| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Aktualności

Portowcy chcą zerowej stawki VAT

Aktualizacja: 14.02.2011

Przedstawiciele firm działających na terenie portów Szczecin-Świnoujście i związków zawodowych wystosowali apel do premiera z prośbą o utrzymanie zerowej stawki VAT na usługi portowe. »

Turnusy rehabilitacyjne bez VAT

Aktualizacja: 11.02.2011

Turnusy rehabilitacyjne zostaną zwolnione z VAT. Do końca lutego minister finansów wyda rozporządzenie w tej sprawie - poinformowała rzeczniczka prasowa administracji podatkowej Wiesława Dróżdż. »

Deklaracja na podatek od środków transportowych

Aktualizacja: 14.02.2011

Do 15 lutego właściciele niektórych środków transportu mają obowiązek złożenia deklaracji DT-1. Obowiązek ten dotyczy właścicieli samochodów ciężarowych, ciągników siodłowych i balastowych, przyczep, naczep i autobusów. »

Przed Belką nikt już nie ucieknie

Aktualizacja: 14.02.2011

Od lipca tego roku mają zniknąć jednodniowe lokaty bez podatku, pozwalające na unikanie tzw. podatku Belki - dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna". »

Nowe wzory deklaracji PIT

Aktualizacja: 11.02.2011

Do dochodów i przychodów uzyskanych w 2011 r. będziemy stosować nowe wzory formularzy PIT. Dotyczy to m.in. PIT-6/PIT-6L, PIT-11. »

Podwyżka VAT do Trybunału Konstytucyjnego

Aktualizacja: 10.02.2011

Klub SLD ma zamiar zaskarżyć do Trybunału Konstytucyjnego ubiegłoroczną nowelizację ustawy o podatku od towarów i usług, która wprowadziła podwyżkę VAT - poinformował wiceszef klubu Sojuszu Marek Wikiński. Jego zdaniem, w noweli zastosowano zbyt krótkie vacatio legis. »

Zasiłek rodzinny według kryterium procentowego - projekt ustawy

Aktualizacja: 09.02.2011

Rozszerzenie prawa do zasiłku rodzinnego, tak by obejmowało ono więcej dzieci niż obecnie - przewiduje projekt, który klub PiS przedstawił w Sejmie. Polityka społeczna rządu jest bezduszna, bo przerzuca koszty utrzymania państwa na najbiedniejszych - argumentuje PiS. »

Instrukcja kancelaryjna i archiwa zakładowe

Aktualizacja: 10.02.2011

Od 20 stycznia 2011 r. obowiązuje rozporządzenie w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych. »

Zmiana ustawy o cenach - ułatwienia dla przedsiębiorców

Aktualizacja: 07.02.2011

Dnia 26 stycznia 2011 r. weszła w życie istotna z punktu widzenia działalności przedsiębiorców (głównie producentów oraz sprzedawców) nowelizacja ustawy o cenach oraz ustawy o kontroli skarbowej. »

Roczna korekta podatku VAT za 2010 r.

Aktualizacja: 08.02.2011

Korektę podatku naliczonego za 2010 r. należy rozliczyć w deklaracji VAT-7 za styczeń 2011 r. składanej w terminie do 25 lutego 2011 r. Podatnicy składający deklaracje za okresy kwartalne mają czas do 26 kwietnia 2011 r. »

Ustawa żłobkowa przyjęta

Aktualizacja: 10.03.2011

Sejm przegłosował poprawki Senatu do Ustawy o opiece nad dziećmi do lat 3, tzw. ustawy żłobkowej. Ustawa zakłada m.in., że opieka nad dziećmi będzie realizowana przez: żłobek, klub dziecięcy, dziennego opiekuna oraz nianię. 23 lutego prezydent Bronisław Komorowski ma podpisać ustawę. »

Dodatek dla pracowników wykonujących kontrole

Aktualizacja: 07.02.2011

Od 27 stycznia 2011 r. obowiązuje rozporządzenie w sprawie dodatku kontrolerskiego dla pracowników podległych ministrowi właściwemu do spraw finansów publicznych. »

Więcej donosów do urzędów skarbowych

Aktualizacja: 08.02.2011

Skarżymy się na sąsiadów, na firmy, które nie wydają nam paragonów i na byłych małżonków. Lista donosów wpływających do Urzędów Kontroli Skarbowej (UKS) rośnie lawinowo. Najczęściej donosy dotyczą przedsiębiorców. »

Obniżona stawka VAT dla usług związanych z budownictwem społecznym

Aktualizacja: 03.02.2011

Od 1 stycznia 2011 r. obniżona do wysokości 8% stawka VAT ma zastosowanie do remontu, modernizacji, termomodernizacji lub przebudowy, jeżeli usługi te dotyczą budownictwa społecznego. »

Świadczenia ZUS także dla Polaków mieszkających za granicą

Aktualizacja: 07.02.2011

Przy ustalaniu prawa do świadczeń Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie będzie brał pod uwagę kraju zamieszkania - przewiduje projekt noweli, który Senat skierował do Sejmu. Dotychczas, by uzyskać np. rentę, trzeba było mieszkać na terenie Polski. »

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Aneta Nowak-Piechota

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK