reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Porady prawne

Udokumentowanie ulepszenia środka trwałego

Aktualizacja: 28.09.2006

Jaki należy wystawić dokument po dokonaniu ulepszenia środka trwałego już istniejącego? Czy ma to być OT? W jaki sposób należy naliczać umorzenie tego ulepszonego środka trwałego? Suma wydatków na ulepszenie przekracza 3500 zł. Jesteśmy jednostką budżetową. »

Jak zaewidencjonować opłatę za koncesję

Aktualizacja: 28.09.2006

Niedawno otrzymaliśmy koncesję na prowadzenie stacji benzynowej. Uzyskanie koncesji wiązało się z opłatami. Jak należy zaewidencjonować te opłatę? »

Jak rozliczyć w VAT dotacje na zakup sprzętu

Aktualizacja: 27.09.2006

Nasz ZOZ kupił sprzęt medyczny. Zakup został sfinansowany dotacjami. Czy otrzymanie tych dotacji powoduje obowiązek odprowadzenia VAT? Kupiony sprzęt będzie służył do wykonywania czynności zwolnionych z podatku, więc czy podatek będzie kosztem kwalifikowanym? »

Dokument WZ - dla kogo oryginał, dla kogo kopia

Aktualizacja: 27.09.2006

Jakie dokumenty powinien dostać odbiorca towaru, kiedy wydaję mu towar z magazynu - oryginał WZ czy kopię? »

Kiedy zaliczyć do kosztów fakturę telekomunikacyjną

Aktualizacja: 26.09.2006

Rok podatkowy naszej spółki zakończył się 31 czerwca br. W lipcu otrzymaliśmy fakturę telekomunikacyjną. Dotyczy ona czerwca, czyli poprzedniego roku podatkowego. Data wpływu to 15 lipca, a data zapłaty to 31 lipca. Do jakiego okresu podatkowego powinniśmy ją zaliczyć? »

Czy należy amortyzować samochód osobowy o wartości 1500 zł

Aktualizacja: 26.09.2006

Spółka zakupiła od osoby fizycznej samochód osobowy w cenie 1500 zł. Czy samochód ten można amortyzować jednorazowo, na podstawie umowy kupna? Czy VAT od zakupów związanych z eksploatacją tego samochodu podlega odliczeniu? »

Jak rozliczyć umowę o dzieło zawartą z osobą niebędącą pracownikiem o opracowanie statutu

Aktualizacja: 26.09.2006

Umowa o dzieło, której przedmiotem jest opracowanie statutu, została zawarta z osobą niebędącą pracownikiem. Wynagrodzenie ustalono na kwotę 1000 zł plus koszty dojazdu (tzw. kilometrówka). Jak obliczyć podatek od umowy? »

Jak skopiować arkusz spisowy

Aktualizacja: 25.09.2006

Czy kopią arkusza spisowego może być ksero oryginału? »

Jakie kursy walut należy zastosować w imporcie i eksporcie towarów

Aktualizacja: 22.09.2006

Jakie kursy walut należy stosować podczas księgowania i rozliczania importu towarów i eksportu towarów? Czy kursy celne dla potrzeb VAT, a średnie NBP dla celów podatku dochodowego? »

Jakie skutki wywołuje przeprowadzenie remanentu likwidacyjnego

Aktualizacja: 22.09.2006

Jakie skutki w przypadku likwidacji spółki cywilnej powoduje przekazanie wspólnikom w rozliczeniu końcowym wyposażenia firmy, jeśli wspólnicy nadal prowadzą działalność gospodarczą? »

Czy pełnomocnik może podpisywać deklaracje VAT za podatnika

Aktualizacja: 21.09.2006

Nasi klienci udzielają nam pełnomocnictwa do podpisywania deklaracji, w tym deklaracji VAT. Czy możemy podpisywać te deklaracje? »

Jak zaewidencjonować aport i obciążającą go hipotekę

Aktualizacja: 21.09.2006

Spółka X wniosła aportem do spółki Y nieruchomość, na której ciąży hipoteka bankowa w wysokości 15 mln zł. Wartość aportu wynosi 4,5 mln zł, a wartość udziałów w zamian za aport - 7 tys. zł. Spółka Y wynajmuje nieruchomość i kwotę z wynajmu przekazuje na konto komornika. Jak zaksięgować te operacje w spółce X i w spółce Y? »

Jakie obowiązki sprawozdawcze i rachunkowe związane są z likwidacją spółki

Aktualizacja: 20.09.2006

W związku ze złą sytuacją finansową spółki z o.o. planowane jest podjęcie uchwały zgromadzenia wspólników w sprawie jej likwidacji. Jakie obowiązki sprawozdawcze wiążą się z podjęciem tej uchwały? Do jakich dodatkowych księgowań zobowiązana będzie spółka w związku z prowadzoną likwidacją? »

Jak ewidencjonujemy przekazanie zysku na spłatę kredytu oraz zakup środków trwałych

Aktualizacja: 20.09.2006

Spółka akcyjna przekazała połowę zysku na spłatę kredytu, a drugą połowę - na zakup środków trwałych. Jak należy zaewidencjonować tę operację? Czy cały zysk należy zaksięgować na kapitał zapasowy? »

Jak opodatkować sprzedaż promocyjną

Aktualizacja: 19.09.2006

Planujemy uatrakcyjnienie naszej sprzedaży. Po pierwsze - będziemy stosować rabat naturalny. Po drugie - klientom kupującym w większych ilościach sprzedawane przez nas produkty będziemy dawać tanie gadżety. Jakie są skutki podatkowe takiej akcji promocyjnej? »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

ARTYKUŁ PARTNERSKI

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Strict Minds Communication

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama