reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Porady prawne

Jak rozliczyć wydatki na stronę www

Aktualizacja: 19.10.2006

Firma wydała 6000 zł na projekt strony www, domenę, hosting, oprogramowanie. Wydatki te zakwalifikowaliśmy jako wydatki na reklamę publiczną. Czy jest to prawidłowa kwalifikacja? »

Czy jest możliwa sukcesja kosztów spółki przejmowanej przez spółkę przejmującą

Aktualizacja: 19.10.2006

Spółka z o.o. X przejęła spółkę z o.o. Y. Czy koszty związane z działalnością spółki przejmowanej (Y), a nie zarachowane i nie potrącone przed dniem przejęcia, mogą być kosztami uzyskania przychodu spółki przejmującej (X)? »

Jak rozliczyć zakup licencji drogą internetową

Aktualizacja: 18.10.2006

Wydawnictwo dokonało zakupu licencji na zdjęcia, od amerykańskiej agencji fotograficznej, drogą internetową. Czy prawidłowe jest udokumentowanie zakupu usługi fakturą wewnętrzną? »

Kiedy można dokonać 100-procentowego odpisu z tytułu trwałej utraty wartości i likwidacji bezwartościowych zapasów

Aktualizacja: 19.10.2006

Czy można dokonać odpisu aktualizującego w wysokości 100% wartości rzeczowych składników obrotowych z powodu utraty ich wartości? W jaki sposób wyprowadzić zapasy z ewidencji księgowej oraz jakie będą skutki podatkowe dokonanego odpisu? »

Jaką stawką opodatkować kompleksową organizację konferencji

Aktualizacja: 17.10.2006

Nasza firma organizuje konferencję techniczną z zakresu informatyki. Jest to usługa kompleksowa, obejmująca zakwaterowanie, wyżywienie, materiały informacyjne i udział w imprezach integracyjnych. Jaką stawką powinniśmy opodatkować taką kompleksową organizację konferencji? »

Księgowania zaangażowania na koncie 998

Aktualizacja: 17.10.2006

Czy sprawozdania Rb-28S mogą być podstawą do księgowania? Jak księgować wartość umów o pracę na koncie 999? Czy na czas trwania (np. 5, 20 lat), a może do emerytury? »

Jaka stawka ryczałtu dla usług optycznych

Aktualizacja: 16.10.2006

Czy wytwórstwo okularów korekcyjnych jest obciążone podatkiem ryczałtowym w wysokości 5,5 czy 8,5%? W czasie kontroli przedstawiciel urzędu skarbowego zakwestionował stosowaną przeze mnie stawkę 5,5% i rozliczył wykonanie okularów korekcyjnych stawką 8,5%. »

Czy sprzedając części zamienne do samochodów wyłącznie firmom, należało zainstalować kasę fiskalną od 1 września br.

Aktualizacja: 16.10.2006

Jesteśmy firmą handlową prowadzącą sprzedaż hurtową części zamiennych do samochodów (PKWIU 34.3). Czy od września 2006 r. do tego rodzaju sprzedaży należało, bez względu na wysokość obrotu, zainstalować kasę fiskalną, jeżeli nie sprzedajemy tych części osobom fizycznym? »

Czy przy zwrocie nienależnie pobranych świadczeń płatnik musi korygować deklaracje

Aktualizacja: 13.10.2006

Kontrola ZUS stwierdziła niesłusznie wypłacone pracownikowi w 2005 r. zasiłki chorobowe. Pracownik musi zwrócić te kwoty płatnikowi. Czy powinniśmy jako płatnik wykazywać zwrócone kwoty w składanych deklaracjach PIT-4 i PIT-11, czy może skorygować deklaracje za 2005 r.? »

Opóźnienie egzekucji zobowiązań podatkowych

Aktualizacja: 13.10.2006

W wielu przypadkach urząd skarbowy może wydać niekorzystną dla podatnika decyzję, w której określa lub ustala zobowiązanie podatkowe w VAT. Czy możliwe jest skuteczne opóźnienie egzekucji zobowiązań podatkowych? »

Kiedy powstaje przychód z wykonania usługi reklamowej

Aktualizacja: 12.10.2006

Jesteśmy spółką z o.o. prowadzącą działalność w zakresie usług reklamowych. Polegają one głównie na udostępnianiu, przygotowywaniu, instalowaniu i serwisowaniu powierzchni reklamowych zamieszczanych na nośnikach reklamowych stanowiących naszą własność. Jak ustalić moment powstania przychodu? »

Czy korzystając ze zwolnienia przy sprzedaży samochodu, należy korygować wcześniej odliczony VAT

Aktualizacja: 12.10.2006

Czy sprzedając samochód osobowy używany w naszej firmie powyżej 6 miesięcy, od którego przysługiwało odliczenie VAT w wysokości 6000 zł, należy korygować wcześniej odliczony VAT? »

Kiedy odliczyć VAT z faktury otrzymanej przed dostarczeniem towaru

Aktualizacja: 11.10.2006

W jakim terminie można odliczyć VAT z faktury z 15 sierpnia br. za zakupiony środek trwały, jeżeli jego dostawa nastąpi 30 listopada br.? »

Ewidencja zakupu kasy fiskalnej

Aktualizacja: 11.10.2006

Na jakich kontach zaksięgować zakupy inwestycyjne realizowane z rachunku dochodów własnych? Jak ująć w księgach 50% ulgę z tytułu zakupu kasy fiskalnej jako środka trwałego? »

Kiedy spółka zagraniczna wynajmująca spółce polskiej samochód płaci podatek

Aktualizacja: 10.10.2006

Spółka czeska wynajmuje spółce polskiej samochód osobowy. Spółki te nie są powiązane kapitałowo, lecz są powiązane personalnie. Czy spółka czeska powinna zapłacić podatek od przychodów osiągniętych na terenie Polski? »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Grant Thornton

Grant Thornton to jedna z wiodących organizacji audytorsko-doradczych na świecie.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama