| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Aktualności

Radni podnieśli podatki i opłaty lokalne

Aktualizacja: 28.10.2011

Podwyżki podatku od nieruchomości, od środków transportowych, od posiadania psów oraz stawki opłaty targowej zaakceptowali radni Torunia. Nowe opłaty będą obowiązywać od 1 stycznia. »

Szwajcarskie banki ujawnią konta polskich podatników

Aktualizacja: 26.10.2011

Obowiązują już nowe zapisy w polsko-szwajcarskiej umowie o unikaniu podwójnego opodatkowania. Zmiany w umowie dają Polsce możliwość pozyskiwania informacji od szwajcarskich banków. »

Usługi płatnicze - nowa ustawa

Aktualizacja: 26.10.2011

W dniu 24 października 2011 r. weszła w życie większość przepisów ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o usługach płatniczych. Celem ustawy jest przede wszystkim kompleksowe uregulowanie zasad świadczenia usług płatniczych, przy jednoczesnym doprowadzeniu do harmonizacji przepisów krajowych z przepisami prawnymi regulującymi taką działalność na terenie całej Unii Europejskiej. Poniżej zostaną przedstawione najważniejsze rozwiązania w zakresie świadczenia usług płatniczych wprowadzone przez ustawę. »

Polscy milionerzy uciekają z podatkowego raju

Aktualizacja: 27.10.2011

Polscy przedsiębiorcy przygotowują się do wycofywania swoich interesów z Cypru, bo przestaje on być dla nich rajem podatkowym. »

Nowe wzory formularzy CIT i PIT

Aktualizacja: 26.10.2011

Minister Finansów przygotowuje nowe wzory formularzy CIT i PIT. Zmiana wzorów formularzy związana jest m.in. z nowelizacją ustawy o identyfikacji podatników i płatników. »

Sprzedaż udziału w prawie do nieruchomości to dostawa towarów

Aktualizacja: 26.10.2011

Sprzedaż udziału w prawie użytkowania wieczystego gruntu lub we współwłasności budynków jest dostawą towarów w rozumieniu ustawy o VAT - orzekł NSA w uchwale. »

Boni: będzie rozwiązanie przejściowe ws. składki zdrowotnej rolników

Aktualizacja: 26.10.2011

Na pewno będzie jakieś rozwiązanie przejściowe ws. składki na ubezpieczenie zdrowotne rolników, które będzie funkcjonować od 4 lutego przyszłego roku - poinformował w środę dziennikarzy szef doradców premiera minister Michał Boni. »

Pobierający renty socjalne więcej dorobią

Aktualizacja: 25.10.2011

Nowelizacja ustawy o rencie socjalnej od początku 2012 roku podnosi z 30 proc. do 70 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia próg dochodów, po przekroczeniu którego zawieszona będzie wypłata renty socjalnej. »

Sawicki: rolnicy powinni mieć wybór: podatek rolny czy dochodowy

Aktualizacja: 25.10.2011

Polscy rolnicy powinni mieć wybór, czy chcą płacić podatek dochodowy, czy jak obecnie gruntowy - powiedział minister rolnictwa Marek Sawicki. Jego zdaniem, rozwiązanie to mogłoby obowiązywać od początku nowej perspektywy finansowej UE w 2014 r. »

Zapotrzebowanie na banderole na 2012 r.

Aktualizacja: 28.10.2011

Podatnicy obowiązani do oznaczania wyrobów akcyzowych znakami akcyzy do 30 października br. muszą złożyć wstępne zapotrzebowanie na banderole na 2012 r. Zapotrzebowanie należy złożyć w urzędzie obsługującym ministra właściwego do spraw finansów publicznych, czyli do Departamentu Podatku Akcyzowego i Ekologicznego w Ministerstwie Finansów. »

NSA: pakiety medyczne dla pracowników powinny być opodatkowane

Aktualizacja: 25.11.2011

Wykupione przez pracodawców pakiety świadczeń medycznych powinny być opodatkowane, gdyż dla pracowników stanowią tzw. nieodpłatne świadczenie - wynika z uchwały podjętej przez sędziów Izby Finansowej Naczelnego Sądu Administracyjnego. »

Aktywne wersje nowych deklaracji w podatku od spadków i darowizn

Aktualizacja: 28.10.2011

Od 23 października 2011 roku obowiązują nowe wzory zgłoszenia o nabyciu własności rzeczy lub praw majątkowych (SD-Z2) oraz zeznania podatkowego o nabyciu rzeczy lub praw majątkowych (SD-3, SD-3/A). W Internetowym Serwisie Księgowego udostępniamy nowe formularze w wersji aktywnej. »

Stawki podatków i opłat lokalnych w 2012 r.

Aktualizacja: 24.10.2011

W 2012 r. maksymalne stawki podatków i opłat lokalnych wzrosną o 4,2 proc. Wyższe stawki to efekt inflacji z pierwszej połowy roku. »

Spółdzielnia płaci podatek od wynajmu garaży nie swoim członkom

Aktualizacja: 18.10.2011

Spółdzielnie mieszkaniowe nie płacą podatku dochodowego od wynajmu garaży tylko wtedy, gdy wynajmują je swoim członkom. Gdy samochód stawia w garażu inna osoba, spółdzielnia musi zapłacić podatek - orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu. »

Składka zdrowotna rolników może wynosić 9 proc. ich dochodu

Aktualizacja: 20.10.2011

Składka zdrowotna rolników może zależeć od ich dochodu i wynosić 9 proc. - to jeden z rozważanych wariantów rozwiązania problemu ubezpieczeń rolniczych, o którym mówił Michał Boni. »

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Sergiusz Felbur

Prawnik, specjalista ds. produktów prawnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK