| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Wyjaśnienia

Przekazanie sprawozdania finansowego przez spółkę w upadłości

Aktualizacja: 04.06.2007

Czy spółka w upadłości ma obowiązek złożenia w urzędzie skarbowym nie zatwierdzonego sprawozdania finansowego? - Postanowienie Naczelnika Pomorskiego Urzędu Skarbowego z 30 czerwca 2006 r. (nr DP/423-0062/06/AK) »

Darmowy remont nie skutkuje obowiązkiem w VAT

Aktualizacja: 01.06.2007

W związku z przeprowadzonym remontem drogi przez spółkę nie powstanie obowiązek podatkowy w VAT z tytułu nieodpłatnego świadczenia usług na rzecz powiatu. - Decyzja dyrektora Izby Skarbowej w Zielonej Górze z 27 kwietnia 2007 r., nr II-1/4430-0039/07 »

Czy zakup towarów z logo własnej firmy jest kosztem

Aktualizacja: 31.05.2007

Wydatki poniesione na zakup kubków, kalendarzy, długopisów i smyczy z logo firmy są wydatkami na cele reprezentacji, wobec czego w świetle cytowanych przepisów art. 23 ust. 1 pkt 23 nie stanowią kosztów uzyskania przychodów. - Interpretacja Naczelnika Pierwszego Urzędu Skarbowego Łódź-Górna z 8 lutego 2007 r. nr I-415/01/07 »

Czy komisantowi służy prawo do bezpośredniego zwrotu nadpłaty podatku akcyzowego

Aktualizacja: 30.05.2007

Komisantowi nie przysługuje prawo do bezpośredniego zwrotu nadpłaty akcyzy, jeśli kwota podatku akcyzowego zapłacona z tytułu nabycia wewnątrzwspólnotowego samochodu osobowego jest wyższa od podatku akcyzowego zapłaconego od sprzedaży przed pierwszą rejestracją na terytorium kraju. »

Odszkodowanie za rozwiązanie umowy użytkowania wieczystego gruntów

Aktualizacja: 29.05.2007

Czy łączna kwota odszkodowania za rozwiązanie umowy użytkowania wieczystego gruntów wraz ze znajdującymi się na nim budynkami i budowali podlega opodatkowaniu VAT? - Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie z 17 stycznia 2007 r., sygn. 1401/PH-I/4407/14-85/06/AŁ »

Tylko pomoc bezzwrotna bez podatku

Aktualizacja: 28.05.2007

Nie każde dofinansowanie do projektu będzie zwolnione z PIT. Tylko środki pochodzące z bezzwrotnej pomocy z takiego zwolnienia skorzystają. - Decyzja dyrektora Izby Skar- bowej w Kielcach z 24 kwietnia 2007 r., nr PD2-4151-51/06 »

Czy oboje małżonkowie są podatnikami VAT w przypadku najmu wspólnej nieruchomości

Aktualizacja: 25.05.2007

Interpretacja Dyrektora Izby Skarbowej w Katowicach z 31 stycznia 2007 r., nr IPB1/449-10/06/I »

Przychód powstaje w momencie zwrotu pieniędzy

Aktualizacja: 24.05.2007

Przysługująca funkcjonariuszowi Policji pomoc finansowa na uzyskanie lokalu mieszkalnego powinna być traktowana jako przychód w roku jej zwrotu, a nie w momencie otrzymania. - Decyzja dyrektora Izby Skarbowej w Opolu z 24 kwietnia 2007 r., nr PF-I/4180-0009/07/KK »

Moment zaliczenia do kosztów opłat procesowych

Aktualizacja: 23.05.2007

Decyzja Izby Skarbowej w Opolu z 21 marca 2007 r. (nr PDI/4270-0005/07/KMA) »

Jak rozliczyć VAT w przypadku przekazania zakupionego mieszkania na potrzeby działalności gospodarczej

Aktualizacja: 22.05.2007

Interpretacja Dyrektora Izby Skarbowej w Olsztynie (Ośrodek Zamiejscowy w Elblągu) z 26 stycznia 2007 r., nr PP/E/449-2/07 »

Dotacja z samorządu terytorialnego bez podatku

Aktualizacja: 21.05.2007

Od 1 stycznia 2007 r. dotacje w rozumieniu przepisów o finansach publicznych otrzymane z budżetu państwa i budżetów jednostek samorządu terytorialnego nie podlegają PIT. - Postanowienie naczelnika Urzędu Skarbowego w Opocznie z 13 kwietnia 2007 r., nr USI-415/34/07/int. »

Przystąpienie do kredytu a zaliczenie odsetek do kosztów

Aktualizacja: 18.05.2007

Czy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów zapłacone odsetki od kredytu, do spłaty którego spółka przystąpiła jako dłużnik solidarny? - Decyzja Dyrektora Izby Skarbowej w Olsztynie Ośrodek Zamiejscowy w Elblągu z 23 marca 2007 r. (nr PBP/E/4218-1-2/07) »

Podatnik mógł zachować prawo do ulgi

Aktualizacja: 17.05.2007

Jeśli podatnik wycofał oszczędności z kasy mieszkaniowej w 2005 roku i wydatkował je w całości na uzyskanie spółdzielczego prawa do mieszkania, zachowuje prawo do ulgi. - Decyzja dyrektora Izby Skarbowej w Łodzi z dnia 9 maja 2007 r. (nr PB I-3/4150/IN-189/US/2007/PM). »

Jaka stawka VAT dla budowy budynku mieszkalnego z parterem usługowym

Aktualizacja: 16.05.2007

Interpretacja Dyrektora Izby Skarbowej w Opolu z 29 stycznia 2007 r., nr PP-I/443-330/06/ABA »

Przychodów nie trzeba wykazywać w ciągu roku

Aktualizacja: 15.05.2007

Przychody z tytułu zabezpieczenia finansowego podatnik powinien zaliczyć do przychodów z praw majątkowych, dla których nie trzeba składać deklaracji podatkowych w ciągu roku. - Postanowienie naczelnika US w Piotrkowie Trybunalskim z 6 kwietnia 2007 r. (nr US I/1-415/16/2006). »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Cymerman

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »