REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Rozliczenia PIT-ów

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Twój e-PIT - wezwanie do zapłaty zaległości

Podatnik przesłał zeznanie podatkowe PIT i wpłacił podatek online na platformie Twój e-PIT, pomimo tego urząd skarbowy wystosował wezwanie do zapłaty zaległości podatkowej. Ministerstwo Finansów przekonuje, że to wyjątkowy przypadek, a nie błąd systemu.

Exit tax - wzory formularzy PIT-NZ, PIT-NZS, PIT-NZI

Ministerstwo Finansów określiło wzory deklaracji o wysokości dochodu z niezrealizowanych zysków oraz wzór informacji o wysokości wartości rynkowej składnika majątku do celów tego podatku, czyli PIT-NZ, PIT-NZS i PIT-NZI. Nowe wzory mają zastosowanie do dochodów osiągniętych od 1 stycznia 2019 r.

Dwie piąte podatników skorzystało z usługi Twój e-PIT

Z badań CBOS "PIT-y 2018" wynika, że dwie piąte podatników skorzystało z usługi Twój e-PIT, a ponad jedna czwarta nie wprowadziła żadnych zmian w zaproponowanym przez Krajową Administrację Skarbową rozliczeniu. Częściej z usługi korzystali lepiej wykształceni i zamożniejsi Polacy.

Jakie są zasady opodatkowania transakcji wirtualnych

Transakcje wirtualne to nie tylko obrót kryptowalutami. Wirtualny handel sięga znacznie dalej. Przykładowo, amatorzy gier komputerowych są w stanie zapłacić bardzo dużo za wirtualną broń, wyspę lub strój dla swojego bohatera. Niektórzy z takich wirtualnych transakcji uczynili sobie źródło dochodu. Osiągane w ten sposób zyski wiążą się z koniecznością rozliczenia. Jak wygląda opodatkowanie transakcji wirtualnych?

Korekta e-PITa rozliczonego automatycznie

Jeżeli nie zaglądałeś do swojego rocznego zeznania podatkowego (PIT-37 lub PIT-38) przygotowanego na portalu podatki gov.pl, to 30 kwietnia w ramach usługi "Twój e-PIT" zostałeś rozliczony automatycznie. Warto wiedzieć, że automatycznie złożonego PIT-a można skorygować. Jeżeli np. zapomniałeś skorzystać z ulgi, czy odliczenia, to zdecydowanie trzeba dokonać korekty. Jak to zrobić?

Prezent komunijny jest darowizną i może podlegać opodatkowaniu

Z formalnego punktu widzenia prezent komunijny jest darowizną i w związku z tym może podlegać opodatkowaniu. Wysokość podatku jest zależna od rodzaju prezentu i stopnia pokrewieństwa z obdarowującym. Cenniejsze upominki warto zgłosić, zwłaszcza że obowiązek podatkowy od darowizn nigdy się nie przedawnia, co oznacza, że fiskus może się upomnieć o zaległy podatek w każdym momencie.

Papierowy PIT ważniejszy od automatycznie zaakceptowanego e-PIT-a

Ministerstwo Finansów informuje, że zakończyła się automatyczna akceptacja PIT-37 i PIT-38 w usłudze Twój e-PIT. Jeżeli podatnik nie zatwierdził ani nie odrzucił PIT-a przygotowanego dla niego w usłudze, to jego zeznanie roczne za 2018 r. zostało automatycznie zaakceptowane. Ale gdy podatnik rozliczył się samodzielnie w ostatnich dniach kwietnia w wersji papierowej, to takie zeznanie będzie miało pierwszeństwo przed PIT-em automatycznie zaakceptowanym w usłudze Twój e-PIT. Do 31 maja można dodać lub zmienić dane OPP w usłudze Twój e-PIT.

Roczne zeznanie podatkowe PIT tylko do 30 kwietnia

30 kwietnia 2019 r. jest ostatnim dniem na złożenie rocznego zeznania podatkowego PIT i zapłacenie podatku dochodowego od osób fizycznych za 2018 r. Dzięki usłudze Twój e-PIT - uruchomionej przez resort finansów - podatnicy, którzy tego nie zrobią w terminie, mogą spać spokojnie; fiskus rozliczy ich automatycznie.

Sprawdź swój PIT-37 lub PIT-38 w usłudze Twój e-PIT

Z końcem kwietnia upływa termin na rozliczenie się z podatku za 2018 r. Warto sprawdzić swój PIT-37 lub PIT-38 w usłudze Twój e-PIT. Nawet jeżeli zeznanie wypełniła fiskus, warto do niego zajrzeć, choćby po to, żeby upewnić się, jaka jest kwota do ewentualnej dopłaty.

Zmiana proporcji udziału w zysku spółki a rozliczenie roczne PIT

Przez część roku podatkowego wspólnik spółki odprowadzał zaliczki na podatek dochodowy według proporcji pierwotnej, zaś po zakończeniu roku jego udział w zysku wzrośnie i będzie odnoszony do zakończonego już roku obrotowego. Czy taki wspólnik powinien zwiększyć podatek do zapłaty w zeznaniu rocznym PIT?

Rozliczenie PIT-38 w usłudze Twój e-PIT

Od tego roku rozliczenie niektórych rocznych deklaracji PIT jest dużo prostsze, Ministerstwo Finansów uruchomiło bowiem usługę Twój e-PIT. Za pośrednictwem tej nowej usług oprócz PIT-37 i PIT-36 można rozliczyć także PIT-38 za ubiegły rok podatkowy. Jak zrobić to prawidłowo?

Twój e-PIT przez Profil Zaufany

Ministerstwo Cyfryzacji zachęca do korzystania z Profilu Zaufanego. Okazuje się, że już ponad 900 tys. Polaków dzięki Profilowi Zaufanemu sprawdziło do tej pory swój e-PIT. To oczywiście nie wszystko, co możesz dzięki niemu załatwić.

Twój e-PIT 2019 - kiedy nie można lub nie warto czekać na rozliczenie automatyczne

30 kwietnia 2019 r. mija termin rozliczenia PIT za 2018 rok. W tym roku po raz pierwszy rozliczony już PIT czeka na podatnika na portalu podatkowym podatki.gov.pl. I nawet jeżeli podatnik nie zajrzy na ten portal, 30 kwietnia PIT "złoży się" automatycznie. Jednak w niektórych przypadkach trzeba lub po prostu warto skorygować przygotowane przez Krajową Administrację Skarbową w usłudze Twój e-PIT nasze zeznanie podatkowe.

System "Twój e-PIT" nie wyświetla korekt wykonanych przez urzędy skarbowe

Ministerstwo Finansów potwierdziło, że system "Twój e-PIT" nie wyświetla korekt wykonanych przez pracowników urzędów skarbowych. Rozliczający się nie zna więc ostatecznej wersji złożonego zeznania PIT.

Dochody z odpłatnego zbycia papierów wartościowych - rozliczenie PIT

Dochód z odpłatnego zbycia papierów wartościowych, udziałów, akcji i z realizacji praw z nich wynikających podlega opodatkowaniu 19% podatkiem dochodowym. Za dochód przyjmuje się różnicę pomiędzy sumą przychodów uzyskanych z tytułu odpłatnego zbycia powyższych aktywów a kosztami ich nabycia.

38% PIT wraca do Twojej gminy – wpisz miejsce faktycznego zamieszkania do zeznania PIT

Wiele gmin zachęca swoich mieszkańców, by wypełniając roczne zeznania podatkowe wpisywali miejsce swojego faktycznego zamieszkania (a nie miejsce zameldowania – które często się różni od miejsca zamieszkania). Gminy uświadamiają jednocześnie mieszkańców, że dzięki temu budżet gminy zasili ponad 38% podatku dochodowego każdego mieszkańca. A zatem pieniądze te zostaną wydane w tej gminie, gdzie dany podatnik faktycznie mieszka.

Rozlicz PIT w galerii handlowej - sobota 16 marca

W sobotę 16 marca 2019 r. w 75 galeriach handlowych w całym kraju w godzinach od 12 do 20 pracownicy urzędów skarbowych będą pomagać podatnikom wypełnić i wysłać roczne zeznania podatkowe PIT. Dla podatników rozliczających się na PIT-37 i PIT-38, rozliczenie odbędzie się w usłudze Twój e-PIT.

Danina solidarnościowa - jak i kiedy rozliczyć?

Daninę solidarnościową uiszczają podatnicy osiągający dochody przekraczające 1 000 000 zł. Przy ustalaniu wysokości podstawy opodatkowania uwzględnia się uzyskane dochody oraz kwoty pomniejszające te dochody, wykazywane w PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-CFC i PIT-40A. Obowiązek składania deklaracji i zapłaty daniny podlega wykonaniu po raz pierwszy w terminie do dnia 30 kwietnia 2020 r.

Usługa Twój e-PIT – nowość w tegorocznych rozliczeniach PIT

Na złożenie PIT-11 pracodawcy mieli czas do końca stycznia. Ministerstwo Finansów już 1 lutego potwierdziło, że większość płatników zdążyła na czas, przekazując blisko 22,8 mln dokumentów. Na ich podstawie Krajowa Administracja Skarbowa przygotowała 23 mln deklaracji PIT-37 i 250 tys. PIT-38, dostępnych w usłudze Twój e-PIT. Co warto wiedzieć o nowym systemie składania rocznych zeznań PIT?

Utrudnienia i bezpieczeństwo działania systemu „Twój e-PIT”

„Twój e-PIT” to nowa, szumnie zapowiadana usługa, proponowana podatnikom przez Ministerstwo Finansów. Została uruchomiona od 15 lutego 2019 roku i ma być nowym sposobem rozliczenia rocznych zeznań podatkowych. Zgodnie z koncepcją, dzięki „Twój e-PIT” część obowiązków - do tej pory leżących na podatnikach - miały przejąć organy podatkowe. Docelowym założeniem miała być rezygnacja z obowiązku deklaracyjnego – w praktyce PIT za podatnika ma przygotowywać odpowiedni urząd skarbowy. Czy tak się stało? Jak wyglądają początki działania usługi?

Zeznania roczne PIT w 2019 r. - nowości i ciekawostki

Pierwsze formularze podatkowe PIT za 2018 r. zostały już złożone. Do końca stycznia mieli na to czas podatnicy rozliczający się według ryczałtu i karty podatkowej. Pozostali natomiast powinni spełnić ten obowiązek do końca kwietnia. Warto zwrócić uwagę, że w 2019 roku pojawiło się trochę nowości w rozliczaniu podatku dochodowego.

Twój e-PIT a tajemnica skarbowa

Usługa Twój e-PIT umożliwia dostęp do tajemnic skarbowych. Ciekawski pracodawca może w bardzo prosty sposób, bez naszej wiedzy, sprawdzić czy mamy inne źródła dochodów, ile zarabia nasz współmałżonek, a nawet ile płacą nam w nowym miejscu pracy.

Wspólne rozliczenie małżonków w rocznym PIT

Rozliczenie wspólnie z małżonkiem w rocznym zeznaniu PIT może być opłacalne. Podpowiemy kiedy i dlaczego warto oraz jak prawidłowo to zrobić. I niech przyświeca nam wszystkim jeden podstawowy cel - jak płacić mniejsze podatki.

Twój e-PIT - wyjaśnienia Ministerstwa Finansów

Od 15 lutego 2019 r. działa nowa usługa Ministerstwa Finansów "Twój e-PIT". Twój e-PIT to automatycznie przygotowane i udostępnione przez Krajową Administrację Skarbową roczne zeznanie podatkowe osób fizycznych (na razie dotyczy to tylko PIT-37 i PIT-38). Podatnik, który skorzysta z tej usługi nie będzie już musiał wypełniać wniosków, ani składać deklaracji, aby rozliczyć swój podatek. Na pytania redakcji infor.pl dot. tej usługi odpowiedzi udzieliła Renata Domasiewicz - Zastępca Dyrektora Departamentu Zarządzania Strategicznego Ministerstwa Finansów. Ponadto Ministerstwo Finansów udzieliło kilkudziesięciu wyjaśnień odnośnie najczęściej pojawiających się wątpliwości dotyczących usługi Twój e-PIT.

Jak skorzystać z usługi Twój e-PIT przez Profil Zaufany

Od 15 lutego podatnicy rozliczający się na PIT-37 i PIT-38 mogą sprawdzić swoje zeznania podatkowe przygotowane przez fiskusa w usłudze Twój e-PIT. Pomocny będzie w tym Profil Zaufany.

Usługa Twój e-PIT pozawala na łatwe i szybie skorygowanie zeznania podatkowego

Od piątku 15 lutego za pomocą usługi Twój e-PIT zostaną podatnikom udostępnione zeznania podatkowe PIT-37 i PIT-38 . Dzięki nowej usłudze podatnik może w łatwy i szybki sposób skorygować zeznanie podatkowe nawet po 1 maja.

Bez kary za niezłożenie PIT-37 i PIT-38

W 2019 roku za niezłożenie PIT-a podatnicy nie zostaną ukarani przez fiskusa, ponadto na zwrot podatku możemy czekać 45 dni, a nie trzy miesiące - mówi w rozmowie z PAP partner w kancelarii KNDP Marek Kolibski.

Twój e-PIT 2019 – nowa możliwość rozliczenia PIT

Początek nowego roku to dobry czas na przypomnienie zasad rozliczania podatku dochodowego od osób fizycznych. W tym roku, z uwagi na wprowadzone zmiany w ustawach podatkowych podatnicy zyskają dodatkową możliwość na rozliczenie „swoich PITów”.

Jak rozliczyć podatek dochodowy od obrotu kryptowalutami w 2019 r.

Od 2019 r. w polskim ustawodawstwie podatkowym zaczęły obowiązywać zaktualizowane przepisy dotyczące podatku dochodowego od obrotu kryptowalutami dla osób fizycznych. Jak wyglądają zasady rozliczania podatku od kryptowalut oraz legalne możliwości jego obniżenia?

Rozliczenia PIT i CIT po zmianach od 2019 r.

Od początku 2019 r. obowiązuje szereg zmian w podatkach dochodowych. Są to zarówno zmiany korzystne, jak i niekorzystne z punktu widzenia podatników. Błyskawiczny tryb procedowania, w odniesieniu do tak wielu znaczących kwestii, niewątpliwie budzi uzasadnione obawy o jakość stanowionego prawa. Z tego względu warto jak najszybciej podjąć kroki w celu weryfikacji wpływu zmian na rozliczenia podatkowe.

1% podatku dla OPP w usłudze Twój e-PIT

Ministerstwo Finansów udzieliło wskazówek i wyjaśnień jak (krok po kroku) przekazać 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP) w usłudze Twój e-PIT. Ponadto MF udzieliło odpowiedzi na najczęstsze i najważniejsze pytania dotyczące tej kwestii.

PIT-11 - najważniejsze informacje, najczęstsze problemy

PIT-11 stanowi podstawową informację o dochodach oraz pobranych zaliczkach na podatek dochodowy, którą przygotowują płatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych. Wiele osób nie wie co zrobić z otrzymanym dokumentem, czym on jest i do czego służy. Znajomość podstawowych definicji podatkowo-prawnych oraz zasad kierujących PIT-11, czy też indywidualnymi deklaracjami podatkowymi, jest wiedzą konieczną do prawidłowego wypełnienia zobowiązań wobec urzędów skarbowych.

Podatek dochodowy przy zbyciu nieruchomości - rozliczenie roczne za 2018 r. na PIT-39

Osoba fizyczna, która dokonała odpłatnego zbycia (np. sprzedaży lub zamiany) nieruchomości przed upływem pięciu lat (licząc od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło nabycie lub wybudowanie nieruchomości) musi zapłacić podatek od dochodu uzyskanego z tej transakcji. Po zakończeniu roku podatkowego, w którym nastąpiło odpłatne zbycie, w terminie do 30 kwietnia osoba taka ma obowiązek złożyć zeznanie roczne PIT-39 i zapłacić podatek.

Elektroniczny PIT-8C, PIT-11 i PIT-R do końca stycznia

Ministerstwo Finansów przypomina, że do 31 stycznia 2019 r. wszystkie informacje o wypłaconych w 2018 r. dochodach należy przesłać do urzędu skarbowego wyłącznie elektronicznie, na odpowiednim formularzu, tj. PIT-8C, PIT-11, PIT-R.

Twój e-PIT od 15 lutego 2019 r. - dla rozliczających się na PIT-37 i PIT-38

Ministerstwo Finansów poinformowało, że rusza usługa Twój e-PIT. Podatnik, już od 15 lutego 2019 r., będzie mógł sprawdzić na Portalu Podatkowym przygotowany przez administrację skarbową PIT-37 i PIT-38.

Wspólne rozliczenie rocznego zeznania podatkowego PIT – objaśnienia MF

Minister Finansów wydał 18 stycznia 2019 r. objaśnienia podatkowe odnośnie zniesienia od 2019 roku czasowego ograniczenia na złożenie wniosku o preferencyjne opodatkowanie dochodów. Chodzi o możliwość wspólnego rozliczenia zeznania podatkowego PIT z małżonkiem albo z samotnie wychowywanym dzieckiem. Od 2019 roku niezłożenie wniosku o wspólne rozliczenie PIT w terminie złożenia zeznania (do końca kwietnia następnego roku podatkowego) nie powoduje utraty możliwości wspólnego rozliczenia. Bowiem wniosek ten można złożyć w korekcie zeznania podatkowego złożonej nawet po 30 kwietnia.

Roczne rozliczenie PIT wspólnie z samotnie wychowywanym dzieckiem 2018/2019

Rozliczenie roczne PIT rodzica (lub opiekuna prawnego) wspólnie z samotnie wychowywanym dzieckiem z reguły pozwala zapłacić mniejszy podatek dochodowy (ew. uzyskać większy zwrot nadpłaconego w zaliczkach podatku). Pamiętajmy, że od tego roku (tj. od rozliczenia dochodów uzyskanych w 2018 r.) także korekta zeznania, złożona po 30 kwietnia 2019 r., pozwala na skuteczny wybór wspólnego rozliczenia z samotnie wychowywanym dzieckiem. Zatem jeżeli zapomnimy to zrobić przed 30 kwietnia, można to niedopatrzenie naprawić potem składając korektę zeznania PIT.

Rozliczenie PIT w 2019 roku - korzyści i ułatwienia

Podatnicy PIT rozliczający w 2019 roku swoje dochody za rok 2018 powinni wiedzieć, że w tym roku zmieniły się istotnie niektóre ważne zasady. Chyba najważniejszą zmianą jest to, że osoby składające PIT-37 i PIT-38 będą mogły skorzystać z gotowego formularza, który wypełni za nich urzędnik skarbowy. Ponadto skróceniu uległ okres oczekiwania na zwrot nadpłaty podatku, pojawiła się możliwość wspólnego rozliczenia z małżonkiem nawet po upływie terminu do złożenia zeznania, rocznego. Trzeba też pamiętać, że w 2018 roku obowiązywała wyższa niż w 2017 r. kwota wolna od podatku i pewne ułatwienia objęły osoby, które prowadzą działalność gospodarczą, dorabiając niewielkie kwoty (tzw. działalność nierejestrowana).

Wspólne rozliczenie małżonków w zeznaniu rocznym PIT w 2019 r.

Małżonkowie, spełniający określone przez ustawodawcę warunki, mogą składać wspólne deklaracje roczne PIT. Ministerstwo Finansów przygotowało broszurę wyjaśniającą zasady takiego rozliczenia, która dotyczy zeznań podatkowych składanych w roku 2019 (za rok 2018).

Jak złożyć PIT-11 w terminie - 5 wskazówek dla pracodawców

Od 2019 roku pracodawcy muszą złożyć informacje PIT-11 swoich pracowników do urzędu skarbowego do końca stycznia. Co zrobić, aby szybko i bez problemu zdążyć na czas? Oto 5 porad, które pomogą się zorganizować i wyeliminować najczęstsze błędy, popełniane przy dopełnianiu obowiązków podatkowych.

Stawki podatkowe PIT w 2019 r.

Prezentujemy stawki procentowe podatku PIT i ryczałtu, które obowiązują w 2019 r. Zgodnie z przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne oraz obwieszczenia MF w sprawie stawek ryczałtu od przychodów osób duchownych.

PIT-OP dla emerytów i rencistów w 2019 roku - jak złożyć

PIT-OP to uproszczone oświadczenie o przekazaniu 1% podatku organizacji pożytku publicznego (OPP), przeznaczone dla emerytów i rencistów którzy dostali od organu rentowego (np. z ZUS) roczne obliczenie podatku na formularzu PIT-40A a nie muszą wypełniać odrębnego zeznania podatkowego (bo nie uzyskali w rozliczanym roku podatkowym innych dochodów, które trzeba wykazać w zeznaniu podatkowym na formularzu PIT-37 albo PIT-36).

Zmiany w PIT od 2019 r.

Rok 2019, to rok bardzo dużych zmian w podatkach dochodowych. W tym opracowaniu zebrałam kilka zmian, które w mojej opinii są najciekawsze z punktu widzenia przedsiębiorców. Zmiany te podzieliłam na dwie grupy “przyjazne” oraz niekorzystne dla przedsiębiorców.

Nowe zasady płacenia zaliczek na PIT od 2019 roku

Jedną z wielu ważnych zmian podatkowych wchodzących w życie w 2019 roku, jest zmiana przepisów dotyczących zasad wpłacania zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych. Jak płatnicy powinni rozliczać zaliczki na PIT w 2019 roku - wyjaśniają eksperci z e-file.

Kiedy małżonkowie nie rozliczą się wspólnie w rocznym PIT

Do terminu złożenia deklaracji rocznej przez osoby fizyczne pozostało jeszcze trochę czasu, jednak mimo to warto przypomnieć, kiedy małżonkowie nie będą mieli prawa do wspólnego rozliczenia PIT.

PIT-11, PIT-8C i PIT-R za 2018 rok – MF przypomina o poprawnym PESEL lub NIP

Ministerstwo Finansów apeluje do pracodawców i innych płatników PIT aby podczas składania PIT-11, PIT-8C, PIT-R wpisać prawidłowy identyfikator podatkowy PESEL albo NIP swojego pracownika lub innego podatnika. Pracownik, który jest cudzoziemcem i mieszka w Polsce też powinien mieć PESEL. Poprawne wpisanie tych identyfikatorów pozwoli administracji skarbowej udostępnić podatnikom poprawne zeznania PIT-37 i/lub PIT-38 za rok 2018 w ramach nowej usługi "Twój e_PIT".

PIT-11, PIT-8C i inne informacje do końca stycznia 2019 r.

Od 2019 r. informacje o uzyskanych w poprzednim roku dochodach (PIT-8C, PIT-11, PIT-11A, PIT-40A oraz PIT-R) za 2018 r. pracodawcy i inni płatnicy muszą przesłać do urzędu skarbowego wyłącznie elektronicznie do 31 stycznia 2019 r. Termin na przesłanie informacji podatnikowi nie ulega zmianie i jest to nadal ostatni dzień lutego.

Czy obniżone odsetki podatkowe można stosować do zaległych zaliczek na podatek dochodowy?

Zdaniem Ministra Finansów możliwość zapłacenia obniżonych odsetek od zaległości podatkowych nie dotyczy przypadków, gdy wpłata tytułem zaległych zaliczek na podatek jest realizowana w trakcie roku podatkowego, zanim jeszcze wysokość należnych zaliczek zostanie potwierdzona w rocznym zeznaniu podatkowym. Natomiast z obniżonej stawki odsetek może skorzystać podatnik, który z własnej inicjatywy koryguje zeznanie podatkowe poprzez wskazanie niezadeklarowanych wcześniej należnych zaliczek bądź zwiększenie ich pierwotnej wysokości. Zasady te dotyczą zarówno PIT jak i CIT.

Danina solidarnościowa od 2019 roku

3 października 2018 r. w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o Solidarnościowym Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych, który ma na celu zapewnienie dodatkowego wsparcie społecznego, zawodowego lub zdrowotnego osobom niepełnosprawnym. Jednym z głównych źródeł zasilania SFWON ma być tzw. danina solidarnościowa.

Nadpłata PIT 2019 – zwrot w terminie 45 dni przy rozliczeniu elektronicznym

Zgodnie z uchwaloną przez Sejm 4 października 2018 r. ustawą o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw od 2019 roku (czyli już od rozliczenia za 2018 rok) ma obowiązywać 45-dniowy termin zwrotu nadpłaty PIT liczony od dnia złożenia zeznania podatkowego (lub jego korekty) „za pomocą środków komunikacji elektronicznej”.

REKLAMA