REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Porady prawne

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Sprawozdania jednostkowe i zbiorcze

Sprawozdanie z wykonania planu dochodów budżetowych (Rb-27S) oraz wydatków budżetowych (Rb-28S) sporządza się jako sprawozdanie miesięczne za grudzień (w zakresie planu i wykonania) oraz za rok (w pełnym zakresie). W związku z tym, że w pewnych okolicznościach mogą nastąpić różnice w wartościach wykazanych w sprawozdaniu jednostkowym i zbiorczym, powstaje następujący problem: niewątpliwie w ewidencji księgowej należy ująć sprawozdanie roczne, ale co zrobić ze sprawozdaniem miesięcznym, jeżeli:- jest ono prawidłowe - czy zaznaczyć jedynie, iż zostało ono złożone?- jest ono nieprawidłowe - czy należy je wówczas skorygować, do stanu ze sprawozdania rocznego, i również zaznaczyć informację o złożeniu i jego, i korekty?

Zatrudnienie cudzoziemca celem świadczenia usług prawnych

Spółka jawna, której jestem wspólnikiem, rozważa zatrudnienie cudzoziemca na podstawie umowy o dzieło, celem świadczenia usług o charakterze prawnym. Jakie obowiązki w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych będą ciążyć na spółce w razie zawarcia takiej umowy?

Czy odsetki od zaległego wynagrodzenia należy uwzględnić w zeznaniu rocznym

W 2004 r. zostało mi wypłacone zaległe wynagrodzenie wraz z odsetkami za pracę, którą wykonywałem u poprzedniego pracodawcy w latach 2002-2003. Podstawą do wypłaty był wyrok sądu rejonowego. W jaki sposób mam się rozliczyć w tej sytuacji z podatku dochodowego? Chciałbym nadmienić, że przez cały 2004 r. uzyskiwałem dochody ze stosunku pracy, a jedynie dodatkowo otrzymałem to zaległe wynagrodzenie. Dochodów z innego źródła nie uzyskiwałem. Czy w zeznaniu rocznym powinienem również uwzględnić odsetki za zwłokę naliczone od zaległego wynagrodzenia?

Uzyskiwanie dochodów od zagranicznego pracodawcy

Od marca 2005 r. zamierzam podjąć zatrudnienie u zagranicznego pracodawcy. Wiem, że w takim przypadku będę obowiązany do samodzielnej wpłaty zaliczek na podatek dochodowy. Czy przysługuje mi prawo wyboru wysokości tych zaliczek?

Rozliczenie wydatków ze środków funduszy pomocowych

Bardzo proszę o informacje na temat konta 228 "Rozliczenie wydatków ze środków funduszy pomocowych". Gdzie mogę znaleźć informacje na temat tego konta. Wcześniej nie spotkałam się z nim.

Zakup bonów towarowych

Czy zakup bonów towarowych na kwotę 11 500 zł brutto wymaga procedury ustawy Prawa zamówień publicznych?

Ewidencja dodatkowego wynagrodzenia

Czy prawidłowo zaksięgowaliśmy dodatkowe wynagrodzenie roczne stosując następujące zapisy:Dodatkowe wynagrodzenie roczne brutto Wn 400 § 4040 Ma 231Składki ZUS Wn 400 § 4110 Ma 229Składki na Fundusz Pracy Wn 400 § 4120 Ma 229?

Kiedy zaliczyć do kosztów składki ZUS

Wynagrodzenia pracownicze zostały wypłacone 28 lutego 2005 r. Czy do kosztów uzyskania przychodu za luty 2005 r. mogę zaliczyć składki ZUS opłacone po 28 lutego 2005 r.?

Dofinansowanie ze środków unijnych - skutki podatkowe

Spółka z o.o. otrzymała ze środków unijnych częściową refundację kosztów udziału w targach międzynarodowych, które odbyły się w listopadzie 2004 r. Ponieważ spółka nie była pewna, czy otrzyma dofinansowanie, koszty te zaliczyła wcześniej bezpośrednio do kosztów uzyskania przychodów. Dofinansowanie dotyczyło 50% wydatków poniesionych przez spółkę. Czy w takiej sytuacji należy dokonać korekty kosztów uzyskania przychodów za listopad 2004 r. i czy wystąpiło w związku z tym zaniżenie zaliczki na podatek dochodowy za ten miesiąc oraz konieczność zapłaty odsetek za zwłokę z tego tytułu?

Zakup środków trwałych sfinansowanych z PFRON

Jesteśmy spółką posiadającą status zakładu pracy chronionej. W tym roku otrzymaliśmy dotację z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na wyposażenie nowych stanowisk pracy. Czy od zakupu środków trwałych, których nabycie zostało sfinansowane ze środków PFRON, przysługuje odliczenie podatku naliczonego?

Czy wniesienie aportem samochodu podlega akcyzie

Czy wniesienie w formie aportu samochodu osobowego przez obywatela Francji, niebędącego podatnikiem podatku od wartości dodanej, do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, która ma siedzibę w Polsce, podlega, podobnie jak w podatku VAT, zwolnieniu z akcyzy?

Zwolnienie z VAT a wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów

Czy podatnik zwolniony z podatku VAT w Polsce, nabywający towary od kontrahenta z kraju Unii, powinien rozliczyć transakcję jako wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów?

Przychód z tytułu użytkowania samochodu wspólnika

W trzyosobowej spółce cywilnej jeden ze wspólników używa swego prywatnego samochodu na potrzeby spółki, a koszty dzielimy proporcjonalnie na wszystkich wspólników. Samochód nie jest środkiem trwałym, jest prowadzona ewidencja przebiegu pojazdu. Niekiedy pojawiają się głosy o liczeniu hipotetycznego przychodu w cenach rynkowych u pozostałych wspólników. Czy to prawda i jaka jest podstawa prawna?

Umorzenie zaległości podatkowej

Urząd skarbowy w wyniku przeprowadzonej kontroli określił mi zaległość podatkową z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych za 2003 r. w kwocie 22 000 zł. Mój stan majątkowy wskazuje, że nie jestem w stanie zapłacić tej zaległości. Czy w jakiś sposób mogę uzyskać zwolnienie z zapłaty tej zaległości?

Obniżenie stawki amortyzacyjnej

Interesuje mnie możliwość obniżenia stawek amortyzacyjnych, ponieważ pozwoliłoby mi to wykazać zdolność kredytową. Czy mogę obniżyć stawkę amortyzacyjną dla środka trwałego do 0? Zaznaczam, że prowadzę księgę przychodów i rozchodów.

Wspólne opodatkowanie małżonków przy śmierci jednego z nich

Proszę o wyjaśnienie, czy osoba ma prawo rozliczyć się wspólnie z małżonkiem za 2004 r., jeżeli małżonek zmarł w lutym 2005 r.?

Likwidacja wartości niematerialnych i prawnych

Zajmuję się sprawami środków trwałych w firmie. Czy można zlikwidować wartości niematerialne i prawne całkowicie już umorzone, nadal jednak używane (płacony jest także roczny abonament-licencja na ich używanie). Jak prawidłowo dokonać takiej likwidacji?

Faktura za energię elektryczną

Fakturę za energię elektryczną wystawiono 9 stycznia 2005 r., dotyczy ona kosztów energii w 2004 r. Czy mogę ją zaksięgować na koncie Ma "6" "Rozliczenia międzyokresowe bierne" i koncie Wn "4", a w 2005 r. Wn "6" i Ma "2". Czy jest to prawidłowe?

Dostarczanie posiłków do zakładu pracy

Bar gastronomiczny dostarcza gotowe posiłki do zakładu pracy. Na fakturze dokumentującej sprzedaż bar stosuje stawkę 7 proc. Zakład pracy zażądał korekty faktury stwierdzając, że posiłki mają charakter posiłków regeneracyjnych objętych zwolnieniem z VAT. Czy zakład pracy ma rację?

Rozliczenia ze wspólnikami i kontrahentami z Niemiec

Dwaj wspólnicy naszej spółki mają miejsce zamieszkania w RFN. Z tego względu prowadzimy ożywione kontakty handlowe z Niemcami, wypłacamy należności licencyjne, odsetki i dywidendy. Wiem, że od stycznia br. obowiązuje nowa umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania. Czy wprowadziła ona jakieś istotne zmiany?

Termin rozliczenia faktury

Kiedy powinniśmy rozliczyć fakturę sprzedaży wystawioną np. w styczniu 2005 r. z terminem płatności na koniec lutego? Okres rozliczeniowy przypada na luty i naszym zdaniem wtedy należy zaksięgować fakturę. Ale co zrobić, gdy kontrahent nie wywiąże się z terminu płatności i należność zostanie uregulowana znacznie później? Czy ma to wpływ na okres rozliczenia podatku należnego? I odwrotnie, odnosząc się do podatku naliczonego, jeśli my nie wywiążemy się z terminu płatności i znacznie się ona opóźni, jaki okres rozliczeniowy wówczas obowiązuje?

Podmiot, na który jest wystawiana faktura

Spółka zajmująca się kolportażem prasy zamierza podpisać umowę z posłem Parlamentu Europejskiego na kolportaż wydawanego czasopisma. Czasopismo będzie kolportowane na terytorium Polski. Zgodnie z życzeniem posła faktura za usługi kolportażowe miałaby być wystawiana na jeden z organów UE. Czy takie rozwiązanie jest prawidłowe?

Postępowanie odwoławcze - możliwość oceny dowodów przez stronę

W mojej sprawie organy podatkowe wszczęły postępowanie, które dotyczyło skorzystania przeze mnie dwa lata temu z ulgi budowlanej w podatku dochodowym. Postępowanie to zostało zakończone wydaniem (niekorzystnej dla mnie) decyzji, od której się odwołałem. Proszę o wyjaśnienie, czy w postępowaniu w II instancji też powinienem dostać 7-dniowy termin na wypowiedzenie się w sprawie zebranych w sprawie dowodów? Jeśli tak, to czy takie uprawnienie przysługuje mi również wtedy, gdy w postępowaniu tym nie zebrano żadnych nowych dowodów?

Podwyższenie ceny dostarczonego uprzednio towaru

W wyniku zastosowania określonych warunków dostawy nastąpiło podwyższenie ceny dostawy towarów uprzednio dostarczonych. W jaki sposób należy udokumentować zwiększenie ceny towaru?

Korekta faktury VAT sprzed 1 maja 2004 r.

Chciałbym wstawić korektę faktury VAT (zmniejszającą cenę usługi) sprzed maja 2004 r. na usługę transportu międzynarodowego z Polski do Francji. Jak ją rozliczyć w deklaracji VAT-7: za miesiąc wystawienia korekty, za miesiąc otrzymania potwierdzenia korekty, czy za kwiecień 2004 r.? W obecnym wzorze deklaracji VAT-7 nie ma pozycji sprzedaży traktowanej jako eksport, opodatkowanej stawką 0 proc.

Opodatkowanie marży - zasady ewidencjonowania

Jak i co ewidencjonować w kasie fiskalnej w przypadku usług, które są opodatkowane "z marży"? Czy tylko zapłaty i przedpłaty? Czy może należy ewidencjonować również marżę, a nawet faktury zakupu? Czy prowadzący biura podróży muszą osobno wpisywać do kasy marżę, a osobno wartość usług własnych? Pozostaje jednak jeszcze kwestia usług kupionych od podmiotów trzecich dla bezpośredniej korzyści turysty.

Obowiązek udzielenia informacji podatkowych

Prowadzę w formie spółki cywilnej działalność gospodarczą w zakresie handlu hurtowego artykułami metalowymi. W ramach prowadzonej działalności współpracuję z kontrahentami z całej Polski. Otrzymałam od urzędu skarbowego pismo z żądaniem podania informacji o wartości należności wynikających z umów zawartych z jednym z moich kontrahentów. Obawiam się, że w sytuacji, kiedy mój kontrahent dowie się o przekazanych przeze mnie informacjach, nasza współpraca może się zakończyć. Czy organy podatkowe mogą żądać ode mnie takich informacji?

Dochody z odpłatnego zbycia zagranicznych papierów wartościowych

Zajmuję się inwestowaniem na giełdzie. Obecnie zamierzam sprzedać część moich akcji, przy czym będą to zarówno akcje spółki polskiej, notowane na giełdzie warszawskiej, jak i akcje spółek zagranicznych. Czy jest jakaś różnica w opodatkowaniu dochodów ze zbycia tych akcji ze względu na miejsce ich uzyskania?

Opodatkowanie dochodów uzyskanych z tytułu udziału w spółce komandytowej

Zamierzamy założyć spółkę komandytową. Jakie będą zasady opodatkowania dochodów uzyskanych z tytułu działalności prowadzonej w tej formie?

Koszty konkursu dla pracowników

Firma ogłosiła wśród swoich pracowników konkurs na temat wiedzy o firmie. Zwycięzca konkursu otrzymał nagrodę rzeczową w wysokości 299 zł. Czy wydatek poniesiony na zakup tej nagrody jest kosztem uzyskania przychodów dla firmy? Czy świadczenie to jest przychodem dla pracownika?

Kara umowna za odstąpienie od umowy jako koszt

Spółka dzierżawi grunt rolny na okres 10 lat. Dzierżawa wiąże się z koniecznością dokonania inwestycji w sprzęt, które w kontekście uzyskiwanych przychodów stają się nieopłacalne. Kalkulacja ekonomiczna skłania nas do decyzji zerwania tej umowy za cenę zapłacenia przewidywanej umową kary umownej. Czy zapłacona w tych okolicznościach kara umowna stanowiłaby koszt uzyskania przychodu?

Jak udokumentować zwrot kosztów usługi prawnej wierzycielowi przez dłużnika

Pozwaliśmy do sądu dłużnika. Ponieśliśmy koszty usługi prawnej w sierpniu 2004 r., w wysokości 2000 zł + VAT. We wrześniu 2004 r. dłużnik podpisał z nami ugodę, gdzie zobowiązał się zwrócić poniesione do tej pory koszty. Zwrócił 2440 zł (czyli z VAT). Dłużnik nie chciał wówczas faktury (czy też refaktury). Obecnie dłużnik żąda wystawienia refaktury, ponieważ chciałby odliczyć VAT. Czy po takim okresie czasu mam obowiązek wystawić refakturę? Jeśli tak, z jaką datą (grudzień 2004 r.) i kiedy umieścić ją w deklaracji VAT-7: w grudniu 2004 r. czy też zrobić korektę do sierpnia 2004 r.?

VAT odliczony w wyniku korekty jako przychód

Spółka z o.o. użytkuje w działalności gospodarczej maszynę drukarską nabytą w sierpniu 2004 r. za kwotę 244 000 zł (44 000 zł stanowi VAT naliczony przy jej nabyciu). Zakupiony środek trwały spółka używa do wykonywania czynności opodatkowanych i zwolnionych od VAT. Ustalony współczynnik proporcji odzwierciedlający strukturę sprzedaży pozwalał spółce w trakcie 2004 r. odliczyć 50 proc. kwoty podatku naliczonego przy nabyciu maszyny, tj. kwotę 22 000 zł. Pozostała kwota, która nie została odliczona w zakresie rozliczeń VAT, zwiększyła wartość początkową maszyny drukarskiej, od której nalicza się odpisy amortyzacyjne. Po zakończeniu roku proporcja sprzedaży opodatkowanej do zwolnionej w sprzedaży ogółem wyniosła 60 proc. Tym samym spółka w korekcie za styczeń 2005 r. zwiększyła odliczenie VAT naliczonego przy zakupie maszyny drukarskiej o piątą część powstałej różnicy, tj. o kwotę 880 zł (4400 zł/5). Czy nasze postępowanie było prawidłowe?

Czy usługa pośrednictwa związana z wewnątrzwspólnotową dostawą towarów podlega opodatkowaniu w Polsce

Prowadzę pozarolniczą działalność gospodarczą i osiągam przychody m.in. z tytułu wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów na terytorium Czech. Otrzymuję od pośrednika czeskiego rachunek za pośrednictwo w sprzedaży (określona kwota od każdej sprzedanej sztuki). Rachunek zawiera NIP nabywcy i dostawcy dla transakcji wewnątrzwspólnotowych. Czy mam to potraktować jako import usług i wystawić fakturę wewnętrzną? Jeżeli tak, to jaką zastosować stawkę VAT? Urząd twierdzi, że 22%, ja natomiast uważam, że jest to usługa pośrednictwa związana z dostawą wewnątrzwspólnotową towarów i należy zastosować stawkę 0%. Czy w przypadku gdy będzie to 0%, należy dokonać korekty deklaracji VAT-7 i wykazać import usług ze stawką podatku 0%?

Czy sprzedaż dzieł sztuki przez stowarzyszenie może korzystać ze zwolnienia

Związek Artystów Plastyków, jako stowarzyszenie, prowadzi działalność statutową i gospodarczą. Dochód uzyskany z działalności gospodarczej w całości przeznaczamy na działalność statutową. Jesteśmy czynnym podatnikiem VAT. ZPAP w statucie realizuje swe cele poprzez, między innymi, tworzenie różnych form pomocy koleżeńskiej i socjalnej dla swoich członków. W związku z powyższym, przygotowujemy aukcję dzieł sztuki (obrazy, grafiki), przekazanych nam w formie darowizny od artystów plastyków. Czy sprzedaż dzieł sztuki na aukcji podlega opodatkowaniu podatkiem VAT? Czy podstawą opodatkowania podatkiem VAT będzie kwota uzyskana ze sprzedaży pomniejszona o podatek VAT? Jeśli tak, to jaką stawką należy opodatkować tę transakcję?

Wspieranie celów społecznie użytecznych poprzez udział w aukcji

Nasza firma stara się wspierać działające w jej regionie różne organizacje zajmujące się pomocą na rzecz potrzebujących, wspieraniem kultury, ochroną zdrowia itp. Aby nasza działalność na rzecz społeczności lokalnej nie była tak anonimowa, zamierzamy w tym roku uczestniczyć również w bardziej medialnych przedsięwzięciach, np. aukcjach na rzecz wsparcia miejscowych jednostek kultury lub ochrony zdrowia. Czy taka forma wsparcia celów społecznie pożytecznych będzie dla nas korzystna od strony podatkowej?

Jak rozliczyć podatek od wspólnego przedsięwzięcia, dotyczącego nieruchomości położonej w Niemczech

Nasza firma, jako czynny podatnik VAT UE, podpisała umowę o podwykonawstwo z czynnym podatnikiem zarejestrowanym w Polsce. Umowa dotyczy usług świadczonych na rzecz niemieckiego kontrahenta w nieruchomości położonej na terytorium Niemiec. Z jaką stawką należy wystawić fakturę na podmiot polski w sytuacji, gdy umowa została podpisana między tym podmiotem a firmą niemiecką?

Czy agencje nieruchomości muszą ewidencjonować obrót w kasie fiskalnej

Prowadzę agencję nieruchomości. Czy 2005 r. muszę ewidencjonować obrót za pomocą kasy fiskalnej?

Jak ustalić moment powstania obowiązku podatkowego przy nabyciu nieruchomości, za którą zapłata nastąpiła w 1998 r.

Proszę o wyjaśnienie, kiedy powstanie obowiązek podatkowy w VAT w sytuacji, kiedy w 1998 r. zapłacono całą należność za nieruchomość pod działalność gospodarczą i sporządzono akt notarialny przedwstępny. Zostały wystawione faktury VAT na grunt (zwolnione z opodatkowania VAT) i hale (VAT 22%). W 1998 r. przekazano budynki do użytkowania na podstawie umowy dzierżawy. W sierpniu 2004 r. nastąpiło podpisanie aktu notarialnego, dotyczące ostatecznej sprzedaży tej nieruchomości. Czy obowiązek podatkowy powstał w momencie otrzymania zapłaty, czy w chwili podpisania aktu notarialnego? Jakie stawki należało zastosować dla gruntu?

Czy w przypadku najmu nieruchomości położonej poza granicami Polski dochodzi do importu usług

Czy należy korygować deklarację, jeśli nabywca otrzymał towar z opóźnieniem

Nasza spółka dokonuje transakcji w ramach wewnątrzwspólnotowego nabycia z kontrahentem z Niemiec. Jak powinniśmy postąpić w przypadku, gdy otrzymaliśmy towar od dostawcy z kraju Unii dwa miesiące po tym, jak na podstawie otrzymanej faktury rozliczyliśmy tę transakcję w deklaracji VAT-7? Czy należy skorygować pierwotną deklarację podatkową i rozliczyć transakcję wewnątrzwspólnotowego nabycia w miesiącu faktycznego otrzymania towaru?

Jak rozliczyć fakturę za zakup w Niemczech towarów niehandlowych

Jestem czynnym podatnikiem podatku VAT. Dokonuję zakupów od kontrahenta z kraju Unii, który jest podatnikiem podatku od wartości dodanej, zarejestrowanym w swoim kraju. W jaki sposób mam rozliczyć fakturę za zakup towarów niehandlowych w Niemczech?

Łączenie spółek kapitałowych - obowiązek złożenia deklaracji CIT-2 i CIT-8

Nasza spółka ma zostać przejęta przez przeniesienie całego majątku spółki na spółkę przejmującą za udziały, które spółka przejmująca wyda wspólnikom spółki przejmowanej. Proszę wyjaśnić, która spółka, przejmująca czy przejmowana, ma obowiązek sporządzenia deklaracji CIT-2 i CIT-8?

Jak opodatkować wewnątrzwspólnotową usługę transportu na rzecz podatnika z kraju Unii

Organizujemy załadunek i transport towaru z Polski do Niemiec dla kontrahenta z UE. Towar jest własnością tego kontrahenta. Faktury za te usługi będą wystawiane przez polskie firmy dla nas. Jak obciążyć kontrahenta z UE za taką usługę?

Czy należy opodatkować zakup usług obcych na potrzeby reklamy

Dokonuję zakupu różnego rodzaju usług obcych od innych podmiotów na potrzeby reklamy mojej firmy. Czy mam obowiązek opodatkowania ich podatkiem VAT?

Czy dopłata do wynagrodzeń ZPChr i wartość zwolnień podatkowych powiększają obrót do celów odliczeń częściowych

Jesteśmy spółką z o.o. mającą status ZPChr. W 2004 r. zostaliśmy z tego tytułu zwolnieni przez urząd gminy z podatku od nieruchomości. Ponadto otrzymujemy dofinansowanie do wynagrodzeń z PFRON. Dokonujemy sprzedaży opodatkowanej i zwolnionej. Ponieważ nie możemy wyodrębnić zakupów związanych wyłącznie ze sprzedażą opodatkowaną, VAT przysługujący do odliczenia obliczamy według struktury sprzedaży. Czy otrzymywane zwolnienia podatkowe i dofinansowania powinniśmy uwzględniać przy wyliczaniu struktury sprzedaży?

Czy należy pobrać podatek od świadczeń socjalnych wypłacanych byłym pracownikom

Zgodnie z obowiązującym w naszym zakładzie pracy regulaminem ZFŚS świadczenia socjalne są wypłacane byłym pracownikom, pobierającym obecnie świadczenia przedemerytalne. Czy od tych wypłat (np. dofinansowanie do wczasów, zapomoga) zakład ma obowiązek pobrać podatek (zaliczkę) i w jakiej wysokości? Jaki formularz PIT należy sporządzić dla tych osób w razie pobrania podatku (zaliczki)?

Czy istnieje obowiązek sporządzenia informacji podsumowującej, jeśli nie dokonano żadnych transakcji

Jeśli podatnik nie dokonał w danym kwartale żadnych dostaw ani nabyć wewnątrzwspólnotowych, to czy ma on obowiązek złożyć "zerową" informację podsumowującą?

Czy wycofany ze spółdzielni i przekazany jako darowizna wkład mieszkaniowy jest przychodem

W poprzednim roku wycofałem ze spółdzielni mieszkaniowej wkład mieszkaniowy. Następnie przekazałem go w drodze darowizny mojej córce, również na cele mieszkaniowe. Czy w takiej sytuacji powinienem wykazać w zeznaniu rocznym za 2004 r. wycofany wkład mieszkaniowy jako przychód podlegający rozliczeniu w podatku dochodowym od osób fizycznych?

Sprzedaż używanego samochodu osobowego wprowadzonego do ewidencji środków trwałych

Czy sprzedaż samochodu osobowego wprowadzonego przez podatnika do ewidencji środków trwałych i używanego przez okres dłuższy niż 6 miesięcy jest objęta zwolnieniem z podatku od towarów i usług?

REKLAMA