Badanie przeprowadzone przez organizację Invest Barbados wykazało, że większość obywateli państw członkowskich G20, takich jak Stany Zjednoczone, Zjednoczone Królestwo i Kanada, jest przeciwna w inwestowaniu międzynarodowych centrach finansowych offshore, w tym największą niechęć przejawiają Amerykanie.
Powódź, która w maju i czerwcu 2010 roku zatopiła dziesiątki tysięcy gospodarstw rolnych, domów i osiedli z pewnością długo nie pozwoli o sobie zapomnieć ludziom, którzy doświadczyli jej skutków. Pomimo katastrofalnych szkód, które wyrządziła przelewająca się przez wały woda i osuwająca się ziemia, jak też doznanego szoku związanego z utratą poczucia bezpieczeństwa, warto przypomnieć na jaką pomoc finansową od państwa oraz od ubezpieczycieli mogą liczyć powodzianie na podstawie aktualnych uregulowań prawnych.
Dnia 8 czerwca 2010 r. weszła w życie nowelizacja ustawy - Kodeks postępowania karnego (Dz. U. z 2009 r. Nr 206, poz. 1589, dalej „nowelizacja”), która w dość istotny sposób zwiększa dotychczasowe uprawnienia radców prawnych jako pełnomocników w postępowaniu karnym.
W związku z planowanym zmniejszeniem deficytu budżetowego, bułgarski Minister Finansów, Simeon Djankov, ogłosił, że bułgarski rząd zamierza wprowadzić 20% ograniczenia wydatków sektora publicznego, zamiast podnosić stawkę podatku VAT, która obecnie wynosi 20%.
Irlandzki premier, Brian Cowen, oświadczył, że irlandzki rząd zamierza podjąć działania mające na celu podwyższenie opodatkowania zakładów internetowych, jak również wprowadzenie systemu licencjonowania dla zagranicznych stron internetowych, które prowadzą działalność w zakresie internetowych zakładów bukmacherskich.