| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Temat: pcc - podatek od czynności cywilnoprawnych

Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu pcc - podatek od czynności cywilnoprawnych. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące pcc - podatek od czynności cywilnoprawnych.

Wysokość podatku od nieruchomości za garaż

Aktualizacja: 23.08.2012

Nabyłem lokal mieszkalny oraz znajdujące się w tym samym budynku miejsce parkingowe. Garaż stanowi odrębną od lokalu nieruchomość, dla której urządzono osobną księgę wieczystą. Czy do garażu stosuje się stawkę podatku od nieruchomości przewidzianą dla budynku mieszkalnego? Niestety nie. »

Opłata targowa – nowości od czerwca 2011 r.

Aktualizacja: 23.08.2012

Od 19 czerwca 2011 r. zmieniły się przepisy dotyczące opłaty targowej. Prezentujemy wyjaśnienia Ministerstwa Finansów w tym zakresie. »

Od jakiej wartości trzeba liczyć PCC przy zamianie mieszkań?

Aktualizacja: 27.06.2011

Planuję zawrzeć umowę zamiany, na mocy której dojdzie do zamiany lokalu mieszkalnego stanowiącego odrębną nieruchomość (o wartości 270 tys. zł) na udział we współwłasności lokalu stanowiącego odrębną nieruchomość (wartość udziału 240 tys. zł). Czy podstawą opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych będzie w tym przypadku różnica wartości rynkowych zamienianych praw, czy też wartość rynkowa lokalu, od którego przypada wyższy podatek? »

Czy umowa cash poolingu podlega opodatkowaniu PCC?

Aktualizacja: 20.06.2011

Zdaniem organów podatkowych zawarcie umowy cash poolingu nie podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych. »

Czy od umowy przedwstępnej należy zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnych?

Aktualizacja: 19.11.2010

Przepisy dają prawo zawarcia przed umową ostateczną umowy przedwstępnej, w której określone są warunki zawarcia umowy ostatecznej. Zdarza się, że jedna ze stron umowy przedwstępnej uchyla się od zawarcia umowy ostatecznej. Powstaje w związku z tym pytanie, czy od umowy przedwstępnej należy zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnych? »

Czy podział majątku likwidowanej spółki podlega pcc

Aktualizacja: 05.11.2010

Wspólnicy spółki z o.o. planują jej likwidację. Po spłaceniu wierzycieli i zobowiązań publicznoprawnych pozostanie majątek spółki, który będą stanowić dwie nieruchomości. Każdy ze wspólników stanie się właścicielem jednej z nich. Czy taki podział majątku podlega pcc? »

Od kiedy nabywca samochodu płaci podatek od środków transportowych

Aktualizacja: 23.08.2012

Podatnik sprzedał samochód ciężarowy wykorzystywany w działalności gospodarczej. Nikt nie powiadomił o fakcie sprzedaży samochodu żadnego z urzędów. Czy do momentu przekazania urzędom takich informacji poprzedniego właściciela obciąża podatek od środków transportowych? »

Od kiedy nabywca prawa użytkowania wieczystego jest podatnikiem podatku od nieruchomości

Aktualizacja: 23.08.2012

Na podstawie art. 3 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatkach i opłatach lokalnych podatnikami podatku od nieruchomości są osoby fizyczne, osoby prawne, jednostki organizacyjne, w tym spółki nieposiadające osobowości prawnej, będące użytkownikami wieczystymi gruntów. Jaki moment wyznacza początek bycia podatnikiem z tego tytułu? »

PCC przy sprzedaży nieruchomości w postępowaniu upadłościowym

Aktualizacja: 04.11.2010

Czy sprzedaż w toku postępowania upadłościowego prawa użytkowania wieczystego gruntu i prawa własności budynku stanowiącego odrębną nieruchomość będzie podlegać podatkowi od czynności cywilnoprawnych? Na to pytanie odpowiedział w interpretacji indywidualnej z 3 sierpnia 2010 r. Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy (nr ITPB2/436-105/10/MK). »

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

Eksperci portalu infor.pl

Euro-Tax.pl Zwrot Podatku S.A.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »