Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu CIT - koszty. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące CIT - koszty.
Nowe zasady korekty kosztów i przychodów w CIT i PIT od 2016 roku – przepisy przejściowe
Aktualizacja: 17.05.2016
Z dniem 1 stycznia 2016 r. do ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (ustawa o PIT) i ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (ustawa o CIT) wprowadzone zostały nowe przepisy, które wskazują, w którym okresie rozliczeniowym podatnik zobowiązany jest uwzględnić skutki wystawianych lub otrzymywanych faktur korygujących. »
Przejęcie pożyczki - skutki w CIT
Aktualizacja: 14.04.2016
Przejęcia pożyczki, której kwotę spółka otrzyma i przeznaczy na funkcjonowanie swojej działalności nie należy kwalifikować podatkowo jako przejęcia długu, które nie ma związku z przychodami w podatku dochodowym od osób prawnych (CIT). Okoliczność, że część środków z pożyczki przeznaczona zostanie na zapłatę zobowiązań podatkowych nie może stanowić argumentu, który by co do istoty i co do zasady wykluczał odsetki od takiej pożyczki z kosztów podatkowych. »
Korekta przychodów oraz kosztów podatkowych – zmiany 2016
Aktualizacja: 24.02.2016
Od początku 2016 r. obowiązują zmiany obu ustaw o podatkach dochodowych w zakresie korygowania przychodów i kosztów uzyskania przychodów. »
Korekta kosztów podatkowych od 2016 roku - nowe zasady
Aktualizacja: 26.02.2016
Od 2016 r. podatnicy prowadzący działalność gospodarczą i rozliczający koszty podatkowe stosować będą nowe zasady rozliczania kosztów nieopłaconych. Usunięciu ulega bowiem zasada ich bieżącego korygowania i uzależniania od faktycznej zapłaty poszczególnych kwot. »
Ulgi podatkowe na żłobki i przedszkola od 2016 roku
Aktualizacja: 27.07.2015
Ulgi podatkowe na tworzenie i prowadzenie żłobków, klubów dziecięcych i przedszkoli przyzakładowych przewiduje nowelizacja ustawy o PIT i CIT, zaakceptowana w piątek 24 lipca 2015 r. bez poprawek przez Senat. Ustawa wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2016 r. »
Korekta w nowym JPK_V7 – jak to zrobić?
Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością i członek sieci KPMG składającej się z niezależnych spółek członkowskich stowarzyszonych z KPMG International Cooperative (“KPMG International”), podmiotem prawa szwajcarskiego
Zostań ekspertem portalu Infor.pl »