REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Podatki 2019, PIT - podatek dochodowy od osób fizycznych

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Certyfikat rezydencji a płatności transgraniczne

Uzyskanie certyfikatu rezydencji od kontrahenta może mieć wymierne skutki podatkowe dla krajowych firm wypłacających należności zagranicznym podmiotom. Należy jednak mieć na uwadze, że niektóre płatności na rzecz zagranicznych kontrahentów mogą wiązać się z obowiązkiem odprowadzenia tzw. podatku u źródła.

Ulga mieszkaniowa - spłata udziału w nieruchomości małżonka

Spłata udziału małżonka we wspólnym dotychczas mieszkaniu nie jest wydatkiem na własne cele. Tak uznaje Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej. Innego zdania są sędziowie.

Sprzedaż nieruchomości na której prowadzono działalność gospodarcza – opodatkowanie PIT i księgowanie w pkpir

Przychód uzyskany ze sprzedaży działki, na której prowadzona była działalność gospodarcza (także jeżeli działka nie była wprowadzona do ewidencji środków trwałych) stanowi przychód z pozarolniczej działalności gospodarczej. W takim przypadku nie można skorzystać z art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o PIT, który pozwala nie płacić podatku dochodowego przy sprzedaży nieruchomości po upływie 5 lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym była nabyta. Przychód z tej sprzedaży powinien zostać zaewidencjonowany w podatkowej księdze przychodów i rozchodów – oczywiście po stronie przychodów.

Naprawa powypadkowa opłacona przez ubezpieczyciela - rozliczenie VAT i podatku dochodowego

Jak prawidłowo dokonać rozliczenia podatku VAT i podatku dochodowego (CIT, PIT) z faktury za naprawę powypadkową samochodu firmowego opłaconą przez ubezpieczyciela?

REKLAMA

Nowy wzór formularza CIT/NZI (exit tax) od 13 listopada 2019 r.

Resort finansów w drodze rozporządzenia określił nowy wzór formularza w podatku od niezrealizowanych zysków (exit tax), tj. wzór informacji o wysokości wartości rynkowej składnika majątku określonej w państwie członkowskim Unii Europejskiej do celów opodatkowania podatkiem równoważnym do podatku od dochodów z niezrealizowanych zysków (CIT/NZI). Nowy wzór ma zastosowanie do dochodów osiągniętych od dnia 1 stycznia 2019 r.

Wszystkie podatki w jednym systemie - Poltax Plus ma coraz więcej możliwości

Od lipca 2019 r. wszystkie urzędy skarbowe są podłączone do systemu Poltax Plus. Informacje o rozliczeniach w zakresie PIT, CIT i VAT są już w jednym miejscu. Docelowo Ministerstwo Finansów chce stworzyć jeden scentralizowany system do poboru wszystkich danin. Obecnie Poltax Plus służy tylko do rozliczeń PIT, CIT, VAT. W przyszłości zostaną do niego przeniesione informacje dotyczące pozostałych danin, które dziś znajdują się w odrębnych systemach (np. cło i akcyza w systemie Zefir).

Carpooling bez PIT. Czy trzeba ewidencjonować przychody i koszty?

Indywidualna interpretacja podatkowa dotycząca tzw. carpoolingu wydana przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej 28 października 2019 r. jest korzystna dla podatników. Zgodnie z tą interpretacją wykonywane przez osobę fizyczną okazjonalne podwózki pasażerów nie stanowią działalności gospodarczej i nie przynoszą zysku z wykorzystywania majątku prywatnego - a zatem nie ma opodatkowania PIT. Powstaje jednak wątpliwość, czy na wypadek kontroli nie należy ewidencjonować przychodów i ponoszonych kosztów.

Świadczenia agencji pracy tymczasowej na rzecz zleceniobiorców a PIT - koszty noclegów i procedur legalizacyjnych

Wartość ponoszonych przez agencję pracy tymczasowej kosztów noclegów i kosztów procedur legalizacji pobytu oraz kosztów procedur legalizacji pracy zleceniobiorcom w świetle ustawy o PIT nie będzie stanowiła dla tych osób przychodu.

REKLAMA

Najważniejsze zmiany w CIT 2019/2020

Od początku 2019 r. przepisy ustawy o CIT zostały znowelizowane aż siedmiokrotnie. Na tym jednak nie koniec. Ustawodawca przewiduje kolejne regulacje w zakresie rozwiązań dotyczących CIT. Część nowych regulacji wejdzie w życie w 2020 r.

Mały podatnik PIT, CIT i VAT w 2020 r.

Ustawodawca podwyższył limit przychodów decydujący o statusie małego podatnika w podatkach dochodowych PIT i CIT. W roku 2020 będzie on wynosił 2 mln euro, natomiast w podatku VAT limit dla małego podatnika pozostaje na dotychczasowym poziomie, czyli 1,2 mln euro.

Konkursy i loterie promocyjne, sprzedaż premiowa - zasady opodatkowania

Przedsiębiorca, czy inny organizator akcji promocyjnej z nagrodami (jak konkurs, loteria, czy sprzedaż premiowa) powinien pamiętać, że koszt nagród nie jest jego jedynym wydatkiem. W szczególności warto zainteresować się podatkami, a te będą one się od siebie różniły, w zależności od rodzaju akcji.

Interpretacja ogólna MF w sprawie stosowania ulgi podatkowej przez marynarzy

Minister Finansów, Inwestycji i Rozwoju wydał 31 października 2019 r. wydał interpretację ogólną w zakresie prawa do skorzystania z ulgi w PIT przez marynarzy, mających miejsce zamieszkania w Polsce, uzyskujących dochody z pracy na statkach eksploatowanych w transporcie międzynarodowym z państwa, z którym Polska nie zawarła umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania (sytuacja bezumowna - jeżeli od tych dochodów nie został zapłacony za granicą podatek dochodowy. Publikujemy poniżej tą interpretację w całości.

Obowiązkowa podzielona płatność – trzy wpadki i trzy refleksje – w tle schemat podatkowy

Wejście w życie obowiązkowego split payment z dniem 1 listopada 2019 r. uzasadnia sformułowanie kilku ogólnych refleksji dotyczących zarówno stanowienia przepisów podatkowych w Polsce, jak i wspólnotowej wersji podatku od towarów i usług - pisze profesor Witold Modzelewski.

Wiążąca informacja stawkowa (WIS) w okresie przejściowym (1 listopada 2019 r. - 31 marca 2020 r.)

Od 1 listopada 2019 r. podatnicy mogą występować z wnioskiem o wydanie wiążącej informacji stawkowej (WIS), ale dotyczącej stanu prawnego, który zacznie obowiązywać dopiero od 1 kwietnia 2020 r. Przy czym w okresie przejściowym, czyli od 1 listopada 2019 r. do 31 marca 2020 r., w zakresie stawek VAT obowiązujących do 31 marca 2020 r. można wystąpić o indywidualną interpretację prawa podatkowego.

Ważny wyrok dla „wkręconych” w karuzele podatkowe - będzie można wznowić postępowanie podatkowe

16 października 2019 r. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał wyrok w sprawie Glenkore Agriculture Hungary Kft. C-189/18, który może się okazać dla wielu podatników pomocny w prowadzonych postępowaniach podatkowych oraz stanowić dobrą przesłankę do wzruszania sprawy na etapie decyzji ostatecznej. Wyrok powinien zmienić podejście organów podatkowych do możliwości przytaczania bezrefleksyjnie decyzji wymiarowych wobec innych podatników w ramach prowadzonych postępowań.

Wzór wniosku o wydanie wiążącej informacji stawkowej - WIS-W

Od 1 listopada 2019 r. podatnicy VAT mogą korzystać z nowej instytucji, tj. wiążącej informacji stawkowej (WIS). Jest to urzędowe potwierdzenie prawidłowości stosowanej stawki VAT. W Dzienniku Ustaw został opublikowany wzór wniosku o wydanie WIS, czyli WIS-W oraz wzór załącznika WIS-W/A. Podstawowa opłata za WIS-W wynosi 40 zł.

Ponad 24 miliony dobrowolnych podzielonych płatności w 4 miesiące

Od 1 lipca 2018 r. do 31 października 2019 r. w ramach stosowania mechanizmu podzielonej płatności (MPP) w VAT zostało zrealizowanych 24 mln 724 tys. 409 transakcji - poinformowało 6 listopada na Twitterze Ministerstwo Finansów.

Mikrorachunek podatkowy od 1 stycznia 2020 r. - co warto wiedzieć?

Od 1 stycznia 2020 r. PIT, CIT i VAT podatnik zapłaci wyłącznie na mikrorachunek podatkowy. Dotychczasowe rachunki urzędów skarbowych do wpłat PIT, CIT i VAT będą aktywne tylko do końca 2019 r., po tym terminie wpłat należy dokonywać na mikrorachunek podatkowy. Co jeszcze warto wiedzieć o indywidualnym rachunku podatkowym?

Wynajem firmowy czy prywatny - zasady opodatkowania

Mimo, iż ceny za metr kwadratowy z miesiąca na miesiąc są na coraz wyższych poziomach, wciąż bardzo popularny jest zakup mieszkań a następnie ich wynajmowanie w celu czerpania zysków. Wśród niewątpliwych korzyści u właścicieli wynajmowanych mieszkań i domów, pojawiają się także wątpliwości dotyczące sposobu rozliczania przychodów uzyskanych z tego źródła – czy rozliczać je z tytułu tzw. najmu prywatnego, czy w ramach działalności gospodarczej?

Obowiązkowy split payment – porady praktyczne

Obowiązkowy mechanizm podzielonej płatności (split payment), który wszedł w życie 1 listopada 2019 r., stanowi nie lada wyzwanie dla większości przedsiębiorców. Pomimo tego, iż Ministerstwo Finansów uważa, że wykładnia nowych przepisów jest jednoznaczna i nie powinna stwarzać problemów przedsiębiorcom, to jednak sami zainteresowani są już innego zdania. Jak w praktyce poradzić sobie z nowymi obowiązkami?

Ulga na złe długi w podatkach dochodowych od 1 stycznia 2020 r.

Ustawa z dnia 19 lipca 2019 r. o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia zatorów płatniczych wejdzie w życie 1 stycznia 2020 r. Zakres regulacji ustawy w głównej mierze sprowadza się do wprowadzenia tzw. ulgi na złe długi w podatkach dochodowych (zarówno dla osób fizycznych, jak i osób prawnych), tak więc przyjęte rozwiązania można określić nawet jako rewolucyjne.

Obowiązkowa podzielona płatność – wyjaśnienia MF

Ministerstwo Finansów udzieliło odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące obowiązkowego mechanizmu podzielonej płatności (MPP), obowiązującego od 1 listopada 2019 r. Są to wyjaśnienia opublikowane na portalu podatki.gov.pl, które nie mają formalnego statusu interpretacji podatkowej, czy objaśnień podatkowych.

Wiążąca Informacja Stawkowa (WIS) oraz nowe stawki VAT na e-booki i e-prasę

Od 1 listopada 2019 r. można występować o wydanie Wiążącej Informacji Stawkowej (WIS) dotyczącej VAT - to efekt nowelizacji ustawy o podatku od towarów i usług. Zmianie uległy również stawki VAT na e-booki i e-prasę.

Programiści skorzystają z ulgi IP Box (5-proc. PIT)

Podatnicy prowadzący własną działalność gospodarczą, którzy tworzą programy komputerowe, mogą skorzystać z ulgi IP Box (5-proc. PIT) – potwierdza fiskus w licznych interpretacjach. Muszą jednak uważać, bo czeka na nich wiele pułapek.

Warto złożyć wniosek o APA do 31 grudnia 2019 roku

Złożenie wniosku o APA w terminie do 31 grudnia 2019 roku wyłączy ograniczenia z art. 15e ustawy o CIT, dotyczące nabywanych usług niematerialnych i licencji za lata 2018-2019. Wyłączenie to wynika bezpośrednio z ustawy z 16 października 2019 r. o rozstrzyganiu sporów dotyczących podwójnego opodatkowania oraz zawieraniu uprzednich porozumień cenowych (APA), która od 23 października 2019 r. oczekuje na podpis Prezydenta RP.

Obowiązkowy split payment w branżach najbardziej narażonych na nieprawidłowości

Od 1 listopada 2019 r. mechanizm podzielonej płatności (split payment) będzie obowiązkowy. Obejmie transakcje, których wartość przekroczy 15 tys. zł; w sumie 150 grup towarów i usług, przede wszystkim te najbardziej narażone na wyłudzenia VAT. Dotyczy to prawie pół miliona płatników VAT.

Obowiązki sprzedawcy i nabywcy w split payment od 1 listopada 2019 r.

Od 1 listopada 2019 r. mechanizm podzielonej płatności (split payment) stanie się obowiązkowy w niektórych branżach oraz zmienią się zasady solidarnej odpowiedzialności za VAT. Jakie obowiązki z tym związane ma sprzedawca i nabywca?

Mikrorachunek podatkowy od 1 stycznia 2020 r. – możesz go sprawdzić już od dziś

Od 1 stycznia 2020 r. PIT, CIT i VAT podatnik zapłaci do urzędu skarbowego wyłącznie za pomocą indywidualnego rachunku podatkowego (mikrorachunku podatkowego). Ministerstwo Finansów już udostępniło generator takich mikrorachunków. Żeby go sprawdzić wystarczy podać numer PESEL lub NIP.

Obowiązki pracodawcy wobec pracowników nowo zatrudnionych

Zawarcie stosunku pracy niesie ze sobą wiele obowiązków dla pracodawcy wobec osoby nowo zatrudnianej, można je podzielić na czynności jednorazowe, jak i te wykonywane przez cały okres zawarcia stosunku pracy. Obowiązki wszystkich pracodawców z zasady są takie same, mogą się one jednak nieco różnić ze względu na wielkość przedsiębiorstwa.

Informacja o papierosach i tytoniu do palenia do 8 listopada

Ministerstwo Finansów przypomina obowiązku przekazania informacji o papierosach i tytoniu do palenia znajdujących się poza procedurą zawieszenia poboru akcyzy za 10 miesięcy 2019 roku, w terminie do 8 listopada 2019 roku.

Czy spółka może zapłacić PIT za wspólnika

Zapłata podatku (zaliczki PIT) na rzecz wspólnika spółki jawnej przez inny podmiot jest możliwa, ale tylko w kwocie nieprzekraczającej 1.000 zł. W takim przypadku, jeżeli treść dowodu zapłaty nie budzi wątpliwości co do przeznaczenia zapłaty na zobowiązanie podatnika uznaje się, że wpłata pochodzi ze środków podatnika. Jeżeli kwota podatku przekracza 1.000 zł, taka zapłata jest niedopuszczalna.

Nowa wersja struktury JPK_FA od 1 listopada 2019 r. (dostosowana do split payment)

Ministerstwo Finansów opublikowało na swojej stronie internetowej nową strukturę JPK dla faktury VAT - JPK_FA(3). Nowa struktura została dostosowana do zmian w zakresie mechanizmu podzielonej płatności (split payment) i będzie obowiązywać od 1 listopada 2019 r.

Zmiany w split payment od 1 listopada 2019 r. – obowiązki i kary

Od 1 listopada 2019 r. skończy się dobrowolność w stosowaniu split payment, czyli mechanizmu podzielonej płatności, który stanie się obowiązkowy w wybranych branżach. Zdaniem przedsiębiorców jest to jedna z najbardziej uciążliwych zmian w prawie, jakie weszły w życie w ostatnim czasie.

Niższa stawka akcyzy dla samochodów o napędzie hybrydowym

Prezydent podpisał ustawę, która zakłada obniżenie stawek podatku akcyzowego dla samochodów o napędzie hybrydowym spalinowo-elektrycznym. Nowe regulacje wejdą w życie prawdopodobnie jeszcze w tym roku.

Dochody gmin i miast z PIT w 2020 roku - sprawdź prognozę dla Twojej gminy

Ministerstwo Finansów, jak co roku, przygotowało prognozę na 2020 rok dochodów gmin i miast w Polsce z podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT). Najmniejsza prognoza (bo 490 tys. zł) dotyczy podlaskich Przytuł, a najwięcej dostanie oczywiście Warszawa - ponad 6 mld zł. Do miast i gmin wpłynie więc w 2020 roku blisko 55 mld zł z tytułu udziału w PIT. Gminy (miejskie i wiejskie) otrzymają 38,16 proc. podatku PIT zapłaconego przez swoich mieszkańców, natomiast do powiatów trafi 10,25 proc. Dochody miast na prawach powiatu obejmują zarówno część "gminną", jak i "powiatową".

Wspieranie nowych inwestycji - interpretacja ogólna w sprawie ustalania dochodu zwolnionego z podatku

25 października 2019 r. Minister Finansów, Inwestycji i Rozwoju wydał ogólną interpretację podatkową w sprawie sposobu ustalania dochodu zwolnionego z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych lub podatkiem dochodowym od osób fizycznych, uzyskanego z działalności gospodarczej określonej w decyzji o wsparciu, o której mowa w ustawie o wspieraniu nowych inwestycji. Publikujemy w całości tę interpretację.

Opodatkowanie dochodów z najmu prywatnego – KIS odpowiada na najczęstsze pytania

Najem realizowany poza działalnością gospodarczą, to częste źródło dochodów osób fizycznych. Dochody (przychody) z najmu, podnajmu, dzierżawy lub innych podobnych umów mogą być opodatkowane podatkiem dochodowym od osób fizycznych (PIT) albo ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych. Krajowa Informacja Skarbowa publikuje odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące opodatkowania najmu prywatnego.

Masowa weryfikacja numerów kont bankowych w Wykazie podatników VAT - plik płaski

25 października 2019 r. Ministerstwo Finansów udostępniło opis pliku płaskiego służącego do masowej weryfikacji numerów rachunków bankowych w Wykazie podatników VAT.

Samozatrudnienie a umowa o pracę – możliwości, korzyści, koszty

Samozatrudnienie, inaczej własna działalność gospodarcza czy działalność B2B (business to business) jest jedną z najpowszechniejszych form świadczenia usług na rzecz innej firmy obok tradycyjnej umowy o pracę, umowy zlecenia czy o dzieło. Niestety sama definicja samozatrudnienia nie została nigdzie w przepisach opisana i w dużym uproszczeniu można przyjąć, że jest to zastąpienie zatrudnienia na podstawie np. umowy o pracę inną umową cywilnoprawną z osobą prowadzącą jednoosobową działalność gospodarczą.

Sprzedaż mieszkania po podziale majątku wspólnego małżonków – skutki w PIT

W świetle przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (ustawa o PIT), dotyczących opodatkowania odpłatnego zbycia nieruchomości (lub praw majątkowych) nabytych przez małżonka w wyniku podziału majątku wspólnego małżonków, datą nabycia lub wybudowania takich nieruchomości (lub praw majątkowych) jest dzień nabycia (wybudowania) tych nieruchomości i praw majątkowych do majątku wspólnego małżonków. Oznacza to, że pięcioletniego okresu, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o PIT nie liczy się od daty podziału wspólnego majątku małżeńskiego a od daty nabycia danej nieruchomości (czy prawa majątkowego) do majątku wspólnego.

VAT 2019 - odpowiedzialność solidarna po 1 listopada

1 listopada 2019 r. wchodzą w życie znowelizowane przepisy ustawy o VAT określające solidarną odpowiedzialność nabywców niektórych towarów.

Sprzedaż nieruchomości po rozwiązaniu umowy o dożywocie a opodatkowanie PIT

Rozwiązanie umowy o dożywocie skutkuje przeniesieniem własności nieruchomości na dożywotnika, co należy potraktować jako nabycie przez niego nieruchomości. Aby nabywca mógł sprzedać tą nieruchomość (jej część lub udział w tej nieruchomości) i nie płacić podatku dochodowego od przychodu z tej sprzedaży musi poczekać ze sprzedażą 5 lat od końca roku w którym nastąpiło rozwiązanie umowy o dożywocie.

Zwolnienie z PIT dla stypendiów z Narodowego Centrum Nauki

Resort finansów wydał rozporządzenie, które zakłada zaniechanie poboru podatku PIT od dochodów (przychodów) z tytułu otrzymania stypendiów oraz innych środków finansowych przyznanych w związku z działalnością Narodowego Centrum Nauki. Zwolnienie ma zastosowanie do dochodów (przychodów) uzyskanych od 1 stycznia 2019 r. do 31 grudnia 2020 r.

Nowy wzór PIT-11 od 2020 roku

Minister Finansów, Inwestycji i Rozwoju przygotował nowe wzory informacji PIT-11, PIT-8C, PIT-R, IFT–1/IFT–1R, oświadczeń PIT–2, PIT–2A, PIT–3 oraz deklaracji PIT–4R, PIT– 6 i PIT–8AR. Nowe wzory ww. oświadczeń mają być stosowane do przychodów, dochodów (strat) uzyskanych (poniesionych) od dnia 1 stycznia 2020 r.. Natomiast nowe wzory ww. informacji i deklaracji mają być stosowane do przychodów, dochodów (strat) uzyskanych (poniesionych) od dnia 1 stycznia 2019 r.

Zwrot wydatków za jazdy lokalne prywatnym autem pracownika a PIT

Naczelny Sąd Administracyjny uznał w wyroku z 16 października 2019 roku, że pracodawcy, którzy zwracają pracownikom faktyczne koszty używania prywatnych samochodów do celów służbowych, nie muszą potrącać zaliczek na PIT.

Koniec procedury odwrotnego obciążenia w VAT

W dniu 17 lipca 2019 r. odbyło się posiedzenie sejmowej Komisji Finansów Publicznych w sprawie zmian w ustawie o podatku od towarów i usług w zakresie wprowadzenia obowiązkowego mechanizmu podzielonej płatności (MPP), który od 1 listopada 2019 r. zastąpi obowiązujący obecnie mechanizm odwrotnego obciążenia. Tym samym procedura odwrotnego obciążenia przestanie funkcjonować.

Ustalenie wartości początkowej środka trwałego przy braku dokumentacji

Ustalenie wartości początkowej środka trwałego w drodze wyceny dokonywanej przez podatnika ma charakter wyjątku od ogólnej zasady ustalania tej wartości na podstawie rzeczywistych, udokumentowanych wydatków poniesionych na nabycie środka trwałego. Niemożność ustalenia wartości początkowej środka trwałego może dotyczyć tych sytuacji, w których podatnik nie posiada dokumentów stwierdzających wysokość poniesionych wydatków.

Opodatkowanie akcyzą płynu do papierosów elektronicznych i wyrobów nowatorskich - poradnik przedsiębiorcy

Ministerstwo Finansów udostępniło materiał informacyjny dotyczący opodatkowania akcyzą płynu do papierosów elektronicznych i wyrobów nowatorskich.

Ulga mieszkaniowa w PIT - wreszcie mniej restrykcyjnie interpretowana?

Tak zwana „ulga mieszkaniowa”, czyli zwolnienie z PIT przychodu ze zbycia nieruchomości mieszkalnej przed upływem 5 lat od jej nabycia, niezmiennie rodzi liczne spory. Wynika to zarówno z wciąż niedoskonałej regulacji, jak i faktu, ze dotyczy ona bardzo licznej (w porównaniu z innymi), wręcz powszechnej kategorii podatników. Dyrektor KIS wydał ostatnio nową interpretację łagodzącą jeden z aspektów jej stosowania. Czy na pewno?

Split payment zamiast odwrotnego obciążenia od 1 listopada 2019 r.

Od 1 listopada 2019 r. podatnicy dokonujący transakcji, których przedmiotem będą towary i usługi z załącznika nr 15 do ustawy o VAT, będą musieli zastosować mechanizm podzielonej płatności (MPP), jeżeli wartość brutto transakcji wyniesie powyżej 15 000 PLN. Split payment zacznie obejmować również towary, które dotąd nie podlegały odpowiedzialności solidarnej ani odwrotnemu obciążeniu.

REKLAMA