| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Aktualności

Ponad połowa podatników nie ma problemów z rozliczeniem PIT

Aktualizacja: 12.04.2012

Ponad połowa podatników nie ma problemów z rozliczeniem PIT, ale tylko nieco ponad jedna trzecia wypełnia deklaracje samodzielnie - wynika z przedstawionego w czwartek raportu KPMG "Roczne zeznanie podatkowe Polaków PIT 2011". »

E-faktury opłacają się firmom

Aktualizacja: 11.04.2012

Firma wysyłając co miesiąc 1000 faktur elektronicznych może zaoszczędzić ok. 2 tys. zł, a wystawiając 20 tys. - prawie 40 tys. zł - wynika z raportu "E-faktura w Polsce", przygotowanego przez Polską Konfederację Pracodawców Prywatnych (PKPP) Lewiatan. »

Zasłużeni dla skarbowości będą mogli dostać honorową odznakę

Aktualizacja: 11.04.2012

Urzędnicy oraz inne osoby zasłużone dla skarbowości będą mogły zostać nagrodzone Odznaką Honorową za Zasługi dla Skarbowości Rzeczypospolitej Polskiej - wynika z komunikatu Centrum Informacyjnego Rządu. »

Wolimy PIT niż wyższy VAT i pensję

Aktualizacja: 11.04.2012

Z sondażu przeprowadzonego dla "Dziennika Gazety Prawnej" wynika, że Polacy nie chcą podwyższenia stawki VAT z równoczesną likwidacją PIT. »

Coraz dłuższa Czarna Lista Barier dla przedsiębiorców

Aktualizacja: 10.04.2012

Bariery podatkowe, utrudnienia wynikające ze stosunków pracy oraz złego prawa o zamówieniach publicznych najbardziej przeszkadzają w rozwoju przedsiębiorczości w Polsce - wynika z Czarnej Listy Barier 2012 opracowanej przez PKPP Lewiatan. »

MF: eksperci pomogą przez telefon rozliczyć podatek

Aktualizacja: 10.04.2012

W czwartek eksperci z Ministerstwa Finansów będą telefonicznie odpowiadać na pytania podatników dotyczące rozliczenia podatku za 2011 r. - poinformował we wtorek w komunikacie resort finansów. »

ZUS zaprasza na bezpłatne szkolenia w kwietniu

Aktualizacja: 12.04.2012

ZUS zaprasza na bezpłatne szkolenia z zakresu m.in.: aktualnej wersji programu Płatnik, zasad udzielania ulg i umorzeń należności z tytułu składek, świadczeń z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa, kontroli wykorzystania zwolnień lekarskich, opłacania składek osób prowadzących działalność gospodarczą. »

Założenia do ustawy o podatku dochodowym od działalności rolniczej

Aktualizacja: 04.04.2012

Ministerstwo Finansów pracuje nad założeniami do ustawy o podatku dochodowym od działalności rolniczej. Planuje się m.in. ograniczenie ulg w związku z objęciem dochodów z działalności rolniczej podatkiem - wynika z planu prac Rady Ministrów. »

Podwyższenie kwoty wolnej od podatku dla emerytów i rencistów

Aktualizacja: 03.04.2012

Solidarna Polska chce, aby rząd podwyższył roczną kwotę wolną od podatku dla emerytów i rencistów do 12 tys. zł - powiedział szef SP Zbigniew Ziobro. W 2012 roku kwota wolna od podatku wynosi 3091 zł. »

Fiskus ściga emigrantów

Aktualizacja: 10.04.2012

Coraz więcej Polaków decydujących się po latach na powrót do kraju ma nie lada kłopoty ze skarbówką - informuje "Rzeczpospolita". »

Celnicy przechwycili transport papierosów

Aktualizacja: 04.04.2012

Celnicy z Torunia przechwycili w okolicach Działdowa (Warmińsko-Mazurskie) transport prawie 20 tys. paczek papierosów bez wymaganych znaków akcyzy. Gdyby towar trafił na rynek, Skarb Państwa straciłby ponad 270 tys. zł. »

Inwestorzy będą zwolnieni z podatku od nieruchomości

Aktualizacja: 04.04.2012

Przedsiębiorcy, którzy zainwestują w Częstochowie tworząc co najmniej jedno nowe miejsce pracy, będą zwolnieni z podatku od nieruchomości - zdecydowali miejscy radni. Nowe rozwiązanie wejdzie w życie w najbliższych tygodniach i będzie obowiązywać do końca 2013 r. »

Bezrobotni zarejestrują się przez internet

Aktualizacja: 04.04.2012

Nie trzeba już będzie stać w długich kolejkach, by zarejestrować się w Powiatowym Urzędzie Pracy. Resort pracy chce wprowadzić możliwość rejestracji bezrobotnych przez internet. »

1 proc. podatku trafia głównie na ochronę zdrowia

Aktualizacja: 02.04.2012

Jeszcze przez miesiąc podatnicy mogą przekazywać organizacjom 1 procent podatku. Według danych stowarzyszenia Klon/Jawor, wśród największych beneficjentów 1 proc. są organizacje działające w obszarze ochrony zdrowia. »

Firmy zapłacą podatek na komunikację miejską

Aktualizacja: 03.04.2012

Rząd przygotowuje nowy lokalny podatek, którym obciąży firmy. Dołożą się one do finansowania transportu miejskiego. »

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Aneta Nowak-Piechota

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK