REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

PIT - rozliczenia, Podatki 2020

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Raportowanie schematów podatkowych (MDR) - zmiany od 1 kwietnia 2020 r.

W Sejmie trwają pracę nad rządowym projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy o podatku od towarów i usług, ustawy o wymianie informacji podatkowych z innymi państwami, Ordynacji podatkowej oraz niektórych innych ustaw. Zgodnie z uzasadnieniem, projektowana ustawa ma na celu dopełnienie implementacji dyrektywy MDR, poprzez nałożenie na Szefa KAS, obowiązku przekazania informacji o schematach podatkowych transgranicznych państwom członkowskim UE.

Przepisy dot. podzielonej płatności nie chronią dostatecznie podatników VAT

Należy poprawić przepisy o podzielonej płatności, gdyż nie chronią dostatecznie podatników VAT – pisze profesor Witold Modzelewski.

Kasy fiskalne 2020 – wymiana, ulga na zakup, faktury do paragonów

Od 1 stycznia 2020 r. pierwsza grupa podatników musi ewidencjonować obrót na kasie online. Kolejna grupa musi wymienić kasy do 1 lipca 2020 r. Ponadto od 1 stycznia 2020 r. zmieniły się zasady wystawiania faktur do paragonów. W związku z tym pojawia się wiele problemów. Przedstawiamy najnowsze interpretacje na ten temat.

Dane z kas fiskalnych online są już analizowane przez KAS

Wiemy, jaki podmiot zafiskalizował kasę i jaką prowadzi działalność gospodarczą. Możemy więc sprawdzić, czy wymienił urządzenie na nowe, czy tego nie zrobił - mówi w rozmowie z DGP Zbigniew Makowski, Zastępca Dyrektora Departamentu Podatku od Towarów i Usług w Ministerstwie Finansów.

REKLAMA

Rodziny zastępcze będą zwolnione z podatku od spadków i darowizn

13 lutego 2020 r. w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie poselskiego projektu nowelizacji, który przewiduje zrównanie prawa osób z rodzin biologicznych i rodzin zastępczych do zwolnienia od podatku od spadków i darowizn. Projekt poparły wszystkie kluby parlamentarne.

Sezon PIT-owy 2020 - MF i KAS w pełnej gotowości

Akcja rozliczeniowa PIT rusza 15 lutego i potrwa do 30 kwietnia 2020 r. Ministerstwo Finansów (MF) i Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zapewnią wsparcie przy rozliczaniu rocznych deklaracji PIT przez internet. Osoby składające PIT mogą liczyć m.in. na stanowiska komputerowe z dostępem do sieci w całej Polsce i punkty rozliczeń w galeriach handlowych.

Faktury wystawiane do paragonów 2020 – aktualne problemy

Od 1 stycznia 2020 r. obowiązuje zakaz wystawiania faktury dla przedsiębiorcy do paragonu bez jego NIP. W związku z tym pojawia się wiele problemów. Jednym z nich jest pomyłka w numerze NIP na paragonie czy wystawianie „normalnych” faktur do faktur uproszczonych, jakimi są paragony z NIP do kwoty 450 zł. Na paragonie musi znaleźć się NIP, aby sprzedawca mógł później wystawić kupującemu fakturę z jego NIP. Tylko taka faktura dokumentuje wydatki firmowe.

Zmiana zasad logowania do usługi Twój e-PIT w 2020 roku

Minister Finansów przygotował projekt zmieniający rozporządzenie w sprawie zakresu i warunków korzystania z portalu podatkowego. Zmiana ta ma na celu zwiększenie poziomu zabezpieczeń w mechanizmie autoryzacji w portalu podatkowym poprzez określenie szerokiego katalogu danych, które mogą służyć uwierzytelnieniu m.in. w zakresie usługi Twój e-PIT. Zmienione przepisy mają wejść w życie już 15 lutego 2020 r.

REKLAMA

Twój e-PIT - nowe funkcjonalności od 15 lutego 2020 r.

Podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych będą mogli składać zeznania roczne PIT za 2019 r. od 15 lutego do 30 kwietnia 2020 r. Ci, którzy skorzystają z usługi Twój e-PIT, mogą liczyć na jeszcze łatwiejsze rozliczenie. Osoby, które nie prowadzą działalności gospodarczej, oprócz dostępnych w ubiegłym roku zeznań PIT-37 i PIT-38, będą mogły złożyć również PIT-28 i PIT-36. Dodatkowo usługa będzie m.in. uwzględniać ulgę w PIT dla osób do 26. roku życia i podawać informację o stanie zwrotu nadpłaty podatku.

Twój e-PIT 2020 - wywiad z ministrem finansów

Minister finansów Tadeusz Kościński w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej mówi o nowym, rozpoczynającym się 15 lutego 2020 r. "sezonie" usługi "Twój e-PIT". Kościński wskazuje m.in. rozwiązania w usłudze Twój e-PIT (np. to, że każdy podatnik będzie miał pełną informację o stanie procedury zwrotu nadpłaty podatku przez urząd skarbowy). MF spodziewa się, że w 2020 roku wpłynie on-line więcej e-deklaracji niż w 2019 r., kiedy to złożono ok. 16 mln e-deklaracji, z tego prawie 7 mln przez Twój e-PIT.

Dochód osoby niepełnosprawnej przy uldze rehabilitacyjnej - 13. emerytura, alimenty, zasiłek pielęgnacyjny

Ministerstwo Finansów poinformowało, że 13. (trzynastej) emerytury nie wlicza się do dochodu osoby niepełnosprawnej, ustalanego dla potrzeb ulgi rehabilitacyjnej. Podobnie jest z alimentami na dzieci i świadczeniem uzupełniającym, określonymi w ustawie o PIT, a także z zasiłkiem pielęgnacyjnym. Dopiero tak ustalony dochód nie może przekroczyć 13 200 zł za 2019 r.

Ceny transferowe 2020 - uproszczenia typu safe harbour

Ministerstwo Finansów poinformowało 7 lutego 2020 r., że dla celów uproszczenia typu safe harbour w roku 2020 stosuje się dotychczasowe obwieszczenie o rodzaju bazowej stopy procentowej i marży z 21 grudnia 2018 r.

Hipotetyczne koszty finansowania inwestycji kapitałem własnym kosztem podatkowym

Począwszy od 2020 r. podatnicy podatku dochodowego od osób prawnych mogą skorzystać na zaliczeniu do kosztów uzyskania przychodów tzw. hipotetycznych kosztów finansowania inwestycji kapitałem własnym.

Nowy JPK_VAT - konieczna zmiana organizacji pracy w firmach

Nowy JPK_VAT to połączenie deklaracji i ewidencji VAT w jednym pliku. Od 1 kwietnia (duzi) i od 1 lipca 2020 r. (pozostali) czynni podatnicy VAT będą musieli skorzystać z tej nowej formy prowadzenia ewidencji na potrzeby rozliczeń VAT. By sprostać nowym obowiązkom, będą musieli poważnie zmodyfikować wewnętrzną organizację pracy w firmach.

Darowizna na cele krwiodawstwa w rocznym PIT

Podatnicy, którzy w danym roku podatkowym oddają bezpłatnie krew (honorowi dawcy krwi), mają prawo uwzględnić taką darowiznę w swoim rocznym zeznaniu podatkowym PIT. Wysokość odliczenia zależy od ilości oddanej krwi lub jej składników.

Dochody z opłaty cukrowej będą wpływać do NFZ

Dochody z opłaty od napojów słodzonych (opłaty cukrowej) będą wpływać do NFZ. Będą przeznaczone, jak wyjaśnia minister zdrowia Łukasz Szumowski, na działania o charakterze edukacyjnym i profilaktycznym oraz na świadczenia opieki zdrowotnej związane z utrzymaniem i poprawą stanu zdrowia świadczeniobiorców z chorobami rozwiniętymi na tle niewłaściwych wyborów i zachowań zdrowotnych, w szczególności z nadwagą i otyłością.

Odliczanie składek na ubezpieczenie zdrowotne w PIT za 2019 rok

Podatnik podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT), który w trakcie roku podatkowego opłacał samodzielnie składki na ubezpieczenie zdrowotne oraz na ubezpieczenie zdrowotne osób z nim współpracujących – ma prawo odliczyć te składki od podatku dochodowego za ten rok. Można to zrobić w rocznych zeznaniach podatkowych PIT-37, PIT-36, PIT-36L, PIT-28. Prawo do odliczenia przysługuje podatnikowi również wtedy, gdy składki na ubezpieczenie zdrowotne w trakcie roku podatkowego potrącał płatnik. Kwota składki zdrowotnej, o którą zmniejsza się podatek, nie może przekroczyć 7,75% podstawy wymiaru tej składki.

Opłaty od "małpek" i słodzonych napojów

Wprowadzenie opłat od alkoholu sprzedawanego w opakowaniach o objętości do 300 ml (tzw. małpek) oraz słodzonych napojów (tzw. podatek cukrowy) - takie rozwiązania zakłada przyjęty przez rząd projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z promocją prozdrowotnych wyborów konsumentów.

PIT za 2019 rok - odliczenie strat z lat ubiegłych

Ministerstwo Finansów udzieliło wyjaśnień (w formie broszury informacyjnej) jak podatnik podatku dochodowego od osób fizycznych może prawidłowo dokonać odliczenia strat poniesionych w poprzednich latach. Kwotę odliczonej w roku podatkowym straty wykazuje się w odpowiednim dla podatnika zeznaniu podatkowym: PIT-36, PIT-36S, PIT 36L, PIT-36LS, PIT-28, PIT-28S, PIT-38.

Projekt nowelizacji PIT, CIT, VAT i Ordynacji podatkowej przyjęty przez rząd

4 lutego 2020 r. Rada Ministrów przyjęła przygotowany przez ministra finansów projekt zmian w podatkach dochodowych, podatku od towarów i usług i Ordynacji podatkowej. Projekt ten zawiera liczne zmiany, których celem jest ułatwienie podatnikom wywiązywania się z obowiązków oraz zapobieganie potencjalnym sporom na linii podatnik - organ podatkowy. Większość nowych przepisów zacznie obowiązywać od 1 kwietnia 2020 r.

Limit zwrotu akcyzy za paliwo rolnicze a zmiana powierzchni gruntów

Czy można zmienić limit w drugim terminie składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego zużywanego do produkcji rolnej w przypadku, gdy zmieniła się powierzchnia posiadanych przez producenta rolnego użytków rolnych?

Rozliczenie PIT za 2019 rok - dochody ze sprzedaży nieruchomości

Podatnik podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) niebędący przedsiębiorcą, który uzyskał w poprzednim roku podatkowym dochody z odpłatnego zbycia (np. sprzedaży) nieruchomości (np. domu, mieszkania, także mieszkania spółdzielczego) musi się rozliczyć uzyskane z tego tytułu dochody w zeznaniu PIT-39. Po zakończeniu roku podatkowego, w którym nastąpiło odpłatne zbycie, w terminie do 30 kwietnia należy złożyć zeznanie roczne PIT-39, w którym wykazuje się kwoty przychodu, kosztów i dochodu z odpłatnego zbycia nieruchomości (praw majątkowych), zarówno tego, który podlega opodatkowaniu, jak i tego, który jest zwolniony z opodatkowania.

Ograniczenie agresywnej optymalizacji podatkowej - projekt ustawy

Uszczelnienie systemu podatkowego tak, by przeciwdziałać rozbieżnościom w kwalifikacji struktur hybrydowych, wykorzystywanych przez międzynarodowe korporacje do stosowania agresywnej optymalizacji podatkowej - taki m.in. cel ma projekt ustawy nowelizującej kilka ustaw podatkowych.

Wniosek o zwrot akcyzy od paliwa rolniczego w 2020 r.

W celu uzyskania zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej każdy rolnik musi złożyć stosowny wniosek, z dołączonymi do niego fakturami VAT, dokumentującymi poniesione wydatki. W roku 2020 obowiązują dwa terminy, w których można to zrobić, tj. w terminie od 3 lutego do 2 marca oraz w terminie od 3 sierpnia do 31 sierpnia.

Rok przestępny w podatkach

2020 jest rokiem przestępnym co ma bezpośredni wpływ na przepisy prawa podatkowego. Jest to związane bowiem z opisanymi w Ordynacji podatkowymi sposobami liczenia upływu terminów wiążących dla podatników.

Zmiany rozporządzeń w sprawie cen transferowych dla celów CIT/PIT

Ministerstwo Finansów przypomina o wejściu w życie rozporządzeń zmieniających w sprawie cen transferowych dla celów CIT/PIT oraz obowiązywaniu nowych wzorów sprawozdania o realizacji uprzednich porozumień cenowych (APA).

31 stycznia - ostatni dzień na przekazanie PIT-11 do urzędu skarbowego

Ministerstwo Finansów przypomina, że 31 stycznia jest ostatnim dniem na przekazanie do urzędu skarbowego informacji PIT-11 o przychodach z innych źródeł oraz o dochodach i pobranych zaliczkach na podatek dochodowy w 2019 r.

Zapłata podatku na mikrorachunek - konieczne jest wskazanie tytułu przelewu

Uruchomione przez Ministerstwo Finansów od 1 stycznia 2020 roku indywidualne rachunki podatkowe (mikrorachunki podatkowe) ułatwiają przedsiębiorcom opłacanie podatków. Należy jednak pamiętać, że przy dokonywaniu opłat konieczne jest wskazanie tytułu przelewu.

Kasy fiskalne mające postać oprogramowania (kasy wirtualne)

Ministerstwo Finansów przygotowało już trzecią wersję projektu w sprawie kas rejestrujących mających postać oprogramowania. Projekt został przekazany do notyfikacji w Komisji Europejskiej. Producenci zainteresowani produkcją wirtualnych kas fiskalnych mogą już kontaktować się w te sprawie z MF.

Split payment wyłączy sankcje w PIT i CIT za zapłatę na rachunek spoza wykazu podatników VAT

Minister finansów przygotował projekt nowelizacji ustawy o PIT i ustawy o CIT (i kliku innych ustaw), która ma na celu powiązanie zapłaty na rachunek z wykazu podatników VAT z mechanizmem podzielonej płatności (split payment). W przypadku dokonania płatności z zastosowaniem mechanizmu podzielonej płatności podatnik nie ponosiłby konsekwencji na gruncie PIT lub CIT, nawet jeżeli zapłata zostałaby dokonana na rachunek spoza wykazu podatników VAT. Ta korzystna dla podatników zmiana ma obowiązywać wstecznie od 1 stycznia 2020 r. (mimo, że sama nowelizacja ma wejść w życie 1 kwietnia 2020 r.). Tak jak do tej pory, użycie split payment nadal ma wykluczać poniesienie solidarnej odpowiedzialności ze sprzedawcą na gruncie VAT. 4 lutego 2020 r. projekt ten został przyjęty przez Radę Ministrów i skierowany do Sejmu.

Apel producentów żywności w sprawie podatku cukrowego

Producenci i przetwórcy żywności skierowali apel do premiera dotyczący pomysłu wprowadzenia podatku cukrowego. Piszą w nim: "Znajdźmy rozwiązanie zgodne z Konstytucją Biznesu, nie niszczące polskiej branży plantatorów buraka cukrowego, producentów cukru i przetwórców żywności. Dzięki temu Polska nadal może być krajem atrakcyjnym dla inwestorów".

Wystawienie faktury łącznie z wydrukowaniem paragonu fiskalnego bez NIP nabywcy

W przypadku gdy podatnik dokonujący sprzedaży nie będzie miał technicznej możliwości wpisania numeru identyfikującego (NIP) na paragonie, nabywca powinien zadeklarować w momencie dokonywania zakupu, że nabywa towar lub usługę, jako podatnik – w takiej sytuacji sprzedawca nie powinien rejestrować zakupu na kasie rejestrującej, tylko powinien od razu wystawić fakturę.

Kolejne zmiany w podatkach 2020: PIT, CIT, VAT, Ordynacja podatkowa

Ministerstwo Finansów szykuje podatnikom kolejne zmiany w podatkach dochodowych (PIT, CIT i ryczałcie). Projektowana nowelizacja ma m.in. dostosować z dniem 1 stycznia 2021 r. przepisy o podatku dochodowym do PKWiU 2015, ograniczyć liczbę rocznych obliczeń podatku (PIT–40A) sporządzanych przez organy rentowe, wprowadzenie szczególnej klauzuli przeciwko unikaniu opodatkowania w zakresie regulacji dotyczącej zaliczania do kosztów uzyskania przychodów kosztów hipotetycznych odsetek. Ta sama nowelizacja ma także wprowadzić szereg ważnych zmian doprecyzowujących obecne przepisy nie tylko podatków dochodowych (także w VAT i Ordynacji podatkowej). Warto tu wskazać wprowadzenie możliwości przesyłania paragonów fiskalnych w formie elektronicznej do klienta, za jego zgodą i w uzgodniony z nim sposób, czy doprecyzowanie przepisów art. 61b Ordynacji podatkowej dotyczących indywidualnych rachunków podatkowych.

Split payment - zapłata na rachunek bankowy podmiotu trzeciego

Od 1 stycznia 2020 r. w przypadku wydatków poniesionych na zakup towarów/usług objętych obligatoryjnym mechanizmem podzielonej płatnoścu (split payment), gdy zapłata zostanie dokonana na rachunek bankowy podmiotu trzeciego (tj. innego niż dostawca) przy zastosowaniu mechanizmu podzielonej płatności, to wydatki te mogą stanowić koszt uzyskania przychodów.

Zwolnienia z PIT i CIT świadczeń z Funduszu Niskoemisyjnego Transportu (FNT) - od lutego 2020 r.

Zwolnienia z podatków dochodowych świadczeń, w szczególności dotacji oraz kwot umorzonych pożyczek, otrzymanych ze środków Funduszu Niskoemisyjnego Transportu (FNT) - takie rozwiązanie przewiduje nowela ustawy o zmianach w podatkach dochodowych (PIT, CIT). Nowe regulacje zaczną obowiązywać w lutym 2020 r.

Bezpłatne narzędzia informatyczne MF dla nowego JPK_VAT (JPK_V7M i JPK_V7K)

Ministerstwo Finansów poinformowało, że planuje udostępnić podatnikom bezpłatne narzędzia informatyczne służące do przygotowania i wysyłki nowego JPK_VAT.

System ocen urzędników skarbowych od lutego 2020 r.

W lutym 2020 r. ruszy system ocen urzędników fiskusa, dzięki któremu resort finansów będzie badał profesjonalizm urzędników i ich stosunek do podatników - zapowiedział na konferencji prasowej 29 stycznia Tomasz Słaboszowski, wiceminister finansów, zastępca szefa KAS .

Głos podatnika - zgłoś swój pomysł Ministerstwu Finansów

Ministerstwo Finansów uruchamia 29 stycznia 2020 r. aplikację "Głos podatnika", która pozwoli każdemu zgłosić swój pomysł na ulepszenie prawa podatkowego w Polsce. Aplikacja Głos podatnika dostępna będzie poprzez strony podatki.gov.pl i twojglos.gov.pl. Na początku będzie można zgłaszać pomysły dot. podatków PIT, CIT i VAT. - Będziemy zbierać pomysły i opinie, które mają usprawnić polski system podatkowy, tak aby stał się bardziej efektywny i lepiej odpowiadał na potrzeby życiowe i biznesowe obywateli – tak minister finansów Tadeusz Kościński zapowiedział uruchomienie Głosu podatnika, czyli łatwego narzędzia do stałej i bezpośredniej komunikacji z administracją.

Wygenerowano już 2,4 mln mikrorachunków podatkowych

Ministerstwo Finansów poinformowało 28 stycznia 2020 r., że odnotowano 5,9 mln odwiedzin na stronie generatora mikrorachunków (https://www.podatki.gov.pl/generator-mikrorachunku-podatkowego) oraz 2,4 mln wygenerowanych mikrorachunków. Numer swojego mikrorachunku podatkowego można sprawdzić na stronie podatki.gov.pl lub w dowolnym urzędzie skarbowym. MF przypomina też by sprawdzić swój mikrorachunek przed terminem płatności podatku.

Jak wypełnić PIT-11 i do kiedy złożyć

Pracodawcy tylko do końca stycznia mają czas na elektroniczne złożenie PIT-11 oraz PIT-4R do urzędów skarbowych. W 2019 roku było bardzo dużo zmian utrudniających prawidłowe wypełnienie PIT-11. Pierwszą poważną zmianą było zwolnienie w poborze zaliczek na podatek dochodowy od wynagrodzeń z tytułu umów o pracę oraz umowy zlecenia osób do 26 roku życia. Kolejną zmianą było obniżenie w ostatnim kwartale 2019 roku stawki podatku z 18% na 17% oraz podwyższenie kosztów uzyskania przychodu.

Rozliczenie PIT za 2019 r. - skala podatkowa, koszty, ulgi i zwolnienia

W rozliczaniu PIT za 2019 rok pojawiło się sporo nowości, o których na pewno warto wiedzieć - zmianie uległa skala podatkowa, pojawiły się wyższe koszty uzyskania przychodu oraz wprowadzony został mikrorachunek podatkowy. Poza tym, w tym roku można będzie skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej, natomiast osoby młode skorzystają ze zwolnienia z PIT.

PIT za 2019 rok - zwrot nadpłaty podatku dla przedsiębiorców trochę później

Firmy nie dość, że muszą same rozliczyć się z PIT za 2019 r., to dłużej poczekają na zwrot nadpłaty. W tym roku bowiem termin liczy się dopiero od 15 lutego. Nowe zasady są niekorzystne dla wszystkich przedsiębiorców, ale szczególnie dla tych, którzy mają prawo do ulg na innowacyjność: IP Box albo na badania i rozwój. Nie mogli bowiem korzystać z preferencji w trakcie roku, a teraz będą musieli jeszcze poczekać. Zwrotu podatku nie dostaną też do 15 lutego przedsiębiorcy korzystający z ulg na dziecko bądź rozliczający się wspólnie z małżonkiem.

Wprowadzeniu podatku cukrowego - wpływ na rynek napojów

Zdaniem pracodawców wprowadzenie podatku cukrowego zagraża branży napojów słodzonych. Spowoduje wzrost cen napojów, co odczują gospodarstwa domowe, rolnicy i budżet państwa. Podkreślają, że doświadczenia innych krajów pokazują, że taki podatek nie ograniczył spożycia cukru.

Firmy chcą więcej czasu na wdrożenie nowych struktur JPK_VAT

Zgodnie z przepisami już w tym roku deklaracje podatkowe VAT-7 i VAT-7K zostaną zastąpione nowymi strukturami JPK_VAT. Pracodawcy apelują o odroczenie wejścia w życie tych zmian do 1 stycznia 2021 r., stwierdzając, że nie są w stanie w tak krótkim okresie implementować nowych, skomplikowanych przepisów.

Podatki do poprawki - co należy zmienić w 2020 roku?

W ostatnim czasie przedsiębiorców dotykają negatywne konsekwencje wynikające ze zmian w prawie podatkowym. Eksperci sugerują, co w pierwszej kolejności należy poprawić w 2020 roku.

Korekta zeznania PIT w przypadku ulgi rehabilitacyjnej

Istnieje możliwość złożenia korekty zeznania podatkowego PIT w związku z odliczeniami od dochodu wydatków w ramach ulgi rehabilitacyjnej. Konieczne jest jednak spełnienie jednego z warunków, tj. posiadanie dokumentów stwierdzających poniesienie wydatków.

Mikrorachunek podatkowy - wynajem nieruchomości przez małżonków

Jak małżonkowie wynajmujący nieruchomości powinni opłacać ryczałt od najmu prywatnego po 1 stycznia 2020 r.? Kiedy należy dokonywać wpłat na mikrorachunek podatkowy tylko jednego z małżonków, a kiedy na osobne mikrorachunki?

Projekt "Emerytura bez podatku" skierowany do dalszych prac w Sejmie

Wszystkie kluby opowiedziały się za skierowaniem do komisji obywatelskiego projektu "Emerytura bez podatku". Zakłada on wprowadzenie zwolnienia dla emerytów i rencistów z płacenia podatku dochodowego od osób fizycznych oraz składki na ubezpieczenie zdrowotne.

Ranking najlepszych i najgorszych przepisów podatkowych 2019/2020

Stowarzyszenie Podatników w Polsce zaprezentowało wyniki XVI edycji rankingu przepisów podatkowych „BUBLE I HITY podatkowe roku 2019".

Wpływy z podatku cukrowego na wspieranie zajęć sportowych

W połowie tego roku zostanie wprowadzony nowy podatek, tzw. podatek od cukru. Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że 50 mln zł w 2020 r. i 100 mln zł w kolejnych latach z wpływów z tego podatku zostanie przeznaczone na zajęcia sportowe dzieci i młodzieży.

REKLAMA