REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

CIT 2019, PIT 2019

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Ulga rehabilitacyjna w rozliczeniu rocznym PIT w 2019 r.

Podatnik będący osobą niepełnosprawną i posiadający orzeczenie o niepełnosprawności oraz podatnik, który ma na utrzymaniu osobę niepełnosprawną, który ponosi wydatki na cele rehabilitacyjne bądź na cele ułatwiające wykonywanie czynności życiowych, może w zeznaniu rocznym PIT odliczyć od dochodu (przychodu) niektóre z tych wydatków w ramach ulgi rehabilitacyjnej. Prezentujemy broszurę informacyjną Ministerstwa Finansów dotyczącą zasad rozliczania tej ulgi w roku 2019 (za rok 2018).

Obowiązki rolników w PIT w zakresie umowy o pomocy przy zbiorach - objaśnienia MF

Minister Finansów wydał 18 stycznia 2019 r. objaśnienia podatkowe dotyczące obowiązków ciążących na rolnikach, jako podmiotach wypłacających należności z tytułu umowy o pomocy przy zbiorach, na gruncie przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (ustawa PIT).

Roczne rozliczenie PIT wspólnie z samotnie wychowywanym dzieckiem 2018/2019

Rozliczenie roczne PIT rodzica (lub opiekuna prawnego) wspólnie z samotnie wychowywanym dzieckiem z reguły pozwala zapłacić mniejszy podatek dochodowy (ew. uzyskać większy zwrot nadpłaconego w zaliczkach podatku). Pamiętajmy, że od tego roku (tj. od rozliczenia dochodów uzyskanych w 2018 r.) także korekta zeznania, złożona po 30 kwietnia 2019 r., pozwala na skuteczny wybór wspólnego rozliczenia z samotnie wychowywanym dzieckiem. Zatem jeżeli zapomnimy to zrobić przed 30 kwietnia, można to niedopatrzenie naprawić potem składając korektę zeznania PIT.

Status małego podatnika - jak obliczać przychody?

Limit 1,2 mln euro przychodów decyduje o tym, czy podatnik może posiadać status małego podatnika. Taki sam pułap wpływa też na możliwość korzystania z preferencyjnej stawki 9 proc. CIT. Pojawia się jednak problem jak liczyć te przychody. Czy podatnik, który sprzeda udziały w spółce lub papiery wartościowe, może stracić status małego podatnika?

Rozliczenie PIT w 2019 roku - korzyści i ułatwienia

Podatnicy PIT rozliczający w 2019 roku swoje dochody za rok 2018 powinni wiedzieć, że w tym roku zmieniły się istotnie niektóre ważne zasady. Chyba najważniejszą zmianą jest to, że osoby składające PIT-37 i PIT-38 będą mogły skorzystać z gotowego formularza, który wypełni za nich urzędnik skarbowy. Ponadto skróceniu uległ okres oczekiwania na zwrot nadpłaty podatku, pojawiła się możliwość wspólnego rozliczenia z małżonkiem nawet po upływie terminu do złożenia zeznania, rocznego. Trzeba też pamiętać, że w 2018 roku obowiązywała wyższa niż w 2017 r. kwota wolna od podatku i pewne ułatwienia objęły osoby, które prowadzą działalność gospodarczą, dorabiając niewielkie kwoty (tzw. działalność nierejestrowana).

Ulga termomodernizacyjna nie dotyczy domów w budowie

Podatnicy, którzy dopiero budują dom jednorodzinny - nie mogą skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej. Tym samym nie mogą odliczyć od dochodu wydatków na wstawienie energooszczędnych okien, drzwi, ocieplenie, czy kupno pieca. Odliczenie przysługuje tylko z tytułu termomodernizacji już istniejących domów jednorodzinnych. Takie stanowisko zajęło Ministerstwo Finansów w odpowiedzi na pytania Dziennika Gazety Prawnej.

Ulga internetowa w PIT 2018/2019 – limit i zasady odliczenia

Podatnik rozliczający swoje dochody w zeznaniach rocznych PIT-37, PIT-36, PIT-28, który w poprzednim roku podatkowym płacił za dostęp do Internetu ma prawo (po spełnieniu kilku warunków), odliczyć od dochodu (albo przychodu – w przypadku ryczałtowców) poniesione przez siebie z tego tytułu wydatki. Limit odliczenia wynosi 760 zł. Zasady korzystania z tej ulgi nie uległy zmianie także w 2019 roku, dlatego też będzie można z niej skorzystać także w rozliczeniu dochodów uzyskanych w bieżącym roku.

Wspólne rozliczenie małżonków w zeznaniu rocznym PIT w 2019 r.

Małżonkowie, spełniający określone przez ustawodawcę warunki, mogą składać wspólne deklaracje roczne PIT. Ministerstwo Finansów przygotowało broszurę wyjaśniającą zasady takiego rozliczenia, która dotyczy zeznań podatkowych składanych w roku 2019 (za rok 2018).

Ulga prorodzinna (ulga na dziecko) w rozliczeniu PIT w 2019 r.

Ulga prorodzinna (ulga na dziecko) jest ulgą podatkową, z której korzysta najwięcej podatników. Ministerstwo Finansów przygotowało broszurę informacyjną, szczegółowo wyjaśniającą zasady stosowania tej ulgi. Broszura dotyczy zeznań rocznych PIT składanych w roku 2019 (za rok 2018).

Jak złożyć PIT-11 w terminie - 5 wskazówek dla pracodawców

Od 2019 roku pracodawcy muszą złożyć informacje PIT-11 swoich pracowników do urzędu skarbowego do końca stycznia. Co zrobić, aby szybko i bez problemu zdążyć na czas? Oto 5 porad, które pomogą się zorganizować i wyeliminować najczęstsze błędy, popełniane przy dopełnianiu obowiązków podatkowych.

Stawki podatkowe PIT w 2019 r.

Prezentujemy stawki procentowe podatku PIT i ryczałtu, które obowiązują w 2019 r. Zgodnie z przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne oraz obwieszczenia MF w sprawie stawek ryczałtu od przychodów osób duchownych.

Najważniejsze zmiany w CIT i VAT od 2019 roku

Niektórzy podatnicy mogą skorzystać od tego roku z zauważalnych ułatwień podatkowych. Najmniejsi przedsiębiorcy, z obrotami do 1,2 mln zł, będą płacić 9% CIT (zamiast 15%). Wiele nowych obowiązków obejmie płatników podatku u źródła, a Ministerstwo Finansów po raz kolejny wprowadziło rewolucję w cenach transferowych. Pewne zmiany zaszły też w podatku VAT. Od początku 2019 roku skraca się okres ulgi na złe długi – VAT należny można skorygować już po upływie 90 dni niewywiązywania się przez kontrahenta z zapłaty, a nie 150 dni, jak było do tej pory.

Uproszczenie safe harbour w cenach transferowych - rodzaj stopy bazowej i marża w 2019 roku

Minister Finansów określił rodzaj stopy bazowej i marżę dla potrzeb transakcji pożyczek, kredytów lub emisji obligacji niezbędne do skorzystania z uproszczenia safe harbour w zakresie cen transferowych.

PIT-OP dla emerytów i rencistów w 2019 roku - jak złożyć

PIT-OP to uproszczone oświadczenie o przekazaniu 1% podatku organizacji pożytku publicznego (OPP), przeznaczone dla emerytów i rencistów którzy dostali od organu rentowego (np. z ZUS) roczne obliczenie podatku na formularzu PIT-40A a nie muszą wypełniać odrębnego zeznania podatkowego (bo nie uzyskali w rozliczanym roku podatkowym innych dochodów, które trzeba wykazać w zeznaniu podatkowym na formularzu PIT-37 albo PIT-36).

Ulga mieszkaniowa wydłużona do trzech lat

Od 1 stycznia 2019 r. nastąpiło wydłużenie z dwóch do trzech lat okresu, w którym dochód uzyskany z odpłatnego zbycia nieruchomości musi być przez podatnika wydatkowany na własne cele mieszkaniowe jako warunek skorzystania z tzw. ulgi mieszkaniowej.

Niższy podatek dla innowatorów (IP box)

Jednym z korzystnych dla przedsiębiorców rozwiązań prawnych, które przynosi nowy 2019 rok jest ulga podatkowa na innowacje (IP box, Innovation Box). Które podmioty i na jakich zasadach będą mogły korzystać z tej nowej preferencji podatkowej?

Nowe zasady płacenia zaliczek na PIT od 2019 roku

Jedną z wielu ważnych zmian podatkowych wchodzących w życie w 2019 roku, jest zmiana przepisów dotyczących zasad wpłacania zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych. Jak płatnicy powinni rozliczać zaliczki na PIT w 2019 roku - wyjaśniają eksperci z e-file.

Twój e-PIT - w 2019 r. PIT-37 i PIT-38, w 2020 r. także PIT-28, PIT-36 i PIT-36L

W 2019 r. Krajowa Administracja Skarbowa rozliczy podatek m.in. od pracowników (PIT-37 i PIT-38), natomiast w 2020 r. także od przedsiębiorców i samozatrudnionych, w tym rozliczających się podatkiem liniowym (PIT-28, PIT-36 i PIT-36L).

Kiedy małżonkowie nie rozliczą się wspólnie w rocznym PIT

Do terminu złożenia deklaracji rocznej przez osoby fizyczne pozostało jeszcze trochę czasu, jednak mimo to warto przypomnieć, kiedy małżonkowie nie będą mieli prawa do wspólnego rozliczenia PIT.

PIT 11 do US do końca stycznia – połowa firm obawia się, że nie zdąży

Od 2019 roku płatnicy mają czas tylko do końca stycznia na przesłanie do urzędu skarbowego Informacji o dochodach swoich pracowników i pobranych od nich zaliczkach na podatek dochodowy (PIT-11). Z badania przeprowadzonego przez e-file wynika, że płatnicy mogą nie zdążyć wysłać wszystkich informacji w terminie.

PIT-11, PIT-8C i PIT-R za 2018 rok – MF przypomina o poprawnym PESEL lub NIP

Ministerstwo Finansów apeluje do pracodawców i innych płatników PIT aby podczas składania PIT-11, PIT-8C, PIT-R wpisać prawidłowy identyfikator podatkowy PESEL albo NIP swojego pracownika lub innego podatnika. Pracownik, który jest cudzoziemcem i mieszka w Polsce też powinien mieć PESEL. Poprawne wpisanie tych identyfikatorów pozwoli administracji skarbowej udostępnić podatnikom poprawne zeznania PIT-37 i/lub PIT-38 za rok 2018 w ramach nowej usługi "Twój e_PIT".

Kto zapłaci 9% CIT od 2019 roku

Od początku 2019 roku wchodzi w życie nowelizacja ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (CIT), która wprowadza nową preferencyjną stawkę podatkową w wysokości 9%. Oczywiście nie wszyscy podatnicy CIT będą mogli skorzystać z tej stawki. Stawka ta nie będzie też dotyczyła wszystkich przychodów uprawnionych do jej stosowania podatników.

Ulga termomodernizacyjna - MF wyda objaśnienia nowych przepisów

14 grudnia 2018 r. Minister Finansów rozpoczął konsultacje podatkowe poprzedzające wydanie objaśnień podatkowych dotyczących nowych preferencji w podatku dochodowym od osób fizycznych wspierających przedsięwzięcia termomodernizacyjne. Chodzi o wchodzące w życie od początku 2019 roku przepisy dot. ulgi termomodernizacyjnej i zwolnienia z PIT dotacji i umarzanych pożyczek związanych z realizacją przedsięwzięć termomodernizacyjnych. MF zaprasza wszystkich zainteresowanych tematem do zgłaszania swoich uwag, opinii i wątpliwości do 15 stycznia 2019 r.

Zmiany w rozliczeniach kosztów nabycia i użytkowania samochodów osobowych od 1 stycznia 2019 r. w zakresie PIT i CIT

W związku z uchwaleniem przez Sejm zmian w Ustawach o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz o podatku dochodowym od osób prawnych od 1 stycznia 2019 r. nastąpią duże zmiany w zakresie rozliczenia kosztów nabycia i użytkowania samochodów osobowych.

Limit kosztów zamiast kilometrówki od 2019 r.

Od 1 stycznia 2019 r. przedsiębiorcy, którzy do tej pory rozliczali koszty używanych w działalności gospodarczej samochodów na zasadzie kilometrówki, nie będą już mogli korzystać z tego rozwiązania. W zamian za to ustawodawca przewidział możliwość rozliczenia kosztów takich samochodów w zaledwie 20%.

Rozliczenia przedsiębiorców w 2019 r. - ostatnia szansa na zaliczkową optymalizację

Nowelizacja przepisów ustawy o PIT, która wchodzi w życie w 2019 r., powoduje, że w styczniu przyszłego roku przedsiębiorcy będą mogli po raz ostatni nie zapłacić zaliczki za grudzień, tylko od razu złożyć zeznanie i rozliczyć się z podatku. W kolejnym roku będzie to już niemożliwe.

PIT-11, PIT-8C i inne informacje do końca stycznia 2019 r.

Od 2019 r. informacje o uzyskanych w poprzednim roku dochodach (PIT-8C, PIT-11, PIT-11A, PIT-40A oraz PIT-R) za 2018 r. pracodawcy i inni płatnicy muszą przesłać do urzędu skarbowego wyłącznie elektronicznie do 31 stycznia 2019 r. Termin na przesłanie informacji podatnikowi nie ulega zmianie i jest to nadal ostatni dzień lutego.

Niższa stawka CIT od 2019 r. - kto skorzysta?

Od 1 stycznia 2019 r. będzie obowiązywała niższa stawka CIT dla części podatników tego podatku. Będzie miało miejsce obniżenie tej stawki z obecnych 15% do 9%. Dla których przedsiębiorców zmiana ta okaże się korzystna?

Rozliczanie kosztów firmowych samochodów osobowych w 2019 roku - MF wyda objaśnienia

28 listopada 2018 r. Minister Finansów zawiadomił o rozpoczęciu publicznych konsultacji podatkowych w sprawie planowanych objaśnień dotyczących zmienianych od 2019 roku przepisów w zakresie rozliczania kosztów podatkowych samochodów osobowych wykorzystywanych w prowadzonej działalności gospodarczej. Podatnicy i inne zainteresowane tematem podmioty mogą przesyłać opinie, wnioski i uwagi w tym zakresie (mailem lub zwykłą pocztą) do Ministerstwa Finansów do 21 grudnia 2019 r. Minister chce także zorganizować jedno spotkanie konsultacyjne przedstawicieli MF z podatnikami w tej sprawie.

Pakiet MŚP, czyli uproszczenia w prawie podatkowym i gospodarczym

Kolejne uproszczenia w prawie podatkowym i gospodarczym (tzw. Pakiet MŚP) wejdą w życie w latach 2019/2020. Wśród nowych rozwiązań znajduje się m.in. skrócenie (ze 150 do 90 dni) terminu uprawniającego do skorzystania z ulgi na złe długi w VAT, skrócenie do 5 lat okresu obowiązkowego przechowywania zatwierdzonych sprawozdań finansowych, czy też podwyższenie limitu (z 1,2 mln do 2 mln euro) uprawniającego do statusu "małego podatnika".

Zmiany w PIT i CIT od 2019 r. - co z kilometrówką?

Na podstawie kilometrówki nadal będą rozliczać się z firmą pracownicy, którzy użytkują do celów służbowych samochód prywatny. Od 2019 r. z prowadzenia kilometrówki zwolnieni będą tylko prowadzący działalność gospodarczą.

Objaśnienia podatkowe dot. exit tax - MF rozpoczyna konsultacje

23 listopada 2018 r. Minister Finansów zawiadomił o rozpoczęciu publicznych konsultacji podatkowych w sprawie planowanych objaśnień dotyczących stosowania przepisów o podatku od dochodów z niezrealizowanych zysków (tzw. exit tax - podatek od wyjścia). Zainteresowane tematem podmioty mogą przesyłać opinie, wnioski i uwagi w tym zakresie (mailem lub zwykłą pocztą) do Ministerstwa Finansów do 21 grudnia 2019 r.. Planowane jest też co najmniej jedno spotkanie konsultacyjne przedstawicieli Ministra Finansów z podatnikami.

Nowe przepisy dot. cen transferowych od 2019 roku a wytyczne OECD

Zdaniem profesora Dominika Gajewskiego nowe polskie przepisy dotyczące cen transferowych, które mają wejść w życie od 1 stycznia 2019 r. są bardziej restrykcyjne od wytycznych OECD a także od regulacji innych państw w tym zakresie.

9% stawka CIT od 2019 r.

Od 2019 roku mali podatnicy oraz rozpoczynający działalność gospodarczą mogą korzystać z nowej, obniżonej do wysokości 9% stawki podatku CIT. Ustawa w tej sprawie już została opublikowana w Dzienniku Ustaw z dniem 19 listopada 2018 r.

Objaśnienia podatkowe w zakresie cen transferowych - wcześniej konsultacje

Minister Finansów zapowiedział wydanie objaśnień podatkowych odnośnie najnowszych zmian przepisów w zakresie cen transferowych. W tym celu Minister rozpoczął 16 listopada 2018 r. publiczne konsultacje podatkowe, by zebrać od podatników i wszystkich podmiotów zainteresowanych tym tematem wnioski i uwagi na potrzeby wydania wiążących objaśnień podatkowych w odniesieniu do nowych regulacji w obszarze cen transferowych. Opinie, wnioski i uwagi w tym zakresie można przesyłać mailem do Ministerstwa Finansów do 15 stycznia 2019 r.. Planowane są też dwa spotkania konsultacyjne.

Od 2019 r. przedsiębiorca jednorazowo rozliczy stratę do 5 mln zł

Z początkiem 2019 r. wszyscy przedsiębiorcy uzyskają możliwość jednorazowego rozliczenia straty podatkowej do wysokości 5 mln zł. Skorzystanie z nowej formy rozliczenia będzie zależało od wyboru przedsiębiorcy, który nadal będzie miał możliwość rozliczania straty na dotychczasowych zasadach, tj. przez pięć kolejnych lat podatkowych.

IP box w PIT i CIT od 1 stycznia 2019 r.

14 listopada 2018 r. Prezydent RP podpisał nowelizację ustawy o PIT, ustawy o CIT (i niektórych innych ustaw), która m.in. wprowadza od 1 stycznia 2019 r. preferencyjne rozwiązanie w podatkach dochodowych - tzw. IP BOX.

Istotne zmiany w PIT i CIT od 2019 roku

13 listopada 2018 r. Prezydent RP podpisał ustawę z 23 października 2018 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw. Ta nowelizacja przynosi kilkadziesiąt ważnych zmian w podatkach dochodowych, które w zdecydowanej większości wejdą w życie 1 stycznia 2019 roku.

Podwyższenie limitu dla małego podatnika od 2020 r.

Podwyższenie progu przychodów uprawniającego do uzyskania statusu „małego podatnika” z 1,2 mln euro do 2 mln euro – to jedno z najważniejszych rozwiązań, które zawiera przyjęta przez Sejm ustawa o uproszczeniach w prawie dla przedsiębiorców. Nowy limit, dotyczący podatników PIT i CIT, będzie miała zastosowanie od 2020 r.

Uproszczenia dla przedsiębiorców w prawie podatkowym od 2019 r.

Sejm uchwalił zmiany uproszczające prawo podatkowe. Nowe regulacje, które w większości wejdą w życie w 2019 r., wprowadzają szereg zmian w podatkach - możliwe będzie wliczania pracy małżonka w koszty, jednorazowe rozliczenie straty podatkowej do wysokości 5 mln zł, a także podwyższony zostanie próg sprzedaży, który uprawnia do uzyskania statusu "małego podatnika” - z 1,2 mln euro do 2 mln euro.

Ulga na termomodernizację od 2019 r. - wysokość, uprawnieni

Ulga termomodernizacyjna wejdzie w życie od 2019 roku. Jednak będą mogli z niej skorzystać również ci, którzy są już w trakcie modernizacji przedsięwzięcia termomodernizacyjnego. Jaka będzie wysokość ulgi w 2019 r.? Kto będzie uprawniony do jej utrzymania?

Konwencja MLI - zmiany w rozliczeniach podatkowych od 2019 r.

W rezultacie obowiązywania międzynarodowych regulacji Konwencji MLI (ang. Multilateral Instrument to Modify Bilateral Tax Treaties) z początkiem 2019 r. Polacy, którzy mają w rodzinę kraju, ale pracują i zarabiają wyłącznie za granicą, będą musieli rozliczać się także z rodzimym fiskusem. Nowe regulacje będą dotyczyły na początku jedynie osób pracujących w Austrii oraz Słowenii, ale z czasem lista zobowiązanych podmiotów wydłuży się.

Warto wziąć w leasing drogie auto jeszcze w 2018 roku

Od początku 2019 roku zaczną obowiązywać zmiany w ustawie o podatku PIT i CIT, wprowadzające nowe zasady rozliczania leasingu, kupna i użytkowania samochodów osobowych w celach firmowych i prywatnych. Stracą na nich m.in. ci przedsiębiorcy, którzy po 1 stycznia wezmą w leasing lub wynajem samochód osobowy, którego wartość będzie przekraczać 150 tys. zł. Dlatego umowę leasingu na luksusowy samochód warto podpisać jeszcze w tym roku.

Reforma podatków dochodowych w 2019 r.

Ministerstwo Finansów poinformowało, że w 2019 r. będzie pracowało nad przygotowaniem reformy podatków dochodowych. W efekcie tych prac do końca przyszłego roku ma zostać wypracowany pakiet zawierający prosty PIT (opodatkowanie dochodów osób fizycznych z pracy), opodatkowanie działalności gospodarczej i podatek od zysków kapitałowych.

Ulga termomodernizacyjna dla właścicieli domów jednorodzinnych od 2019 roku

Od 2019 roku pojawi się nowa ulga w podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT) i ryczałcie od przychodów ewidencjonowanych – ulga termomodernizacyjna. Z ulgi będą mogli skorzystać właściciele lub współwłaściciele domów jednorodzinnych, ponoszący wydatki na realizację przedsięwzięć termomodernizacyjnych.

Danina solidarnościowa - stanowisko doradców podatkowych

Proces legislacyjny dotyczący wprowadzenia nowego podatku (daniny solidarnościowej) jeszcze trwa. Zatem każdy głos w debacie publicznej na ten temat jest ważny i daje szansę na poprawę niedoskonałości uchwalonej przez Sejm 23 października br. ustawy o Solidarnościowym Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. Krajowa Rada Doradców Podatkowych ma określone stanowisko w tej sprawie.

5 ważnych zmian w podatkach dochodowych w 2019 r.

Jedyną pewną rzeczą w podatkach jest zmiana - doskonale wie o tym każdy, kto zajmuje się podatkami lub rachunkowością. Nowelizacje i projekty nowych ustaw nie ominą nas również w nadchodzącym 2019 roku - ustawodawca już zapowiedział szereg zmian w podatkach dochodowych, do których po prostu trzeba się dostosować.

Koszty leasingu i użytkowania samochodów 2019 - przykłady rozliczeń

Sejm uchwalił nowelizację ustawy o PIT i ustawy o CIT. Wśród zmian w tych podatkach są nowe zasady rozliczania kosztów podatkowych dotyczących firmowych samochodów osobowych. Od 2019 roku zmienią się w szczególności zasady rozliczania amortyzacji samochodów osobowych, leasingu i kosztów eksploatacyjnych.

Exit tax od 2019 r. – co warto wiedzieć o nowym podatku?

Exit tax, czyli podatek od osób przenoszących za granicę swoje przedsiębiorstwa i prywatny majątek zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2019 r. Tak zdecydował Sejm w dniu 24 października. Ustawa trafiła do Senatu. Przyjrzyjmy się jak powstał nowy podatek i czemu ma służyć.

Podatek solidarnościowy w 2019 r. zapłaci około 21 tys. osób

W 2019 r. około 21 tysięcy osób zostanie objętych nowych podatkiem, tj podatkiem solidarnościowym. Będzie on zasilał Solidarnościowy Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. Pieniądze z nowej daniny wpłyną do tego samego urzędu skarbowego, w którym rozliczany jest podatek dochodowy, czyli do urzędu właściwego ze względu na miejsce zamieszkania podatnika.

REKLAMA