rezydencja podatkowa uchodźcy z Ukrainy - RPO pisze do Ministra Finansów

Rzecznik Praw Obywatelskich w piśmie do Magdaleny Rzeczkowskiej, Ministra Finansów zwrócił uwagę na sytuację podatkową w Polsce obywateli Ukrainy, uchodźców wojennych. Mogą być bowiem uznani za rezydentów podatkowych zarówno i w w Ukrainie, jak i w Polsce. RPO zaapelował do Minister Finansów w sprawie dodatkowych działań dla pomocy uchodźcom z Ukrainy w sprawach podatkowych.

WIRD zamiast WIBOR - od kiedy?

Komitet Sterujący Narodowej Grupy Roboczej (KS NGR) ds. wskaźników wybrał indeks WIRD jako alternatywny wskaźnik referencyjny stopy procentowej, który docelowo ma zastąpić WIBOR i stać się wskaźnikiem kluczowym - podała w komunikacie 2 września 2022 r. Komisja Nadzoru Finansowego.

Zmiany w KSeF 2022 - grupy VAT i jednostki samorządu terytorialnego

Minister Finansów przygotował projekt rozporządzenia nowelizującego rozporządzenie w sprawie korzystania z Krajowego Systemu e-Faktur. Zmiany przewidziane w tym projekcie mają na celu dostosowanie warunków korzystania z Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF) do specyfiki jednostek samorządu terytorialnego (JST), a także grup VAT. Projekt zakłada ograniczenie dostępu do systemu KSeF dla jednostek scentralizowanych w ramach JST – jednostek „wewnętrznych” i członków grupy VAT.

REKLAMA

KSeF pytania i odpowiedzi. To musisz wiedzieć

Wejście w życie Krajowego Systemu e Faktur coraz bliżej. Od 1 stycznia 2024 faktury ustrukturyzowane zajmą miejsce dotychczasowych dokumentów. Od kilku miesięcy Ministerstwo Finansów przekonuje, że faktury wystawione przez KSeF to wiele korzyści dla podatnika - chodzi zarówno o nabywcę i jak i wystawcę faktury. Możliwość wystawiania faktur ustrukturyzowanych jest już dostępna m. in. w SaldeoSMART. Aplikacja jest dostosowana do krajowego systemu i zgodna z wytycznymi ogłoszonymi przez Ministerstwo Finansów. Jednak wciąż wiele aspektów nowego obowiązku budzi wątpliwości użytkowników. Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące nowego obowiązku.

Polski Ład 2.0. a zmiana formy opodatkowania. Kto powinien z tego skorzystać?

Ustawa z dnia 9 czerwca 2022 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw, zwana także „ustawą Niskie Podatki” lub „Polskim Ładem 2.0.” miała za zadanie naprawić błędy „Polskiego Ładu” i ułatwić rozliczenia podatkowe. Z uwagi to przedsiębiorcy, którzy w 2022 roku wybrali za formę opodatkowania ryczałt lub podatek liniowy, kierując się obowiązującymi od 1. stycznia 2022 r. przepisami, mogą zmienić wybraną formę opodatkowania na skalę podatkową. Jak to jednak zrobić i kto powinien z tego skorzystać?

Dopłaty do źródeł ciepła. Jeden adres - jedno dofinansowanie

Wprowadzamy rozwiązanie obejmujące wszystkich użytkowników ciepła i ciepłej wody – zapewniła w piątek 2 września 2022 r. minister klimatu Anna Moskwa mówiąc o projekcie ws. dopłat do źródeł ciepła. Poseł Marek Suski (PiS) zapowiedział poprawkę, zgodnie z którą jeden adres ma oznaczać jedno dofinansowanie.

Opodatkowanie fundacji i stowarzyszeń

Fundacje i stowarzyszenia mogą korzystać ze zwolnienia od podatku od określonych kategorii przychodów. Są one przedmiotowo wskazane w ustawach oraz wówczas, gdy status tych podmiotów precyzyjnie wskazuje na wspomniane kategorie działalności.

Czy fiskus może wydać decyzję na niekorzyść odwołującego się podatnika?

Określenie podatnikowi zobowiązania podatkowego w wysokości wyższej niż organ I instancji stanowi złamanie fundamentalnego w demokratycznym państwie prawa zakazu orzekania na niekorzyść wnoszącego odwołanie – stwierdził Wojewódzki Sąd w Olsztynie w wyroku z 29 czerwca 2022 r., sygn. akt I SA/Ol 222/22).

Zmiany w PIT po Polskim Ładzie 2.0 - szkolenie online

Szkolenie ma na celu przedstawienie problematyki zmian w Polskim Ładzie od lipca 2022 r. Skierowane jest szczególnie do biur rachunkowych, przedsiębiorców.

Paragon fiskalny 2022 - informacje na paragonie, oszustwa, kontrole KAS

Co czwarty sprzedający nie wystawił prawidłowego paragonu – to wynik kontroli przeprowadzonych przez Krajową Administrację Skarbową (KAS) w wakacje 2022 r. Ministerstwo Finansów podkreśla, że paragon to większe bezpieczeństwo klienta oraz dowód uczciwości ze strony przedsiębiorcy i poszanowania zasad uczciwej konkurencji. KAS prowadzi bieżące kontrole mające na celu uszczelnianie systemu podatkowego i walki z tzw. „szarą strefą”, jednak w przypadku oszustw paragonowych ogromne znaczenie ma postawa kupujących, czyli nas wszystkich. Czy każdy sprzedawca musi wystawić paragon? Czym są prawidłowo wystawione paragony, do czego mogą posłużyć i gdzie zgłaszać nieprawidłowości?

Jak postąpić z fakturą z Włoch, która nie zawiera VAT?

Kierowca firmy transportowej skorzystał z usługi wulkanizacji na terenie Włoch. Z tego tytułu jest wystawiono fakturę, która nie zawiera VAT. Czy powinno się naliczyć VAT z tego tytułu i wykazać go w JPK VAT oraz VAT7? Czy można naliczyć i od razu odliczyć VAT?

Czym jest stagflacja, groźniejsza siostra recesji?

Stagflacja, rzadkie i niebezpieczne zjawisko gospodarcze, stanowi połączenie regresu w otoczeniu gwałtownie rosnących cen. Jest kombinacją pojęć: stagnacji oraz inflacji. Co najgorsze, po raz pierwszy w XXI w. właśnie zagląda nam w oczy.

Sprzedaż towarów z transportem do Szwajcarii – kwalifikacja transakcji na gruncie VAT

Firma zamierza sprzedawać wyroby do kontrahenta w Austrii. Zarówno firma, jak i kontrahent są czynnymi podatnikami VAT UE. Kontrahent z AT chce abyśmy pierwszą część towarów dostarczyli do jego siedziby w Austrii , a drugą część towarów dostarczyli do jego kontrahenta do Szwajcarii. Pierwsza dostawa towarów do Austrii jest typową transakcją WDT - 0% VAT-u, co do drugiej dostawy są wątpliwości. Jak należy ją zakwalifikować jeśli: (1) Kontrahent zleci transport do Szwajcarii - ani firma ani kontrahent z Austrii nie są zarejestrowani w Szwajcarii, (2) Kontrahent zleci taki transport firmie trzeciej?

Dwie firmy w jednym lokalu a zwolnienie z VAT

Wykonywanie działalności w tym samym miejscu przez dwie firmy należące do spokrewnionych osób nie jest przeszkodą do zwolnienia z VAT z powodu nieprzekroczenia limitu 200 tys. zł rocznie, jeśli obie te firmy łącznie przekraczają limit 200 tys. Tak orzekł Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji podatkowej sygn. 0114-KDIP1-3.4012.264.2022.1.LK.

UPL-1 - pełnomocnictwo do podpisywania elektronicznych deklaracji podatkowych w e-Urzędzie skarbowym

W e-Urzędzie Skarbowym można już złożyć UPL-1, czyli pełnomocnictwo do podpisywania elektronicznych deklaracji podatkowych. Nowa funkcjonalność to ułatwienie zarówno dla mocodawców, jak i pełnomocników. Razem z wprowadzeniem nowej usługi rozszerzono katalog pełnomocnictw, który użytkownicy serwisu chętnie przeglądają.

Informacje o spółkach nieruchomościowych CIT-N1, PIT-N1, CIT-N2, PIT-N2 (formularze interaktywne)

Ministerstwo Finansów na podatki.gov.pl udostępniło formularze interaktywne dla spółek nieruchomościowych i wspólników tych spółek, którzy składają informacje CIT-N1 i PIT-N1 oraz CIT-N2 i PIT-N2. Aby złożyć takie informacje, niezbędne jest posiadanie polskiego identyfikatora podatkowego NIP lub PESEL (w przypadku osoby fizycznej). Jeśli więc np. podmioty zagraniczne, która mają obowiązek składania tych informacji, nie posiadają polskiego identyfikatora podatkowego, muszą wystąpić do polskich organów o jego nadanie.

Zezwolenie na pracę dla cudzoziemca - najczęstsze błędy pracodawców

Zatrudnianie obcokrajowców w Polsce staje się coraz bardziej powszechne. Tym samym zwiększa się lista pytań i wątpliwości o prawidłowość skomplikowanych procedur. Jakie błędy związane z zezwoleniem na pracę popełniają najczęściej pracodawcy?

Dodatek węglowy - nadużycia. Rząd chce nowelizacji ustawy

Resort klimatu analizuje sygnały z samorządów o nadużyciach przy składaniu wniosków o dopłaty do węgla - powiedział 31 sierpnia 2022 r. na konferencji prasowej rzecznik rządu Piotr Müller. Dodał, że na podstawie tej oceny będzie rozważana stosowna nowelizacja. [Aktualizacja] 2 września 2022 r. Müller poinformował, że podczas posiedzenia Sejmu tego samego dnia rząd zgłosi poprawkę, która ograniczy nadużycia dotyczące dodatku węglowego.

Dobrowolne ubezpieczenie chorobowe a błędna informacja ZUS o saldzie na koncie

Czy dobrowolne ubezpieczenie chorobowe ustaje, gdy ZUS poinformował błędnie o saldzie na koncie? Wyjaśnia dr Katarzyna Kalata, radca prawny.

Ceny gazu w 2023 roku - zamrożenie taryf rekomendowane przez Prezesa URE

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki Rafał Gawin powiedział 31 sierpnia 2022 r. w radiu Tok FM, że rekomenduje kontynuowanie w 2023 r. działań ograniczających wzrost taryf na gaz. Jak dodał, podwyżki taryf na prąd, o które wnioskują sprzedawcy, są rzędu kilku, a nie kilkunastu czy kilkudziesięciu procent.

Jakie podwyżki dla nauczycieli w 2023 r.

Rada Ministrów, przyjmując projekt ustawy budżetowej na 2023 r., wskazała, że nauczyciele, tak jak cała sfera budżetowa, będą mieli podniesione wynagrodzenia o prawie 8 proc. – poinformował wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski.

Zbycie udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością, podatek PCC

Zbycie udziałów jest podstawowym prawem każdego wspólnika. Żaden zapis w umowie spółki nie może zakazywać dokonania tej czynności. W tym miejscu trzeba przypomnieć, że wielkość udziału determinuje pozycję w spółce. Udział to wskazana ułamkowo lub poprzez określenie wartości część kapitału zakładowego określonego w umowie, należącego do określonego wspólnika. Zgodnie z przepisami kodeksu spółek handlowych, wartość jednego udziału nie powinna być mniejsza niż 50 zł. Posiadanie udziału wiąże się nie tylko z prawami, ale także z obowiązkami względem spółki.

To nie są odosobnione przypadki, że nauczyciel dorabia w markecie

Z roku na rok można zaobserwować, że coraz większa liczba nauczycieli zgłasza się do firm rekrutacyjnych w poszukiwaniu pracy. Czasem jest to praca dorywcza, a czasem pojawiają się młodzi nauczyciele i mówią, że znają język, mają konkretne umiejętności i chcą spróbować w pracy, która przyniesie im większe korzyści finansowe. W Polsce brakuje już kilkunastu tysięcy nauczycieli.

Budynek, budowla. Stawka podatku od nieruchomości

Posiadanie nieruchomości w ramach działalności gospodarczej wiąże się z tym, że stawka podatku od nieruchomości będzie wyższa niż przy posiadaniu na potrzeby prywatne. Jednak nie w każdym przypadku…

Jak zabezpieczyć się w umowie przed nieuczciwym kontrahentem i brakiem zapłaty?

Czego unikać a na co zwrócić szczególną uwagę podczas zawierania umowy? Jak zabezpieczyć się przed nieuczciwym kontrahentem oraz jakie środki zaradcze mogą zostać wdrożone w przypadku braku zapłaty należności?

Jak zachęty podatkowe wspierają robotyzację w biznesie

W obszarze podatkowym trend robotyzacji biznesu jest albo wspierany poprzez adekwatny system zachęt albo równoważony poprzez nałożenie na firmy podatku od robotów, co ma miejsce np. w Korei Południowej. To drugie rozwiązanie jest zdecydowanie rzadsze, a szereg krajów (w tym Polska) stawia na budowanie systemu zachęt wspierających robotyzację.

Projekt ustawy budżetowej na rok 2023 - dochody, wydatki, podatki, inflacja, PKB

30 sierpnia 2022 r. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy budżetowej na rok 2023, przedłożony przez ministra finansów. Agresja Rosji na Ukrainę, wzrost cen surowców, a także pandemia COVID-19 negatywnie wpływają na stan gospodarki w wielu państwach na całym świecie. W tym trudnym czasie rząd wspiera Polaków m.in. poprzez obniżkę podatków czy realizację Rządowej Tarczy Antyinflacyjnej. Jest to możliwe m.in. dzięki skutecznemu uszczelnianiu systemu podatkowego. Mimo kryzysu, z którym zmaga się świat, stan polskiej gospodarki jest stabilny. Przewidujemy, że w 2023 r. dochody budżetu państwa wyniosą ok. 604,4 mld zł. Oznacza to wzrost o blisko 110 proc. w stosunku do 2015 r. Projekt ustawy zostanie przesłany do konsultacji w ramach Rady Dialogu Społecznego. Ostateczny projekt budżetu zostanie przyjęty przez rząd pod koniec września.

Zmiany w podatku od spadków i darowizn 2022/2023. Wyższe kwoty wolne i zmienione przedziały skal podatkowych

[Aktualizacja z 13 października 2022 r.] Rozporządzenie Ministra Finansów (którego projekt został omówiony w niniejszym artykule) zostało opublikowane bez zmian w Dz. U. z 12 października 2022 r. poz. 2084 i weszło w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia - tj. 13 października 2022 r. Minister Finansów zamierza jeszcze w 2022 roku podwyższyć kwoty pieniędzy oraz wartości rzeczy i praw majątkowych zwolnionych z podatku od spadków i darowizn i niepodlegających temu podatkowi. Podwyższone będą także przedziały nadwyżki kwot wartości rzeczy i praw majątkowych podlegających opodatkowaniu, określone w skalach podatkowych z art. 15 ust. 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn. Będzie to pierwsza podwyżka tych kwot od 2003 roku. Ponadto 22 września 2022 r. sejmowa Komisja Nadzwyczajna do spraw deregulacji skierowała do Marszałka Sejmu projekt ustawy, w którym proponuje - jeszcze wyższą niż Minister Finansów - podwyżkę kwot wolnych od podatku od spadków i darowizn - od 2023 roku.

Stan zagrożenia epidemicznego będzie przedłużony do 30 września 2022 r.

Przedłużenie stanu zagrożenia epidemicznego do 30 września przewiduje projekt nowelizacji rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemicznego, skierowany w poniedziałek do podpisu premiera.

Ostatnia podwyżka stóp procentowych NBP we wrześniu 2022 r.? Obniżki stóp pod koniec 2023 roku?

Wrzesień 2022 roku w polityce monetarnej może być pożegnaniem z podwyżkami, RPP prawdopodobnie podwyższy stopy procentowe ostatni raz w tym cyklu i przejdzie w tryb "wait and see" – ocenia kierownik zespołu analiz makroekonomicznych PKO BP Marta Petka-Zagajewska. Istotne spowolnienie gospodarki i hamowanie inflacji będzie sygnałem dla RPP, żeby pod koniec 2023 r. rozpocząć obniżki.

Pomoc Ukraińcom a koszty podatkowe firmy

Nie każda pomoc świadczona obywatelom Ukrainy może być kosztem podatkowym firmy. Przekonała się o tym pewna spółka, która wystąpiła o indywidualną interpretację podatkową.

Biuro Usług Płatniczych. Co to jest i jak działa?

Biuro Usług Płatniczych (BUP) to osoba prawna, fizyczna lub jednostka organizacyjna, która nie jest osobą prawną, jednak ustawa przyznaje jej zdolność prawną wpisaną do rejestru prowadzonego przez KNF jako biura usług płatniczych, które jest uprawnione do świadczenia usługi przekazu pieniężnego.

Obligacje skarbowe (wrzesień 2022) - oprocentowanie, oferta, jak kupić

Ministerstwo Finansów informuje jakie obligacje skarbowe będą sprzedawane we wrześniu 2022 r. i jakie będzie oprocentowanie tych obligacji.

Stopy procentowe NBP 2022. Glapiński: jedna albo dwie podwyżki po 25 pb

Zdaniem Prezesa Narodowego Banku Polskiego Adama Glapińskiego w 2022 roku Rada Polityki Pieniężnej podwyższy stopy jeden raz o 25 pb (0,25 punktu procentowego) lub dwa razy po 25 pb. Możliwy jest też wariant czasowego wstrzymania podwyższania stóp procentowych NBP.

Jak wybrać system informatyczny, który obsługuje KSeF?

Skala zmian związanych z wprowadzeniem Krajowego Systemu e-Faktur jest olbrzymia – proces wystawiania i odbierania faktur elektronicznych dotknie niemal każdego. KSeF jest systemem informatycznym, a zatem, by móc z niego skorzystać, należy mieć odpowiednie narzędzia IT służące do wystawiania i odbierania faktur. Nie wystarczy komputer (laptop, tablet, telefon) i podłączenie do Internetu – potrzebne jest jeszcze jedno z dopuszczonych przez Ministerstwo Finansów narzędzi autoryzacyjnych, np. token lub profil zaufany. Najprostszym sposobem komunikacji z KSeF jest udostępniona strona internetowa pozwalająca na zalogowanie się przez przeglądarkę www. Czy to jednak wystarczy, jeśli planujesz komunikację z KSeF w sposób zautomatyzowany i integrujący środowisko wewnętrzne swojej firmy?

Kupowanie i sprzedaż monet – jakie podatki?

Kolekcjonowanie monet niebędących środkiem płatniczym może być w pewnych przypadkach związane z obowiązkiem podatkowym. Zainteresowanie numizmatyką może przybrać formę aktywną – nie tylko nabywanie, ale również sprzedawanie. W jakich okolicznościach należy zapłacić podatek?

Nowe regulacje podatkowe dla e-commerce od 2023 r.

Resort finansów zakończył prekonsultacje nowych przepisów prawa podatkowego dla e-commerce. Głównym celem regulacji e-handlu jest przeciwdziałanie szarej strefie i kontrola opłacania podatku VAT.

Usługi edukacyjne a podatek VAT

Co do zasady usługi szkoleniowe są opodatkowane stawką podstawową 23% podatku VAT. Ustawodawca przewidział jednak szereg zwolnień dla usług szkoleniowych. Ze zwolnienia korzystają usługi w zakresie kształcenia i wychowania świadczone przez jednostki objęte systemem oświaty oraz usługi w zakresie kształcenia świadczone przez uczelnie, jednostki naukowe Polskiej Akademii Nauk oraz instytuty badawcze.

Zaliczki PIT - udział w zyskach spółki komandytowej

Czy spółka komandytowa musi pobierać w trakcie roku obrotowego zaliczki na PIT przy wypłacie komplementariuszowi zaliczek na poczet jego udziału w zyskach, jeśli nie jest jeszcze znana kwota zobowiązania podatkowego spółki? Sądy twierdzą, że nie. Skarbówka rozumie przepisy inaczej.

Webinarium: „3 najczęstsze błędy podatkowe przy realizacji prac budowlanych w UE”

Zapraszamy na webinarium „3 najczęstsze błędy podatkowe przy realizacji prac budowlanych w UE”

Ustawa o PIT [pdf]

Ustawa o PIT w wersji pdf do pobrania. Tekst ustawy na podstawie tekstu jednolitego Dz. U. z 2021 r., poz. 1128.

Ustawa o VAT [pdf]

Ustawa o VAT w wersji pdf do pobrania. Tekst ustawy na podstawie tekstu jednolitego Dz. U. z 2022 r. poz. 931.

MF: stawki VAT 8 i 23 proc. powinny zostać, bo musimy się zbroić

Stawki VAT powinny pozostać w wysokości 8 i 23 proc., póki wydatki na obronność będą przekraczać 3 proc. PKB – powiedział wiceminister finansów Artur Soboń.

Płatność PIT przez wspólnika z konta spółki

Na czym polega instytucja wyręczyciela podatkowego? Czy dopuszczalne jest uregulowanie podatku PIT przez wspólnika z konta spółki?

Transakcje między podmiotami powiązanymi. Ukryta dywidenda

Wraz z wejściem w życie przepisów od 1 stycznia bieżącego roku wprowadzono do ustawy o CIT pewne niekorzystne i bardzo ograniczające możliwość dokonywania transakcji między podmiotami powiązanymi przepisy - dotyczące ukrytej dywidendy oraz przerzuconych dochodów.

REKLAMA